Visby, Gotlands kommun

Visby; Villor; Par/Kedje/Radhus; Fritidshus

Alla slutpriser för hus - Visby, Gotlands kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

966 sålda bostäder

Sålt i september 2024

Ölandsgatan 17, Visby - Söder, Gotlands kommun
  • Såld 6 sep. 2024

Ölandsgatan 17

Villa
Visby - Söder, Gotlands kommun

85+85 m²

5 rum

644 m²

Slutpris 4 355 000 kr+2 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2024

Närkegatan 5

Villa
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

96+95 m²

7 rum

623 m²

Slutpris 4 600 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2024

S:t Göransgatan 31, lgh 17

Fritidshus
Visby norr, Gotlands kommun
Home by Dean fastighetsförmedling

54 m²

3 rum

5 325 kr/mån

Slutpris 2 900 000 kr-21 %
Home by Dean fastighetsförmedling
Home by Dean fastighetsförmedling
Högklint Getsvältans väg 5, Högklint, Gotlands kommun
  • Såld 6 sep. 2024

Högklint Getsvältans väg 5

Villa
Högklint, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

210 m²

5 rum

1 500 m²

Slutpris 8 510 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby

Sålt i augusti 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2024

Östra Skräddargården 8

Villa
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

158 m²

6 rum

492 m²

Slutpris 3 750 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Bro Tors 132, Bro - Visby Närområde, Gotlands kommun
  • Såld 15 aug. 2024

Bro Tors 132

Villa
Bro - Visby Närområde, Gotlands kommun

85 m²

3 rum

2 710 m²

Slutpris 1 900 000 kr+12 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2024

Ygne Lillklintsvägen 28

Fritidshus
Västerhejde - Ygne, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

53 m²

2 rum

2 957 m²

Slutpris 3 350 000 kr+68 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Vibble Spinnaregatan 9, Vibble - Visby närområde, Gotlands kommun
  • Såld 9 aug. 2024

Vibble Spinnaregatan 9

Villa
Vibble - Visby närområde, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

129 m²

5 rum

1 021 m²

Slutpris 4 850 000 kr+6 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Majorsgatan 2, Visby - Södervärn, Gotlands kommun
  • Såld 5 aug. 2024

Majorsgatan 2

Villa
Visby - Södervärn, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

130+8 m²

5 rum

313 m²

Slutpris 4 095 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

Sålt i juli 2024

Hagbyvägen 4, Visby - Söder, Gotlands kommun
  • Såld 11 jul. 2024

Hagbyvägen 4

Villa
Visby - Söder, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

209 m²

6 rum

690 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 100 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2024
profilfoto på mäklare
KristianSahlén

Vibble Ågatan 4

Villa
Vibble samhälle, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

150+60 m²

6 rum

1 801 m²

Slutpris 4 825 000 kr+7 %
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2024

Bro Halner 309

Villa
Bro - Norra Gotland, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

131 m²

4 rum

3 380 m²

Slutpris 5 300 000 kr-3 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Träkumla Ingvards 465, Träkumla, Gotlands kommun
  • Såld 3 jul. 2024

Träkumla Ingvards 465

Villa
Träkumla, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

152+14 m²

6 rum

1 518 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 325 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
S:t Göransgatan 31, Visby norr, Gotlands kommun
  • Såld 2 jul. 2024

S:t Göransgatan 31

Fritidshus
Visby norr, Gotlands kommun
Home by Dean fastighetsförmedling

54 m²

3 rum

5 325 kr/mån

Slutpris 3 150 000 kr-5 %
Home by Dean fastighetsförmedling
Home by Dean fastighetsförmedling

Sålt i juni 2024

Norra Murgatan 45, Visby innerstad, Gotlands kommun
  • Såld 23 jun. 2024

Norra Murgatan 45

Villa
Visby innerstad, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

80+30 m²

3 rum

258 m²

Slutpris 8 200 000 kr-14 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Endreväg 4, Östra Vi, Gotlands kommun
  • Såld 20 jun. 2024

Endreväg 4

Villa
Östra Vi, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

98+17 m²

4 rum

1 524 m²

Slutpris 4 200 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Majorsgatan 3, Visby - Värnhem, Gotlands kommun
  • Såld 14 jun. 2024

Majorsgatan 3

Radhus
Visby - Värnhem, Gotlands kommun

120+12 m²

5 rum

327 m²

Slutpris 3 600 000 kr-3 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2024

Othemarsgatan 12

Villa
Visby Smittenslund, Gotlands kommun

175+80 m²

8 rum

1 090 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 250 000 kr-4 %
visbymäklarna AB
Linnéavägen 7, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 12 jun. 2024

Linnéavägen 7

Villa
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

94+44 m²

5 rum

1 052 m²

Slutpris 5 525 000 kr+23 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Kakelugnsgatan 32, Visby  - Terra Nova, Gotlands kommun
  • Såld 8 jun. 2024

Kakelugnsgatan 32

Villa
Visby - Terra Nova, Gotlands kommun

177 m²

6 rum

1 017 m²

Slutpris 4 200 000 kr-6 %
Mäklarhuset Gotland
Lilla Glasmästargatan 2, Visby - Terra Nova, Gotlands kommun
  • Såld 8 jun. 2024

Lilla Glasmästargatan 2

Villa
Visby - Terra Nova, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

155 m²

6 rum

818 m²

Slutpris 4 450 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jun. 2024

Norra Murgatan 50

Villa
Visby Innerstad, Gotlands kommun

42 m²

3 rum

106 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 075 000 kr+22 %
visbymäklarna AB
Lindeväg 23, Visby - Östra Vi, Gotlands kommun
  • Såld 4 jun. 2024

Lindeväg 23

Villa
Visby - Östra Vi, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

125+61 m²

5 rum

1 346 m²

Slutpris 5 300 000 kr-11 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB

Sålt i maj 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2024

Jöran Wallingatan 3A

Villa
Visby - Öster, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

96+45 m²

5 rum

510 m²

Slutpris 6 000 000 kr-3 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Strandbod Flundrevikens båtklubb Visby (Bod nr 43), Visby, Gotlands kommun
  • Såld 28 maj. 2024

Strandbod Flundrevikens båtklubb Visby (Bod nr 43)

Fritidshus
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

1 rum

  • Uteplats

Slutpris 755 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Västerhejde Eldarens väg 50, Visby Med Omnejd, Gotlands kommun
  • Såld 23 maj. 2024

Västerhejde Eldarens väg 50

Villa
Visby Med Omnejd, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

132+40 m²

5 rum

1 522 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 150 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2024
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Smalgränd 6

Villa
Visby, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

93+37 m²

3 rum

722 m²

Slutpris 3 400 000 kr+14 %
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Vibble Tvinnaregatan 53, Vibble  - Visby Närområde, Gotlands kommun
  • Såld 17 maj. 2024

Vibble Tvinnaregatan 53

Villa
Vibble - Visby Närområde, Gotlands kommun

70 m²

3 rum

2 818 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 340 000 kr+4 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2024

Högklint Rövar Liljas väg 18

Villa
Högklint - Visby Närområde, Gotlands kommun

134 m²

6 rum

2 240 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 500 000 kr±0 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2024

Volontärgatan 106

Villa
Visby, Gotlands kommun

142 m²

5 rum

635 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 700 000 kr+4 %
visbymäklarna AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2024

Sticksömsvägen 9

Villa
Visby - Terra Nova, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

155+10 m²

6 rum

836 m²

Slutpris 5 200 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2024

Brissund Brissundsvägen 4A

Villa
Brissund, Gotlands kommun

96 m²

6 rum

1 101 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 690 000 kr-4 %
visbymäklarna AB
Väskinde Nors 622, Väskinde Brissund, Gotlands kommun
  • Såld 8 maj. 2024

Väskinde Nors 622

Villa
Väskinde Brissund, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

85 m²

4 rum

7 581 m²

Slutpris 4 700 000 kr+59 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Ygne Kuse kustväg 27, Västerhejde - Ygne, Gotlands kommun
  • Såld 8 maj. 2024

Ygne Kuse kustväg 27

Fritidshus
Västerhejde - Ygne, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

43 m²

3 rum

1 694 m²

Slutpris 2 750 000 kr+39 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Blåeldsvägen 15, Visby - Pilhagen, Gotlands kommun
  • Såld 6 maj. 2024

Blåeldsvägen 15

Villa
Visby - Pilhagen, Gotlands kommun

99+124 m²

4 rum

742 m²

Slutpris 3 750 000 kr-4 %
Mäklarhuset Gotland
Valdemarsgatan 16, Visby - Solbergaområdet, Gotlands kommun
  • Såld 6 maj. 2024

Valdemarsgatan 16

Villa
Visby - Solbergaområdet, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

144+80 m²

6 rum

600 m²

Slutpris 4 900 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Violvägen 6, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 1 maj. 2024

Violvägen 6

Villa
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

139 m²

6 rum

772 m²

Slutpris 5 000 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby

Sålt i april 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2024

Västerhejde Eldarens väg 11

Villa
Västerhejde - Visby Närområde, Gotlands kommun

167 m²

6 rum

1 302 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 800 000 kr+4 %
Mäklarhuset Gotland
Visborgsgatan 41, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 29 apr. 2024

Visborgsgatan 41

Villa
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

184+100 m²

9 rum

1 006 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 550 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2024
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Brissund Näckrosvägen 20C

Fritidshus
Brissund, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

135+49 m²

5 rum

1 799 m²

Slutpris 7 800 000 kr-13 %
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2024

S:t Göransgatan 31, lgh 23

Fritidshus
Visby norr, Gotlands kommun
Home by Dean fastighetsförmedling

56 m²

3 rum

5 523 kr/mån

Slutpris 2 925 000 kr-2 %
Home by Dean fastighetsförmedling
Home by Dean fastighetsförmedling
Brissund Södra Parkvägen 7, Visby - Brissund / Själsö, Gotlands kommun
  • Såld 16 apr. 2024

Brissund Södra Parkvägen 7

Villa
Visby - Brissund / Själsö, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

69 m²

2 rum

2 512 m²

Slutpris 4 200 000 kr-10 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Strelowgatan 1A, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 10 apr. 2024

Strelowgatan 1A

Villa
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

137+87 m²

7 rum

759 m²

Slutpris 7 050 000 kr+11 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2024
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Vindelbosgatan 5

Radhus
Visby, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

94,7 m²

5 rum

4 856 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 333 000 kr-5 %

35 195 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Ullgarnsvägen 1, Terra Nova, Gotlands kommun
  • Såld 5 apr. 2024

Ullgarnsvägen 1

Villa
Terra Nova, Gotlands kommun

125+2 m²

4 rum

904 m²

Slutpris 5 100 000 kr-3 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2024

Högklint Rudenschöldsvägen 38

Villa
Högklint, Gotlands kommun

63+15 m²

4 rum

2 905 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-5 %
visbymäklarna AB

Sålt i mars 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2024

Slåttergatan 20

Villa
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

106+106 m²

5 rum

706 m²

Slutpris 4 300 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2024

Högklint Anders Wedins väg 2

Villa
Visby Med Omnejd, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

227+50 m²

7 rum

1 904 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 300 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2024

Violvägen 13

Villa
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

137+18 m²

6 rum

992 m²

Slutpris 4 600 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Västerhejde Ygnevägen 7, Västerhejde, Gotlands kommun
  • Såld 1 mar. 2024

Västerhejde Ygnevägen 7

Villa
Västerhejde, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

103+25 m²

5 rum

2 118 m²

Slutpris 3 900 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby