Grästorps kommun

Grästorps kommun

Alla slutpriser för bostäder - Grästorps kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

529 sålda bostäder

Sålt i april 2025

Badgatan 128, Grästorp, Grästorps kommun
  • Såld 9 apr. 2025

Badgatan 128

Lägenhet
Grästorp, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

85 m²

3 rum

4 885 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 920 000 kr+8 %

10 824 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Badgatan 38B

Lägenhet
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

96,5 m²

4 rum

7 718 kr/mån

Slutpris 425 000 kr-11 %

4 404 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping

Sålt i januari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2025

Smultronvägen 2

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

165 m²

5 rum

1 042 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 075 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2025

Flo klev 56

Villa
Flo klev, Grästorps kommun

120+20 m²

6 rum

2 009 m²

Slutpris 1 375 000 kr-8 %
Mäklarhuset Vänersborg

Sålt i december 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 dec. 2024

Viktorlundsgatan 13

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

144 m²

5 rum

1 162 m²

Slutpris 2 500 000 kr-16 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Badgatan 140, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 20 dec. 2024

Badgatan 140

Lägenhet
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

85 m²

3 rum

4 885 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 900 000 kr+3 %

10 588 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2024

Envägen 1

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
Mäklarhuset Lidköping/Vara

168+90 m²

6 rum

829 m²

Slutpris 2 500 000 kr-4 %
Mäklarhuset Lidköping/Vara
Mäklarhuset Lidköping/Vara
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 dec. 2024

Flakeberg Västergården 14

Villa
Flakeberg, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

180+10 m²

8 rum

8 071 m²

Slutpris 750 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2024

Hyringa Stora Laggaregården 1

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

139 m²

3 rum

5 534 m²

Slutpris 1 450 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara

Sålt i november 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 nov. 2024

Södergatan 14

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

130+109 m²

6 rum

1 100 m²

Slutpris 1 600 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 nov. 2024

Lilla Bergsvägen 10

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

105+75 m²

5 rum

1 058 m²

Slutpris 1 100 000 kr+5 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Bollvägen 8, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 21 nov. 2024

Bollvägen 8

Villa
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

118+80 m²

4 rum

1 041 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2024

Badgatan 156

Lägenhet
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

97 m²

4 rum

5 355 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 875 000 kr-10 %

9 021 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Tengene Kolsbogården 17, Grästorp Landsbygd, Grästorps kommun
  • Såld 13 nov. 2024

Tengene Kolsbogården 17

Villa
Grästorp Landsbygd, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

112+10 m²

3 rum

5 050 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr+33 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Snäckvägen 3, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 11 nov. 2024

Snäckvägen 3

Villa
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

162 m²

6 rum

1 173 m²

Slutpris 4 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Storgatan 54, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 5 nov. 2024

Storgatan 54

Lägenhet
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

64,8 m²

2 rum

3 997 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 530 000 kr-4 %

8 179 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 nov. 2024

Trökörna Dreven 24

Villa
Trökörna, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

145 m²

6 rum

1 814 m²

Slutpris 2 100 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara

Sålt i oktober 2024

Johanneberg 13, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 30 okt. 2024

Johanneberg 13

Villa
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

196+57 m²

6 rum

3 145 m²

Slutpris 5 700 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2024

Längnum Skattegården 3

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Grästorp

178+20 m²

7 rum

1,4 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 950 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Grästorp
Svensk Fastighetsförmedling Grästorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2024

Håle Katthult 1

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

112 m²

6 rum

4 729 m²

Slutpris 1 850 000 kr+9 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Flakeberg Hedbacka 2, Hedbacka, Grästorps kommun
  • Såld 12 okt. 2024

Flakeberg Hedbacka 2

Fritidshus
Hedbacka, Grästorps kommun

47 m²

2 rum

1 321 m²

Slutpris 400 000 kr-18 %
Mäklarhuset Vänersborg
Hästhovsvägen 5, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 1 okt. 2024

Hästhovsvägen 5

Villa
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

113 m²

873 m²

Slutpris 1 875 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping

Sålt i september 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2024

Flo Lilla Hallebo 1

Villa
Flo, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

165+16 m²

5 rum

1,3 ha

Slutpris 1 200 000 kr+37 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2024

Tengene Eklanda 1

Gård/Skog
Tengene, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

148+60 m²

5 rum

4 ha

Slutpris 2 800 000 kr-13 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2024

Flo Gålstad 3

Villa
Grästorp Landsbygd, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

93+62 m²

4 rum

3 206 m²

Slutpris 450 000 kr-31 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2024

Tengene Tingstaden 1

Gård/Skog
Grästorp, Grästorps kommun
Svenska Mäklarhuset Vänersborg
2,4 ha

Slutpris 2 050 000 kr-18 %
Svenska Mäklarhuset Vänersborg
Svenska Mäklarhuset Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2024

Salstad 52

Villa
Salstad, Grästorps kommun

112+100 m²

7 rum

1 993 m²

Slutpris 1 800 000 kr-8 %
Mäklarhuset Vänersborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2024

Bokvägen 68

Lägenhet
Grästorp, Grästorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Grästorp

65 m²

2 rum

4 063 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr+13 %

13 077 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Grästorp
Svensk Fastighetsförmedling Grästorp

Sålt i augusti 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2024

Trökörna Lebacka 1

Gård/Skog
Trökörna, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

151 m²

5 rum

41 ha

Slutpris 6 100 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2024

Tengene Frugården 22

Villa
Tengene, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

145+35 m²

5 rum

6 287 m²

Slutpris 2 000 000 kr+60 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara

Sålt i juli 2024

Bengt Olovsgatan 16, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 17 jul. 2024

Bengt Olovsgatan 16

Villa
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

76+76 m²

3 rum

677 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 425 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Trökörna Tomten 1, Grästorp, Grästorps kommun
  • Såld 12 jul. 2024

Trökörna Tomten 1

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

112+69 m²

4 rum

6 717 m²

Slutpris 1 200 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Ås Åstorp 11, Grästorp Landsbygd, Grästorps kommun
  • Såld 10 jul. 2024

Ås Åstorp 11

Villa
Grästorp Landsbygd, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

85+30 m²

4 rum

3 040 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 615 000 kr+50 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping

Sålt i juni 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2024

Flakeberg Lyckhem 14

Villa
Flakeberg, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

240 m²

3 rum

1 600 m²

Slutpris 795 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara

Sålt i maj 2024

Jon Jespersgatan 14, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 31 maj. 2024

Jon Jespersgatan 14

Villa
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

101+66 m²

5 rum

1 030 m²

Slutpris 1 800 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Flakeberg Annedal 1, Grästorp Landsbygd, Grästorps kommun
  • Såld 30 maj. 2024

Flakeberg Annedal 1

Villa
Grästorp Landsbygd, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

94+24 m²

4 rum

2 855 m²

Slutpris 1 950 000 kr+18 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Lutmansgatan 13D, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 22 maj. 2024

Lutmansgatan 13D

Radhus
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

145 m²

5 rum

524 m²

Slutpris 2 200 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2024

Trökörna Rödjemad 1

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

78+38 m²

5 rum

1,8 ha

Slutpris 1 700 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Särestad Rudberga 46, Särestad, Grästorps kommun
  • Såld 14 maj. 2024

Särestad Rudberga 46

Villa
Särestad, Grästorps kommun
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB

130+60 m²

6 rum

3 993 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr+2 %
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
REDO Fastighetsförmedling i Sverige AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2024

Bokvägen 80

Lägenhet
Grästorp, Grästorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Grästorp

65 m²

2 rum

4 063 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 775 000 kr+3 %

11 923 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Grästorp
Svensk Fastighetsförmedling Grästorp

Sålt i april 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2024

Längnum Fridhems by 2

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

83 m²

4 rum

1 280 m²

Slutpris 550 000 kr-15 %
LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara

Sålt i mars 2024

Trökörna Allmännegården 6, Grästorp, Grästorps kommun
  • Såld 25 mar. 2024

Trökörna Allmännegården 6

Gård/Skog
Grästorp, Grästorps kommun
Ludvig & Co Fastighetsförmedling

104+30 m²

4 rum

11,7 ha

Slutpris 2 750 000 kr±0 %
Ludvig & Co Fastighetsförmedling
Ludvig & Co Fastighetsförmedling
Tallvägen 7, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 13 mar. 2024

Tallvägen 7

Villa
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

128+128 m²

1 037 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2024

Österlånggatan 12

Villa
Grästorp, Grästorps kommun
Mäklarhuset Lidköping/Vara

128+128 m²

5 rum

860 m²

Slutpris 1 750 000 kr+17 %
Mäklarhuset Lidköping/Vara
Mäklarhuset Lidköping/Vara
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2024
profilfoto på mäklare
DanielJohammar

Ås Lövås 1

Gård/Skog
Grästorp, Grästorps kommun
Skånegårdar

135 m²

3,2 ha

Slutpris 3 000 000 kr-17 %
Skånegårdar
Skånegårdar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2024
profilfoto på mäklare
OliviaWilson

Badgatan 106

Radhus
Grästorps tätort, Grästorps kommun
HSB Mäklartjänst Norra Götaland

65 m²

2 rum

3 535 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 790 000 kr+14 %

12 154 kr/m²

HSB Mäklartjänst Norra Götaland
HSB Mäklartjänst Norra Götaland

Sålt i februari 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2024

Bokvägen 88

Lägenhet
Grästorp, Grästorps kommun
LF Fastighetsförmedling Vara

65 m²

2 rum

4 063 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 425 000 kr+6 %

6 538 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Vara
LF Fastighetsförmedling Vara
Storgatan 60, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 16 feb. 2024

Storgatan 60

Lägenhet
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

64,8 m²

2 rum

3 997 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 425 000 kr-11 %

6 559 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Badgatan 34 A, Grästorps Tätort, Grästorps kommun
  • Såld 15 feb. 2024

Badgatan 34 A

Lägenhet
Grästorps Tätort, Grästorps kommun
Fastighetsbyrån Lidköping

78,5 m²

3 rum

5 662 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 400 000 kr-11 %

5 096 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidköping
Fastighetsbyrån Lidköping
Särestad Matstorpet 1, Särestad, Grästorps kommun
  • Såld 14 feb. 2024

Särestad Matstorpet 1

Gård/Skog
Särestad, Grästorps kommun

99+25 m²

3 rum

2 ha

Slutpris 1 490 000 kr-4 %
Hemverket AB

Visar 51 - 100 av 529

Artiklar från Hemnet