Sortera på

7 036 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Backagatan 7

Villa
Borrby, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

94+94 m²

4 rum

1 004 m²

Slutpris 2 100 000 kr-7 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Södra Äppelrosvägen 38B

Lägenhet
Simrishamn, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn

80 m²

3 rum

Slutpris 450 000 kr

5 625 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JohanSassersson

Gislövsvägen 19

Villa
Brantevik, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
685 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2026

Åbogatan 21

Villa
Baskemölla, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

96+50 m²

5 rum

1 505 m²

Slutpris 2 600 000 kr+37 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Lärarevägen 18

Fritidshus
Onslunda, Tomelilla kommun
Bjurfors Österlen

65+10 m²

5 rum

328 m²

Slutpris 1 400 000 kr+17 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Raskarumsvägen 51, Simrishamn, Simrishamns kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Raskarumsvägen 51

Fritidshus
Simrishamn, Simrishamns kommun
Mäklarna Ekström

70+6 m²

3 rum

1 608 m²

Slutpris 3 000 000 kr+43 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Arthur Walls väg 3

Villa
Tomelilla - Centralt, Tomelilla kommun
Bjurfors Ystad

111+111 m²

6 rum

701 m²

Slutpris 3 290 000 kr+10 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Åkarpsvägen 82

Gård/Skog
Sankt Olof, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

113+60 m²

7 rum

43 ha

Slutpris 8 750 000 kr-3 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Kontorsvägen 25

Villa
Köpingebro, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

132 m²

5 rum

Slutpris 4 075 000 kr
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Ugglevägen 11, Södra Lökaröd, Tomelilla kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JetmirIsufi

Ugglevägen 11

Villa
Södra Lökaröd, Tomelilla kommun
SkandiaMäklarna Kristianstad

73 m²

4 rum

1 754 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Kristianstad
SkandiaMäklarna Kristianstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Stengatan 9

Villa
Kivik, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

176+27 m²

7 rum

433 m²

Slutpris 9 300 000 kr-1 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Fru Thales väg 13, Gärsnäs, Simrishamns kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Fru Thales väg 13

Fritidshus
Gärsnäs, Simrishamns kommun
Mäklarna Ekström

62 m²

4 rum

1 450 m²

Slutpris 2 200 000 kr±0 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Nunneörtsvägen 9

Villa
Nybrostrand, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

200+70 m²

8 rum

682 m²

Slutpris 4 450 000 kr-7 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Kaptensgatan 3

Villa
Skillinge fiskeläge, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

115+25 m²

5 rum

490 m²

Slutpris 4 300 000 kr±0 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Gyltavägen 16, Gyllebo, Simrishamns kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Gyltavägen 16

Fritidshus
Gyllebo, Simrishamns kommun
Mäklarna Ekström

137 m²

6 rum

1 562 m²

Slutpris 3 890 000 kr±0 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Bygatan 22

Villa
Östra Vemmerlöv, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

62+4 m²

3 rum

1 140 m²

Slutpris 1 785 000 kr+37 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Havsvägen 28, Löderups Strandbad, Ystads kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Havsvägen 28

Fritidshus
Löderups Strandbad, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

55 m²

3 rum

589 m²

Slutpris 2 525 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Västra Vinkelgatan 6, Tomelilla, Tomelilla kommun
  • Såld 3 maj. 2026

Västra Vinkelgatan 6

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

95+95 m²

4 rum

727 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 275 000 kr-3 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026

Onslunda 516

Villa
Onslunda, Tomelilla kommun
Bjurfors Österlen

130+110 m²

6 rum

2 ha

Slutpris 3 950 000 kr-4 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Aromavägen 6, Vik, Simrishamns kommun
  • Såld 1 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Aromavägen 6

Villa
Vik, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92+92 m²

4 rum

1 049 m²

Slutpris 2 500 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i april 2026

Österlengatan 1, Tomelilla, Tomelilla kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Österlengatan 1

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

91+91 m²

3 rum

718 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr-10 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Tomegatan 40A

Lägenhet
Tomelilla, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Tomelilla

92 m²

4 rum

5 865 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr-2 %

11 957 kr/m²

Fastighetsbyrån Tomelilla
Fastighetsbyrån Tomelilla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Simrisvägen 4A

Lägenhet
Simrishamn, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

60,5 m²

2 rum

4 583 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-10 %

18 182 kr/m²

Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Malmövägen 55

Villa
Gärsnäs, Simrishamns kommun
Mäklarhuset Simrishamn

66+66 m²

4 rum

504 m²

Slutpris 1 150 000 kr-11 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Körsbärsvägen 4, Kivik, Simrishamns kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Körsbärsvägen 4

Villa
Kivik, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

139+99 m²

5 rum

1 214 m²

Slutpris 3 100 000 kr-10 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Onslunda 3944

Villa
Onslunda, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Tomelilla

87 m²

3 rum

Slutpris 1 200 000 kr
Fastighetsbyrån Tomelilla
Fastighetsbyrån Tomelilla
Rubinolagatan 6, Vik - Äppellunden, Simrishamns kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Rubinolagatan 6

Radhus
Vik - Äppellunden, Simrishamns kommun
HusmanHagberg Sjöbo

3 rum

653 m²
  • Nyproduktion

Slutpris 4 495 000 kr±0 %
HusmanHagberg Sjöbo
HusmanHagberg Sjöbo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Björkängsvägen 16

Gård/Skog
Viarp, Simrishamns kommun
Mäklarhuset Simrishamn

215 m²

6 rum

6 891 m²

Slutpris 9 500 000 kr-3 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnaEngman

Österlenvägen 403

Gård/Skog
Glemmingebro, Ystads kommun
Skånegårdar

168 m²

8 733 m²

Slutpris 6 900 000 kr-9 %
Skånegårdar
Skånegårdar
Gamla Baskevägen 1, Baskemölla, Simrishamns kommun
  • Såld 26 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnikaMånsson

Gamla Baskevägen 1

Villa
Baskemölla, Simrishamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92+90 m²

5 rum

1 361 m²

Slutpris 2 025 000 kr-19 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Havsvägen 24, Löderups Strandbad, Ystads kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Havsvägen 24

Fritidshus
Löderups Strandbad, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

47 m²

3 rum

592 m²

Slutpris 2 700 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilyHagstedt

Källvägen 16

Övrigt
Smedstorp, Tomelilla kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
789 m²

Slutpris 220 000 kr-21 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Byskillnadsgatan 16

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Tomelilla

150 m²

5 rum

167 m²

Slutpris 2 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Tomelilla
Fastighetsbyrån Tomelilla
Ullstorpsvägen 3, Tomelilla, Tomelilla kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilyHagstedt

Ullstorpsvägen 3

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

73+50 m²

5 rum

497 m²

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Algstigen 10

Tomt
Brantevik, Simrishamns kommun
Mäklarna Ekström

774 m²

Slutpris 700 000 kr-68 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JohanSassersson

Östra Ingelstad Nyhem 1

Villa
Östra Ingelstad, Tomelilla kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

195+96 m²

5 rum

6,1 ha

Slutpris 4 250 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Glimmingevägen 16

Fritidshus
Glimminge, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

80+48 m²

3 rum

355 m²

Slutpris 2 600 000 kr-7 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Torupsvägen 8

Villa
Vitaby, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

113 m²

4 rum

906 m²

Slutpris 4 300 000 kr-11 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Vivegatan 20B

Lägenhet
Borrby, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

35 m²

1 rum

2 792 kr/mån

Slutpris 430 000 kr-4 %

12 286 kr/m²

Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Spröjtagränd 16, Maglehem, Kristianstads kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Spröjtagränd 16

Villa
Maglehem, Kristianstads kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

87+15 m²

3 rum

1 233 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-8 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Vigavägen 35

Lägenhet
Köpingebro, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

66 m²

2 rum

4 475 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

22 652 kr/m²

Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Lilla Viksvägen 3 P, Vik, Simrishamns kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Lilla Viksvägen 3 P

Lägenhet
Vik, Simrishamns kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

81 m²

4 rum

2 042 kr/mån

Slutpris 3 300 000 kr±0 %

40 741 kr/m²

Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Skepparegatan 33

Villa
Brantevik, Simrishamns kommun
Mäklarhuset Simrishamn

137 m²

6 rum

530 m²

Slutpris 7 900 000 kr-4 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Impevägen 11, Gröstorp, Simrishamns kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Impevägen 11

Villa
Gröstorp, Simrishamns kommun
Mäklarna Ekström

140+20 m²

7 rum

912 m²

Slutpris 3 800 000 kr+12 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Månslunda 2302

Villa
Fågeltofta, Tomelilla kommun
Bjurfors Österlen

179+5 m²

5 rum

1 908 m²

Slutpris 3 200 000 kr-9 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Stenhuggarvägen 15

Villa
Simrislund, Simrishamns kommun
Bjurfors Österlen

111+80 m²

4 rum

696 m²

Slutpris 4 520 000 kr+9 %
Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Tornavägen 11

Villa
Östra vemmerlöv, Simrishamns kommun
Mäklarhuset Simrishamn

130+34 m²

5 rum

693 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-16 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Repslagaregatan 13C

Radhus
Simrishamn, Simrishamns kommun
Mäklarhuset Simrishamn

106+55 m²

4 rum

169 m²

Slutpris 4 100 000 kr±0 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Baråkravägen 5

Villa
Åkarp/Södra Mellby, Simrishamns kommun
Mäklarhuset Simrishamn

121 m²

5 rum

7 797 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 850 000 kr-12 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Fredsdalsgatan 2 C

Lägenhet
Simrishamn, Simrishamns kommun
Mäklarhuset Simrishamn

79 m²

4 rum

6 783 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 660 000 kr-5 %

8 354 kr/m²

Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet