Linköpings kommun

Linköpings kommun; Villor; Par/Kedje/Radhus; Fritidshus

Alla slutpriser för hus - Linköpings kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

5 925 sålda bostäder

Sålt i maj 2021

Värdshusvägen 6, Tallboda, Linköpings kommun
  • Såld 3 maj. 2021

Värdshusvägen 6

Villa
Tallboda, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

89+89 m²

5 rum

898 m²

Slutpris 3 195 000 kr±0 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Stämna Gåselöt 1, Askeby, Linköpings kommun
  • Såld 3 maj. 2021

Stämna Gåselöt 1

Villa
Askeby, Linköpings kommun
Rydfors fastighetsmäkleri

143+120 m²

6 rum

1,1 ha

Slutpris 6 575 000 kr+37 %
Rydfors fastighetsmäkleri
Rydfors fastighetsmäkleri

Sålt i april 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2021

Kärnmakaregatan 8

Villa
Berga, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

114+17 m²

5 rum

484 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 060 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2021

Fågelbärsvägen 15

Radhus
Sturefors, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

108 m²

4 rum

5 039 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr±0 %

30 556 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Trastsångsvägen 86, Linghem, Linköpings kommun
  • Såld 30 apr. 2021

Trastsångsvägen 86

Radhus
Linghem, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

103,5 m²

4 rum

5 033 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr+16 %

28 019 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Sunnanvindsvägen 3, Tallboda, Linköpings kommun
  • Såld 30 apr. 2021

Sunnanvindsvägen 3

Villa
Tallboda, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

90+90 m²

5 rum

879 m²

Slutpris 3 900 000 kr+12 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Östra Harg Holmen Norra 15, Linköping, Linköpings kommun
  • Såld 30 apr. 2021

Östra Harg Holmen Norra 15

Fritidshus
Linköping, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

50+30 m²

3 rum

850 m²

Slutpris 2 000 000 kr+54 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Hamra Lofthamra 1, Brokind, Linköpings kommun
  • Såld 30 apr. 2021

Hamra Lofthamra 1

Fritidshus
Brokind, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

91 m²

2,5 rum

3 286 m²

Slutpris 5 050 000 kr
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2021

Ekholmsvägen 395

Radhus
Linköping, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

111 m²

5 rum

249 m²

Slutpris 3 850 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2021

Kolonistuga Ådala 70

Fritidshus
Linköping, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

15 m²

300 m²
  • Uteplats

Slutpris 220 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Vargsätter Eklunden 2, Skeda, Linköpings kommun
  • Såld 29 apr. 2021

Vargsätter Eklunden 2

Radhus
Skeda, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

65 m²

2 rum

907 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr+13 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Åkerövägen 1, Bankekind, Linköpings kommun
  • Såld 29 apr. 2021

Åkerövägen 1

Villa
Bankekind, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

103+101 m²

5 rum

981 m²

Slutpris 3 575 000 kr+19 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Sälggatan 1B, Vikingstad, Linköpings kommun
  • Såld 29 apr. 2021

Sälggatan 1B

Villa
Vikingstad, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

114+114 m²

5 rum

558 m²

Slutpris 3 550 000 kr+19 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Lunnevadsvägen 3, Sjögestad, Linköpings kommun
  • Såld 29 apr. 2021

Lunnevadsvägen 3

Villa
Sjögestad, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

339+159 m²

8 rum

1 396 m²

Slutpris 4 100 000 kr+9 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2021

Gullberg Sandåsen 1

Villa
Ljungsbro/gullberg, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

205 m²

8 rum

2 134 m²

Slutpris 4 800 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Rödkålsvägen 15, Ekängen, Linköpings kommun
  • Såld 23 apr. 2021

Rödkålsvägen 15

Radhus
Ekängen, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

74 m²

3 rum

321 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 275 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Tjädergatan 40, Barhäll, Linköpings kommun
  • Såld 23 apr. 2021

Tjädergatan 40

Villa
Barhäll, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

124+60 m²

6 rum

452 m²

Slutpris 5 605 000 kr+12 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2021

Stenbärsvägen 7

Villa
Sturefors, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

86 m²

4 rum

431 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 850 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Abborrvägen 13, Åleryd, Linköpings kommun
  • Såld 21 apr. 2021

Abborrvägen 13

Radhus
Åleryd, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

87 m²

4 rum

310 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 425 000 kr+33 %
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Västerby Lillängen 1, Västerby/Vårdnäs, Linköpings kommun
  • Såld 21 apr. 2021

Västerby Lillängen 1

Villa
Västerby/Vårdnäs, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

210+50 m²

7 rum

3 338 m²

Slutpris 6 292 000 kr+57 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2021

Nytorpsvägen 33

Radhus
Ljungsbro, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

103,5 m²

4 rum

5 048 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr+11 %

24 155 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2021

Formaregatan 5

Villa
Berga, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

163+6 m²

6 rum

481 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 795 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Hunnebergsgatan 14B, Innerstaden, Linköpings kommun
  • Såld 20 apr. 2021

Hunnebergsgatan 14B

Villa
Innerstaden, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

141+70 m²

6 rum

149 m²

Slutpris 7 600 000 kr+17 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Flädervägen 2, Sturefors, Linköpings kommun
  • Såld 18 apr. 2021

Flädervägen 2

Villa
Sturefors, Linköpings kommun

133+50 m²

4 rum

1 053 m²

Slutpris 4 100 000 kr+29 %
Properties & Partners Borensberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2021

Getbäcksgatan 14

Villa
GOTTFRIDSBERG/TORNHAGEN, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

128+78 m²

6 rum

600 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 275 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Kristineberg 126, Kristineberg, Linköpings kommun
  • Såld 16 apr. 2021

Kristineberg 126

Fritidshus
Kristineberg, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

60+20 m²

1 rum

1 840 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 675 000 kr+41 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2021

Amundebo Dalstugan 2

Fritidshus
Ulrika, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

58 m²

3 rum

1 617 m²

Slutpris 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2021

Ivar Samuelssons gata 23

Radhus
Harvestad, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

175+15 m²

6 rum

405 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 200 000 kr+24 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Ekdalsvägen 5, Hjulsbro, Linköpings kommun
  • Såld 15 apr. 2021

Ekdalsvägen 5

Villa
Hjulsbro, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

133+8 m²

6 rum

674 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 700 000 kr+25 %
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Nytorpsvägen  67, Ljungsbro, Linköpings kommun
  • Såld 15 apr. 2021

Nytorpsvägen 67

Radhus
Ljungsbro, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

103,5 m²

4 rum

5 048 kr/mån

Slutpris 2 805 000 kr+56 %

27 101 kr/m²

SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Ekholmsvägen 241, Ekholmen, Linköpings kommun
  • Såld 15 apr. 2021

Ekholmsvägen 241

Radhus
Ekholmen, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

117 m²

5 rum

447 m²

Slutpris 3 750 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Söderleden 15D, Vimanshäll, Linköpings kommun
  • Såld 14 apr. 2021

Söderleden 15D

Radhus
Vimanshäll, Linköpings kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

82+40 m²

4 rum

147 m²

Slutpris 3 500 000 kr+17 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2021

Västra vägen 25

Villa
CENTRUM/KANBERGET, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

263+148 m²

7 rum

1 042 m²
  • Uteplats

Slutpris 10 690 000 kr+26 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2021

Rappestad Sandstorp 1

Villa
Vikingstad, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

115 m²

3 ha

Slutpris 3 200 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2021

Narcissvägen 72 Valla Koloniområde, Linköping

Fritidshus
Valla, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

1 rum

312 m²

Slutpris 235 000 kr-11 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Gistad Holmslund 1, Gistad, Linköpings kommun
  • Såld 13 apr. 2021

Gistad Holmslund 1

Villa
Gistad, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

173+18 m²

6 rum

4 431 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 800 000 kr+17 %
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Åkervägen 12, Berg, Linköpings kommun
  • Såld 13 apr. 2021

Åkervägen 12

Villa
Berg, Linköpings kommun
HusmanHagberg Linköping

74+25 m²

3 rum

964 m²

Slutpris 3 860 000 kr+10 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Ärtsångarevägen 18, Linghem, Linköpings kommun
  • Såld 9 apr. 2021

Ärtsångarevägen 18

Radhus
Linghem, Linköpings kommun

108 m²

4 rum

5 150 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 270 000 kr+21 %

30 278 kr/m²

Bjurfors Linköping
Vårdsberg Rosenhill 1, Vårdsberg, Linköpings kommun
  • Såld 9 apr. 2021

Vårdsberg Rosenhill 1

Villa
Vårdsberg, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Kinda

113 m²

5 rum

1 489 m²

Slutpris 3 500 000 kr+8 %
LF Fastighetsförmedling Kinda
LF Fastighetsförmedling Kinda
Kärrsångarevägen 52, Linghem, Linköpings kommun
  • Såld 7 apr. 2021

Kärrsångarevägen 52

Radhus
Linghem, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

108 m²

4 rum

5 150 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr+11 %

28 704 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Hornstäve Vårbacka 1, Landet Ljungsbro/Gullberg, Linköpings kommun
  • Såld 7 apr. 2021

Hornstäve Vårbacka 1

Villa
Landet Ljungsbro/Gullberg, Linköpings kommun
SkandiaMäklarna Linköping

168 m²

6 rum

2 836 m²

Slutpris 5 750 000 kr+20 %
SkandiaMäklarna Linköping
SkandiaMäklarna Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2021

Primusvägen 30

Radhus
Ljungsbro, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

96 m²

4 rum

5 176 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

26 042 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Karlebo Sjövillan 1, Bankekind, Linköpings kommun
  • Såld 6 apr. 2021

Karlebo Sjövillan 1

Villa
Bankekind, Linköpings kommun

152 m²

6 rum

1 557 m²

Slutpris 4 025 000 kr+12 %
Bjurfors Linköping
Himnavägen 29, Linghem, Linköpings kommun
  • Såld 4 apr. 2021

Himnavägen 29

Radhus
Linghem, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

165 m²

6 rum

307 m²

Slutpris 4 480 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Vifolkagatan 21, Tornhagen, Linköpings kommun
  • Såld 3 apr. 2021

Vifolkagatan 21

Radhus
Tornhagen, Linköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Linköping

134 m²

5 rum

206 m²

Slutpris 6 300 000 kr+19 %
LF Fastighetsförmedling Linköping
LF Fastighetsförmedling Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2021

Lilla Tinnerbäcksgränd 8

Radhus
Södra Ekkällan, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

128 m²

5 rum

183 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 550 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Alorpsgatan 3, Sjögestad, Linköpings kommun
  • Såld 1 apr. 2021

Alorpsgatan 3

Villa
Sjögestad, Linköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

91+94 m²

4 rum

1 174 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 410 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Linköping
Svensk Fastighetsförmedling Linköping

Sålt i mars 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2021

Rappestad Uddorp 1

Villa
Rappestad, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

62 m²

3 rum

1 391 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 820 000 kr+22 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2021

Brynhilds gata 34

Radhus
Vikingstad, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

117 m²

5 rum

5 020 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr±0 %

27 350 kr/m²

Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2021

Rörsångarevägen 4

Radhus
Linghem, Linköpings kommun
Fastighetsbyrån Linköping

135 m²

5 rum

534 m²

Slutpris 4 500 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Linköping
Fastighetsbyrån Linköping

Visar 2301 - 2350 av 2500

Artiklar från Hemnet