Burlövs kommun

Burlövs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Burlövs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 082 sålda bostäder

Sålt i maj 2025

Jakob Pers väg 1, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Jakob Pers väg 1

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

58,5 m²

2 rum

5 440 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr±0 %

14 530 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Grönvägen 5B, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 13 maj. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Grönvägen 5B

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

72 m²

3 rum

3 642 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 345 000 kr±0 %

18 681 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Lundavägen 53, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 9 maj. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Lundavägen 53

Villa
Åkarp, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

286+116 m²

8 rum

1 540 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 800 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Elisetorpsvägen 17B, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Elisetorpsvägen 17B

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Bjurfors Malmö Öster

76,5 m²

3 rum

4 165 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 640 000 kr-1 %

21 438 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Grönvägen 2B, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Grönvägen 2B

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
SkandiaMäklarna Malmö

81 m²

3 rum

4 028 kr/mån

Slutpris 1 525 000 kr-4 %

18 827 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö
Dikesvägen 33, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 6 maj. 2025
profilfoto på mäklare
MajaSandell

Dikesvägen 33

Radhus
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

93 m²

3,5 rum

6 395 kr/mån

Slutpris 2 028 000 kr-3 %

21 806 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Granbackens koloniområde - Allégatan, Granbackens Koloniförening, Burlövs kommun
  • Såld 3 maj. 2025

Granbackens koloniområde - Allégatan

Fritidshus
Granbackens Koloniförening, Burlövs kommun
Kolonimäklarna

30+7 m²

2 rum

250 m²

Slutpris 295 000 kr±0 %
Kolonimäklarna
Kolonimäklarna

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Grönvägen 3A

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

72 m²

3 rum

3 546 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr±0 %

22 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2025

Kronetorps allé 25

Lägenhet
Kronetorpstaden, Burlövs kommun
Mäklarna Ekström Malmö

66 m²

2 rum

5 375 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 169 409 kr-10 %

17 718 kr/m²

Mäklarna Ekström Malmö
Mäklarna Ekström Malmö
Ringduvevägen 68, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 22 apr. 2025

Ringduvevägen 68

Villa
Åkarp, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

131 m²

4 rum

244 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 475 000 kr±0 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Elisetorpsvägen 17E, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 18 apr. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Elisetorpsvägen 17E

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

75 m²

3 rum

4 177 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

23 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Kaprifolvägen 51, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 16 apr. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Kaprifolvägen 51

Radhus
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

118 m²

5 rum

181 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 375 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Kaprifolvägen 155, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 15 apr. 2025

Kaprifolvägen 155

Radhus
Arlöv, Burlövs kommun
MOHV Malmö

107,7 m²

4 rum

6 364 kr/mån

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

27 809 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö
Kaprifolvägen 93, Arlöv/Burlöv, Burlövs kommun
  • Såld 15 apr. 2025

Kaprifolvägen 93

Lägenhet
Arlöv/Burlöv, Burlövs kommun
SkandiaMäklarna Malmö

82,3 m²

3 rum

5 347 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr-14 %

21 871 kr/m²

SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö
Jakob pers väg 5, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 14 apr. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Jakob pers väg 5

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

58,5 m²

2 rum

5 542 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 980 000 kr-2 %

16 752 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Rinnebäcks koloniförening Nr. 25, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 13 apr. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Rinnebäcks koloniförening Nr. 25

Fritidshus
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

1 rum

200 m²
  • Uteplats

Slutpris 330 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Gång D stuga nr 129, Granbackens koloniförening, Burlövs kommun
  • Såld 12 apr. 2025

Gång D stuga nr 129

Fritidshus
Granbackens koloniförening, Burlövs kommun
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling

20+5 m²

1 rum

250 m²

Slutpris 195 000 kr±0 %
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2025

Oxievägen 4

Villa
Åkarp, Burlövs kommun
Bjurfors Lomma

150 m²

5 rum

610 m²

Slutpris 4 495 000 kr±0 %
Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Astervägen 3, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 9 apr. 2025

Astervägen 3

Villa
Arlöv, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

165+43 m²

7 rum

1 255 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 495 000 kr±0 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2025

Kronetorps allé 29

Lägenhet
Kronetorpstaden, Burlövs kommun
Mäklarna Ekström Malmö

66 m²

2 rum

5 375 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr-8 %

17 424 kr/m²

Mäklarna Ekström Malmö
Mäklarna Ekström Malmö
Grönvägen 4A, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 4 apr. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Grönvägen 4A

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

81 m²

4 rum

4 109 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 820 000 kr-2 %

22 469 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Allégatan (Granbackens Koloniförening) - Nr 166, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 4 apr. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Allégatan (Granbackens Koloniförening) - Nr 166

Fritidshus
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

30 m²

2 rum

250 m²
  • Uteplats

Slutpris 290 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2025

Nygatan 1C

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

74 m²

2 rum

6 313 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 900 000 kr-5 %

12 162 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2025

Repslagaregatan 11, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 31 mar. 2025

Repslagaregatan 11

Villa
Arlöv, Burlövs kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

118+14 m²

5 rum

579 m²

Slutpris 4 500 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2025

Jakob Persvägen 3

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun

71,5 m²

4 rum

6 500 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-14 %

16 783 kr/m²

Norking & Partners Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2025

Hamngatan 39

Villa
Arlöv, Burlövs kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

110+50 m²

5 rum

806 m²

Slutpris 4 950 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Rosenvägen 6, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 28 mar. 2025

Rosenvägen 6

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan

109+13 m²

6 rum

352 m²

Slutpris 4 200 000 kr+5 %
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Grönvägen 2E, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 27 mar. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Grönvägen 2E

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

67 m²

3 rum

3 346 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 475 000 kr+2 %

22 015 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Lavendelvägen 3, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 27 mar. 2025

Lavendelvägen 3

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
SkandiaMäklarna Malmö

100+18 m²

4 rum

414 m²

Slutpris 3 850 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2025

Boelundsvägen 15

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Croisette Hyllie

95 m²

5 rum

6 350 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

34 737 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Boelundsvägen 2a, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 25 mar. 2025
profilfoto på mäklare
MajaSandell

Boelundsvägen 2a

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

77 m²

3 rum

5 160 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

36 364 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2025

Boelundsvägen 11

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

95 m²

5 rum

6 350 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr-6 %

34 737 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2025

Hantverkaregatan 24D

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Croisette Nybyggt

81 m²

3 rum

6 546 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 540 000 kr±0 %

31 358 kr/m²

Croisette Nybyggt
Croisette Nybyggt
Åkervägen 60, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 20 mar. 2025
profilfoto på mäklare
MajaSandell

Åkervägen 60

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

124+10 m²

5 rum

255 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 575 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Ängsvägen 4, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 18 mar. 2025

Ängsvägen 4

Villa
Åkarp, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

176+185 m²

5 rum

1 480 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 100 000 kr-5 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Göingevägen 13, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 16 mar. 2025

Göingevägen 13

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

120+8,8 m²

4 rum

289 m²

Slutpris 3 500 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Tvärvägen 25, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 13 mar. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Tvärvägen 25

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

110+58 m²

4 rum

281 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 550 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Dikesvägen 48, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 13 mar. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Dikesvägen 48

Radhus
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

101 m²

4 rum

6 846 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

21 733 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Anders Paulsens allé 2, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 13 mar. 2025

Anders Paulsens allé 2

Villa
Arlöv, Burlövs kommun

155+155 m²

5 rum

1 030 m²

Slutpris 4 400 000 kr-8 %
Croisette Malmö Västra Hamnen
Grönvägen 5C, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 13 mar. 2025

Grönvägen 5C

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun

85 m²

3 rum

4 227 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

19 412 kr/m²

Croisette Malmö Västra Hamnen
Galjonsvägen 7, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 12 mar. 2025

Galjonsvägen 7

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

115+18 m²

5 rum

515 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 550 000 kr-3 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Elisetorpsvägen 17C, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 12 mar. 2025

Elisetorpsvägen 17C

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

61,5 m²

2 rum

3 399 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 130 000 kr-1 %

18 374 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2025

Hamngatan 33

Villa
Arlöv, Burlövs kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

152+99 m²

5 rum

664 m²

Slutpris 4 000 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Jakob Pers väg 7, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 10 mar. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Jakob Pers väg 7

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

58 m²

3 rum

5 508 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 950 000 kr-5 %

16 379 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Kronetorps Allé 31C, Arlöv, Burlövs kommun
  • Såld 10 mar. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Kronetorps Allé 31C

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

59 m²

2 rum

5 098 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 230 000 kr+3 %

20 847 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Dalslundsvägen 64, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 10 mar. 2025

Dalslundsvägen 64

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

103+2 m²

4 rum

6 219 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

27 136 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Frostavägen 6, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 8 mar. 2025

Frostavägen 6

Villa
Åkarp, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

150+10 m²

7 rum

650 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 225 000 kr+1 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2025

Ankarvägen 28

Radhus
Gamla Åkarp, Burlövs kommun
Croisette Hyllie

122 m²

6 rum

7 287 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 050 000 kr-3 %

25 000 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Holmströms väg 25, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 5 mar. 2025
profilfoto på mäklare
CarlHorvath

Holmströms väg 25

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Fastighetsbyrån Burlöv

98 m²

4 rum

5 670 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 750 000 kr±0 %

38 265 kr/m²

Fastighetsbyrån Burlöv
Fastighetsbyrån Burlöv
Idrottsvägen 15, Åkarp, Burlövs kommun
  • Såld 4 mar. 2025

Idrottsvägen 15

Radhus
Åkarp, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

109 m²

4 rum

276 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 100 000 kr-6 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Visar 151 - 200 av 2082

Artiklar från Hemnet