Hallands län

Hallands län

Alla slutpriser för bostäder - Hallands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

37 085 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Labergsvägen 1, Simlångsdalen, Halmstads kommun
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
TommyKarlsson

Labergsvägen 1

Villa
Simlångsdalen, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

111+83 m²

5 rum

1 020 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Kullavägen 8, Haverdal, Halmstads kommun
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilKarlsson

Kullavägen 8

Tomt
Haverdal, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

3 005 m²

Slutpris 5 025 000 kr+26 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Valinge Grunnarp 1, Anders Persgård

Gård/Skog
Varberg, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

70 m²

3 rum

Slutpris 2 900 000 kr
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
GustavSandén

Broslättsvägen 6B

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Bjurfors Falkenberg

60 m²

2 rum

5 048 kr/mån

Slutpris 1 675 000 kr+12 %

27 917 kr/m²

Bjurfors Falkenberg
Bjurfors Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
HenrikHansson

Munkalyckevägen 7A

Radhus
Halmstad, Halmstads kommun
Bjurfors Halmstad

127 m²

5 rum

516 m²

Slutpris 4 610 000 kr
Bjurfors Halmstad
Bjurfors Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Lyckholms väg 63

Lägenhet
Onsala, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka

111 m²

3 rum

7 803 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 550 000 kr+2 %

40 991 kr/m²

Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Hvilan 3C

Lägenhet
Särö, Kungsbacka kommun
Bjurfors Västra Göteborg

112 m²

3 rum

4 413 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 400 000 kr±0 %

48 214 kr/m²

Bjurfors Västra Göteborg
Bjurfors Västra Göteborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
GustavSandén

Sandlyckeringen 13

Villa
Kristineslätt, Falkenbergs kommun
Bjurfors Falkenberg

141+22 m²

8 rum

611 m²

Slutpris 6 400 000 kr+7 %
Bjurfors Falkenberg
Bjurfors Falkenberg
Påskbergsvägen 11, Kungsäter, Varbergs kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Påskbergsvägen 11

Villa
Kungsäter, Varbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Varberg

110+91 m²

6 rum

1 103 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Varberg
Svensk Fastighetsförmedling Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Södra Nygatan 13

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka

90,8 m²

4 rum

Slutpris 4 400 000 kr

48 458 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Flygaregatan 6D, Västra Förstaden, Halmstads kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Flygaregatan 6D

Lägenhet
Västra Förstaden, Halmstads kommun
Bostad&Co

131 m²

5 rum

8 180 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr-4 %

35 496 kr/m²

Bostad&Co
Bostad&Co
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Södra Nygatan 13

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka

90,8 m²

4 rum

5 346 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr-2 %

48 458 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Killingvägen 29, Söndrum/Ranagård, Halmstads kommun
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SaraJohansson

Killingvägen 29

Radhus
Söndrum/Ranagård, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

119+9 m²

6 rum

309 m²

Slutpris 5 895 000 kr±0 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Lövsångarvägen 9

Villa
Torup, Hylte kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

117+5 m²

737 m²

Slutpris 1 750 000 kr
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Sjövägen 6A, Torup, Hylte kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Sjövägen 6A

Villa
Torup, Hylte kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

148+84 m²

6 rum

3 165 m²

Slutpris 3 935 000 kr+23 %
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Honungsvägen 29, Ranagård, Halmstads kommun
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilKarlsson

Honungsvägen 29

Villa
Ranagård, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

123+31,5 m²

4 rum

623 m²

Slutpris 7 000 000 kr
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Mor Johannas väg 8B

Radhus
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka

106 m²

5 rum

Slutpris 4 250 000 kr

40 094 kr/m²

Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Västra Vallgatan 8E, Centrum, Varbergs kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Västra Vallgatan 8E

Lägenhet
Centrum, Varbergs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52 m²

2 rum

3 657 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+6 %

50 962 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Guntoftavägen 182B

Lägenhet
Särö, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

83 m²

3 rum

4 495 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 750 000 kr±0 %

57 229 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Trädlyckevägen 56, lgh 1202

Lägenhet
Varberg, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

99 m²

4 rum

Slutpris 2 995 000 kr

30 253 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Fiskelia 5B, Bua, Varbergs kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Fiskelia 5B

Villa
Bua, Varbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Varberg

139 m²

3 rum

1 476 m²

Slutpris 5 850 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Varberg
LF Fastighetsförmedling Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Pärlrönnsgatan 13

Villa
Varberg, Varbergs kommun
Bjurfors Varberg

129+9 m²

4 rum

250 m²

Slutpris 5 200 000 kr
Bjurfors Varberg
Bjurfors Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Vallinsvägen 42

Lägenhet
Varberg, Varbergs kommun
Bjurfors Varberg

44 m²

2 rum

3 272 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

44 318 kr/m²

Bjurfors Varberg
Bjurfors Varberg
Ljungvägen 8, Tvååker, Varbergs kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Ljungvägen 8

Villa
Tvååker, Varbergs kommun
Mäklarhuset Varberg

131+42 m²

5 rum

996 m²

Slutpris 3 595 000 kr-10 %
Mäklarhuset Varberg
Mäklarhuset Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
OlleBergsten

Yttregårdsvägen 7

Villa
Heberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

185 m²

6 rum

Slutpris 3 400 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
NiklasCannon

Hinnakull Södergård 104

Villa
Torup, Hylte kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

66+60 m²

3 rum

2 300 m²

Slutpris 1 050 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Hertings allé 9A, Herting, Falkenbergs kommun
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
OlaClaesson

Hertings allé 9A

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

86 m²

4 rum

7 072 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 175 000 kr±0 %

13 663 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Strandbackavägen 86, Träslövsläge, Varbergs kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Strandbackavägen 86

Villa
Träslövsläge, Varbergs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

3 rum

200 m²

Slutpris 5 650 000 kr+3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ahlavägen 5, Ahla, Laholms kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Ahlavägen 5

Gård/Skog
Ahla, Laholms kommun
LF Fastighetsförmedling Laholm
126 ha

Slutpris 24 800 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Laholm
LF Fastighetsförmedling Laholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Torpa 19D

Tomt
Varberg, Varbergs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

1 421 m²

Slutpris 1 225 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Almvägen 6, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Almvägen 6

Villa
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

119+27 m²

5 rum

238 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 895 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Vävaregatan 11B, Kärleken - Sofieberg - Norra Utmarken, Halmstads kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Vävaregatan 11B

Villa
Kärleken - Sofieberg - Norra Utmarken, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

79+42 m²

4 rum

656 m²

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Gårdsåkersvägen 36b, lgh 1102

Lägenhet
Tvååker, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

59,9 m²

2 rum

Slutpris 1 900 000 kr

31 720 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Stockrosvägen 3

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

111 m²

4 rum

Slutpris 1 750 000 kr
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Högelid 6, Centrum, Halmstads kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Högelid 6

Radhus
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad

140+45 m²

6 rum

384,9 m²

Slutpris 3 090 000 kr-3 %
MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Mårtensvägen 20, Skrea Strand, Falkenbergs kommun
  • Såld 19 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Mårtensvägen 20

Villa
Skrea Strand, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

168+19 m²

4 rum

1 063 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 400 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Ankarevägen 3

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

120+19 m²

3 rum

Slutpris 6 000 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Fylkesvägen 14

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

119+120 m²

7 rum

669 m²

Slutpris 3 500 000 kr-4 %
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Örnäsvägen 3, Söndrum / Havssidan, Halmstads kommun
  • Såld 18 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilKarlsson

Örnäsvägen 3

Villa
Söndrum / Havssidan, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

164+12 m²

5 rum

964 m²

Slutpris 5 400 000 kr-2 %
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Torekullevägen 5

Villa
Onsala, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

99+99 m²

7 rum

797 m²

Slutpris 5 400 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Tulpanvägen 4

Villa
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

161+21 m²

6 rum

1 031 m²

Slutpris 6 500 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Tallbackevägen 2, Solbacken

Villa
Skällinge, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

121 m²

6 rum

Slutpris 2 150 000 kr
Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Balders väg 3

Radhus
Skummeslövsstrand, Laholms kommun
Fastighetsbyrån Båstad

110 m²

4 rum

339 m²
  • Nyproduktion
  • Uteplats

Slutpris 4 700 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026
profilfoto på mäklare
HenrikHansson

Spanielvägen 10

Villa
Halmstad, Halmstads kommun
Bjurfors Halmstad

240+50 m²

8 rum

1 000 m²

Slutpris 6 300 000 kr
Bjurfors Halmstad
Bjurfors Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Rammbergsvägen 18

Villa
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Bjurfors Kungsbacka

198+36 m²

7 rum

2 960 m²

Slutpris 6 350 000 kr-2 %
Bjurfors Kungsbacka
Bjurfors Kungsbacka
Lundegrens gata 19F, Kungsbacka Tingberget, Kungsbacka kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Lundegrens gata 19F

Radhus
Kungsbacka Tingberget, Kungsbacka kommun
Lundin Fastighetsbyrå

104+12 m²

4 rum

160 m²

Slutpris 3 500 000 kr-8 %
Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Åttingsstigen 18B, Centrala Halmstad - Öster, Halmstads kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Åttingsstigen 18B

Villa
Centrala Halmstad - Öster, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

148+126 m²

5 rum

630,2 m²

Slutpris 2 050 000 kr-18 %
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Håknaryd 202, Långaryd, Hylte kommun
  • Såld 18 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JensChristian Nielsen

Håknaryd 202

Fritidshus
Långaryd, Hylte kommun
Ödegårde Sverige AB

90+50 m²

5 rum

7 000 m²

Slutpris 850 000 kr-3 %
Ödegårde Sverige AB
Ödegårde Sverige AB
Hörngrensvägen 14, Tröingeberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 18 apr. 2026
profilfoto på mäklare
DaniellaAhlström

Hörngrensvägen 14

Villa
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

90+90 m²

6 rum

999 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Norra Vägen 29C, Centrum, Varbergs kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Norra Vägen 29C

Lägenhet
Centrum, Varbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Varberg

43 m²

2 rum

3 096 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr+4 %

65 116 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Varberg
Svensk Fastighetsförmedling Varberg

Visar 251 - 300 av 2500

Artiklar från Hemnet