Skåne län
Skåne län; Fritidshus
Alla slutpriser för fritidshus - Skåne län
Hitta en lokal mäklare!
Se vilka som sålt i området.
Vill du veta vad din bostad är värd?
Värdeindikation på din bostad
Sålt i juli 2025

Bellisgatan 20, Nr 125
Almåsa, Malmö kommun
40+18 m²
2 rum
Slutpris 540 000 kr-2 %
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling

Hodda SH57 & Båtplats SB57
Klagshamn, Malmö kommun
10 m²
1 rum
- Uteplats
Slutpris 575 000 kr-15 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Öster 1 - Nr 46
Galjevången, Lunds kommun
10 m²
- Uteplats
Slutpris 240 000 kr-13 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Harastorp 4221
Röke, Hässleholms kommun
77+12 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 150 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Hässleholm

Persköp 103
Örkelljunga, Örkelljunga kommun
61 m²
4 rum
Slutpris 795 000 kr±0 %
Dansk-Svensk Ejendoms Cunsult

Holmastigen 486 - Ärtholmens Sommarstad
Ärtholmens Sommarstad, Malmö kommun
36+7 m²
1 rum
Slutpris 725 000 kr-3 %
Kolonimäklarna

Fjärilstigen 31
Sjöhultet, Örkelljunga kommun
35+28 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 1 050 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Örkelljunga
Maps Data: Google © 2026
Vinbärsgången 30
Edvinshem, Ystads kommun
1 rum
Slutpris 215 000 kr-4 %
Bjurfors Ystad

Floxgången 187
Kölnans Fritidsby, Malmö kommun
40 m²
2 rum
Slutpris 650 000 kr+18 %
HusmanHagberg Malmö

Färingtofta 4220
Färingtofta, Klippans kommun
68+16 m²
4 rum
Slutpris 850 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Klippan

Gammalstorp 6087
Gammalstorp, Hörby kommun
54 m²
3 rum
Slutpris 1 350 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Hörby

Bäretoftavägen 39-34
Lövestad, Sjöbo kommun
99+33 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 2 265 000 kr+14 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

Rullebacken 1458
Bjärnum, Hässleholms kommun
64 m²
3 rum
Slutpris 1 800 000 kr+20 %
Dansk-Svensk Ejendoms Cunsult
Maps Data: Google © 2026
Örby sommarstad nr 12
Gantofta, Helsingborgs kommun
50 m²
2 rum
Slutpris 450 000 kr-9 %
Mäklarhuset Helsingborg

Holmby 1503
Holmby, Eslövs kommun
139+90 m²
9 rum
Slutpris 3 300 000 kr-13 %
Croisette Lund

Viktoriagången 384- Ärtholmens Sommarstad
Ärtholmens Sommarstad, Malmö kommun
26+11 m²
2 rum
Slutpris 950 000 kr+15 %
Kolonimäklarna

Åsljunga 589
Åsljunga, Örkelljunga kommun
62 m²
3 rum
Slutpris 1 000 000 kr-20 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Boikengången 73
Ärtholmens Sommarstad, Malmö kommun
38,5+27 m²
3 rum
Slutpris 1 150 000 kr+5 %
Kolonimäklarna

Dianthusgatan 8, Nr520
Almåsa, Malmö kommun
40+12 m²
2 rum
Slutpris 700 000 kr-12 %
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Anders Blancks väg 6
Mälarhusen, Simrishamns kommun
118+29 m²
6 rum
Slutpris 4 400 000 kr-10 %
Mäklarna Ekström

Åkerögången 243
Ärtholmen, Malmö kommun
40+22 m²
2 rum
Slutpris 975 000 kr+9 %
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Österleden 20
Sandskogen, Ystads kommun
65 m²
2 rum
Slutpris 1 475 000 kr-26 %
Bjurfors Ystad

Blåklintgången A36 - Östra Sommarstadens koloniförening
Östra Sommarstadens koloniförening, Malmö kommun
40+15 m²
2 rum
Slutpris 1 150 000 kr+21 %
Kolonimäklarna
Maps Data: Google © 2026
Forestad 4992
Ljungbyhed Forestad, Klippans kommun
41+10 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 595 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Klippan

Senderöds Koloniförening nr 14
Maria Park, Helsingborgs kommun
50 m²
3 rum
Slutpris 610 000 kr-12 %
Croisette Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Fredrika Wallis Väg 8
Abbekås, Skurups kommun
57 m²
2 rum
Slutpris 2 350 000 kr-41 %
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Fundersed Backvägen 73
Fundersed, Hörby kommun
50 m²
3 rum
Slutpris 625 000 kr+9 %
Bjurfors Höör

Havgårdsvägen 28-15
Lemmeströ, Svedala kommun
252 m²
7 rum
Slutpris 9 000 000 kr-5 %
Skånska Boställen
Maps Data: Google © 2026
Brönnestad 6182
Brönnestad, Hässleholms kommun
122+50 m²
4 rum
Slutpris 700 000 kr-22 %
Fastighetsbyrån Hässleholm

Pomonagången 260
Ärtholmens Sommarstad, Malmö kommun
40+12 m²
2 rum
Slutpris 825 000 kr+4 %
Kolonimäklarna
Sålt i juni 2025
Maps Data: Google © 2026
Nävlinge-Röe 2323
Nävlinge, Hässleholms kommun
70 m²
Slutpris 1 300 000 kr+44 %
Skånegårdar

Harklövervägen 19
Kivik, Simrishamns kommun
51+17 m²
3 rum
Slutpris 1 350 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Svenstadsvägen 123
Bjärehalvön, Båstads kommun
49 m²
5 rum
Slutpris 3 700 000 kr+16 %
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling

Tre smeders väg 14
Arkelstorp, Kristianstads kommun
95+42 m²
4 rum
Slutpris 1 600 000 kr+7 %
Mäklarbyrån Eva Kraft
Maps Data: Google © 2026
Smultronstigen 4
Ljungabolet, Ängelholms kommun
47+13 m²
3 rum
Slutpris 1 775 000 kr+8 %
Svenska Mäklarhuset Ängelholm
Maps Data: Google © 2026
Cyklamengången 50, Elinelunds Sommarstad
Limhamn, Malmö kommun
42+25 m²
2 rum
Slutpris 1 060 000 kr-8 %
Croisette Hyllie

Hovdalavägen 69
Hässleholm - Finjasjön, Hässleholms kommun
70+50 m²
3 rum
Slutpris 1 505 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Öjesjövägen 11
Västra Torup, Hässleholms kommun
38 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 3 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Hässleholm

Stanstorp Snapphanevägen 2
Höör, Höörs kommun
45+20 m²
3 rum
- Uteplats
Slutpris 1 500 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Hörby
Maps Data: Google © 2026
Knutstorp 1195
Kågeröd, Svalövs kommun
109+55 m²
3 rum
Slutpris 1 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Svalöv

Liljestigen 7
Citadellet, Landskrona kommun
36 m²
2 rum
Slutpris 600 000 kr-8 %
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Yngsjövägen 1159
Möjligheternas gård i Furuboda, Kristianstads kommun
150+272 m²
- Uteplats
Slutpris 2 550 000 kr+28 %
Mårtensson Mäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Romelstorpsvägen 468
Vånga, Kristianstads kommun
65+16 m²
2 rum
Slutpris 695 000 kr±0 %
Möllebackens Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Sånehusvägen 4
Sonnarp Lakeside, Örkelljunga kommun
73 m²
3 rum
Slutpris 1 200 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Örkelljunga

Möllenäsvägen 83-7
Lövestad, Sjöbo kommun
115+6 m²
6 rum
- Uteplats
Slutpris 2 900 000 kr-3 %