Skåne län

Skåne län; Villor; Par/Kedje/Radhus; Fritidshus

Alla slutpriser för hus - Skåne län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

84 519 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Höja landsväg 356

Villa
Ängelholm, Ängelholms kommun
Bjurfors Ängelholm

280 m²

8 rum

2 853 m²

Slutpris 6 000 000 kr+9 %
Bjurfors Ängelholm
Bjurfors Ängelholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Åbrovägen 14

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

132+40 m²

7 rum

2 420 m²

Slutpris 2 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Möllarpsvägen 18, Kågeröd, Svalövs kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Möllarpsvägen 18

Villa
Kågeröd, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

130+26 m²

5 rum

1 000 m²

Slutpris 2 100 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Hallandsvägen 129, Örkelljunga, Örkelljunga kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Hallandsvägen 129

Villa
Örkelljunga, Örkelljunga kommun
HusmanHagberg Örkelljunga

136+28 m²

5 rum

2 409 m²

Slutpris 1 800 000 kr-5 %
HusmanHagberg Örkelljunga
HusmanHagberg Örkelljunga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Dahliavägen 34

Villa
Ängelholm, Ängelholms kommun
Fastighetsbyrån Ängelholm

83 m²

3 rum

Slutpris 3 450 000 kr
Fastighetsbyrån Ängelholm
Fastighetsbyrån Ängelholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Evagatan 15

Villa
Malmö, Malmö kommun
MOHV Malmö

129 m²

5 rum

441 m²

Slutpris 4 000 000 kr+8 %
MOHV Malmö
MOHV Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Forsakarsvägen 11

Fritidshus
Degeberga, Kristianstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

112 m²

5 rum

1 560 m²

Slutpris 1 300 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Raskarumsvägen 51, Simrishamn, Simrishamns kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Raskarumsvägen 51

Fritidshus
Simrishamn, Simrishamns kommun
Mäklarna Ekström

70+6 m²

3 rum

1 608 m²

Slutpris 3 000 000 kr+43 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Arthur Walls väg 3

Villa
Tomelilla - Centralt, Tomelilla kommun
Bjurfors Ystad

111+111 m²

6 rum

701 m²

Slutpris 3 290 000 kr+10 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Liljegatan 12

Radhus
Bara, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

107 m²

4 rum

7 014 kr/mån

Slutpris 3 250 000 kr-1 %

30 374 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Tvågårdsvägen 4

Villa
Tygelsjö, Malmö kommun
Notar

186+28 m²

8 rum

670 m²

Slutpris 2 800 000 kr-30 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Martagatan 4

Villa
Hörby, Hörby kommun
Fastighetsbyrån Hörby

188 m²

6 rum

Slutpris 3 400 000 kr
Fastighetsbyrån Hörby
Fastighetsbyrån Hörby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Viderupsgatan 41

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

162+66 m²

7 rum

322 m²

Slutpris 8 500 000 kr+7 %
Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Grönbetesvägen 11

Radhus
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

150+33 m²

4 rum

316 m²

Slutpris 7 025 000 kr+5 %
Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Jonstorpsvägen 404, Hjälmshult, Helsingborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Jonstorpsvägen 404

Villa
Hjälmshult, Helsingborgs kommun
HusmanHagberg Helsingborg

150 m²

7 rum

1 166 m²

Slutpris 6 500 000 kr±0 %
HusmanHagberg Helsingborg
HusmanHagberg Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Tranbogatan 3

Villa
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

57+3 m²

2 rum

992 m²

Slutpris 3 400 000 kr+36 %
Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Sarvgränd 5

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Trelleborg

195+18 m²

7 rum

273 m²

Slutpris 8 100 000 kr+1 %
Bjurfors Trelleborg
Bjurfors Trelleborg
Östanväg 21, Smygehamn, Trelleborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Östanväg 21

Villa
Smygehamn, Trelleborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

4 rum

4 025 m²

Slutpris 3 850 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fridas gata 133, Ramlösa, Helsingborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Fridas gata 133

Radhus
Ramlösa, Helsingborgs kommun
HusmanHagberg Helsingborg

105,5 m²

4 rum

7 488 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-8 %

22 749 kr/m²

HusmanHagberg Helsingborg
HusmanHagberg Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Grönlandsgatan 5

Radhus
Eslöv, Eslövs kommun
LF Fastighetsförmedling Eslöv

106 m²

5 rum

7 813 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 330 000 kr+2 %

21 981 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Eslöv
LF Fastighetsförmedling Eslöv
Ugglevägen 11, Södra Lökaröd, Tomelilla kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JetmirIsufi

Ugglevägen 11

Villa
Södra Lökaröd, Tomelilla kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

73 m²

4 rum

1 754 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Pegelows väg 7

Villa
Höör, Höörs kommun
SkandiaMäklarna Höör

100+7 m²

4 rum

Slutpris 2 400 000 kr
SkandiaMäklarna Höör
SkandiaMäklarna Höör
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Gustav Arnes gata 23

Radhus
Viken, Höganäs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Höganäs

116 m²

4 rum

6 349 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr+2 %

25 862 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Höganäs
Svensk Fastighetsförmedling Höganäs
Söndraby 7626, Klippan, Klippans kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Söndraby 7626

Villa
Klippan, Klippans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Klippan

135+80 m²

7 rum

2 114 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Klippan
Svensk Fastighetsförmedling Klippan
Furuholmsgatan 11, Gullvik, Malmö kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Furuholmsgatan 11

Villa
Gullvik, Malmö kommun
Öresund Fastighetsförmedling AB

150 m²

6 rum

504 m²

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
Öresund Fastighetsförmedling AB
Öresund Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Stengatan 9

Villa
Kivik, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

176+27 m²

7 rum

433 m²

Slutpris 9 300 000 kr-1 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Måns väg 10, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Måns väg 10

Villa
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

175 m²

5 rum

642 m²

Slutpris 8 000 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gullregnsgången 43, Jägershill 4, Malmö kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Gullregnsgången 43

Fritidshus
Jägershill 4, Malmö kommun
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling

40+20 m²

3 rum

480 m²

Slutpris 340 000 kr-20 %
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Rådjursvägen 17, Ljunghusen, Vellinge kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Rådjursvägen 17

Villa
Ljunghusen, Vellinge kommun
Malmöhus Mäklarna AB

403+60 m²

10 rum

1 512 m²

Slutpris 27 500 000 kr-5 %
Malmöhus Mäklarna AB
Malmöhus Mäklarna AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Januarigatan 34

Villa
Helsingborg, Helsingborgs kommun
Mäklarhuset Helsingborg

143 m²

6 rum

880 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 025 000 kr
Mäklarhuset Helsingborg
Mäklarhuset Helsingborg
Östra Storgatan 82, Kvidinge, Åstorps kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Östra Storgatan 82

Villa
Kvidinge, Åstorps kommun
Fastighetsbyrån Åstorp

102+72 m²

4 rum

1 000 m²

Slutpris 1 300 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Åstorp
Fastighetsbyrån Åstorp
Bandygatan 4, Öllsjö, Kristianstads kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Bandygatan 4

Villa
Öllsjö, Kristianstads kommun
Fastighetsbyrån Kristianstad

182+61 m²

8 rum

787 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Kristianstad
Fastighetsbyrån Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Kollegievägen 228

Radhus
Lund, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

72 m²

3 rum

Slutpris 3 700 000 kr
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Friluftsgatan 22

Villa
Osby, Osby kommun
Fastighetsbyrån Osby

180 m²

6 rum

Slutpris 2 420 000 kr
Fastighetsbyrån Osby
Fastighetsbyrån Osby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Vanstadskogsväg 226

Villa
Vanstad, Sjöbo kommun
HusmanHagberg Sjöbo

135 m²

6 rum

1,5 ha

Slutpris 1 900 000 kr-16 %
HusmanHagberg Sjöbo
HusmanHagberg Sjöbo
Vindögatan 97, Rydebäck, Helsingborgs kommun
  • Såld 7 maj. 2026
profilfoto på mäklare
IdaAndersson

Vindögatan 97

Villa
Rydebäck, Helsingborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

146 m²

5 rum

545 m²

Slutpris 4 000 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Majvivestigen 15

Villa
Pallers, Kristianstads kommun
Bjurfors Kristianstad

108+47 m²

4 rum

954 m²

Slutpris 2 500 000 kr-9 %
Bjurfors Kristianstad
Bjurfors Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Per Lindsjös väg 2

Villa
Vintrie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

154 m²

4 rum

655 m²

Slutpris 6 000 000 kr-3 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Fru Thales väg 13, Gärsnäs, Simrishamns kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Fru Thales väg 13

Fritidshus
Gärsnäs, Simrishamns kommun
Mäklarna Ekström

62 m²

4 rum

1 450 m²

Slutpris 2 200 000 kr±0 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Medeltidsvägen 13, Björnås, Åstorps kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Medeltidsvägen 13

Villa
Björnås, Åstorps kommun
3etage Fastighetsmäklare

162 m²

6 rum

693 m²

Slutpris 3 875 000 kr-3 %
3etage Fastighetsmäklare
3etage Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Rågvägen 8

Villa
Höör, Höörs kommun
Fastighetsbyrån Höör

63 m²

4 rum

Slutpris 1 900 000 kr
Fastighetsbyrån Höör
Fastighetsbyrån Höör
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Osbyholm Banvallsvägen 7

Villa
Hörby, Hörby kommun
Fastighetsbyrån Hörby

130 m²

5 rum

Slutpris 2 250 000 kr
Fastighetsbyrån Hörby
Fastighetsbyrån Hörby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Västra Kattarpsvägen 17

Villa
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

112+40 m²

5 rum

573 m²

Slutpris 4 225 000 kr+1 %
Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Nejlikevägen 9, Hammarslund, Kristianstads kommun
  • Såld 7 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JetmirIsufi

Nejlikevägen 9

Villa
Hammarslund, Kristianstads kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

120 m²

6 rum

864 m²

Slutpris 2 600 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Majorsgatan 27, Centralt i Åhus, Kristianstads kommun
  • Såld 7 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JenzMårtensson

Majorsgatan 27

Villa
Centralt i Åhus, Kristianstads kommun
Mårtensson Mäklare AB

130+15 m²

5 rum

877 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 750 000 kr-6 %
Mårtensson Mäklare AB
Mårtensson Mäklare AB
Stora Vanstadsvägen 3, Anklam, Sjöbo kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Stora Vanstadsvägen 3

Villa
Anklam, Sjöbo kommun
SkandiaMäklarna Ystad

76+14 m²

4 rum

6 995 m²
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr-15 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Kolonivägen 12, Bjärnum, Hässleholms kommun
  • Såld 7 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AdiAganovic

Kolonivägen 12

Fritidshus
Bjärnum, Hässleholms kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

50 m²

2 rum

1 457 m²

Slutpris 1 470 000 kr+85 %
SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Solursgatan 40

Radhus
Bunkeflostrand, Malmö kommun
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan

116 m²

5 rum

5 771 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 525 000 kr+3 %

39 009 kr/m²

Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Fänkålsvägen 32

Villa
Oxie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

112 m²

6 rum

Slutpris 4 075 000 kr
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Industrigatan 5

Villa
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

151+60 m²

5 rum

642 m²
  • Balkong

Slutpris 695 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet