Loftahammar, Västerviks kommun

Loftahammar; Villor; Par/Kedje/Radhus; Fritidshus

Alla slutpriser för hus - Loftahammar, Västerviks kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

205 sålda bostäder

Sålt i mars 2020

Solvägen 19B, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 17 mar. 2020
profilfoto på mäklare
TobiasAnkréus

Solvägen 19B

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

76 m²

3 rum

128 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 575 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Sålt i december 2019

Gåsbäcksvägen 10, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 4 dec. 2019
profilfoto på mäklare
TobiasAnkréus

Gåsbäcksvägen 10

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

60+25 m²

3 rum

851 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 525 000 kr+18 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Kårö Sjövik , Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 3 dec. 2019

Kårö Sjövik

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

27 m²

1 rum

800 m²

Slutpris 3 600 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Sålt i november 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 nov. 2019

Grönhagen

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

72 m²

4 rum

5 450 m²

Slutpris 855 000 kr+32 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Trädgårdsmästarvägen 10, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 5 nov. 2019
profilfoto på mäklare
MarcusSvensson

Trädgårdsmästarvägen 10

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

119+13 m²

6 rum

935 m²
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Sålt i oktober 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 okt. 2019

Södra Promenadvägen 9

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

100 m²

3 rum

1 255 m²

Slutpris 1 120 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i september 2019

Kårö 5, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 23 sep. 2019

Kårö 5

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

60 m²

1 400 m²

Slutpris 3 000 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Sålt i juli 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2019

Bågvik Eriksnäs 17

Fritidshus
Bågvik, Västerviks kommun

53 m²

4 rum

0 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr-11 %
Mäklarhuset Västervik

Sålt i juni 2019

Stora Askö Åsvikeholmen , Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 10 jun. 2019
profilfoto på mäklare
MarcusSvensson

Stora Askö Åsvikeholmen

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

3 rum

2 054 m²

Slutpris 2 400 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2019

Flatvarp 409

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

51 m²

9 741 m²

Slutpris 5 100 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i maj 2019

Fågelsångsvägen 11, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 28 maj. 2019

Fågelsångsvägen 11

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
LF Fastighetsförmedling Västervik

109 m²

4 rum

594 m²

Slutpris 1 425 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Västervik
LF Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2019

Huvududden 818

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

59 m²

5 rum

1 628 m²

Slutpris 6 500 000 kr+81 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2019

Karl Olsas väg 20

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun

63 m²

3 rum

1 843 m²

Slutpris 1 575 000 kr+15 %
UX home Bostadsmäklarna

Sålt i april 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2019

Lilla Askö 9

Fritidshus
Lilla Askö, Västerviks kommun

65+20 m²

3 rum

1 431 m²

Slutpris 2 500 000 kr-7 %
Mäklarhuset Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2019

Horsviken

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun

78 m²

4 rum

1 511 m²

Slutpris 1 125 000 kr+15 %
Mäklarhuset Västervik

Sålt i februari 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2019

Averum 6

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

45 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 700 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i januari 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2019

Ekeberga

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

113+68 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 380 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i augusti 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2018

Tallebo 2

Fritidshus
Äskedal, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

52 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2018

Klämma

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

15 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 600 000 kr-20 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Flatvarp 764, Loftahammar/Flatvarp, Västerviks kommun
  • Såld 9 aug. 2018

Flatvarp 764

Fritidshus
Loftahammar/Flatvarp, Västerviks kommun
HusmanHagberg Linköping

47 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr+3 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping

Sålt i juli 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2018

Gamla Affären

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

150+25 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-22 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jul. 2018

Stenvallen 13

Fritidshus
Källvik, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

100 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr-18 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i juni 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2018

Lasthagsvägen 2

Fritidshus
Ytterby Flatvarp, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

62+35 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 415 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jun. 2018

Trillinvägen 9

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

54 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+64 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2018

Aspkullen 2

Fritidshus
Bågvik, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

36+30 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 775 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Sorglösa Brunns Väg 19, Källvik, Västerviks kommun
  • Såld 7 jun. 2018

Sorglösa Brunns Väg 19

Fritidshus
Källvik, Västerviks kommun
LF Fastighetsförmedling Västervik

56 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr-13 %
LF Fastighetsförmedling Västervik
LF Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i maj 2018

Karl Olsas väg 26, Ytterby/Flatvarp, Västerviks kommun
  • Såld 25 maj. 2018
profilfoto på mäklare
BirgittaPasschier

Karl Olsas väg 26

Fritidshus
Ytterby/Flatvarp, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

48 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 290 000 kr+18 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2018

Bäcksviken 1

Fritidshus
Flatvarp, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

67 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 050 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Flatvarp 766, Ytterby/Flatvarp, Västerviks kommun
  • Såld 18 maj. 2018

Flatvarp 766

Fritidshus
Ytterby/Flatvarp, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

44+25 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 950 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Svalklintebacken 4, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 11 maj. 2018
profilfoto på mäklare
TobiasAnkréus

Svalklintebacken 4

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

105+10 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 725 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Sålt i april 2018

Skepparvägen 4, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 18 apr. 2018
profilfoto på mäklare
MarcusSvensson

Skepparvägen 4

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

125+125 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2018

Solvägen 19D

Radhus
Loftahammar, Västerviks kommun
HusmanHagberg Linköping

76+15 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 980 000 kr-1 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping

Sålt i mars 2018

Lilla Risebo, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 21 mar. 2018
profilfoto på mäklare
TobiasAnkréus

Lilla Risebo

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

140+34 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 700 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Sålt i december 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 dec. 2017

Fågelsångsvägen 1

Fritidshus
LOFTAHAMMAR, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

109 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 140 000 kr+27 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i november 2017

Bjursundsvägen 13, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 23 nov. 2017

Bjursundsvägen 13

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

110+76 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+23 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Sålt i oktober 2017

Lasthagsvägen 6, Ytterby, Västerviks kommun
  • Såld 17 okt. 2017

Lasthagsvägen 6

Villa
Ytterby, Västerviks kommun
LF Fastighetsförmedling Västervik

63+6 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 575 000 kr
LF Fastighetsförmedling Västervik
LF Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2017

Gamla Affären

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun

122+25 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 750 000 kr+8 %
Mäklarhuset Västervik

Sålt i augusti 2017

Skogshallvägen 7, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 21 aug. 2017
profilfoto på mäklare
MarcusSvensson

Skogshallvägen 7

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

117+40 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr+54 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Sålt i juni 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2017

Stora sandered Kalvkullen 4

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun

72 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 950 000 kr-3 %
Mäklarhuset Västervik
Södra Promenadvägen 4, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 19 jun. 2017
profilfoto på mäklare
TobiasAnkréus

Södra Promenadvägen 4

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

125+76 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2017

Bågvik Eriksnäs 21

Fritidshus
LOFTAHAMMAR, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

40+5 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 975 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i maj 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 maj. 2017

Björkö 20

Fritidshus
Björkö, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

86 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Fastersuddevägen 11, Ytterby/Flatvarp, Västerviks kommun
  • Såld 17 maj. 2017
profilfoto på mäklare
TobiasAnkréus

Fastersuddevägen 11

Fritidshus
Ytterby/Flatvarp, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

54 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 975 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Fågelsångsvägen 31, Loftahammar, Västerviks kommun
  • Såld 5 maj. 2017

Fågelsångsvägen 31

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
LF Fastighetsförmedling Västervik

130+26 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Västervik
LF Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i april 2017

Nyslättsvägen 3, Källvik, Västerviks kommun
  • Såld 28 apr. 2017

Nyslättsvägen 3

Fritidshus
Källvik, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik

102 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Sålt i mars 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2017

Fågelsångsvägen 21

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun

130+26 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 675 000 kr+8 %
Bostad Västerås

Sålt i december 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 dec. 2016

Stora askö 14

Fritidshus
Stora Askö, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

63+24 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 325 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i oktober 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 okt. 2016

Stora askö Åsvikeholmen

Fritidshus
Stora Askö, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

55 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Sålt i september 2016

Norra gröndalsvägen 1, Tättö, Västerviks kommun
  • Såld 22 sep. 2016

Norra gröndalsvägen 1

Fritidshus
Tättö, Västerviks kommun

71+11 m²

0 kr/mån

Slutpris 1 625 000 kr+20 %
Mäklarhuset Linköping

Sålt i augusti 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2016

Snörum Stjärneberg

Fritidshus
Loftahammar, Västerviks kommun

62+50 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 470 000 kr+34 %
Mäklarhuset Norrköping_old

Visar 101 - 150 av 205

Artiklar från Hemnet