Gnesta kommun

Gnesta kommun

Alla slutpriser för bostäder - Gnesta kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 160 sålda bostäder

Sålt i december 2024

Hambovägen 8, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 10 dec. 2024

Hambovägen 8

Villa
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

147 m²

5 rum

448 m²

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Österkärvsvägen 4C, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 9 dec. 2024

Österkärvsvägen 4C

Lägenhet
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

31 m²

1 rum

2 232 kr/mån

Slutpris 995 000 kr-8 %

32 097 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta

Sålt i november 2024

Bygdevägen 6, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 29 nov. 2024

Bygdevägen 6

Villa
Gnesta, Gnesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta

150+36 m²

5 rum

1 141 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 350 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2024

Konvaljevägen 1

Fritidshus
Gnesta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

93 m²

4 rum

1 458 m²

Slutpris 3 550 000 kr-3 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2024

Björksta by gård 1

Villa
Lantligt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

350+70 m²

11 rum

6 269 m²

Slutpris 7 000 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2024

Fasanvägen 5

Fritidshus
Stjärnhov, Gnesta kommun
Fastighetsbyrån Gnesta

51 m²

2 rum

2 042 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 170 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Gnesta
Fastighetsbyrån Gnesta
Viby 2, Björnlunda, Gnesta kommun
  • Såld 19 nov. 2024

Viby 2

Fritidshus
Björnlunda, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

80 m²

6 rum

2 767 m²

Slutpris 2 350 000 kr+18 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Vassgränd 5, Frönäs, Gnesta kommun
  • Såld 15 nov. 2024

Vassgränd 5

Villa
Frönäs, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

150 m²

6 rum

413 m²

Slutpris 4 850 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 nov. 2024

Öllösa Sågstugan 1

Fritidshus
Stjärnhov, Gnesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

75 m²

3 rum

2 916 m²

Slutpris 2 750 000 kr+25 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Björnstigen 6B, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 12 nov. 2024

Björnstigen 6B

Radhus
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

119+9 m²

6 rum

4 500 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr+4 %

23 950 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Bryggargränd 1D, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 8 nov. 2024

Bryggargränd 1D

Lägenhet
Gnesta, Gnesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta

124 m²

5 rum

8 566 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 695 000 kr-4 %

21 734 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Stenstagatan 2, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 8 nov. 2024

Stenstagatan 2

Lägenhet
Gnesta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

82 m²

4 rum

5 244 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

30 488 kr/m²

HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Granvägen 29, Björnlunda tätort, Gnesta kommun
  • Såld 8 nov. 2024

Granvägen 29

Villa
Björnlunda tätort, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

172+9 m²

7 rum

1 086 m²

Slutpris 4 000 000 kr+7 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Harvstigen 1, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 7 nov. 2024

Harvstigen 1

Villa
Gnesta, Gnesta kommun
Fastighetsbyrån Gnesta

86 m²

4 rum

782 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 925 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Gnesta
Fastighetsbyrån Gnesta
Plogvägen 5, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 5 nov. 2024

Plogvägen 5

Villa
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

118 m²

5 rum

288 m²

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 nov. 2024

Solåkravägen 5

Villa
Gnesta/centralt, Gnesta kommun
Fastighetsbyrån Gnesta

142+65 m²

5 rum

1 348 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 995 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Gnesta
Fastighetsbyrån Gnesta

Sålt i oktober 2024

Granbackavägen 174, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 31 okt. 2024

Granbackavägen 174

Lägenhet
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

81 m²

3 rum

6 964 kr/mån

Slutpris 1 380 000 kr-7 %

17 037 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Thulegatan 11, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 31 okt. 2024

Thulegatan 11

Lägenhet
Gnesta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

62 m²

2 rum

5 043 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-14 %

25 806 kr/m²

HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2024

Grytsberg 1

Fritidshus
Lantligt, Gnesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta

46 m²

3 rum

3 062 m²

Slutpris 1 350 000 kr+17 %
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Björksta by Björnidet 1, Lantligt, Gnesta kommun
  • Såld 29 okt. 2024

Björksta by Björnidet 1

Villa
Lantligt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

137+13 m²

6 rum

1 999 m²

Slutpris 3 100 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 okt. 2024

Österkärvsvägen 8E

Lägenhet
Gnesta/centralt, Gnesta kommun
Fastighetsbyrån Gnesta

55 m²

2 rum

3 814 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

27 273 kr/m²

Fastighetsbyrån Gnesta
Fastighetsbyrån Gnesta
Näckrosgränd 2, Frönäs, Gnesta kommun
  • Såld 24 okt. 2024

Näckrosgränd 2

Villa
Frönäs, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

155+20 m²

7 rum

410 m²

Slutpris 4 150 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2024

Spelmansvägen 11

Villa
Dansut, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

137+6 m²

5 rum

490 m²

Slutpris 2 950 000 kr-1 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Plogvägen 12, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 24 okt. 2024

Plogvägen 12

Villa
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

111 m²

5 rum

412 m²

Slutpris 3 275 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Ehrendalskvarn 55, Ehrendalsområdet, Gnesta kommun
  • Såld 23 okt. 2024

Ehrendalskvarn 55

Fritidshus
Ehrendalsområdet, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

41+25 m²

2 rum

1 873 m²

Slutpris 1 582 000 kr+6 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Zenitvägen 20, Hållsta, Gnesta kommun
  • Såld 18 okt. 2024

Zenitvägen 20

Villa
Hållsta, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

74 m²

4 rum

1 575 m²

Slutpris 2 850 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Skillingagatan 38C, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 17 okt. 2024

Skillingagatan 38C

Lägenhet
Gnesta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

86 m²

4 rum

5 877 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

20 872 kr/m²

HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Backgatan 12, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 11 okt. 2024

Backgatan 12

Villa
Gnesta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

151+33 m²

6 rum

678 m²

Slutpris 3 500 000 kr-5 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Östra Storgatan 20, Gnestahöjden, Gnesta kommun
  • Såld 11 okt. 2024

Östra Storgatan 20

Villa
Gnestahöjden, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

170 m²

9 rum

985 m²

Slutpris 2 180 000 kr+10 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2024

Nygatan 2A

Lägenhet
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

68 m²

3 rum

4 100 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 670 000 kr+8 %

24 559 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Margretedalsvägen 13A, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 9 okt. 2024

Margretedalsvägen 13A

Lägenhet
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

81 m²

3 rum

5 762 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr-10 %

25 309 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Zenitvägen 12, Hållsta, Gnesta kommun
  • Såld 6 okt. 2024

Zenitvägen 12

Villa
Hållsta, Gnesta kommun
SkandiaMäklarna Nyköping/Oxelösund

103 m²

3 rum

1 584 m²

Slutpris 2 000 000 kr-13 %
SkandiaMäklarna Nyköping/Oxelösund
SkandiaMäklarna Nyköping/Oxelösund
Mariebergsvägen 1, Gnestahöjden, Gnesta kommun
  • Såld 5 okt. 2024

Mariebergsvägen 1

Villa
Gnestahöjden, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

73+46 m²

4 rum

242 m²

Slutpris 3 000 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2024

Mjölnare Isidors väg 5

Fritidshus
Öllösa, Gnesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

57 m²

3 rum

1 291 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 525 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2024

Laxne Älvstorp 1

Villa
Laxne, Gnesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn

86+4 m²

3 rum

3 245 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 675 000 kr+60 %
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Mårdstigen 1, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 1 okt. 2024

Mårdstigen 1

Villa
Gnesta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

100+56 m²

6 rum

1 122 m²

Slutpris 4 365 000 kr+2 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Odens gränd 5, Frönäsområdet, Gnesta kommun
  • Såld 1 okt. 2024

Odens gränd 5

Villa
Frönäsområdet, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

125 m²

4 rum

629 m²

Slutpris 4 095 000 kr±0 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

Sålt i september 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2024

Björksta by Kattlyckan 1

Villa
Gnesta, Gnesta kommun
Fastighetsbyrån Gnesta

161+13 m²

5 rum

1 538 m²

Slutpris 5 220 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Gnesta
Fastighetsbyrån Gnesta
Kornstigen 5, Kvegerö, Gnesta kommun
  • Såld 28 sep. 2024

Kornstigen 5

Fritidshus
Kvegerö, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

35+15 m²

2 rum

1 793 m²

Slutpris 1 750 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Bryggargränd 3A, Bryggeriholmen, Gnesta kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Bryggargränd 3A

Lägenhet
Bryggeriholmen, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

60 m²

2 rum

4 381 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

35 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Tibble Nybygget 1, Björnlunda, Gnesta kommun
  • Såld 23 sep. 2024

Tibble Nybygget 1

Gård/Skog
Björnlunda, Gnesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta

161+10 m²

6 rum

12,8 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 9 900 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Skenda Gläntan 1, Björnlunda, Gnesta kommun
  • Såld 23 sep. 2024

Skenda Gläntan 1

Villa
Björnlunda, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

83+57 m²

3 rum

1 979 m²

Slutpris 1 800 000 kr-28 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Furuvägen 2, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 22 sep. 2024

Furuvägen 2

Villa
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

139 m²

5 rum

2 448 m²

Slutpris 4 900 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Dalgatan 3, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 20 sep. 2024

Dalgatan 3

Villa
Centralt, Gnesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta

158+30 m²

7 rum

1 270 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 550 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Svensk Fastighetsförmedling Gnesta
Bygdevägen 5, Centralt, Gnesta kommun
  • Såld 20 sep. 2024

Bygdevägen 5

Villa
Centralt, Gnesta kommun
LF Fastighetsförmedling Gnesta

102+116 m²

3 rum

1 419 m²

Slutpris 3 510 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Gnesta
LF Fastighetsförmedling Gnesta
Vesslevägen 17, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 19 sep. 2024

Vesslevägen 17

Villa
Gnesta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

147 m²

6 rum

788 m²

Slutpris 3 595 000 kr-3 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Hundbyvägen 29, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 16 sep. 2024

Hundbyvägen 29

Fritidshus
Gnesta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

40+10 m²

1 683 m²

Slutpris 1 400 000 kr+17 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Lunavägen 4, Hållsta, Gnesta kommun
  • Såld 16 sep. 2024

Lunavägen 4

Fritidshus
Hållsta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

103 m²

4 rum

1 626 m²

Slutpris 2 100 000 kr-12 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Galaxvägen 5, Hållsta, Gnesta kommun
  • Såld 12 sep. 2024

Galaxvägen 5

Fritidshus
Hållsta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

78+55 m²

3 rum

1 499 m²

Slutpris 2 000 000 kr-9 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Skolgatan 7, Gnesta, Gnesta kommun
  • Såld 12 sep. 2024

Skolgatan 7

Lägenhet
Gnesta, Gnesta kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

36 m²

1 rum

2 423 kr/mån

Slutpris 875 000 kr-5 %

24 306 kr/m²

HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

Visar 201 - 250 av 2160

Artiklar från Hemnet