Östergötlands län

Östergötlands län; Villor; Par/Kedje/Radhus; Fritidshus

Alla slutpriser för hus - Östergötlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

22 340 sålda bostäder

Sålt i september 2024

Kronvägen 6, Falerum, Åtvidabergs kommun
  • Såld 30 sep. 2024

Kronvägen 6

Villa
Falerum, Åtvidabergs kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

132+18 m²

5 rum

807 m²

Slutpris 560 000 kr+24 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2024

Liljehultsvägen 18

Villa
Jursla, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

108+78 m²

5 rum

1 043 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr+8 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Ånestadsgatan 407, Smedby, Ånestad, Norrköpings kommun
  • Såld 29 sep. 2024

Ånestadsgatan 407

Radhus
Smedby, Ånestad, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

110 m²

4 rum

8 365 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

18 636 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Önstorpsvägen 15, Norrköping, Söderköpings kommun
  • Såld 29 sep. 2024

Önstorpsvägen 15

Villa
Norrköping, Söderköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

130+130 m²

8 rum

903 m²

Slutpris 3 900 000 kr-9 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2024

Lövgatan 4

Villa
Ramshäll, Linköpings kommun

149+149 m²

5 rum

1 013 m²

Slutpris 5 495 000 kr±0 %
Bjurfors Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2024

Traststigen 4

Villa
Husby/skönberga, Söderköpings kommun
Fastighetsbyrån Söderköping

135+132 m²

6 rum

805 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 900 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Söderköping
Fastighetsbyrån Söderköping
Sörbygatan 3, Sjögestad, Linköpings kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Sörbygatan 3

Villa
Sjögestad, Linköpings kommun

133+79 m²

5 rum

1 114 m²

Slutpris 3 875 000 kr+5 %
Bjurfors Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2024

Lustigkullevägen 19

Villa
Åby, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

173+30 m²

6 rum

1 548 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 050 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2024

Skogsbärsvägen 23

Fritidshus
Kaggebo, Valdemarsviks kommun

69+25 m²

4 rum

1 889 m²

Slutpris 1 800 000 kr-18 %
Bjurfors Linköping
Värmlandsgatan 15, Norr - Vid Folkparken, Norrköpings kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Värmlandsgatan 15

Radhus
Norr - Vid Folkparken, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

163+67 m²

6 rum

132 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 700 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Boställsgatan 100, Lambohov, Linköpings kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Boställsgatan 100

Radhus
Lambohov, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

131+10 m²

5 rum

275 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Älvan 422, Älvan, Motala kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Älvan 422

Villa
Älvan, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala

131+115 m²

4 rum

851 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 495 000 kr-7 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Vålberga 128, Borensberg, Motala kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Vålberga 128

Fritidshus
Borensberg, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala

54 m²

3 rum

1 408 m²

Slutpris 695 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Skarphagsgatan 72, Skarphagen, Norrköpings kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Skarphagsgatan 72

Villa
Skarphagen, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

147+17 m²

6 rum

1 134 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 750 000 kr+5 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Svalörtstigen 8, Fredriksberg, Linköpings kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Svalörtstigen 8

Villa
Fredriksberg, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

171+30 m²

7 rum

565 m²

Slutpris 5 070 000 kr+2 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Kättsättersgatan 102, Kättsätter, Norrköpings kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Kättsättersgatan 102

Villa
Kättsätter, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

131+3 m²

4 rum

640 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Södra Fjälla Ekbacken 3, Fjälla, Linköpings kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Södra Fjälla Ekbacken 3

Fritidshus
Fjälla, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

70 m²

3 rum

2 374 m²

Slutpris 1 850 000 kr+86 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2024

Fårhagsvägen 78

Radhus
Malmslätt, Linköpings kommun

123+20 m²

4 rum

200 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 855 000 kr-13 %
Mäklarhuset Linköping
Fältskärns väg 1, Ljungsbro, Linköpings kommun
  • Såld 26 sep. 2024

Fältskärns väg 1

Villa
Ljungsbro, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

139+62 m²

5 rum

930 m²

Slutpris 3 800 000 kr-5 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Ekholmsvägen 173, Ekholmen, Linköpings kommun
  • Såld 26 sep. 2024

Ekholmsvägen 173

Radhus
Ekholmen, Linköpings kommun
Notar

114 m²

5 rum

160 m²

Slutpris 3 700 000 kr-1 %
Notar
Notar
Högsbacksgatan 43, Harvestad, Linköpings kommun
  • Såld 26 sep. 2024

Högsbacksgatan 43

Radhus
Harvestad, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

108 m²

4 rum

6 950 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 975 000 kr-1 %

27 546 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2024

Nygård 1

Fritidshus
Valdemarsvik, Söderköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

47 m²

3 rum

1 915 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 025 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Hugo Theorells gata 19, Vallastaden, Linköpings kommun
  • Såld 26 sep. 2024

Hugo Theorells gata 19

Radhus
Vallastaden, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

153+4 m²

7 rum

124 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 900 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Rosendalsvägen 1, Svärtinge, Norrköpings kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Rosendalsvägen 1

Villa
Svärtinge, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

127+45 m²

6 rum

2 034 m²

Slutpris 4 100 000 kr-7 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2024

Sjöviksvägen 94

Villa
Krokek, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

126+8 m²

5 rum

1 345 m²

Slutpris 3 300 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2024

Långdansgatan 20

Villa
Kvarnberget, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

134+24 m²

4 rum

527 m²

Slutpris 3 925 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Utjordsvägen 6, Björsäter, Åtvidabergs kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Utjordsvägen 6

Villa
Björsäter, Åtvidabergs kommun
Notar

112+110 m²

5 rum

935 m²

Slutpris 2 550 000 kr+2 %
Notar
Notar
Karlsbyvägen 12, Karlsby, Motala kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Karlsbyvägen 12

Villa
Karlsby, Motala kommun
SkandiaMäklarna Motala

100+16 m²

4 rum

2 760 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr+15 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Svenneby Eriksberg, Vikbolandet, Norrköpings kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Svenneby Eriksberg

Villa
Vikbolandet, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

45+10 m²

2 900 m²

Slutpris 850 000 kr-15 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Spångerumsgatan 41, Spångerum, Johannelund, Linköpings kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Spångerumsgatan 41

Villa
Spångerum, Johannelund, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

170+103 m²

7 rum

837 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 695 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Fähusgatan 12, Smedby / Bjärbytorpet, Norrköpings kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Fähusgatan 12

Villa
Smedby / Bjärbytorpet, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

175 m²

7 rum

1 177 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 900 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Odengatan 12, Vikingstad, Linköpings kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Odengatan 12

Villa
Vikingstad, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

86+50 m²

2 rum

1 051 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Svängbacken 18, Svärtinge, Norrköpings kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Svängbacken 18

Villa
Svärtinge, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

93 m²

3 rum

3 188 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 145 000 kr-9 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Golfbanevägen 12, Gryt, Valdemarsviks kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Golfbanevägen 12

Fritidshus
Gryt, Valdemarsviks kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

68 m²

3 rum

1 196 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2024

Apelgatan 17

Radhus
Valla, Linköpings kommun

182+111 m²

6 rum

668 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 300 000 kr-7 %
Mäklarhuset Linköping
Järnstigen 4, Linköping, Linköpings kommun
  • Såld 24 sep. 2024

Järnstigen 4

Radhus
Linköping, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

158+23 m²

6 rum

562 m²

Slutpris 4 627 500 kr+5 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Lispundgatan 28, Vidingsjö, Linköpings kommun
  • Såld 24 sep. 2024

Lispundgatan 28

Radhus
Vidingsjö, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

104+124 m²

4 rum

598 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr+24 %
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2024

Ullstämmavägen 318

Radhus
Ullstämma, Linköpings kommun

130+10 m²

6 rum

368 m²

Slutpris 4 000 000 kr-11 %
Bjurfors Linköping
Dansbanegatan 10, Valdemarsvik, Valdemarsviks kommun
  • Såld 24 sep. 2024

Dansbanegatan 10

Villa
Valdemarsvik, Valdemarsviks kommun

127 m²

5 rum

304 m²

Slutpris 870 000 kr-13 %
Croisette Norrköping
Sunnebovägen 32, Sunnebo, Åtvidabergs kommun
  • Såld 23 sep. 2024

Sunnebovägen 32

Villa
Sunnebo, Åtvidabergs kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

112+80 m²

4 rum

1 222 m²

Slutpris 1 450 000 kr-3 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2024

Katrineholmsvägen 53

Fritidshus
Åby, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

54 m²

3 rum

2 191 m²

Slutpris 770 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2024

Oxelgatan 8

Villa
Holm, Motala kommun
Listed

63+58 m²

4 rum

955 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr+3 %
Listed
Listed
Idrottsvägen 6B, Vikingstad, Linköpings kommun
  • Såld 23 sep. 2024

Idrottsvägen 6B

Villa
Vikingstad, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

123+22 m²

5 rum

1 077 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 475 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2024

Kullerstad Talludden

Villa
Kimstad, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

109+15 m²

4 rum

1,2 ha

Slutpris 1 275 000 kr-15 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Särstad 1, 3 och 5, Vikbolandet, Norrköpings kommun
  • Såld 22 sep. 2024

Särstad 1, 3 och 5

Gård/Skog
Vikbolandet, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

499 m²

18 rum

6 080 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 100 000 kr-15 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2024

Björnvägen 9

Fritidshus
Bränntorp, Finspångs kommun
Properties & Partners Norrköping

66 m²

4 rum

2 817 m²

Slutpris 1 510 000 kr-4 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2024

Ånestadsgatan 393

Radhus
Smedby/Rambodal, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

110 m²

4 rum

8 365 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

19 091 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Torskärsvägen 17C, Krokek, Norrköpings kommun
  • Såld 21 sep. 2024

Torskärsvägen 17C

Villa
Krokek, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

169 m²

5 rum

1 030 m²

Slutpris 4 695 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Västerum Jonsberg 1, Valdemarsvik, Valdemarsviks kommun
  • Såld 21 sep. 2024

Västerum Jonsberg 1

Fritidshus
Valdemarsvik, Valdemarsviks kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

50 m²

1 rum

2 880 m²

Slutpris 450 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2024

Ärenprisvägen 59

Radhus
Linghem, Linköpings kommun

102+102 m²

5 rum

495 m²

Slutpris 3 450 000 kr-4 %
Bjurfors Linköping

Visar 2451 - 2500 av 2500

Artiklar från Hemnet