Finspångs kommun

Finspångs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Finspångs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 806 sålda bostäder

Sålt i april 2025

Bygatan 8b, Lotorp, Finspångs kommun
  • Såld 4 apr. 2025

Bygatan 8b

Lägenhet
Lotorp, Finspångs kommun

52 m²

2 rum

3 543 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 430 000 kr-9 %

8 269 kr/m²

Spångtorps fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2025

Norralundsvägen 11

Övrigt
Hårstorp, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång
1 789 m²

Slutpris 1 050 000 kr-13 %
Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång

Sålt i mars 2025

Mellangrindsvägen 22B, Mellangrind, Finspångs kommun
  • Såld 31 mar. 2025

Mellangrindsvägen 22B

Radhus
Mellangrind, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

104 m²

4 rum

269 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 530 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Rippestorpsvägen 3

Villa
Rippestorp, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

120+24 m²

3 rum

5 608 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 775 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Axvägen 7, Falla, Finspångs kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Axvägen 7

Radhus
Falla, Finspångs kommun
Properties & Partners Norrköping

99 m²

4 rum

566 m²

Slutpris 1 850 000 kr+16 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Bergslagsvägen 45A, Centralt, Finspångs kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Bergslagsvägen 45A

Lägenhet
Centralt, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

67 m²

3 rum

6 158 kr/mån

Slutpris 350 000 kr-29 %

5 224 kr/m²

Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång
Skomakarvägen 13A, Lotorp, Finspångs kommun
  • Såld 20 mar. 2025

Skomakarvägen 13A

Villa
Lotorp, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

159+57 m²

5 rum

1 434 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 135 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2025

Torstorpsvägen 41B

Lägenhet
Torstorp, Finspångs kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

80,5 m²

3 rum

5 891 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 410 000 kr+66 %

17 516 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2025

Bergslagsvägen 45A

Lägenhet
Centralt, Finspångs kommun
Properties & Partners Norrköping

67 m²

3 rum

6 158 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 565 000 kr-5 %

8 433 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2025

Östra Basvägen 4

Villa
Svälthagen, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

140+23 m²

5 rum

721 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 810 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Örebrovägen 236B, Hällestad, Finspångs kommun
  • Såld 16 mar. 2025

Örebrovägen 236B

Lägenhet
Hällestad, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

78 m²

3 rum

5 550 kr/mån

Slutpris 310 000 kr+5 %

3 974 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2025

Södra Storängsvägen 64A

Lägenhet
Hårstorp, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

39 m²

1 rum

2 911 kr/mån

Slutpris 280 000 kr-14 %

7 179 kr/m²

Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång
De Wijks Väg 8C, Finspång, Finspångs kommun
  • Såld 13 mar. 2025

De Wijks Väg 8C

Lägenhet
Finspång, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

59 m²

2 rum

3 684 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 685 000 kr-1 %

11 610 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Oxhagsvägen 1A, Finspång, Finspångs kommun
  • Såld 13 mar. 2025

Oxhagsvägen 1A

Lägenhet
Finspång, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

70 m²

2 rum

3 994 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 695 000 kr±0 %

9 929 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Ängsvägen 12, Östermalm, Finspångs kommun
  • Såld 4 mar. 2025

Ängsvägen 12

Villa
Östermalm, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

143+66 m²

5 rum

1 266 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 380 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2025

Sundavägen 39

Fritidshus
Vingåker, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

40 m²

2 rum

1 080 m²
  • Uteplats

Slutpris 200 000 kr-64 %
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2025

Södra Storängsvägen 54A

Lägenhet
Hårstorp, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

27 m²

1 rum

2 403 kr/mån

Slutpris 295 000 kr±0 %

10 926 kr/m²

Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång

Sålt i februari 2025

Oxhagsvägen 3E, Nyhem, Finspångs kommun
  • Såld 28 feb. 2025

Oxhagsvägen 3E

Lägenhet
Nyhem, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

88,5 m²

3 rum

4 911 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr-3 %

11 243 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2025

Falla 112

Villa
Falla, Finspångs kommun
Properties & Partners Norrköping

69+14 m²

3 rum

1 505 m²

Slutpris 820 000 kr+18 %
Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Sjöviksvägen 5D, Sjövik, Finspångs kommun
  • Såld 27 feb. 2025

Sjöviksvägen 5D

Lägenhet
Sjövik, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

67 m²

3 rum

3 945 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 630 000 kr-7 %

9 403 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Harvägen 7, Hårstorp, Finspångs kommun
  • Såld 27 feb. 2025

Harvägen 7

Villa
Hårstorp, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

175 m²

6 rum

650 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Hermelinvägen 17, Hårstorp, Finspångs kommun
  • Såld 26 feb. 2025

Hermelinvägen 17

Villa
Hårstorp, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

139 m²

6 rum

890 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 695 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2025

Borggårdsvägen 12

Villa
Borggård, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

85+80 m²

7 rum

1 342 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr-14 %
Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2025

Mandelblomsvägen 27

Lägenhet
Hårstorp, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

94 m²

4 rum

6 161 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-12 %

15 957 kr/m²

Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2025

Skathagsvägen 25

Radhus
Hårstorp, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

127 m²

5 rum

288 m²

Slutpris 1 850 000 kr-6 %
Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 feb. 2025

Sjöviksvägen 5D lgh1302

Lägenhet
Centralt, Svälthagen , Finspångs kommun

42,9 m²

2 rum

2 602 kr/mån

Slutpris 325 000 kr±0 %

7 576 kr/m²

Privatmäklaren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2025

Mossvägen 2

Villa
Svärtinge, Finspångs kommun
Mäklarhuset Norrköping

161+3 m²

6 rum

2 356 m²

Slutpris 4 595 000 kr-6 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2025

Grävlingstigen 8

Fritidshus
Bränntorp, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Norrköping

44 m²

2 rum

1 950 m²
  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Norrköping
Fastighetsbyrån Norrköping
Gröna Vägen 18B, Östermalm, Finspångs kommun
  • Såld 4 feb. 2025

Gröna Vägen 18B

Lägenhet
Östermalm, Finspångs kommun
Mäklarhuset Norrköping

52,5 m²

2 rum

3 681 kr/mån

Slutpris 350 000 kr-11 %

6 667 kr/m²

Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Nanolfsvägen  19A, Centrum, Finspångs kommun
  • Såld 4 feb. 2025

Nanolfsvägen 19A

Lägenhet
Centrum, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

54 m²

2 rum

3 948 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 595 000 kr±0 %

11 019 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Kalkugnsvägen 15B, Centralt, Finspångs kommun
  • Såld 4 feb. 2025

Kalkugnsvägen 15B

Lägenhet
Centralt, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

52 m²

2 rum

4 043 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 575 000 kr-3 %

11 058 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping

Sålt i januari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2025

Risings väg 17A

Lägenhet
Svälthagen, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

56 m²

2 rum

3 779 kr/mån

Slutpris 320 000 kr+8 %

5 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2025

Myrmalmsvägen 17B

Lägenhet
Svälthagen, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

38,8 m²

1 rum

3 572 kr/mån

Slutpris 125 000 kr±0 %

3 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2025

Finspångsvägen 10

Villa
Rejmyre, Finspångs kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

75+75 m²

3 rum

1 304 m²

Slutpris 1 410 000 kr+42 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Södra Storängsvägen 56b, Östermalm, Finspångs kommun
  • Såld 29 jan. 2025

Södra Storängsvägen 56b

Lägenhet
Östermalm, Finspångs kommun

60,5 m²

2 rum

4 145 kr/mån

Slutpris 695 000 kr±0 %

11 488 kr/m²

Spångtorps fastighetsmäkleri
Auroravägen 2 B, Södermalm/Östermalm, Finspångs kommun
  • Såld 21 jan. 2025

Auroravägen 2 B

Lägenhet
Södermalm/Östermalm, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

83 m²

2 rum

4 508 kr/mån

Slutpris 1 030 000 kr+4 %

12 410 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jan. 2025

Linköpingsvägen 63

Villa
Falla, Finspångs kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

138+73 m²

5 rum

1 840 m²

Slutpris 2 450 000 kr+24 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Movägen 7, Finspång, Finspångs kommun
  • Såld 15 jan. 2025

Movägen 7

Villa
Finspång, Finspångs kommun
Mäklarhuset Norrköping

116+90 m²

5 rum

416 m²

Slutpris 1 650 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrköping
Mäklarhuset Norrköping
Glanstrandsvägen 4, Skäftesfall, Finspångs kommun
  • Såld 15 jan. 2025

Glanstrandsvägen 4

Tomt
Skäftesfall, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

1 224 m²

Slutpris 550 000 kr-21 %
SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2025

Gröna vägen 31D

Lägenhet
Östermalm, Finspångs kommun
Properties & Partners Norrköping

69 m²

3 rum

4 108 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr-5 %

13 043 kr/m²

Properties & Partners Norrköping
Properties & Partners Norrköping
Tvartorpsvägen 7B, Rejmyre, Finspångs kommun
  • Såld 13 jan. 2025

Tvartorpsvägen 7B

Lägenhet
Rejmyre, Finspångs kommun
SkandiaMäklarna Norrköping

103 m²

4 rum

5 444 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 510 000 kr+13 %

4 951 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrköping
SkandiaMäklarna Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jan. 2025

Regnavägen 5

Villa
Igelfors, Finspångs kommun
LF Fastighetsförmedling Norrköping

96 m²

4 rum

2 254 m²

Slutpris 550 000 kr+11 %
LF Fastighetsförmedling Norrköping
LF Fastighetsförmedling Norrköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jan. 2025

Säterhyddan 1B

Lägenhet
Säterhyddan, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

86 m²

3 rum

4 750 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 900 000 kr-8 %

10 465 kr/m²

Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång

Sålt i december 2024

De Wijks Väg 8A, Centrum, Finspångs kommun
  • Såld 20 dec. 2024

De Wijks Väg 8A

Lägenhet
Centrum, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

59 m²

2 rum

3 692 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 625 000 kr±0 %

10 593 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Mellangrindsvägen 10A, Mellangrind, Finspångs kommun
  • Såld 18 dec. 2024

Mellangrindsvägen 10A

Radhus
Mellangrind, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

150 m²

5 rum

536 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 770 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Södra Storängsvägen 54A, Östermalm, Finspångs kommun
  • Såld 17 dec. 2024

Södra Storängsvägen 54A

Lägenhet
Östermalm, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

44 m²

1 rum

2 880 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 395 000 kr±0 %

8 977 kr/m²

Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Granvägen 15, Svälthagen, Finspångs kommun
  • Såld 16 dec. 2024

Granvägen 15

Villa
Svälthagen, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

89+35 m²

4 rum

876 m²

Slutpris 1 400 000 kr-7 %
Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2024

Orrspelsvägen 16

Villa
Östermalm, Finspångs kommun
Properties & Partners Finspång

86+60 m²

4 rum

1 128 m²

Slutpris 1 650 000 kr-8 %
Properties & Partners Finspång
Properties & Partners Finspång
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 dec. 2024

Karlsborgsvägen 1

Villa
Falla, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

38+25 m²

2 rum

1 406 m²

Slutpris 595 000 kr-28 %
Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång
Borggårdsvägen 15, Borggård, Finspångs kommun
  • Såld 9 dec. 2024

Borggårdsvägen 15

Villa
Borggård, Finspångs kommun
Fastighetsbyrån Finspång

90+96 m²

3 rum

1 005 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Finspång
Fastighetsbyrån Finspång

Visar 201 - 250 av 2500

Artiklar från Hemnet