Tumba, Botkyrka kommun

Tumba

Alla slutpriser för bostäder - Tumba, Botkyrka kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 419 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Storvretsvägen 110A, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 12 maj. 2026

Storvretsvägen 110A

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

74 m²

3 rum

6 427 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 110 000 kr+11 %

28 514 kr/m²

Notar
Notar
Klippvägen 14, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Klippvägen 14

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

120+10 m²

5 rum

405 m²

Slutpris 4 200 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Skäcklingevägen 145, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Skäcklingevägen 145

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

91,5 m²

3 rum

6 506 kr/mån

Slutpris 1 810 000 kr-3 %

19 781 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Storvretsvägen 69

Lägenhet
Skäcklinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

91,5 m²

3 rum

6 505 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

18 579 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Travbanan 19

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

138 m²

7 rum

1 097 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 400 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Skäcklingevägen 51

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

69 m²

3 rum

5 959 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

23 913 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Storvretsvägen 110C, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Storvretsvägen 110C

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

80 m²

3 rum

6 943 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

23 125 kr/m²

Notar
Notar
Myntvägen 22, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Myntvägen 22

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

54 m²

2 rum

4 368 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

33 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Lindhovsvägen 24, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Lindhovsvägen 24

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

180+62 m²

7 rum

801 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Munkhättevägen 27B, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Munkhättevägen 27B

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

46 m²

2 rum

4 320 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-6 %

35 870 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Bäverstigen 113

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

127+25 m²

5 rum

241 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Segersjövägen 65, Uttran, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Segersjövägen 65

Lägenhet
Uttran, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

57,2 m²

2 rum

3 487 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 060 000 kr+3 %

36 014 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Tycho Brahes väg 117, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Tycho Brahes väg 117

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

120 m²

5 rum

6 335 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

27 458 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Myntvägen 20, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Myntvägen 20

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

54 m²

2 rum

4 367 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-3 %

34 259 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Bäverstigen 69

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

127 m²

5 rum

Slutpris 4 075 000 kr
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Rådjursvägen 36

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

102+54 m²

4 rum

1 358 m²

Slutpris 5 475 000 kr±0 %
Notar
Notar
Lantjägarvägen 46A, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Lantjägarvägen 46A

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

69 m²

3 rum

6 036 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

23 913 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Gröndalsvägen 1

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

32 m²

1 rum

Slutpris 980 000 kr

30 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Sandstuguvägen 24, Uttran, Botkyrka kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Sandstuguvägen 24

Lägenhet
Uttran, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

71,5 m²

3 rum

7 764 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-6 %

32 867 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Björkvägen 57, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Björkvägen 57

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

134 m²

5 rum

372 m²

Slutpris 4 350 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Tornugglevägen 11

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

165 m²

6 rum

819 m²

Slutpris 6 195 000 kr±0 %
Notar
Notar
Tallvägen 11, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Tallvägen 11

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

125+28 m²

5 rum

470 m²

Slutpris 4 800 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Skäcklingevägen 211

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

105,5 m²

4 rum

Slutpris 2 475 000 kr

23 460 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Skäcklingevägen 169, 1 tr

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

90,5 m²

4 rum

Slutpris 2 200 000 kr

24 309 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Munkhättevägen 27A

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun

65 m²

2 rum

6 104 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr±0 %

32 308 kr/m²

Mäklarringen Botkyrka/Salem
Skäcklingevägen 51, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Skäcklingevägen 51

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

54 m²

2 rum

4 994 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 305 000 kr-13 %

24 167 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Jaktvägen 44

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

137 m²

5 rum

1 234 m²

Slutpris 4 950 000 kr+42 %
Notar
Notar
Lantjägarvägen 78, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Lantjägarvägen 78

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

119 m²

5 rum

9 829 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr+3 %

15 546 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Vreta gårds väg 66

Villa
Vretarna, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

158+9 m²

5 rum

631 m²

Slutpris 6 300 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2026

Vattravägen 58

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

79,8 m²

3 rum

3 403 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

31 955 kr/m²

Notar
Notar
Lavretsvägen 59, Uttran, Botkyrka kommun
  • Såld 3 apr. 2026

Lavretsvägen 59

Villa
Uttran, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

186+64 m²

6 rum

1 017 m²

Slutpris 8 530 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Tycho Brahes väg 9, Solhöjden, Botkyrka kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Tycho Brahes väg 9

Villa
Solhöjden, Botkyrka kommun
Notar

144 m²

6 rum

374 m²

Slutpris 6 230 000 kr-1 %
Notar
Notar
Knutstigen 21, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Knutstigen 21

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

181+80 m²

5 rum

1 274 m²

Slutpris 4 850 000 kr-3 %
Notar
Notar
Munkhättevägen 19A, Tumba Park, Botkyrka kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Munkhättevägen 19A

Lägenhet
Tumba Park, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

40 m²

1 rum

3 157 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

37 375 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Grödingevägen 20A, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Grödingevägen 20A

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

103 m²

4 rum

7 995 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 695 000 kr+4 %

26 165 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Rosendalsvägen 10A, Uttran, Botkyrka kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Rosendalsvägen 10A

Villa
Uttran, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

138 m²

5 rum

994 m²

Slutpris 6 800 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Isbergs backe 12

Villa
Uttran, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

158+12 m²

839 m²

Slutpris 5 450 000 kr
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

Sålt i mars 2026

Grödingevägen 14B, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Grödingevägen 14B

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

85,5 m²

3 rum

6 838 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 185 000 kr±0 %

25 556 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Klippvägen 12, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 27 mar. 2026

Klippvägen 12

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

134+79 m²

6 rum

406 m²

Slutpris 4 100 000 kr±0 %
Notar
Notar
Lantjägarvägen 92A, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 27 mar. 2026

Lantjägarvägen 92A

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

55 m²

2 rum

5 114 kr/mån

Slutpris 1 175 000 kr-16 %

21 364 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Skäcklingevägen 39

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

68,5 m²

3 rum

5 935 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr±0 %

27 737 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Vasavägen 11, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Vasavägen 11

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

99+99 m²

6 rum

717 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Tycho Brahes väg 65

Radhus
Solhöjden, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

120 m²

5 rum

6 335 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-12 %

29 167 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Trädgårdsvägen 21, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Trädgårdsvägen 21

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

105+105 m²

951 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Skäcklinge gårds väg 175, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Skäcklinge gårds väg 175

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

153+43 m²

6 rum

666 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 000 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2026

Rådjursvägen 187

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

97 m²

3 rum

141 m²

Slutpris 3 150 000 kr
Notar
Notar
Skäcklingevägen 155, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Skäcklingevägen 155

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

91,5 m²

3 rum

6 505 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-2 %

22 404 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Sandstuguvägen 24, Uttran, Botkyrka kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Sandstuguvägen 24

Lägenhet
Uttran, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

39,5 m²

2 rum

4 299 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

37 975 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Storvretsvägen 98, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Storvretsvägen 98

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

119 m²

4 rum

9 663 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr±0 %

16 807 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Grödingevägen 16B, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Grödingevägen 16B

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

85 m²

3 rum

6 750 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

25 294 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet