Gislaveds kommun

Gislaveds kommun

Alla slutpriser för bostäder - Gislaveds kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 066 sålda bostäder

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jan. 2026

Hjortronstigen 5

Villa
Gislaved, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

108+78 m²

5 rum

708 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 dec. 2025

Höjdvägen 10

Villa
Anderstorp, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

154+24 m²

5 rum

882 m²

Slutpris 1 800 000 kr-3 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2025

Marielundsgatan 16

Villa
Henja, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

80+40 m²

4 rum

867 m²

Slutpris 875 000 kr-12 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2025

Skogsstigen 6

Villa
Gyllenfors, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

110+61 m²

5 rum

758 m²

Slutpris 700 000 kr-12 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2025

Sofiagatan 27

Villa
Gislaved, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

150+65 m²

7 rum

906 m²

Slutpris 2 360 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2025

Sjöstigen 2

Villa
Burseryd, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

116+140 m²

5 rum

829 m²

Slutpris 700 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2025

Åbjörnsgatan 28 H

Lägenhet
Gislaved, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

81,2 m²

3 rum

6 323 kr/mån

Slutpris 485 000 kr-2 %

5 973 kr/m²

Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2025

Anderstorpsvägen 13

Villa
Gislaved, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

130+65 m²

5 rum

1 468 m²

Slutpris 1 200 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Lövstigen 9, Gislaved, Gislaveds kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Lövstigen 9

Villa
Gislaved, Gislaveds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved

93 m²

4 rum

634 m²

Slutpris 780 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 dec. 2025

Tulpanvägen 16

Villa
Anderstorp, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

147+177 m²

7 rum

960 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 dec. 2025

Trollstigen 39

Villa
Lundåkra, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

125+123 m²

6 rum

571 m²

Slutpris 1 550 000 kr-9 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Östra Kallset Gustavsro

Villa
Skeppshult, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

113 m²

5 rum

4 806 m²

Slutpris 850 000 kr-5 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Södra Långgatan 24F

Lägenhet
Smålandsstenar, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

92 m²

4 rum

4 595 kr/mån

Slutpris 950 000 kr±0 %

10 326 kr/m²

Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Regeringsgatan 36

Villa
Centralt, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

126+63 m²

6 rum

1 182 m²

Slutpris 1 650 000 kr-3 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Ådalsvägen 17

Villa
Gyllenfors, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

164+67 m²

6 rum

1 454 m²

Slutpris 1 050 000 kr-4 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025

Paradisgatan 15b

Lägenhet
Gislaved/Centralt, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

80 m²

3 rum

4 869 kr/mån

Slutpris 530 000 kr-3 %

6 625 kr/m²

Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025

Löpargatan 1

Villa
Gislaved, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

103+132 m²

5 rum

921 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 nov. 2025

Hökvägen 3

Villa
Smålandsstenar, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

141+83 m²

5 rum

1 319 m²

Slutpris 2 250 000 kr-6 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 nov. 2025

Hallarydsvägen 39

Villa
Lundåkra/Centralt, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

146+12 m²

6 rum

583 m²

Slutpris 1 050 000 kr-16 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Sandseryd Ekkullen, Gislaved, Gislaveds kommun
  • Såld 15 nov. 2025
profilfoto på mäklare
ThomasLundell

Sandseryd Ekkullen

Villa
Gislaved, Gislaveds kommun
Mäklarteamet

169+24 m²

5 rum

1 850 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 512 500 kr-3 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2025

Holmengatan 21

Villa
Henja, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

114+164 m²

5 rum

916 m²

Slutpris 1 025 000 kr-7 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2025

Betesgatan 10

Villa
Anderstorp, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

122+30 m²

5 rum

887 m²

Slutpris 1 135 000 kr-12 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2025

Parkgatan 41

Villa
Anderstorp, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

112+68 m²

1 420 m²

Slutpris 1 010 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025

Paradisvägen 9a

Lägenhet
Anderstorp, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

90,5 m²

4 rum

5 822 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-4 %

7 182 kr/m²

Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2025

Linnégatan 4

Villa
Gislaved, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

125+90 m²

5 rum

901 m²

Slutpris 795 000 kr-27 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Lindvägen 5, Anderstorp, Gislaveds kommun
  • Såld 3 nov. 2025
profilfoto på mäklare
MartinFunck

Lindvägen 5

Villa
Anderstorp, Gislaveds kommun
LF Fastighetsförmedling Jönköping

123+68 m²

5 rum

727 m²

Slutpris 1 290 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Jönköping
LF Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 nov. 2025

Arnåsholm Granvik

Villa
Arnåsholm, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

96+26 m²

4 rum

1 225 m²

Slutpris 650 000 kr-6 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 nov. 2025

Åbjörnsgatan 24B

Lägenhet
Gislaved, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

76,5 m²

3 rum

6 136 kr/mån

Slutpris 285 000 kr-29 %

3 725 kr/m²

Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved

Sålt i oktober 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Gjuterigatan 27

Villa
Gislaved, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

150 m²

6 rum

480 m²

Slutpris 1 875 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 okt. 2025

Radhusvägen 10 H

Lägenhet
Centralt/Lundåkra, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

87 m²

3 rum

6 371 kr/mån

Slutpris 825 000 kr-8 %

9 483 kr/m²

Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 okt. 2025

Radhusvägen 23D

Lägenhet
Gislaved, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

54,5 m²

2 rum

3 827 kr/mån

Slutpris 625 000 kr±0 %

11 468 kr/m²

Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2025

Åbjörnsgatan 36C

Lägenhet
Gislaved, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

59 m²

2 rum

5 044 kr/mån

Slutpris 335 000 kr-11 %

5 678 kr/m²

Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025

Liljegränd 11

Radhus
Sörgården, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

108+85 m²

4 rum

315 m²

Slutpris 1 550 000 kr±0 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2025

Bergåsvägen 14

Lägenhet
Anderstorp, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

119,5 m²

5 rum

6 391 kr/mån

Slutpris 550 000 kr-8 %

4 603 kr/m²

Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Mossvägen 5, Burseryd, Gislaveds kommun
  • Såld 13 okt. 2025

Mossvägen 5

Villa
Burseryd, Gislaveds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved

110+138 m²

6 rum

1 337 m²

Slutpris 1 325 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Fornminnesvägen 6

Villa
Anderstorp, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

123+113 m²

6 rum

758 m²

Slutpris 1 200 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Allégatan 51, Anderstorp, Gislaveds kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Allégatan 51

Villa
Anderstorp, Gislaveds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved

155 m²

6 rum

749 m²

Slutpris 1 050 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Norra Storgatan 3B

Lägenhet
Gislaved, Gislaveds kommun
Fastighetsbyrån Gislaved

69,5 m²

3 rum

5 782 kr/mån

Slutpris 675 000 kr±0 %

9 712 kr/m²

Fastighetsbyrån Gislaved
Fastighetsbyrån Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Paradisgatan 21 D

Lägenhet
Centralt, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

41 m²

1 rum

2 996 kr/mån

Slutpris 240 000 kr-28 %

5 854 kr/m²

Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Tyngelgatan 19

Villa
Burseryd, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

115+65 m²

5 rum

927 m²

Slutpris 795 000 kr±0 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Nissaholmsvägen 3, Gislaved/Gyllenfors, Gislaveds kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Nissaholmsvägen 3

Villa
Gislaved/Gyllenfors, Gislaveds kommun

77+77 m²

5 rum

944 m²

Slutpris 1 150 000 kr±0 %
Privatmäklaren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 okt. 2025

Äspåsvägen 2

Villa
Hestra, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

143+94 m²

6 rum

1 561 m²

Slutpris 1 175 000 kr-9 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 okt. 2025

Mårtensgatan 4

Villa
Centralt, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

121 m²

5 rum

878 m²

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Skogsstigen 4

Villa
Gislaved, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

85+85 m²

4 rum

963 m²

Slutpris 735 000 kr-8 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Alstigen 5, Broaryd, Gislaveds kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Alstigen 5

Villa
Broaryd, Gislaveds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved

107+104 m²

5 rum

1 115 m²

Slutpris 1 050 000 kr+14 %
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved

Sålt i september 2025

Slagstigen 9, Gislaved, Gislaveds kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Slagstigen 9

Radhus
Gislaved, Gislaveds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved

126 m²

4 rum

240 m²

Slutpris 1 125 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved
Svensk Fastighetsförmedling Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Gjuterigatan 4

Villa
Lundåkra, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

108 m²

4 rum

750 m²

Slutpris 1 130 000 kr+3 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Paradisgatan 17 E

Lägenhet
Centralt, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

80 m²

3 rum

4 869 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 470 000 kr-15 %

5 875 kr/m²

Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Radhusvägen 57

Lägenhet
Lundåkra/Centralt, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

92 m²

3 rum

6 495 kr/mån

Slutpris 795 000 kr±0 %

8 641 kr/m²

Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Bäckgatan 14

Villa
Anderstorp, Gislaveds kommun
Mäklarhuset Gislaved

116+116 m²

6 rum

787 m²

Slutpris 1 050 000 kr-4 %
Mäklarhuset Gislaved
Mäklarhuset Gislaved

Visar 51 - 100 av 1066

Artiklar från Hemnet