Botkyrka kommun

Botkyrka kommun; Villor; Par/Kedje/Radhus; Fritidshus

Alla slutpriser för hus - Botkyrka kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

5 013 sålda bostäder

Sålt i maj 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2020

Nämndemannavägen 106

Radhus
Botkyrka-alby, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

160+21 m²

7 rum

171 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2020
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Furuvägen 3

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

146+23 m²

6 rum

784 m²

Slutpris 4 295 000 kr+2 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2020

Parkbacken 3A

Villa
UTTRAN, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

152+39 m²

7 rum

756 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 750 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2020

Tycho Brahes väg

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

120 m²

5 rum

4 859 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

29 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2020

Tycho Brahes väg

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

120 m²

5 rum

4 859 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

29 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2020

Tycho Brahes väg

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

120 m²

5 rum

4 859 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

29 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2020

Tycho Brahes väg

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

120 m²

5 rum

4 859 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

29 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2020

Mässvägen 3

Radhus
Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

119,6 m²

5 rum

4 878 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 175 000 kr+5 %

34 908 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2020

Travbanan 29

Villa
Skäcklinge, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

162 m²

6 rum

1 032 m²

Slutpris 5 610 000 kr+5 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2020
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Norrskogsvägen 47

Radhus
Norsborg, Botkyrka kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

111+6 m²

4 rum

748 m²

Slutpris 4 100 000 kr+12 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2020

Oxelvägen 64

Villa
Tullinge Trädgårdsstad, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

136 m²

6 rum

420 m²

Slutpris 6 150 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2020

Ödlevägen 12G

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

115 m²

5 rum

584 m²

Slutpris 4 450 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2020

Lilla Skogssjön 10

Fritidshus
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

30 m²

2 rum

3 635 m²

Slutpris 3 200 000 kr+28 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2020

Frinsö 1

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

52 m²

2 rum

2 601 m²

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2020

Slagsta backe 21

Radhus
Slagsta, Botkyrka kommun

112+12 m²

5 rum

299 m²

Slutpris 3 500 000 kr+30 %
Bomäklaren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2020

Hermelinsvägen 18

Villa
TULLINGE, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

164+10 m²

6 rum

1 294 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 925 000 kr+19 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2020

Månskensvägen 78

Radhus
Tullingeberg Östra, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

118+23 m²

5 rum

299 m²

Slutpris 4 100 000 kr+9 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2020

Kottestigen 37

Radhus
Vretarna, Botkyrka kommun

88+18 m²

3 rum

134 m²

Slutpris 3 300 000 kr+10 %
Mäklarhuset Nacka_old
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2020

Hökbursvägen 32

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

131+10 m²

5 rum

721 m²

Slutpris 4 700 000 kr+7 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2020

Smedvägen 6

Villa
Tullinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

133+22 m²

5 rum

871 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 200 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Sålt i april 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2020

Arvid och Annas väg 4

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

60+8 m²

2 rum

2 255 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2020

Skärvägen 1

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

68 m²

4 rum

3 374 m²

Slutpris 4 850 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2020

Björkvägen 39

Villa
Tumba - Kassmyra, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

133 m²

5 rum

442 m²

Slutpris 4 300 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2020

Alice Tegnérs väg 38

Villa
Tullinge Skog, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

158+41 m²

6 rum

995 m²

Slutpris 7 050 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2020

Morgonvägen 207

Radhus
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

109 m²

5 rum

324 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 220 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2020

Lavretsvägen 44

Villa
Uttran, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

200 m²

6 rum

1 025 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 100 000 kr+16 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2020

Strövarvägen 46

Radhus
Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

124 m²

5 rum

165 m²

Slutpris 4 850 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2020

Kattugglebacken 4

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

150 m²

6 rum

795 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 600 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2020

Krögarvägen 113

Radhus
Fittja - Norsborg, Botkyrka kommun

146+25 m²

6 rum

214 m²

Slutpris 3 500 000 kr+8 %
Mäklarringen Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2020

Västanvägen 4

Villa
TULLINGE, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

124+147 m²

7 rum

779 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 000 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2020

Månskensvägen 193

Radhus
Tullinge, Botkyrka kommun
Real Estate Stockholm

102 m²

4 rum

7 225 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr±0 %

26 471 kr/m²

Real Estate Stockholm
Real Estate Stockholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2020

Plåtslagarvägen 14

Villa
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

135+22 m²

5 rum

727 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 250 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2020

Ekvägen 6

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

106+106 m²

7 rum

886 m²

Slutpris 4 340 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2020
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Isbergs backe 3A

Villa
Uttran, Botkyrka kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

126 m²

4 rum

1 085 m²

Slutpris 5 300 000 kr+2 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2020
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Ödlevägen 25

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

102+96 m²

7 rum

794 m²

Slutpris 4 790 000 kr-2 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2020

Ottevägen 53

Radhus
Tullinge, Botkyrka kommun

159+29 m²

6 rum

170 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 350 000 kr+9 %
Brokr Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2020

Mellanbergsvägen 70

Radhus
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

154+22 m²

5 rum

503 m²

Slutpris 4 600 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2020

Getryggsvägen 59

Fritidshus
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

45+6 m²

6 rum

859 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2020

Kopernikus väg 15

Villa
Tumba - Solhöjden, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

144,4+15 m²

6 rum

598 m²

Slutpris 5 550 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2020

Gärdesvägen 5

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

122+35 m²

6 rum

363 m²

Slutpris 4 550 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2020

Rosendalsvägen 9

Radhus
Uttran, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

145+24 m²

7 rum

1 158 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2020

Stallbacken 8

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

146+9 m²

5 rum

675 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 900 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2020

Olovsvägen 21

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

95+47 m²

5 rum

3 783 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-3 %

32 632 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2020

Starrvägen 5

Villa
Tumba - Broängen, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

102+60 m²

5 rum

1 062 m²

Slutpris 4 600 000 kr+6 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2020

Rådjursvägen 263

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Real Estate Stockholm

120 m²

5 rum

313 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 470 000 kr+1 %
Real Estate Stockholm
Real Estate Stockholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2020

Kaggvägen 1

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

66 m²

4 rum

2 190 m²

Slutpris 2 250 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2020
profilfoto på mäklare
PiaAndersson

Sedelvägen 80

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

102+18 m²

5 rum

148 m²

Slutpris 3 620 000 kr+13 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2020

Flädervägen 21B, Accepteratpris

Radhus
Tullinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

132 m²

7 rum

2 750 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

30 265 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Getryggsvägen 54, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 9 apr. 2020
profilfoto på mäklare
PerJuhlin

Getryggsvägen 54

Fritidshus
Grödinge, Botkyrka kommun
Kjell Johansson Fastighetsbyrå AB

38 m²

2 rum

574 m²

Slutpris 3 100 000 kr-5 %
Kjell Johansson Fastighetsbyrå AB
Kjell Johansson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2020

Hökvägen 12

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

103+15 m²

4 rum

485 m²

Slutpris 3 900 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Visar 2451 - 2500 av 2500

Artiklar från Hemnet