Västernorrlands län
Västernorrlands län; Fritidshus
Alla slutpriser för fritidshus - Västernorrlands län
Hitta en lokal mäklare!
Se vilka som sålt i området.
Vill du veta vad din bostad är värd?
Värdeindikation på din bostad
Sålt i oktober 2025

Ulvvik 136
Junsele, Sollefteå kommun
3 rum
Slutpris 810 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten

Tybränn 208
Undrom, Sollefteå kommun
80 m²
3 rum
Slutpris 450 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Sålt i september 2025

Spikarna 216
Spikarna, Sundsvalls kommun
85 m²
3 rum
Slutpris 3 000 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Sundsvall

Barsviken 146
Barsviken, Härnösands kommun
60 m²
3 rum
Slutpris 920 000 kr-8 %
Mäklarhuset Härnösand

Storvattnet 255
Storvattnet, Kramfors kommun
31 m²
2 rum
Slutpris 450 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sjöviken 124
Sjöviken, Härnösands kommun
41+16 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 950 000 kr-30 %
Mäklarhuset Härnösand

Mosjön 215
Sundsvall, Sundsvalls kommun
2 rum
- Uteplats
Slutpris 355 000 kr+78 %
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Gåltjärn 187
Kovland, Sundsvalls kommun
39,3 m²
2 rum
Slutpris 595 000 kr±0 %
Notar
Maps Data: Google © 2026
Ed 129
Ed, Kramfors kommun
78+48 m²
2 rum
Slutpris 175 000 kr-8 %
Hemverket AB

Häggsjö 119
Härnösand, Härnösands kommun
70 m²
2 rum
Slutpris 1 300 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Utby 131
Utby, Örnsköldsviks kommun
2 rum
Slutpris 550 000 kr-21 %
MÄKLARHUSET
Maps Data: Google © 2026
Åhvägen 7 och 9
Njurunda, Sundsvalls kommun
240+40 m²
6 rum
Slutpris 5 900 000 kr-7 %
Bjurfors Sundsvall

Armsjövägen 175
Njurunda, Sundsvalls kommun
152 m²
Slutpris 1 150 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Sundsvall

Stubbsand 306
Stubbsand, Örnsköldsviks kommun
62 m²
3 rum
Slutpris 1 670 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Örnsköldsvik

Sjöland 140
Skorped, Örnsköldsviks kommun
62 m²
4 rum
Slutpris 1 000 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik

Neavita 104
Viksjö, Härnösands kommun
115 m²
4 rum
Slutpris 450 000 kr+6 %
Mäklarhuset Härnösand

Marnavägen 199
Bergafjärden, Sundsvalls kommun
57+18 m²
2 rum
Slutpris 1 325 000 kr-9 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Tunbyn 214
Tunbyn, Sundsvalls kommun
75 m²
3 rum
Slutpris 1 225 000 kr-18 %
Bjurfors Sundsvall

Nordanö 352
Hemsön, Härnösands kommun
58 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 450 000 kr+4 %
Mäklarhuset Härnösand

Edsta 151
Ljustorp, Timrå kommun
54+8 m²
4 rum
Slutpris 455 000 kr+18 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Billsta 185
Härnösand, Härnösands kommun
73 m²
- Uteplats
Slutpris 1 850 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten

Björkön 147
Njurunda-Björkön, Sundsvalls kommun
57 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 3 075 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Sundsvall
Sålt i augusti 2025

Skallören 106
Arnäsvall, Örnsköldsviks kommun
77 m²
3 rum
Slutpris 2 300 000 kr+54 %
HusmanHagberg Örnsköldsvik

Aspen 202
Bergeforsen, Timrå kommun
49 m²
2 rum
Slutpris 565 000 kr-5 %
Notar

Långänget 138
Noraström, Kramfors kommun
11 m²
1 rum
Slutpris 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten

Sörgällsta 168
Sörgällsta, Kramfors kommun
18 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 250 000 kr+28 %
Höga Kustens Fastighetsmäklare

Bredsätter 605
Höga Kusten, Kramfors kommun
86 m²
6 rum
- Uteplats
Slutpris 550 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten

Nolås 150
Sidensjö, Örnsköldsviks kommun
115+65 m²
6 rum
Slutpris 2 025 000 kr+23 %
Properties & Partners Örnsköldsvik

Källsjön 151
Sollefteå, Sollefteå kommun
2 rum
Slutpris 370 000 kr-8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Prästbordet 113
Bredbyn, Örnsköldsviks kommun
72 m²
3 rum
Slutpris 1 025 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten

Hissjön 221
Stöde, Sundsvalls kommun
94 m²
5 rum
Slutpris 600 000 kr-29 %
Notar

Hamre 226
Matfors, Sundsvalls kommun
65+3 m²
3 rum
Slutpris 800 000 kr+15 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Ådal 220
Ådal, Kramfors kommun
40 m²