Enebymo, Norrköpings kommun

Enebymo; Villor; Par/Kedje/Radhus; Fritidshus

Alla slutpriser för hus - Enebymo, Norrköpings kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

287 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Fyrbyvägen 10

Villa
Norrköping, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

105 m²

4 rum

Slutpris 1 995 000 kr
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Hallbergagatan 24

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

100+118 m²

6 rum

559 m²

Slutpris 3 645 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping

Sålt i december 2025

Marklandsgatan 18, Karlshov, Norrköpings kommun
  • Såld 26 dec. 2025

Marklandsgatan 18

Villa
Karlshov, Norrköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

155 m²

6 rum

1 124 m²

Slutpris 5 350 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Drivhusvägen 20, Karlshov, Norrköpings kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Drivhusvägen 20

Villa
Karlshov, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

158 m²

5 rum

840 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 350 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping

Sålt i november 2025

Taborsbergsvägen 44, Karlshov, Norrköpings kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Taborsbergsvägen 44

Villa
Karlshov, Norrköpings kommun
Elite Fastighetsmäklare

134+69 m²

6 rum

1 061 m²

Slutpris 4 500 000 kr+13 %
Elite Fastighetsmäklare
Elite Fastighetsmäklare
Hallbergagatan 31, Hallberga, Norrköpings kommun
  • Såld 12 nov. 2025

Hallbergagatan 31

Radhus
Hallberga, Norrköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

119+20 m²

3 rum

369 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Slåttergatan 42C, Eneby, Norrköpings kommun
  • Såld 10 nov. 2025

Slåttergatan 42C

Radhus
Eneby, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

116+57 m²

6 rum

260 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 750 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping

Sålt i oktober 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025

Byamansgatan 28

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

105+9 m²

4 rum

578 m²

Slutpris 3 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Byamansgatan 20, Hallberga, Norrköpings kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Byamansgatan 20

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

102+10 m²

4 rum

578 m²

Slutpris 3 950 000 kr-1 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Videvägen 13, Östra Eneby, Norrköpings kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Videvägen 13

Villa
Östra Eneby, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

170+85 m²

9 rum

677 m²

Slutpris 4 250 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Kapplandsgatan 2

Villa
Enebymo Karlshov, Norrköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

110 m²

4 rum

1 300 m²

Slutpris 3 425 000 kr-5 %
HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping

Sålt i september 2025

Attungsgatan 1, Eneby, Norrköpings kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Attungsgatan 1

Radhus
Eneby, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

110+58 m²

5 rum

509 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 320 000 kr+4 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2025

Lindhagagatan 21

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

113+24 m²

5 rum

1 344 m²

Slutpris 4 035 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Byamansgatan 25, Enebymo Hallberga, Norrköpings kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Byamansgatan 25

Villa
Enebymo Hallberga, Norrköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

94+94 m²

4 rum

514 m²

Slutpris 3 225 000 kr-5 %
HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping

Sålt i augusti 2025

Slåttergatan 48E, Eneby, Norrköpings kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Slåttergatan 48E

Radhus
Eneby, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

116+57 m²

5 rum

167 m²

Slutpris 3 200 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Slåttergatan 36B, Eneby / Karlshov, Norrköpings kommun
  • Såld 24 aug. 2025

Slåttergatan 36B

Radhus
Eneby / Karlshov, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

116+57 m²

6 rum

260 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Allmänningsgatan 18A

Radhus
Karlshov, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

135 m²

4 rum

500 m²

Slutpris 4 700 000 kr-4 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Heleneborgsgatan 37, Östra Eneby, Norrköpings kommun
  • Såld 16 aug. 2025

Heleneborgsgatan 37

Villa
Östra Eneby, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

155+95 m²

8 rum

866 m²

Slutpris 3 950 000 kr+10 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping

Sålt i juli 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jul. 2025

Rågången 106

Radhus
Sandbyhov, Norrköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

143 m²

6 rum

370 m²

Slutpris 4 100 000 kr-9 %
HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping
Smedstugugatan 34, Haga, Norrköpings kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Smedstugugatan 34

Villa
Haga, Norrköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

100+63 m²

4 rum

869 m²

Slutpris 3 320 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Taborsbergsvägen 38, Karlshov, Norrköpings kommun
  • Såld 16 jul. 2025

Taborsbergsvägen 38

Villa
Karlshov, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

158+61 m²

7 rum

1 050 m²

Slutpris 5 095 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping

Sålt i juni 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2025

Lindhagagatan 28

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

132+6 m²

5 rum

1 286 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 100 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping

Sålt i maj 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Björkallén 7

Villa
Karlshov, Norrköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

132+66 m²

5 rum

987 m²

Slutpris 5 150 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Hallbergagatan 34, Hallberga, Norrköpings kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Hallbergagatan 34

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

108+108 m²

6 rum

559 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 200 000 kr-7 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Rågången 37, Karlshov, Norrköpings kommun
  • Såld 10 maj. 2025

Rågången 37

Villa
Karlshov, Norrköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

138+138 m²

8 rum

1 440 m²

Slutpris 4 750 000 kr-5 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Attungsgatan 38, Norrköping, Norrköpings kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Attungsgatan 38

Radhus
Norrköping, Norrköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

104+52 m²

6 rum

164 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2025

Lagersbergsvägen 25

Radhus
Eneby / Fyrby, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

110 m²

5 rum

7 856 kr/mån

Slutpris 3 075 000 kr-1 %

27 955 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping

Sålt i februari 2025

Videvägen 27, Norrköping, Norrköpings kommun
  • Såld 13 feb. 2025

Videvägen 27

Villa
Norrköping, Norrköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

107+45 m²

4 rum

847 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 725 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2025

Karlshovsvägen 46

Villa
Eneby / Karlshov, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

240+84 m²

10 rum

1 160 m²

Slutpris 7 500 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping

Sålt i januari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2025

Pildammsvägen 12B

Villa
Eneby, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

182 m²

8 rum

1 113 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 700 000 kr-6 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2025

Skolmästaregatan 20

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun
Properties & Partners Norrköping

143+3 m²

380 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 275 000 kr-5 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Attungsgatan 63, Eneby, Norrköpings kommun
  • Såld 18 jan. 2025

Attungsgatan 63

Radhus
Eneby, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

104+52 m²

5 rum

167 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping

Sålt i november 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2024

Slåttergatan 46D

Radhus
Eneby, Karlshov, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

116+57 m²

5 rum

183 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Skolmästaregatan 63, Eneby, Norrköpings kommun
  • Såld 24 nov. 2024

Skolmästaregatan 63

Radhus
Eneby, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

159+80 m²

6 rum

294 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 795 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 nov. 2024

Rosengången 3

Villa
Karlshov, Norrköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping

144+97 m²

6 rum

774 m²

Slutpris 3 620 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Svensk Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 nov. 2024

Sandbyhovsgatan 30

Radhus
Sandbyhov, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

125+8 m²

4 rum

328 m²

Slutpris 3 850 000 kr-14 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping

Sålt i oktober 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 okt. 2024

Marklandsgatan 10

Villa
Karlshov, Norrköpings kommun
Properties&Partners Kolmården

190+112 m²

7 rum

1 124 m²

Slutpris 5 400 000 kr-8 %
Properties&Partners Kolmården
Properties&Partners Kolmården
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2024

Heleneborgsgatan 45

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun

140+140 m²

7 rum

872 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 750 000 kr-7 %
Properties & Partners Eneby
Attungsgatan 32, Eneby, Norrköpings kommun
  • Såld 13 okt. 2024

Attungsgatan 32

Radhus
Eneby, Norrköpings kommun

104+52 m²

5 rum

164 m²

Slutpris 3 325 000 kr-8 %
Croisette Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2024

Hallbergagatan 62

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

115+83 m²

6 rum

567 m²

Slutpris 3 400 000 kr+14 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2024

Soldatgatan 3

Radhus
Hallberga, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

175 m²

5 rum

462 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 550 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping

Sålt i augusti 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2024

Karlshovsvägen 47

Villa
Karlshov, Norrköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

172+32 m²

6 rum

1 067 m²

Slutpris 4 850 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Taborsbergsvägen 47, Eneby, Karlshov, Norrköpings kommun
  • Såld 7 aug. 2024

Taborsbergsvägen 47

Villa
Eneby, Karlshov, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

129+60 m²

7 rum

806 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 595 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping

Sålt i juni 2024

Hallbergagatan 72, Hallberga, Norrköpings kommun
  • Såld 18 jun. 2024

Hallbergagatan 72

Villa
Hallberga, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

118+45 m²

4 rum

567 m²

Slutpris 4 325 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2024

Enebymovägen 55

Villa
Eneby, Karlshov, Norrköpings kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

220+57 m²

7 rum

856 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 800 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Taborsbergsvägen 42, Norrköping, Norrköpings kommun
  • Såld 4 jun. 2024

Taborsbergsvägen 42

Villa
Norrköping, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

122+52 m²

6 rum

1 043 m²

Slutpris 3 500 000 kr-5 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping

Sålt i maj 2024

Rågången 102, Sandbyhov, Norrköpings kommun
  • Såld 17 maj. 2024

Rågången 102

Villa
Sandbyhov, Norrköpings kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

161 m²

7 rum

425 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 450 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2024

Heleneborgsgatan 43

Villa
Enebymo Hallberga, Norrköpings kommun
HusmanHagberg Norrköping

125+16 m²

649 m²

Slutpris 3 550 000 kr-6 %
HusmanHagberg Norrköping
HusmanHagberg Norrköping

Sålt i april 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2024

Lagersbergsvägen 33

Radhus
Fyrby, Norrköpings kommun
Bo Lundvall & Son

110 m²

5 rum

8 356 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-6 %

27 273 kr/m²

Bo Lundvall & Son
Bo Lundvall & Son
Boställsgatan 5, Norrköping, Norrköpings kommun
  • Såld 1 apr. 2024

Boställsgatan 5

Radhus
Norrköping, Norrköpings kommun
Mäklarhuset Norrköping

116+47 m²

5 rum

336 m²

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping

Visar 1 - 50 av 287

Artiklar från Hemnet