Salems kommun

Salems kommun; Villor; Par/Kedje/Radhus; Fritidshus

Alla slutpriser för hus - Salems kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 535 sålda bostäder

Sålt i januari 2026

Högvretsvägen 16, Söderby, Salems kommun
  • Såld 13 jan. 2026
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Högvretsvägen 16

Villa
Söderby, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

148 m²

4 rum

649 m²

Slutpris 6 350 000 kr+3 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Fjärilstigen 113, Salem, Salems kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Fjärilstigen 113

Radhus
Salem, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

124+30 m²

5 rum

206 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Kantarellstigen 12

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

126 m²

5 rum

216 m²

Slutpris 2 800 000 kr-5 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Bondestigen 17, Salem, Salems kommun
  • Såld 15 dec. 2025
profilfoto på mäklare
StinaEricsson Larosa

Bondestigen 17

Radhus
Salem, Salems kommun
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB

105 m²

4 rum

6 457 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-2 %

21 905 kr/m²

Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Målarstigen 23

Radhus
Salem, Salems kommun
Notar

105 m²

4 rum

6 457 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-6 %

23 810 kr/m²

Notar
Notar
Lingonstigen 63, Salem, Salems kommun
  • Såld 10 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Lingonstigen 63

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

126+10 m²

5 rum

590 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 930 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Murarstigen 32, Salem, Salems kommun
  • Såld 10 dec. 2025

Murarstigen 32

Radhus
Salem, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

105 m²

4 rum

6 457 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr-8 %

21 905 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Kantarellstigen 45, Salem, Salems kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Kantarellstigen 45

Radhus
Salem, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

120+30 m²

5 rum

574 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 795 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Sålt i november 2025

Sörlidenvägen 10, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Sörlidenvägen 10

Villa
Rönninge, Salems kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

183 m²

5 rum

2 486 m²

Slutpris 12 800 000 kr
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Tibaststigen 4, Salem, Salems kommun
  • Såld 24 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Tibaststigen 4

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

126+4 m²

4 rum

630 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 860 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Lingonstigen 13, Salem - Rönninge, Salems kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Lingonstigen 13

Villa
Salem - Rönninge, Salems kommun
Properties & Partners Stockholm

155+36 m²

7 rum

658 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 775 000 kr-4 %
Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 nov. 2025

Hökstigen 28

Villa
Rönninge, Salem, Salems kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

113+29 m²

5 rum

295 m²

Slutpris 3 800 000 kr-5 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Skogsstigen 19, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 11 nov. 2025
profilfoto på mäklare
StinaEricsson Larosa

Skogsstigen 19

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB

113+23 m²

6 rum

190 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 065 000 kr+7 %
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 nov. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Fasanstigen 83

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

149+16 m²

6 rum

376 m²

Slutpris 3 595 000 kr±0 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Rönninge skolväg 18B, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 6 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Rönninge skolväg 18B

Villa
Rönninge, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

186+80 m²

7 rum

2 714 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 400 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Westerdahlsvägen 2, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 4 nov. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Westerdahlsvägen 2

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

109 m²

4 rum

7 846 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

27 523 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Bondestigen 59

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 790 000 kr-5 %

23 250 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Traststigen 18, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 1 nov. 2025

Traststigen 18

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

113+22 m²

4 rum

455 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Sålt i oktober 2025

Svampstigen 97, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Svampstigen 97

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

135 m²

5 rum

348 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Jägarstigen 25, Salem, Salems kommun
  • Såld 30 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Jägarstigen 25

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-16 %

15 833 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Fjärilstigen 135, Salem, Salems kommun
  • Såld 29 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Fjärilstigen 135

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

122+34 m²

5 rum

236 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Lingonstigen 1, Salem, Salems kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Lingonstigen 1

Radhus
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

156+14 m²

6 rum

546 m²

Slutpris 4 200 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Bofinkstigen 50, Salem, Salems kommun
  • Såld 28 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Bofinkstigen 50

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

123+13 m²

6 rum

273 m²

Slutpris 2 950 000 kr-10 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Svampstigen 115, Salem, Salems kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Svampstigen 115

Radhus
Salem, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

135 m²

5 rum

356 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Snickarstigen 31, Salem, Salems kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Snickarstigen 31

Radhus
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

105 m²

3 rum

310 m²

Slutpris 3 420 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Lärkstigen 13, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Lärkstigen 13

Radhus
Rönninge, Salems kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

124+21 m²

5 rum

326 m²

Slutpris 3 750 000 kr-1 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Uttringe hages väg 13, Rönninge-Uttringe, Salems kommun
  • Såld 22 okt. 2025

Uttringe hages väg 13

Villa
Rönninge-Uttringe, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

165+15 m²

5 rum

1 720 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 10 200 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Bistigen 6

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

129+30 m²

4 rum

433 m²

Slutpris 3 600 000 kr-10 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Bofinkstigen 43

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

117+16 m²

6 rum

296 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Murarstigen 56

Radhus
Salem, Salems kommun

120 m²

6 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

23 292 kr/m²

Mäklarringen Botkyrka/Salem
Plantskolevägen 9, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Plantskolevägen 9

Villa
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

126+2 m²

5 rum

2 414 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 100 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Orrstigen 21, Salem, Salems kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Orrstigen 21

Radhus
Salem, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

112+21 m²

4 rum

255 m²

Slutpris 2 800 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Gustavslundsvägen 68, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 7 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Gustavslundsvägen 68

Villa
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

140+26 m²

5 rum

422 m²

Slutpris 6 650 000 kr+1 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Gunnebovägen 25, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 7 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Gunnebovägen 25

Villa
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

164+10 m²

6 rum

1 464 m²

Slutpris 6 295 000 kr-2 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Lingonstigen 48, Salem, Salems kommun
  • Såld 4 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Lingonstigen 48

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

127+26 m²

4 rum

353 m²

Slutpris 3 895 000 kr±0 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Hagavägen 1, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 2 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Hagavägen 1

Villa
Rönninge, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

136+66 m²

7 rum

1 308 m²

Slutpris 6 050 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Jägarstigen 4

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

16 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Uttringe gårds väg 47, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Uttringe gårds väg 47

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

132 m²

5 rum

398 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Lingonstigen 12, Salem, Salems kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Lingonstigen 12

Radhus
Salem, Salems kommun
HusmanHagberg Huddinge

105 m²

4 rum

772 m²

Slutpris 3 000 000 kr-12 %
HusmanHagberg Huddinge
HusmanHagberg Huddinge
Uttringe gårds väg 35, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 23 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Uttringe gårds väg 35

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

155 m²

6 rum

384 m²

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Timmermansstigen 82, Salem, Salems kommun
  • Såld 23 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Timmermansstigen 82

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

105 m²

4 rum

6 457 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 025 000 kr-5 %

28 810 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Uttringe hages väg 11

Villa
Rönninge, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

154+70 m²

7 rum

2 293 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 300 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Kattfotstigen 3

Villa
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

105 m²

4 rum

518 m²

Slutpris 3 000 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2025

Tallsätravägen 28A

Villa
Rönninge, Salems kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

197+32 m²

6 rum

1 415 m²

Slutpris 7 800 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Domherrestigen 4, Salem, Salems kommun
  • Såld 16 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StinaEricsson Larosa

Domherrestigen 4

Radhus
Salem, Salems kommun
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB

120 m²

6 rum

280 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 775 000 kr-4 %
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Sannadalsvägen 39, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 15 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Sannadalsvägen 39

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

122+26 m²

6 rum

144 m²

Slutpris 4 250 000 kr-1 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 sep. 2025

Timmermansstigen 56

Radhus
Salem, Salems kommun
Notar

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 770 000 kr-1 %

23 083 kr/m²

Notar
Notar
Höststigen 1, Salem, Salems kommun
  • Såld 13 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Höststigen 1

Villa
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

156 m²

6 rum

808 m²

Slutpris 5 200 000 kr-9 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Jägarstigen 3, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Jägarstigen 3

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr-7 %

23 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Högbackavägen 21, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 6 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Högbackavägen 21

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

89,5+22 m²

4 rum

6 631 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 480 000 kr-3 %

38 883 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

Visar 51 - 100 av 1535

Artiklar från Hemnet