Hallstahammars kommun

Hallstahammars kommun

Alla slutpriser för bostäder - Hallstahammars kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 669 sålda bostäder

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jan. 2026

Stationsgatan 16

Lägenhet
Kolbäck, Hallstahammars kommun

47 m²

1,5 rum

4 166 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 395 000 kr-25 %

8 404 kr/m²

Bjurfors Västerås

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 dec. 2025

STATIONSGATAN 12B

Lägenhet
Kolbäck, Hallstahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

57 m²

2 rum

3 780 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 625 000 kr-10 %

10 965 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 dec. 2025

Bäckvägen 4

Villa
Kyrkbyn, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

97+97 m²

4 rum

934 m²

Slutpris 1 650 000 kr-20 %
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Stationsgatan 16, Kolbäck, Hallstahammars kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Stationsgatan 16

Lägenhet
Kolbäck, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

68 m²

2 rum

5 737 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 615 000 kr-5 %

9 044 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2025

Lövboåsvägen 7

Lägenhet
Lövboås, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

79 m²

3 rum

6 162 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 670 000 kr±0 %

8 481 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2025

Snevringevägen 68

Lägenhet
Barnängen, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

60 m²

2 rum

5 407 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 450 000 kr-5 %

7 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 dec. 2025

Bergs kyrkby 1

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun

290+4 m²

6 rum

3 220 m²

Slutpris 4 500 000 kr-1 %
Bjurfors Västerås
Snevringevägen 13, Hallstahammar, Hallstahammars kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Snevringevägen 13

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun

110+76 m²

6 rum

791 m²

Slutpris 1 150 000 kr-42 %
Bjurfors Västerås
Bofinkvägen 8, Lövboås/Hallstahammar, Hallstahammars kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Bofinkvägen 8

Radhus
Lövboås/Hallstahammar, Hallstahammars kommun
HusmanHagberg Västerås

112,2 m²

5 rum

7 429 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr+3 %

15 597 kr/m²

HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2025

Lövsångarvägen 1

Villa
Lövboås, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

91+33 m²

5 rum

847 m²

Slutpris 2 095 000 kr±0 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2025

ÄGGEBYVÄGEN 3

Villa
Strömsholm, Hallstahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

84+84 m²

4 rum

1 066 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 385 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

LÅNGGATAN 8B

Lägenhet
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

38 m²

2 rum

3 758 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 290 000 kr-17 %

7 632 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Norra Hantverkaregatan 12

Villa
Centrum, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

112+61 m²

5 rum

1 466 m²

Slutpris 1 930 000 kr-3 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 nov. 2025

Handbacksgränd 2

Radhus
Hallstahammar, Hallstahammars kommun

139+79 m²

5 rum

380 m²

Slutpris 2 150 000 kr±0 %
Notar
Eldsbodavägen 21A, Trollebo, Hallstahammars kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Eldsbodavägen 21A

Lägenhet
Trollebo, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

55 m²

2 rum

2 525 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 595 000 kr±0 %

10 818 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Trädgårdsgatan 15A, Hallstahammar, Hallstahammars kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Trädgårdsgatan 15A

Lägenhet
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

99,5 m²

4 rum

6 767 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 600 000 kr-19 %

6 030 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2025

Barnängsgatan 21

Villa
Lövboås, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

165+21 m²

6 rum

1 156 m²

Slutpris 2 700 000 kr±0 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Södra Strandvägen 5d, Kolbäck, Hallstahammars kommun
  • Såld 8 nov. 2025

Södra Strandvägen 5d

Lägenhet
Kolbäck, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

104,5 m²

3 rum

7 644 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 495 000 kr-38 %

4 737 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 nov. 2025

Västtunagatan 44A

Lägenhet
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

54,5 m²

2 rum

4 064 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 580 000 kr-3 %

10 642 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 nov. 2025

Stationsgatan 8B

Lägenhet
Kolbäck, Hallstahammars kommun
Mäklarringen Eskilstuna

86 m²

3 rum

6 326 kr/mån

Slutpris 475 000 kr-4 %

5 523 kr/m²

Mäklarringen Eskilstuna
Mäklarringen Eskilstuna
Snevringevägen 64, Hallstahammar, Hallstahammars kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Snevringevägen 64

Lägenhet
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

28 m²

1 rum

2 573 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 130 000 kr-28 %

4 643 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Snevringevägen 68, Hallstahammar, Hallstahammars kommun
  • Såld 1 nov. 2025

Snevringevägen 68

Lägenhet
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

45 m²

2 rum

3 586 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 240 000 kr-4 %

5 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

Sålt i oktober 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Nygatan 19

Lägenhet
Knektbacken, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

65,5 m²

2 rum

5 005 kr/mån

Slutpris 620 000 kr-2 %

9 466 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Oxbacksvägen 23

Villa
Sörstafors, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

68+65 m²

3 rum

910 m²

Slutpris 1 485 000 kr+49 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Usterstavägen 89

Villa
Näs, Hallstahammars kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

121+42 m²

5 rum

765 m²

Slutpris 1 800 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Höjdgatan 11, Kolbäck, Hallstahammars kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Höjdgatan 11

Villa
Kolbäck, Hallstahammars kommun

78 m²

3 rum

4 722 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 360 000 kr+9 %
Mälardalens Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Norrby 17

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun

135+37 m²

4 rum

2,9 ha

Slutpris 3 525 000 kr+8 %
Bjurfors Västerås
Stationsgatan 8a, Kolbäck, Hallstahammars kommun
  • Såld 25 okt. 2025

Stationsgatan 8a

Lägenhet
Kolbäck, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

36,5 m²

1 rum

3 044 kr/mån

Slutpris 310 000 kr-9 %

8 493 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2025

Långgatan 6B

Lägenhet
Lövboås, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

46,5 m²

2 rum

4 980 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 400 000 kr

8 602 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Södra Strandvägen 3B, Kolbäck, Hallstahammars kommun
  • Såld 18 okt. 2025

Södra Strandvägen 3B

Radhus
Kolbäck, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

92+30 m²

4 rum

299 m²

Slutpris 1 000 000 kr-16 %
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Barnängsgatan 31A, Hallstahammar, Hallstahammars kommun
  • Såld 17 okt. 2025

Barnängsgatan 31A

Lägenhet
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

52 m²

2 rum

4 906 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 390 000 kr-1 %

7 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Byggmästarvägen 6, Hallstahammar, Hallstahammars kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Byggmästarvägen 6

Radhus
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

124 m²

5 rum

433 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr-18 %
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025

Tegelbruksvägen 28

Villa
Tuna, Hallstahammars kommun
SkandiaMäklarna Västerås

133+135 m²

5 rum

1 303 m²

Slutpris 2 000 000 kr+18 %
SkandiaMäklarna Västerås
SkandiaMäklarna Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

APOTEKARBACKEN 7

Villa
Strömsholm, Hallstahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

189+100 m²

8 rum

804 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Skogsvägen 36, Lövboås, Hallstahammars kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Skogsvägen 36

Villa
Lövboås, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

86+86 m²

4 rum

669 m²

Slutpris 1 850 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Norra Lyckovägen 2H

Villa
Fredhem, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

116+7 m²

5 rum

476 m²

Slutpris 2 700 000 kr+4 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2025

Karlslundsvägen 2

Villa
Gröndal, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

138+50 m²

8 rum

2 787 m²

Slutpris 5 000 000 kr
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2025

Skogsvägen 6

Radhus
Fredhem, Hallstahammars kommun

105+25 m²

5 rum

259 m²

Slutpris 1 825 000 kr-4 %
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Lövboåsvägen 3

Lägenhet
Lövboås, Hallstahammars kommun

76 m²

2 rum

5 974 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 650 000 kr+2 %

8 553 kr/m²

Notar

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

BALDERSVÄGEN 35

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

90+80 m²

4 rum

642 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Enegatan 2

Villa
Kolbäck, Hallstahammars kommun

103+103 m²

6 rum

838 m²

Slutpris 2 225 000 kr-3 %
Bjurfors Västerås
Gröndalsvägen 9, Gröndal, Hallstahammars kommun
  • Såld 27 sep. 2025

Gröndalsvägen 9

Villa
Gröndal, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

113+61 m²

4 rum

1 494 m²

Slutpris 800 000 kr-38 %
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

FÅGELVÄGEN 19

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

98+98 m²

5 rum

768 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 375 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Videvägen 10

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
HusmanHagberg Västerås

91+33 m²

4 rum

687 m²

Slutpris 1 500 000 kr-12 %
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Rösvägen 9, Kolbäck, Hallstahammars kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Rösvägen 9

Villa
Kolbäck, Hallstahammars kommun

124+65 m²

7 rum

1 210 m²

Slutpris 1 900 000 kr-29 %
Mäklarhuset Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Valhallavägen 17

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

122+120 m²

5 rum

1 075 m²

Slutpris 2 100 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Stationsgatan 8A, Kolbäck, Hallstahammars kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Stationsgatan 8A

Lägenhet
Kolbäck, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

53 m²

2 rum

4 100 kr/mån

Slutpris 250 000 kr-23 %

4 717 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Surbrunnsvägen 1B

Lägenhet
Tuna, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

88 m²

3 rum

4 816 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 720 000 kr±0 %

8 182 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Hanstäppevägen 29

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun

74+74 m²

4 rum

826 m²

Slutpris 1 200 000 kr-14 %
Bjurfors Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2025

Bärsta 1

Gård/Skog
Kolbäck, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

140 m²

6 rum

5 ha

Slutpris 4 500 000 kr-8 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB

Visar 51 - 100 av 1669

Artiklar från Hemnet