Flen, Flens kommun

Flen

Alla slutpriser för bostäder - Flen, Flens kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

654 sålda bostäder

Sålt i april 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2017

Aspvägen 5

Villa
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

112+112 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 680 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Bjurvägen 5B, Bjuren, Flens kommun
  • Såld 21 apr. 2017

Bjurvägen 5B

Villa
Bjuren, Flens kommun

160+4 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 285 000 kr+17 %
HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2017

Villagatan 21 B

Lägenhet
Centralt, Flens kommun

61 m²

2 rum

3 456 kr/mån

Slutpris 275 000 kr-30 %

4 508 kr/m²

Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2017

Kapellgatan 1b

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

76,6 m²

3 rum

3 764 kr/mån

Slutpris 615 000 kr+12 %

8 029 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2017

Södra kungsgatan 8B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

100 m²

4 rum

2 641 kr/mån

Slutpris 700 000 kr+1 %

7 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i mars 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2017

Januarivägen 10A

Radhus
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

109 m²

4 rum

4 352 kr/mån

Slutpris 755 000 kr+27 %

6 927 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2017

Vildandsvägen 2E

Radhus
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

128+25 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2017

Scheelegatan 12F

Radhus
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

131 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Norra Järnvägsgatan 14A, Flen, Flens kommun
  • Såld 16 mar. 2017

Norra Järnvägsgatan 14A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

55,4 m²

2 rum

2 818 kr/mån

Slutpris 500 000 kr+5 %

9 025 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2017

Hagagatan 1 A, bv

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

28 m²

1 rum

1 743 kr/mån

Slutpris 315 000 kr-10 %

11 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Prins wilhelms väg 3, Flen, Flens kommun
  • Såld 14 mar. 2017

Prins wilhelms väg 3

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

96+68 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Kapellgatan 1 B, Centralt, Flens kommun
  • Såld 12 mar. 2017

Kapellgatan 1 B

Lägenhet
Centralt, Flens kommun

44,7 m²

2 rum

2 205 kr/mån

Slutpris 485 000 kr-2 %

10 850 kr/m²

Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2017

Frändestavägen 2

Villa
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

117+36 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Floragatan 19, Flen, Flens kommun
  • Såld 6 mar. 2017

Floragatan 19

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

140+140 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 030 000 kr+20 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i februari 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2017

Södra Kungsgatan 8 A, 1½ tr

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

93 m²

4 rum

2 439 kr/mån

Slutpris 920 000 kr+3 %

9 892 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Floragatan 34, Flen, Flens kommun
  • Såld 9 feb. 2017

Floragatan 34

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

180+110 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr+28 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i januari 2017

Norra Järnvägsgatan 14A, Flen, Flens kommun
  • Såld 26 jan. 2017

Norra Järnvägsgatan 14A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

69,9 m²

3 rum

3 429 kr/mån

Slutpris 700 000 kr+1 %

10 014 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jan. 2017

Scheelegatan 12A

Radhus
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

131 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 360 000 kr+37 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Majvägen 5, Flen, Flens kommun
  • Såld 14 jan. 2017

Majvägen 5

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

173+40 m²

8 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr+16 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i december 2016

Östertorpsvägen 7, Flen, Flens kommun
  • Såld 30 dec. 2016

Östertorpsvägen 7

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

139 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i november 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 nov. 2016

Sveavägen 15A

Radhus
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

131 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 060 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Oktobervägen 2, Flen, Flens kommun
  • Såld 24 nov. 2016

Oktobervägen 2

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

150+45 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2016

Orrögatan 8F

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

65 m²

2 rum

3 989 kr/mån

Slutpris 700 000 kr+41 %

10 769 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Svansjövägen 3D, Bjuren, Flens kommun
  • Såld 18 nov. 2016

Svansjövägen 3D

Radhus
Bjuren, Flens kommun

128+25 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 315 000 kr+10 %
HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Sörmlandsgatan 30, Flen, Flens kommun
  • Såld 8 nov. 2016

Sörmlandsgatan 30

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

100+64 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Von Kraemers väg 13B, Nybble, Flens kommun
  • Såld 7 nov. 2016

Von Kraemers väg 13B

Lägenhet
Nybble, Flens kommun

69 m²

3 rum

2 806 kr/mån

Slutpris 780 000 kr+20 %

11 304 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund

Sålt i oktober 2016

Vildandsvägen 3 D, FLEN, Flens kommun
  • Såld 23 okt. 2016

Vildandsvägen 3 D

Radhus
FLEN, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

128+25 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 175 000 kr+27 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Majvägen 3, Brogetorp, Flens kommun
  • Såld 16 okt. 2016

Majvägen 3

Villa
Brogetorp, Flens kommun

200+40 m²

8 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr+14 %
HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Götgatan 17, Flen, Flens kommun
  • Såld 2 okt. 2016

Götgatan 17

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

165+37 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i september 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2016

Fridhemsvägen 2A

Radhus
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

62,6 m²

2 rum

3 378 kr/mån

Slutpris 700 000 kr+27 %

11 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Södra Kungsgatan 7B, Flen, Flens kommun
  • Såld 23 sep. 2016

Södra Kungsgatan 7B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

76,2 m²

3 rum

2 949 kr/mån

Slutpris 780 000 kr+20 %

10 236 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Storgatan 42a, Flen, Flens kommun
  • Såld 23 sep. 2016

Storgatan 42a

Radhus
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

132 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+26 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svansjövägen 2C, Bjuren, Flens kommun
  • Såld 21 sep. 2016

Svansjövägen 2C

Villa
Bjuren, Flens kommun

128+25 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr+21 %
HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Björkvägen 11, Flen, Flens kommun
  • Såld 21 sep. 2016

Björkvägen 11

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

116+27 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 240 000 kr+28 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Hultvägen 9, Flen, Flens kommun
  • Såld 21 sep. 2016

Hultvägen 9

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

127+54 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr+23 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Von Kraemers väg 18, Flen, Flens kommun
  • Såld 18 sep. 2016

Von Kraemers väg 18

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

115+55 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 820 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Vintervägen 12, Flen, Flens kommun
  • Såld 8 sep. 2016

Vintervägen 12

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

119+56 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i augusti 2016

Torsgatan 14, FLEN, Flens kommun
  • Såld 28 aug. 2016

Torsgatan 14

Villa
FLEN, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

142+66 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Nybblegatan 26, Nybble, Flens kommun
  • Såld 27 aug. 2016

Nybblegatan 26

Villa
Nybble, Flens kommun

140+75 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr+9 %
HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Vildandsvägen 6F, Bjuren, Flens kommun
  • Såld 21 aug. 2016

Vildandsvägen 6F

Radhus
Bjuren, Flens kommun

115+31 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+6 %
HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Bjurtorpsvägen 1, Flen, Flens kommun
  • Såld 12 aug. 2016

Bjurtorpsvägen 1

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

131+1 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Orrögatan 8C, Orrö, Flens kommun
  • Såld 3 aug. 2016

Orrögatan 8C

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

65 m²

2 rum

4 065 kr/mån

Slutpris 510 000 kr+36 %

7 846 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i juli 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jul. 2016

Änglundavägen 8A

Villa
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

156 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Villagatan 16, Flen, Flens kommun
  • Såld 20 jul. 2016

Villagatan 16

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

205+16 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 825 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Östertorpsvägen 15, Flen, Flens kommun
  • Såld 20 jul. 2016

Östertorpsvägen 15

Villa
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

77+77 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 725 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2016

Decembervägen 3

Villa
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

147+18 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Svansjövägen 3 G, Flen, Flens kommun
  • Såld 7 jul. 2016

Svansjövägen 3 G

Radhus
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

128+25 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 925 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2016

Januarivägen 8E

Radhus
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

104,5 m²

4 rum

4 395 kr/mån

Slutpris 545 000 kr+4 %

5 215 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i juni 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2016

Bergsgatan 58

Villa
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

102+102 m²

8 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Svansjövägen 4A, Bjuren, Flens kommun
  • Såld 23 jun. 2016

Svansjövägen 4A

Villa
Bjuren, Flens kommun

118+34 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 925 000 kr+16 %
HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund

Visar 401 - 450 av 654

Artiklar från Hemnet