Karlastaden, Göteborgs kommun

Karlastaden

Alla slutpriser för bostäder - Karlastaden, Göteborgs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

162 sålda bostäder

Sålt i september 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2023

Karlatornet vån 31 (Lodjursstråket 1)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

45,5 m²

2 rum

3 643 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr-8 %

76 923 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2023

Lodjursstråket 1 (Våning 24 Karlatornet)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

32,5 m²

1 rum

2 646 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-2 %

73 846 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2023

Lindholmsallén - Karlatornet Skylevel, vån 60

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Eklund Stockholm New York

85,5 m²

3 rum

5 700 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 8 800 000 kr-23 %

102 924 kr/m²

Eklund Stockholm New York
Eklund Stockholm New York

Sålt i augusti 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2023

Karlatornet, Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

49 m²

2 rum

3 807 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr-12 %

80 612 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå

Sålt i juli 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2023

Lodjursstråket 1 Våning 34

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

49 m²

2 rum

3 817 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 120 000 kr-6 %

84 082 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2023

Lodjursstråket 1 (Karlatornet, vån 20)

Lägenhet
Karlastaden, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

77 m²

3 rum

5 267 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 650 000 kr-5 %

73 377 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2023

Karlatornet, Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

26 m²

1 rum

2 310 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 410 000 kr-10 %

92 692 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2023

Lodjursstråket 1, vån 29

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

102,5 m²

4 rum

6 434 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 125 000 kr-4 %

69 512 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i juni 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2023

Lodjursstråket 1 Karlatornet - Tillträde i augusti

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

24 m²

1 rum

2 210 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

89 583 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jun. 2023

Lodjursstråket 1 - Vån 19!

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Residence Christie’s International Real Estate

48,5 m²

2 rum

3 782 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr-4 %

74 227 kr/m²

Residence Christie’s International Real Estate
Residence Christie’s International Real Estate
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jun. 2023
profilfoto på mäklare
PedramEbad

Lodjurstråket 1 (Karlatornet) Vån 9

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Ebad & Partners Fastighetsmäkleri

48 m²

2 rum

3 781 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 350 000 kr±0 %

69 792 kr/m²

Ebad & Partners Fastighetsmäkleri
Ebad & Partners Fastighetsmäkleri

Sålt i maj 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2023

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Karlastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

77 m²

3 rum

5 267 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 6 000 000 kr-3 %

77 922 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2023

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Karlastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

46,5 m²

2 rum

3 692 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 440 000 kr-2 %

73 978 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2023

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Bjurfors Älvstranden

34 m²

1 rum

2 722 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 2 630 000 kr-1 %

77 353 kr/m²

Bjurfors Älvstranden
Bjurfors Älvstranden

Sålt i april 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2023

Lodjursstråket 1 (Karlatornet, vån 19)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

77 m²

3 rum

5 267 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 5 800 000 kr

75 325 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2023

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Residence Christie’s International Real Estate

48,5 m²

2 rum

3 782 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 660 000 kr-5 %

75 464 kr/m²

Residence Christie’s International Real Estate
Residence Christie’s International Real Estate
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2023

Lodjursstråket 1 , Vån 27

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

34 m²

1 rum

2 722 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr-2 %

80 882 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2023

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Bjurfors Älvstranden

32,5 m²

1 rum

2 646 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-9 %

78 462 kr/m²

Bjurfors Älvstranden
Bjurfors Älvstranden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2023

Lodjursstråket 1, Vån 33

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

86 m²

3 rum

5 625 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 945 000 kr-7 %

80 756 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2023

Karlatornet (Lodjursstråket 1)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48 m²

2 rum

3 757 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 350 000 kr-4 %

69 792 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2023

Lodjursstråket 1 (Karlatornet, våning 42)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

88,5 m²

3 rum

5 613 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 925 000 kr-6 %

78 249 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2023

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

45,5 m²

2 rum

3 643 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 310 000 kr-4 %

72 747 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2023

Lodjursstråket 1 (Våning 18 Karlatornet)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

32,5 m²

1 rum

2 646 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr±0 %

78 462 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2023

Lodjursstråket 1 (Våning 26 Karlatornet)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

34 m²

1 rum

2 739 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 2 700 000 kr-8 %

79 412 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2023

Lodjursstråket 1 - Våning 18 i Karlatornet

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Bjurfors Älvstranden

77 m²

3 rum

5 267 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 5 350 000 kr-4 %

69 481 kr/m²

Bjurfors Älvstranden
Bjurfors Älvstranden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2023

Lodjursstråket 1 (Karlatornet)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun

48,5 m²

2 rum

3 782 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 700 000 kr-3 %

76 289 kr/m²

ERA Axelssons Fastighetsbyrå Hisingen

Sålt i februari 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2023

Lodjursstråket 1, Våning 20

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48,5 m²

2 rum

3 782 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr-1 %

73 196 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2023

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75,5 m²

3 rum

5 191 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 350 000 kr±0 %

70 861 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i januari 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2023

Karlatornet, Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

48,5 m²

2 rum

3 793 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr-8 %

88 660 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2023

Karlatornet (Lodjursstråket 1)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

31 m²

1 rum

2 571 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr-18 %

66 129 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2023

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51,5 m²

2 rum

3 941 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr-13 %

64 078 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jan. 2023

Lodjursstråket 1, Vån 22

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

79 m²

3 rum

5 368 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 600 000 kr-7 %

70 886 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jan. 2023

Lodjursstråket 1, Vån 22

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48,5 m²

2 rum

3 782 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr-6 %

75 258 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i december 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 dec. 2022

Karlatornet (Lodjursstråket 1)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

55 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr±0 %

69 091 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 dec. 2022

Lodjursstråket 1 (Vån 17, Karlatornet)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

55 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 690 000 kr±0 %

67 091 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån

Sålt i november 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 nov. 2022

Lodjursstråket 1 Vån 31

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

45,5 m²

2 rum

3 643 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 375 000 kr-17 %

74 176 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2022

Lodjursstråket 1, VÅN 25!

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

78,6 m²

3 rum

5 342 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 5 650 000 kr-6 %

71 883 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 nov. 2022

Lodjursstråket 1 - våning 24 i Karlatornet

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Bjurfors Älvstranden

55 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 625 000 kr-4 %

65 909 kr/m²

Bjurfors Älvstranden
Bjurfors Älvstranden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 nov. 2022

Lodjursstråket 1, Vån 19 - Västerläge

Lägenhet
Karlastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48,5 m²

2 rum

3 782 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr+1 %

72 165 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i oktober 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 okt. 2022

Karlatornet (Lodjursstråket 1)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

55 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr-9 %

68 182 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2022

Lodjursstråket 1 (Vån 19, Karlatornet)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

55 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr±0 %

66 364 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån

Sålt i augusti 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2022

Lodjursstråket 1 (Karlatornet) Vån 21

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

79 m²

3 rum

5 368 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 100 000 kr-6 %

77 215 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i juni 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jun. 2022

Lindholmsallén - Karlatornet Skylevel, vån 61

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Eklund Stockholm New York

106 m²

4 rum

6 781 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 13 000 000 kr-2 %

122 642 kr/m²

Eklund Stockholm New York
Eklund Stockholm New York
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2022

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Bjurfors Älvstranden

77 m²

3 rum

5 267 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 5 700 000 kr-3 %

74 026 kr/m²

Bjurfors Älvstranden
Bjurfors Älvstranden

Sålt i maj 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2022

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

55 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 4 250 000 kr-5 %

77 273 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2022

Karlatornet (Lodjursstråket 1)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

55 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr-7 %

71 818 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå

Sålt i april 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2022

Lodjursstråket 1 (Karlatornet, vån 24)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

25 m²

1 rum

2 261 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

100 000 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2022

Karlatornet (Lodjursstråket 1)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

55 m²

2 rum

4 126 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 4 350 000 kr-3 %

79 091 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2022

Lodjursstråket 1

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Eklund Stockholm New York

92,5 m²

3 rum

5 945 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 10 500 000 kr-4 %

113 514 kr/m²

Eklund Stockholm New York
Eklund Stockholm New York
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2022

Karlatornet (Lodjursstråket 1)

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

55 m²

2 rum

4 162 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr-5 %

74 545 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå

Visar 101 - 150 av 162

Artiklar från Hemnet