Botkyrka kommun

Botkyrka kommun

Alla slutpriser för bostäder - Botkyrka kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

13 480 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Norrbyvretsvägen 17

Villa
Botkyrka, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

93 m²

4 rum

1 685 m²

Slutpris 3 700 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Friluftsvägen 69

Villa
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

121 m²

5 rum

Slutpris 6 000 000 kr
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Skäcklingevägen 145, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Skäcklingevägen 145

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

91,5 m²

3 rum

6 506 kr/mån

Slutpris 1 810 000 kr-3 %

19 781 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Storvretsvägen 69

Lägenhet
Skäcklinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

91,5 m²

3 rum

6 505 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

18 579 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Lagmansbacken 5

Lägenhet
Botkyrka Alby, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

72 m²

3 rum

5 926 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 730 000 kr+5 %

24 028 kr/m²

Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Travbanan 19

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

138 m²

7 rum

1 097 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 400 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Skäcklingevägen 51

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

69 m²

3 rum

5 959 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

23 913 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Storvretsvägen 110C, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Storvretsvägen 110C

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Notar

80 m²

3 rum

6 943 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

23 125 kr/m²

Notar
Notar
Myntvägen 22, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Myntvägen 22

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

54 m²

2 rum

4 368 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

33 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Nyängsvägen 6, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Nyängsvägen 6

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

65,5 m²

2 rum

4 828 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+2 %

37 405 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Kaggvägen 3

Villa
Grödinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

73 m²

4 rum

2 146 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Nyängsvägen 6, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Nyängsvägen 6

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

65 m²

2 rum

4 827 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

37 692 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Råbyvägen 16, Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Råbyvägen 16

Villa
Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

68+20 m²

2 rum

2 168 m²

Slutpris 2 050 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Timotejvägen 4, 7 tr, Botkyrka Hallunda, Botkyrka kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Timotejvägen 4, 7 tr

Lägenhet
Botkyrka Hallunda, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

58,5 m²

2 rum

5 534 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-5 %

23 932 kr/m²

Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Hanvedens allé 37

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

46,4 m²

2 rum

Slutpris 1 795 000 kr

38 685 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Nordanvägen 9A

Radhus
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

134 m²

5 rum

Slutpris 5 395 000 kr

40 261 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Tullingebergsvägen 2A, Tullingeberg, Botkyrka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Tullingebergsvägen 2A

Lägenhet
Tullingeberg, Botkyrka kommun

54 m²

2 rum

3 868 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

31 481 kr/m²

Lyberg Hamrin Fastighetsmäklare
Elgentorpsvägen 20, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Elgentorpsvägen 20

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

45 m²

1,5 rum

3 989 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 820 000 kr+1 %

40 444 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Fagerlidsvägen 7, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Fagerlidsvägen 7

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

46 m²

2 rum

4 840 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

43 478 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Nyängsvägen 31

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

40 m²

1 rum

4 018 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

37 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Norrvallavägen 25, Tullinge Parkhem, Botkyrka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Norrvallavägen 25

Radhus
Tullinge Parkhem, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

120 m²

6 rum

120 m²

Slutpris 4 175 000 kr+5 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Fågelvägen 9

Villa
Tullinge Lanthem, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

132+70 m²

7 rum

1 634 m²

Slutpris 7 400 000 kr
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Timotejvägen 15, 4 tr

Lägenhet
Botkyrka Hallunda, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

58,5 m²

2 rum

5 786 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 425 000 kr-2 %

24 359 kr/m²

Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Lindhovsvägen 24, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Lindhovsvägen 24

Villa
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

180+62 m²

7 rum

801 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Nejlikevägen 10

Fritidshus
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

57 m²

2 rum

Slutpris 2 700 000 kr
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Elgentorpsvägen 16, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Elgentorpsvägen 16

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

75 m²

2 rum

6 300 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 325 000 kr-7 %

31 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Eklundshovsvägen 25, Riksten, Botkyrka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Eklundshovsvägen 25

Lägenhet
Riksten, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

71,5 m²

3 rum

4 667 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 425 000 kr-3 %

33 916 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Albyvägen 15, Alby, Botkyrka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Albyvägen 15

Lägenhet
Alby, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

81,5 m²

3 rum

6 219 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

19 632 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Tomtbergavägen 34, Botkyrka Hallunda, Botkyrka kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Tomtbergavägen 34

Lägenhet
Botkyrka Hallunda, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

90 m²

4 rum

7 307 kr/mån

Slutpris 2 065 000 kr+15 %

22 944 kr/m²

Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Munkhättevägen 27B, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Munkhättevägen 27B

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

46 m²

2 rum

4 320 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-6 %

35 870 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Kornvägen 2

Lägenhet
Botkyrka Hallunda, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

90 m²

4 rum

6 384 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 290 000 kr±0 %

25 444 kr/m²

Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Solskensvägen 17, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Solskensvägen 17

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

82 m²

3 rum

6 314 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

23 780 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026

Forvägen 89

Radhus
Fittja, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

136 m²

5 rum

378 m²

Slutpris 3 860 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026

Tingstorget 1, 6tr

Lägenhet
Norsborg, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

30 m²

1 rum

Slutpris 1 200 000 kr

40 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Elgentorpsvägen 17, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Elgentorpsvägen 17

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Notar

75 m²

2 rum

6 300 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+2 %

32 667 kr/m²

Notar
Notar
Kälkbacken 4, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Kälkbacken 4

Villa
Tullinge, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

142+4 m²

5 rum

616 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 950 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Månskensvägen 101

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

108 m²

5 rum

Slutpris 2 995 000 kr

27 731 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Månskensvägen 237, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Månskensvägen 237

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

101,5+20 m²

5 rum

7 920 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

29 507 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Tullingebergsvägen 14, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Tullingebergsvägen 14

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

46 m²

1 rum

3 021 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

32 609 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Ringvägen 1L

Lägenhet
Vårsta, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

47 m²

2 rum

3 408 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 670 000 kr-7 %

35 532 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Hanvedens allé 33, Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Hanvedens allé 33

Lägenhet
Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

46,4 m²

2 rum

3 486 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-1 %

39 332 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Skogslidsvägen 18C

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

65 m²

3 rum

4 112 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr

43 077 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Elgentorpsvägen 16

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

75 m²

2,5 rum

6 300 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr-2 %

38 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Hangarvägen 7, Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Hangarvägen 7

Lägenhet
Rikstens Friluftsstad, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

78,5 m²

3 rum

5 329 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

33 057 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Bäverstigen 113

Radhus
Tumba, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

127+25 m²

5 rum

241 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Hundhamravägen 64, Botkyrka Norsborg, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Hundhamravägen 64

Lägenhet
Botkyrka Norsborg, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka

78,5 m²

3 rum

5 975 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 735 000 kr+9 %

22 102 kr/m²

Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Fastighetsbyrån Norra Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SusanneEriksson

Blickavägen 2

Villa
Tullinge Villastad, Botkyrka kommun
MOHV Ekerö

136+40 m²

4 rum

1 569 m²

Slutpris 6 720 000 kr+9 %
MOHV Ekerö
MOHV Ekerö
Plommonvägen 14D, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Plommonvägen 14D

Lägenhet
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

71,5 m²

3 rum

5 691 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 375 000 kr-5 %

33 217 kr/m²

Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Månskensvägen 171, Tullinge, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Månskensvägen 171

Radhus
Tullinge, Botkyrka kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

101,5 m²

4 rum

7 920 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 590 000 kr-7 %

25 517 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Segersjövägen 65, Uttran, Botkyrka kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Segersjövägen 65

Lägenhet
Uttran, Botkyrka kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

57,2 m²

2 rum

3 487 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 060 000 kr+3 %

36 014 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet