Grödinge, Botkyrka kommun

Grödinge

Alla slutpriser för bostäder - Grödinge, Botkyrka kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 192 sålda bostäder

Sålt i oktober 2025

Jakobsbergsvägen 21, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Jakobsbergsvägen 21

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

57+8 m²

3 rum

2 164 m²

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Sandavägen 11, Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Sandavägen 11

Radhus
Vårsta, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

134+29 m²

6 rum

330 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 900 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Rensättravägen 1

Gård/Skog
Norra Sorunda, Nynäshamns kommun
Hus & Hem på Södertörn

124+124 m²

8 rum

3,1 ha

Slutpris 8 550 000 kr-3 %
Hus & Hem på Södertörn
Hus & Hem på Södertörn

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2025

Ringvägen 1L, vån 11+12

Lägenhet
Grödinge, Botkyrka kommun
MOHV Stockholm

94 m²

3,5 rum

6 816 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr±0 %

25 532 kr/m²

MOHV Stockholm
MOHV Stockholm
Trastvägen 7, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Trastvägen 7

Radhus
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

127+30 m²

5 rum

267 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 320 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Aspvägen 53, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Aspvägen 53

Radhus
Grödinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

102 m²

6 rum

575 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 100 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Stjärnvik 12, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Stjärnvik 12

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

90+90 m²

7 rum

4 160 m²

Slutpris 3 800 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Klockarevägen 7, Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Klockarevägen 7

Radhus
Vårsta, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

137+37 m²

5 rum

347 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 900 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Annelötsvägen 57, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Annelötsvägen 57

Fritidshus
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

65 m²

5 rum

2 420 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Sjöbacken 7, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Sjöbacken 7

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

130+44 m²

3 rum

2 340 m²

Slutpris 4 620 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba

Sålt i augusti 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2025

Kärrhöksvägen 15

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

126+76 m²

6 rum

644 m²

Slutpris 4 795 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Ringvägen 1L, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Ringvägen 1L

Lägenhet
Grödinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

68 m²

3 rum

4 930 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

35 294 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2025

Kassmyrabrinken 9

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

157 m²

6 rum

4 500 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 930 000 kr-5 %

18 662 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Kvarnbacken 9, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Kvarnbacken 9

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Nynäshamn

125+100 m²

7 rum

7 869 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Fastighetsbyrån Nynäshamn
Ängshöksvägen 3, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Ängshöksvägen 3

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

117+27 m²

5 rum

1 066 m²

Slutpris 4 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba

Sålt i juli 2025

Norrgavägen 17, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 17 jul. 2025

Norrgavägen 17

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

114+23 m²

3 rum

1 969 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Tornvägen 18A, Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 14 jul. 2025

Tornvägen 18A

Villa
Vårsta, Botkyrka kommun
Bukowskis Mäklarbyrå

98+96 m²

5 rum

1 179 m²

Slutpris 4 950 000 kr-6 %
Bukowskis Mäklarbyrå
Bukowskis Mäklarbyrå
Ribacken 13, Ribackens Fritidsby, Grödinge, Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 11 jul. 2025

Ribacken 13

Fritidshus
Ribackens Fritidsby, Grödinge, Vårsta, Botkyrka kommun
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB

40 m²

3 rum

300 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 235 000 kr-5 %
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2025

Dalvägen 144

Lägenhet
Vårsta, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

66,5 m²

3 rum

5 993 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

25 489 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Vårstavägen 65, Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Vårstavägen 65

Radhus
Vårsta, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

92 m²

4 rum

223 m²

Slutpris 3 150 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Rosenhill 35, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Rosenhill 35

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

123+90 m²

5 rum

2 380 m²

Slutpris 3 690 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba

Sålt i juni 2025

Kaggvägen 11, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Kaggvägen 11

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

130 m²

6 rum

2 421 m²

Slutpris 4 295 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Blåmesvägen 6, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Blåmesvägen 6

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

81+20 m²

3 rum

1 875 m²

Slutpris 3 150 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Ribacken 66, Ribackens Fritidsby, Grödinge, Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Ribacken 66

Fritidshus
Ribackens Fritidsby, Grödinge, Vårsta, Botkyrka kommun
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB

33+17 m²

2 rum

300 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 495 000 kr±0 %
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB
Skogssjövägen 19, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Skogssjövägen 19

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

70 m²

3 rum

3 098 m²

Slutpris 3 400 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Sandviken e 26, Skanssundet, Botkyrka kommun
  • Såld 18 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JeannetteHannerfeldt

Sandviken e 26

Fritidshus
Skanssundet, Botkyrka kommun
Kjell Johansson Fastighetsbyrå AB

56 m²

3 rum

581 m²

Slutpris 3 700 000 kr-6 %
Kjell Johansson Fastighetsbyrå AB
Kjell Johansson Fastighetsbyrå AB
Ringvägen 1L, Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Ringvägen 1L

Lägenhet
Vårsta, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

47 m²

2 rum

3 408 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr-5 %

38 191 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Bofinkvägen 18, Bremora - Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Bofinkvägen 18

Villa
Bremora - Vårsta, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

120+32 m²

4 rum

608 m²

Slutpris 3 850 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba

Sålt i maj 2025

Ugglevägen 51, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 29 maj. 2025

Ugglevägen 51

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

119+10 m²

4 rum

234 m²

Slutpris 2 715 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Fromtorpsvägen 33, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Fromtorpsvägen 33

Fritidshus
Grödinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

37 m²

7 840 m²

Slutpris 2 525 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Sibble strand 6, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 27 maj. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Sibble strand 6

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

76 m²

4 rum

2 361 m²

Slutpris 3 450 000 kr-9 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 maj. 2025

Lövtorpsvägen 46

Villa
Norra Sorunda, Nynäshamns kommun
Svenska Mäklarhuset Haninge

74 m²

4 rum

5 097 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
Svenska Mäklarhuset Haninge
Svenska Mäklarhuset Haninge
Ravinvägen 12, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Ravinvägen 12

Tomt
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

2 171 m²

Slutpris 1 050 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Nynäsvägen 5, Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Nynäsvägen 5

Villa
Vårsta, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

45+45 m²

3 rum

3 789 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Sandviken A 11, Grödinge Skanssundet, Botkyrka kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Sandviken A 11

Fritidshus
Grödinge Skanssundet, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

48 m²

4 rum

1 049 m²

Slutpris 2 375 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Ringvägen 43, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Ringvägen 43

Lägenhet
Grödinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

71,5 m²

3 rum

4 649 kr/mån

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

33 497 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Ribacken 33

Fritidshus
Grödinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

40 m²

3 rum

300 m²

Slutpris 1 325 000 kr-11 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Nybodavägen 27, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Nybodavägen 27

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

70 m²

3 rum

2 389 m²

Slutpris 3 650 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Ribacken 5, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Ribacken 5

Fritidshus
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

33+10 m²

2 rum

300 m²

Slutpris 1 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2025

Hörningsnäs 11

Villa
Hörningsnäs, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

130+23 m²

4 rum

2 515 m²

Slutpris 4 695 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Stallbacken 6, Skäcklinge, Botkyrka kommun
  • Såld 3 maj. 2025

Stallbacken 6

Villa
Skäcklinge, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

146+9 m²

5 rum

628 m²

Slutpris 5 350 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Ugglevägen 5, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Ugglevägen 5

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

117 m²

4 rum

291 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 875 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Sålt i april 2025

Jakobsbergsvägen 7, Grödinge, Botkyrka kommun
  • Såld 14 apr. 2025

Jakobsbergsvägen 7

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

89+26 m²

4 rum

1 990 m²

Slutpris 2 550 000 kr-20 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Kärrspirevägen 5, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 14 apr. 2025

Kärrspirevägen 5

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

126+30 m²

5 rum

859 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 110 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Hökvägen 46, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 12 apr. 2025

Hökvägen 46

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

117+43 m²

5 rum

255 m²

Slutpris 3 800 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Råbyvägen 17, Tullinge Pålamalm, Botkyrka kommun
  • Såld 11 apr. 2025

Råbyvägen 17

Villa
Tullinge Pålamalm, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

37 m²

2 rum

3 354 m²

Slutpris 1 600 000 kr+7 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

Sålt i mars 2025

Stallbacken 44, Skäcklinge, Botkyrka kommun
  • Såld 28 mar. 2025

Stallbacken 44

Villa
Skäcklinge, Botkyrka kommun
Bukowskis Mäklarbyrå

130+9 m²

5 rum

661 m²

Slutpris 5 250 000 kr-4 %
Bukowskis Mäklarbyrå
Bukowskis Mäklarbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Starrvägen 16

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

138 m²

5 rum

1 042 m²

Slutpris 5 450 000 kr+9 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2025

Kassmyrabrinken 11

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

169 m²

6 rum

4 500 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-3 %

20 710 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Sandavägen 1P, Vårsta, Botkyrka kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Sandavägen 1P

Lägenhet
Vårsta, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

90 m²

4 rum

5 549 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 495 000 kr-17 %

27 722 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba

Visar 51 - 100 av 1192

Artiklar från Hemnet