Skiljebo-Viksäng, Västerås kommun

Skiljebo-Viksäng; Villor; Par/Kedje/Radhus; Fritidshus

Alla slutpriser för hus - Skiljebo-Viksäng, Västerås kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 039 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Barometergatan 57, Talltorp, Västerås kommun
  • Såld 5 maj. 2026
profilfoto på mäklare
HenricBjörkman

Barometergatan 57

Villa
Talltorp, Västerås kommun
Mäklarcentrum

117+5 m²

4 rum

334 m²

Slutpris 4 600 000 kr-3 %
Mäklarcentrum
Mäklarcentrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Ålesundsgatan 3

Villa
Västerås, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

158+75 m²

6 rum

756 m²

Slutpris 8 500 000 kr±0 %
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2026

Bäckvägen 9H

Radhus
Berghamra, Västerås kommun

100,6 m²

4 rum

6 300 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 180 000 kr-3 %

41 551 kr/m²

Bjurfors Västerås

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Stigbergsgatan 7A

Villa
Skiljebo, Västerås kommun

127+70 m²

7 rum

773 m²

Slutpris 5 300 000 kr
Notar
Barometergatan 27, Talltorp, Västerås kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Barometergatan 27

Villa
Talltorp, Västerås kommun
Westhem Fastighetsmäklare AB

117+5 m²

5 rum

381 m²

Slutpris 4 750 000 kr+1 %
Westhem Fastighetsmäklare AB
Westhem Fastighetsmäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Laxöringsgatan 13

Villa
Hamre, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

119+62 m²

5 rum

871 m²

Slutpris 5 350 000 kr-11 %
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Jägmästargatan 3

Villa
Västerås, Västerås kommun

115+66 m²

5 rum

749 m²

Slutpris 4 200 000 kr
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Rapportgatan 4

Villa
Västerås, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

98 m²

3 rum

740 m²

Slutpris 3 700 000 kr
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Åsenborgsvägen 38

Fritidshus
Hälla, Västerås kommun
SkandiaMäklarna Västerås

35 m²

2 rum

Slutpris 700 000 kr+41 %
SkandiaMäklarna Västerås
SkandiaMäklarna Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

KÄRRBOGATAN 9

Radhus
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

105 m²

4 rum

Slutpris 3 500 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MarieFredriksson

Armégatan 2

Villa
Viksäng, Västerås kommun
Mäklarcentrum

206+29 m²

8 rum

786 m²

Slutpris 6 550 000 kr+3 %
Mäklarcentrum
Mäklarcentrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

GRÄSHOPPSGATAN 4

Villa
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

164 m²

6 rum

Slutpris 6 750 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Kasselgatan 15

Radhus
Lillhamra, Västerås kommun
Svenska Mäklarhuset Västerås

121 m²

5 rum

301 m²

Slutpris 5 050 000 kr-1 %
Svenska Mäklarhuset Västerås
Svenska Mäklarhuset Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026

Anundsgatan 3

Villa
Brandthovda, Västerås kommun
MAM Homes AB

118+28 m²

5 rum

900 m²

Slutpris 3 800 000 kr+3 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2026

Murtegelvägen 27

Villa
Framnäs, Västerås kommun

190+110 m²

7 rum

678 m²

Slutpris 16 300 000 kr
Notar
Hubbogatan 26, Skiljebo, Västerås kommun
  • Såld 11 mar. 2026

Hubbogatan 26

Radhus
Skiljebo, Västerås kommun
Westhem Fastighetsmäklare AB

143 m²

5 rum

175 m²

Slutpris 3 295 000 kr±0 %
Westhem Fastighetsmäklare AB
Westhem Fastighetsmäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

Kaserngatan 225

Radhus
Viksäng, Västerås kommun

104 m²

4 rum

366 m²

Slutpris 3 450 000 kr
Notar

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2026

Regnmätargatan 38

Radhus
Talltorp, Västerås kommun
SkandiaMäklarna Västerås

127 m²

4 rum

180 m²

Slutpris 3 695 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Västerås
SkandiaMäklarna Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2026

BJÖRNÖVÄGEN 36C

Villa
Framnäs, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

182+55 m²

7 rum

751 m²

Slutpris 7 500 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026

Infanterigatan 58

Radhus
Viksäng, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

113+4 m²

128 m²

Slutpris 3 400 000 kr
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2026

Härnevigatan 50

Radhus
Skiljebo, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

105+21 m²

4 rum

253 m²

Slutpris 3 025 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2026

Mastvägen 25

Villa
Framnäs, Västerås kommun

150 m²

6 rum

269 m²

Slutpris 6 700 000 kr-1 %
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Infanterigatan 126

Radhus
Viksäng, Västerås kommun
SkandiaMäklarna Västerås

115+9 m²

4 rum

127 m²

Slutpris 3 095 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Västerås
SkandiaMäklarna Västerås

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2026

Lahtisgatan 19

Radhus
Lillhamra, Västerås kommun
Svenska Mäklarhuset Västerås

158+20 m²

7 rum

488 m²

Slutpris 6 350 000 kr-2 %
Svenska Mäklarhuset Västerås
Svenska Mäklarhuset Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2026

LURBLÅSARGATAN 7

Radhus
Brandthovda, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

139 m²

5 rum

211 m²

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2026

Bronsdolksgatan 27

Radhus
Brandthovda, Västerås kommun
Svenska Mäklarhuset Västerås

139 m²

6 rum

211 m²

Slutpris 3 075 000 kr-4 %
Svenska Mäklarhuset Västerås
Svenska Mäklarhuset Västerås
Forellgatan 13, Hamre, Västerås kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Forellgatan 13

Villa
Hamre, Västerås kommun
Svenska Mäklarhuset Västerås

114+114 m²

5 rum

909 m²

Slutpris 6 400 000 kr±0 %
Svenska Mäklarhuset Västerås
Svenska Mäklarhuset Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2026

Viksängsgatan 44

Radhus
Viksäng, Västerås kommun

131 m²

5 rum

144 m²

Slutpris 3 550 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2026

Flygplansgatan 36

Villa
Berghamra, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

125+80 m²

5 rum

688 m²

Slutpris 5 300 000 kr-4 %
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026

DAGSVÄRMARGATAN 52

Radhus
Södra Skiljebo, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

109+20 m²

4 rum

246 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Stigbergsgatan 39

Villa
Skiljebo, Västerås kommun

176+91 m²

7 rum

1 056 m²

Slutpris 5 850 000 kr+6 %
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Dagsmejegatan 1

Villa
Talltorp, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

154 m²

7 rum

813 m²

Slutpris 5 695 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jan. 2026

Uniformsgatan 13

Villa
Viksäng, Västerås kommun

175+10 m²

9 rum

625 m²

Slutpris 5 200 000 kr+4 %
Notar
Spinnfiskargatan 9, Hamre, Västerås kommun
  • Såld 7 jan. 2026

Spinnfiskargatan 9

Radhus
Hamre, Västerås kommun

146 m²

6 rum

235 m²

Slutpris 3 500 000 kr-5 %
Mäklarhuset Västerås

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2025

Infanterigatan 190

Radhus
Viksäng, Västerås kommun

115+9 m²

4 rum

120 m²

Slutpris 3 600 000 kr
Widerlöv Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 dec. 2025

Stigbergsgatan 11

Villa
Skiljebo, Västerås kommun

155+30 m²

5 rum

770 m²

Slutpris 4 850 000 kr-3 %
Bjurfors Västerås

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 nov. 2025

Flottiljgatan 17

Radhus
Hässlö, Västerås kommun

130+30 m²

6 rum

622 m²

Slutpris 3 900 000 kr-7 %
Bjurfors Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2025

Mastvägen 12

Villa
Framnäs, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

110 m²

4 rum

374 m²

Slutpris 5 800 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025

Lurblåsargatan 15

Radhus
Brandthovda, Västerås kommun
Svenska Mäklarhuset Västerås

139 m²

314 m²

Slutpris 2 600 000 kr-4 %
Svenska Mäklarhuset Västerås
Svenska Mäklarhuset Västerås
Kultgatan 3, Brandthovda, Västerås kommun
  • Såld 11 nov. 2025

Kultgatan 3

Villa
Brandthovda, Västerås kommun

125+148 m²

7 rum

914 m²

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Mäklarhuset Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2025

8:E KOLONISTIGEN 14

Fritidshus
Hälla Koloniområde, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

30 m²

2 rum

392 m²

Slutpris 495 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås

Sålt i oktober 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 okt. 2025

Stadsträdgårdsgatan 5

Radhus
Framnäs, Västerås kommun

105 m²

5 rum

4 999 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 400 000 kr-2 %

41 905 kr/m²

Notar
Jaktplansgatan 5 A, Berghamra, Västerås kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Jaktplansgatan 5 A

Radhus
Berghamra, Västerås kommun

111,8 m²

5 rum

6 832 kr/mån

Slutpris 3 795 000 kr-13 %

33 945 kr/m²

Bjurfors Västerås
Grenadjärgatan 13, Södra Skiljebo, Västerås kommun
  • Såld 21 okt. 2025

Grenadjärgatan 13

Radhus
Södra Skiljebo, Västerås kommun

167+37 m²

8 rum

396 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 700 000 kr-6 %
Bostad Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025

Fågelviksvägen 30

Radhus
Fågelviken , Västerås kommun

150 m²

6 rum

328 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 575 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Västerås
Västanvindsgatan 9, Talltorp, Västerås kommun
  • Såld 12 okt. 2025

Västanvindsgatan 9

Villa
Talltorp, Västerås kommun

125 m²

6 rum

976 m²

Slutpris 4 500 000 kr-2 %
Mäklarringen Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Lahtisgatan 39

Radhus
Lillhamra, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

138 m²

6 rum

345 m²

Slutpris 5 775 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Fågelviksvägen 42

Radhus
Fågelvik, Västerås kommun

137 m²

4 rum

332 m²

Slutpris 5 995 000 kr±0 %
Bjurfors Västerås
Viksängsgatan 74, Viksäng, Västerås kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Viksängsgatan 74

Radhus
Viksäng, Västerås kommun
Westhem Fastighetsmäklare AB

119 m²

4 rum

142 m²

Slutpris 4 085 000 kr-2 %
Westhem Fastighetsmäklare AB
Westhem Fastighetsmäklare AB

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Sportfiskargatan 35

Radhus
Hamre, Västerås kommun