Visby, Gotlands kommun

Visby

Alla slutpriser för bostäder - Visby, Gotlands kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

4 398 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Terra Novavägen 136, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Terra Novavägen 136

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

66 m²

3 rum

5 620 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

32 576 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Visborgsgatan 38, Visby - Centralt - Hällarna, Gotlands kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Visborgsgatan 38

Villa
Visby - Centralt - Hällarna, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

151+77 m²

5 rum

879 m²

Slutpris 8 100 000 kr+3 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Greta Arwidssons gata 17G

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

45 m²

2 rum

3 900 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr+3 %

41 111 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Högklint Rudenschöldsvägen 30C, Visby - Högklint, Gotlands kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Högklint Rudenschöldsvägen 30C

Fritidshus
Visby - Högklint, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

108 m²

4 rum

1 206 m²

Slutpris 5 525 000 kr-3 %
HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Kolgårdsgatan 4b, Visby - Öster, Gotlands kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Kolgårdsgatan 4b

Lägenhet
Visby - Öster, Gotlands kommun

56 m²

2 rum

4 091 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 275 000 kr±0 %

40 625 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Humlegårdsvägen 2, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Humlegårdsvägen 2

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

64 m²

3 rum

5 529 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr-8 %

27 344 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Tellusgatan 6, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Tellusgatan 6

Villa
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

89+43 m²

4 rum

368 m²

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Brömsebroväg 7B

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

53 m²

2 rum

4 046 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

31 132 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Signalgatan 5A

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

73 m²

3 rum

5 042 kr/mån

Slutpris 1 830 000 kr+5 %

25 068 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Kittelgatan 17, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Kittelgatan 17

Villa
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

150 m²

5 rum

1 048 m²

Slutpris 4 950 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Terra Novavägen 54

Lägenhet
Visby - Terra Nova, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

81 m²

4 rum

6 185 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr+9 %

37 037 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Furugatan 8, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Furugatan 8

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

65,5 m²

2 rum

4 153 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr+14 %

34 351 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Irisdalsgatan 34, Öster, Gotlands kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Irisdalsgatan 34

Lägenhet
Öster, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

81 m²

3 rum

4 912 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

22 222 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Halsjärnsgatan 3

Tomt
Visby, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

700 m²

Slutpris 2 600 000 kr+4 %
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland

Sålt i april 2026

Östra Hansegatan 7, Visby -  Länna, Gotlands kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Östra Hansegatan 7

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun

43 m²

1 rum

3 603 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

34 884 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Snäckbacken 48 E

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

65 m²

3 rum

5 022 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 760 000 kr±0 %

42 462 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Irisdalsgatan 10, Visby - Bingeby, Gotlands kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Irisdalsgatan 10

Lägenhet
Visby - Bingeby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

68 m²

2 rum

4 458 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 805 000 kr+11 %

26 544 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Snäckbacken 18A

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

67 m²

3 rum

Slutpris 2 995 000 kr

44 701 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Högklint Kusevägen 9D

Villa
Västerhejde Högklint, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

200+50 m²

6 rum

2 110 m²

Slutpris 8 150 000 kr+2 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bredgatan 2A (lgh 1108), Visby innerstad, Gotlands kommun
  • Såld 29 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Bredgatan 2A (lgh 1108)

Lägenhet
Visby innerstad, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

55 m²

2 rum

4 579 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 820 000 kr±0 %

69 455 kr/m²

HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Åkermansvägen 2

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

54 m²

2 rum

3 431 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr±0 %

52 778 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
KristianSahlén

Greta Arwidssons gata 54A

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

72 m²

3 rum

5 698 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr+9 %

32 639 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Greta Arwidssons Gata 16C

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

55 m²

2 rum

4 199 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 270 000 kr±0 %

41 273 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Lummelundsväg 3B

Lägenhet
Visby Norr, Gotlands kommun

105 m²

4 rum

6 959 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 750 000 kr+6 %

45 238 kr/m²

visbymäklarna AB
Bredgatan 2A (1204), Visby innerstad, Gotlands kommun
  • Såld 26 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Bredgatan 2A (1204)

Lägenhet
Visby innerstad, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

94 m²

3 rum

6 869 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr±0 %

50 000 kr/m²

HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Styrmansgatan 179

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

92 m²

4 rum

5 643 kr/mån

Slutpris 2 700 000 kr+8 %

29 348 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Västerhejde Hallbrosvägen 24 C, Västerhejde - Visby Närområde, Gotlands kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Västerhejde Hallbrosvägen 24 C

Lägenhet
Västerhejde - Visby Närområde, Gotlands kommun

108 m²

4 rum

5 467 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-11 %

28 704 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Humlegårdsvägen 12

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun

64 m²

3 rum

5 558 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 925 000 kr±0 %

30 078 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Vibble Tvinnargatan 154

Lägenhet
Vibble samhälle, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

63 m²

2 rum

4 168 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

25 397 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Snäckbacken 8 - 162/6-E

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

50 m²

2 rum

Slutpris 685 000 kr

13 700 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Bergmansgatan 1A, Visby - Länna, Gotlands kommun
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Bergmansgatan 1A

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

50,5 m²

2 rum

5 023 kr/mån

Slutpris 1 970 000 kr+4 %

39 010 kr/m²

HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Söderväg 13

Lägenhet
Visby Söder, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

63 m²

2 rum

4 041 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-17 %

30 159 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Greta Arwidssons Gata 16C, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Greta Arwidssons Gata 16C

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

55 m²

2 rum

4 199 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 270 000 kr+3 %

41 273 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Byrumsgatan 29

Lägenhet
Visby Söder, Gotlands kommun

64,5 m²

2 rum

5 651 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 920 000 kr-4 %

29 767 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Palissadgatan 5C

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

33,5 m²

1 rum

2 594 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

65 522 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Humlegårdsvägen 23, Länna, Gotlands kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Humlegårdsvägen 23

Lägenhet
Länna, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

71,5 m²

3 rum

5 682 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

32 168 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Västerhejde Stenstugu 457

Villa
Västerhejde, Gotlands kommun

176 m²

6 rum

1 839 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr+7 %
visbymäklarna AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Visborgsgatan 51A

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

122,5 m²

5 rum

7 717 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 150 000 kr-2 %

33 878 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Järnvägsgatan 10 B, Södra Visby, Gotlands kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Järnvägsgatan 10 B

Lägenhet
Södra Visby, Gotlands kommun
Home by Dean fastighetsförmedling

62,5 m²

2 rum

5 131 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

35 200 kr/m²

Home by Dean fastighetsförmedling
Home by Dean fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Vibble Tvinnaregatan 63

Villa
Vibble - Visby Närområde, Gotlands kommun

70 m²

3 rum

3 576 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 450 000 kr-4 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Irisdalsgatan 6

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

81,5 m²

3 rum

5 132 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-4 %

21 472 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Södra Kyrkogatan 7

Lägenhet
Visby innerstad, Gotlands kommun

78 m²

3 rum

4 498 kr/mån

Slutpris 4 750 000 kr±0 %

60 897 kr/m²

visbymäklarna AB
Artillerigatan 21B, Östra Visby, Gotlands kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Artillerigatan 21B

Lägenhet
Östra Visby, Gotlands kommun
Home by Dean fastighetsförmedling

84 m²

3 rum

7 078 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr±0 %

39 286 kr/m²

Home by Dean fastighetsförmedling
Home by Dean fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Volontärgatan 133

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

25 m²

1 rum

1 994 kr/mån

Slutpris 995 000 kr±0 %

39 800 kr/m²

HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Volontärgatan 241, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Volontärgatan 241

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

25 m²

1 rum

1 994 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 995 000 kr±0 %

39 800 kr/m²

HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Södra Glasmästargatan 23

Radhus
Visby - Terra Nova, Gotlands kommun

123 m²

5 rum

566 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr+1 %
visbymäklarna AB
Volontärgatan 251, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 10 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Volontärgatan 251

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

25 m²

1 rum

1 994 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 995 000 kr±0 %

39 800 kr/m²

HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Signalgatan 9C

Lägenhet
Signalen, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

42 m²

1 rum

3 026 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

33 214 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Broväg 4A

Lägenhet
Norr, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

69,5 m²

3 rum

5 202 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr±0 %

36 691 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026
profilfoto på mäklare
KristianSahlén

Haqvin spegelgatan 11A

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

45 m²

2 rum

3 148 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-31 %

30 000 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet