Hässleholms kommun

Hässleholms kommun

Alla slutpriser för bostäder - Hässleholms kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

6 662 sålda bostäder

Sålt i februari 2026

Farstorps-Troedstorp 1186, Farstorp, Hässleholms kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Farstorps-Troedstorp 1186

Villa
Farstorp, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

169 m²

7 rum

9 290 m²

Slutpris 1 800 000 kr+29 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Vinnegatan 24, Vinslöv, Hässleholms kommun
  • Såld 3 feb. 2026

Vinnegatan 24

Villa
Vinslöv, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

128+36 m²

6 rum

1 557 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026

Havrabjärsgatan 9

Villa
Ballingslöv, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

116 m²

4 rum

898 m²

Slutpris 1 050 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Duvgatan 22

Villa
Vittsjö, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

97+36 m²

5 rum

1 046 m²

Slutpris 1 300 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Sträntevägen 45

Villa
Sösdala, Hässleholms kommun
Bjurfors Hässleholm

104+124 m²

4 rum

938 m²

Slutpris 2 100 000 kr-7 %
Bjurfors Hässleholm
Bjurfors Hässleholm
Norrängsgatan 3, Bjärnum, Hässleholms kommun
  • Såld 1 feb. 2026

Norrängsgatan 3

Villa
Bjärnum, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

130+60 m²

5 rum

626 m²

Slutpris 570 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2026

Östra Storgatan 49

Villa
Hästveda, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

130+50 m²

4 rum

1 873 m²

Slutpris 990 000 kr-34 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Hanåsvägen 31, Sösdala, Hässleholms kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Hanåsvägen 31

Villa
Sösdala, Hässleholms kommun
Croisette Hässleholm

104+104 m²

3 rum

842 m²

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Croisette Hässleholm
Croisette Hässleholm
Sörbyvägen 7, Vinslöv, Hässleholms kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Sörbyvägen 7

Villa
Vinslöv, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

125+34 m²

5 rum

1 240 m²

Slutpris 2 200 000 kr+10 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Drottninggatan 133, Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Drottninggatan 133

Lägenhet
Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

66,5 m²

2 rum

4 359 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr-5 %

12 782 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Ringvägen 31, Bjärnum, Hässleholms kommun
  • Såld 24 jan. 2026

Ringvägen 31

Villa
Bjärnum, Hässleholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

144+100 m²

5 rum

793 m²

Slutpris 1 350 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bokebergsgatan 10, Bokeberg, Hässleholms kommun
  • Såld 23 jan. 2026

Bokebergsgatan 10

Lägenhet
Bokeberg, Hässleholms kommun
Croisette Hässleholm

44,5 m²

1 rum

4 055 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 400 000 kr-11 %

8 989 kr/m²

Croisette Hässleholm
Croisette Hässleholm
Norregatan 14, Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Norregatan 14

Lägenhet
Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

55,5 m²

2 rum

3 642 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 530 000 kr-18 %

9 550 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Kullagatan 3B, Centralt, Hässleholms kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Kullagatan 3B

Lägenhet
Centralt, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

49,5 m²

2 rum

4 600 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 575 000 kr-12 %

11 616 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Drottninggatan 117, Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
  • Såld 21 jan. 2026

Drottninggatan 117

Lägenhet
Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

100,5 m²

4 rum

5 928 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

13 881 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Länsmansgatan 18, Sösdala, Hässleholms kommun
  • Såld 20 jan. 2026
profilfoto på mäklare
SofieManninen

Länsmansgatan 18

Villa
Sösdala, Hässleholms kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

136+71 m²

5 rum

1 044 m²

Slutpris 1 150 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Sjörrödsvägen 16, Hästveda, Hässleholms kommun
  • Såld 17 jan. 2026

Sjörrödsvägen 16

Villa
Hästveda, Hässleholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

160+102 m²

5 rum

1 302 m²

Slutpris 1 550 000 kr+11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Hallonslingan 1

Villa
Tyringe, Hässleholms kommun
Bjurfors Hässleholm

187+20 m²

7 rum

1 165 m²

Slutpris 1 450 000 kr-9 %
Bjurfors Hässleholm
Bjurfors Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Norregatan 7

Lägenhet
Väster, Hässleholms kommun
Bjurfors Hässleholm

30,5 m²

1 rum

2 105 kr/mån

Slutpris 301 000 kr-15 %

9 869 kr/m²

Bjurfors Hässleholm
Bjurfors Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2026

Andra avenyen 12A

Lägenhet
Centrum, Hässleholms kommun
Bjurfors Hässleholm

57,5 m²

2 rum

4 297 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 560 000 kr-28 %

9 739 kr/m²

Bjurfors Hässleholm
Bjurfors Hässleholm
Herrgårdsvägen 18, Skyrup, Hässleholms kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Herrgårdsvägen 18

Villa
Skyrup, Hässleholms kommun
Smålands Fastighetsbyrå AB

142 m²

6 rum

4 993 m²

Slutpris 2 500 000 kr-17 %
Smålands Fastighetsbyrå AB
Smålands Fastighetsbyrå AB
Svarvaregatan 4, Tyringe, Hässleholms kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Svarvaregatan 4

Villa
Tyringe, Hässleholms kommun
Croisette Hässleholm

77+54 m²

4 rum

1 175 m²

Slutpris 895 000 kr-25 %
Croisette Hässleholm
Croisette Hässleholm
Jungfrugatan 8, Hässleholm - Kärråkra, Hässleholms kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Jungfrugatan 8

Villa
Hässleholm - Kärråkra, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

149+95 m²

4 rum

877 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Oregatan 12, Vinslöv, Hässleholms kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Oregatan 12

Villa
Vinslöv, Hässleholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hässleholm

99+48 m²

5 rum

772 m²

Slutpris 1 925 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Hässleholm
Svensk Fastighetsförmedling Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jan. 2026

Kullagatan 5C

Lägenhet
Hässleholm - Centralt, Hässleholms kommun
HusmanHagberg Hässleholm

72,5 m²

3 rum

5 323 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 680 000 kr-9 %

9 379 kr/m²

HusmanHagberg Hässleholm
HusmanHagberg Hässleholm
Drottninggatan 115, Hässleholm, Hässleholms kommun
  • Såld 7 jan. 2026

Drottninggatan 115

Lägenhet
Hässleholm, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

83 m²

3 rum

5 218 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 105 000 kr+1 %

13 313 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Stockebyvägen 19B, Stoby, Hässleholms kommun
  • Såld 5 jan. 2026

Stockebyvägen 19B

Lägenhet
Stoby, Hässleholms kommun
LF Fastighetsförmedling Hässleholm

95,5 m²

4 rum

6 328 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

12 042 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Hässleholm
LF Fastighetsförmedling Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jan. 2026

Lärkvägen 35

Villa
Sösdala, Hässleholms kommun
Bjurfors Hässleholm

155 m²

6 rum

807 m²

Slutpris 1 600 000 kr-6 %
Bjurfors Hässleholm
Bjurfors Hässleholm

Sålt i december 2025

Kronovägen 7, Tormestorp, Hässleholms kommun
  • Såld 30 dec. 2025

Kronovägen 7

Villa
Tormestorp, Hässleholms kommun
LF Fastighetsförmedling Hässleholm

90+90 m²

3 rum

1 708 m²

Slutpris 1 150 000 kr-16 %
LF Fastighetsförmedling Hässleholm
LF Fastighetsförmedling Hässleholm
Backsläntsgatan 7B, Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun
  • Såld 29 dec. 2025

Backsläntsgatan 7B

Lägenhet
Hässleholm - Väster, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

78 m²

3 rum

6 359 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 625 000 kr-4 %

8 013 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Duvgatan 1, Vittsjö, Hässleholms kommun
  • Såld 27 dec. 2025

Duvgatan 1

Villa
Vittsjö, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

83+83 m²

3 rum

1 616 m²
  • Uteplats

Slutpris 925 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Stenbocksgatan 22A, Tyringe, Hässleholms kommun
  • Såld 23 dec. 2025

Stenbocksgatan 22A

Lägenhet
Tyringe, Hässleholms kommun
Croisette Hässleholm

61 m²

2 rum

4 398 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 230 000 kr-10 %

3 770 kr/m²

Croisette Hässleholm
Croisette Hässleholm
Saxtorp 1013, Västra Torup, Hässleholms kommun
  • Såld 23 dec. 2025

Saxtorp 1013

Tomt
Västra Torup, Hässleholms kommun

1 540 m²

Slutpris 150 000 kr-25 %
Mikael Rydén
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2025

Grengatan 1

Villa
Hassellunden, Hässleholms kommun
Bjurfors Hässleholm

226 m²

6 rum

1 323 m²

Slutpris 4 050 000 kr-2 %
Bjurfors Hässleholm
Bjurfors Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 dec. 2025

Kaptensgatan 23B

Lägenhet
Väster, Hässleholms kommun
LF Fastighetsförmedling Hässleholm

76 m²

3 rum

4 818 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 025 000 kr-14 %

13 487 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Hässleholm
LF Fastighetsförmedling Hässleholm
Slättsjö Pyringatorpet 6988, Skånes Fagerhult, Hässleholms kommun
  • Såld 20 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JensChristian Nielsen

Slättsjö Pyringatorpet 6988

Fritidshus
Skånes Fagerhult, Hässleholms kommun
Ödegårde Sverige AB

130 m²

5 rum

7 222 m²

Slutpris 2 485 000 kr-17 %
Ödegårde Sverige AB
Ödegårde Sverige AB
Fjärlöv 1311, Vinslöv, Hässleholms kommun
  • Såld 20 dec. 2025

Fjärlöv 1311

Villa
Vinslöv, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

217+20 m²

7 rum

1 374 m²

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2025
profilfoto på mäklare
FelixLindström

Brunnshult 5301

Gård/Skog
Brunnshult, Hässleholms kommun
Skånegårdar

156 m²

63,8 ha

Slutpris 8 400 000 kr-1 %
Skånegårdar
Skånegårdar
Solbrinken 15, Hässleholm - Ljungdala, Hässleholms kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Solbrinken 15

Villa
Hässleholm - Ljungdala, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

154 m²

7 rum

459 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 460 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 dec. 2025

Solbacken 4

Villa
Hässleholm - Finjasjöpark, Hässleholms kommun
HusmanHagberg Hässleholm

127+46 m²

5 rum

1 054 m²

Slutpris 4 300 000 kr-6 %
HusmanHagberg Hässleholm
HusmanHagberg Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 dec. 2025

Pollenvägen 12

Villa
Hässleholm - Röinge, Hässleholms kommun
HusmanHagberg Hässleholm

105+56 m²

4 rum

1 376 m²

Slutpris 1 850 000 kr+3 %
HusmanHagberg Hässleholm
HusmanHagberg Hässleholm
Strandängsvägen 3D, Hässleholm - Finjasjöpark, Hässleholms kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Strandängsvägen 3D

Lägenhet
Hässleholm - Finjasjöpark, Hässleholms kommun
HusmanHagberg Hässleholm

100 m²

3 rum

7 749 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

21 950 kr/m²

HusmanHagberg Hässleholm
HusmanHagberg Hässleholm
Turmalinstigen 9, Tyringe - Stenberget, Hässleholms kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Turmalinstigen 9

Villa
Tyringe - Stenberget, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

112+112 m²

5 rum

973 m²

Slutpris 1 000 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 dec. 2025

Borggårdsgatan 8

Lägenhet
Hässleholm - Centralt, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

140 m²

4 rum

3 000 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 550 000 kr+1 %

32 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Gamla vägen 3, Vittsjö, Hässleholms kommun
  • Såld 13 dec. 2025

Gamla vägen 3

Villa
Vittsjö, Hässleholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100+61 m²

4 rum

1 494 m²

Slutpris 900 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Drottninggatan 93, Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Drottninggatan 93

Lägenhet
Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

87,5 m²

3 rum

5 965 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 355 000 kr-3 %

15 486 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Drottninggatan 113, Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Drottninggatan 113

Lägenhet
Hässleholm - Bokeberg, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

100,5 m²

4 rum

5 928 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-1 %

18 159 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Trebackalånggatan 88, Hässleholm - Ljungdala, Hässleholms kommun
  • Såld 10 dec. 2025

Trebackalånggatan 88

Lägenhet
Hässleholm - Ljungdala, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

66 m²

2 rum

4 498 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 335 000 kr-9 %

5 076 kr/m²

Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Stjärneholmsvägen 13, Vankiva, Hässleholms kommun
  • Såld 10 dec. 2025

Stjärneholmsvägen 13

Villa
Vankiva, Hässleholms kommun
LF Fastighetsförmedling Hässleholm

79+90 m²

4 rum

1 367 m²

Slutpris 740 000 kr-17 %
LF Fastighetsförmedling Hässleholm
LF Fastighetsförmedling Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2025

Backsläntsgatan 1B

Lägenhet
Väster, Hässleholms kommun
Bjurfors Hässleholm

80 m²

3 rum

6 441 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 575 000 kr-12 %

7 188 kr/m²

Bjurfors Hässleholm
Bjurfors Hässleholm

Visar 101 - 150 av 2500

Artiklar från Hemnet