Glasbruksgatan, Lessebo kommun

Glasbruksgatan

Alla slutpriser för bostäder - Glasbruksgatan, Lessebo kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

6 sålda bostäder

Sålt i maj 2025

Glasbruksgatan 17B, Hovmantorp, Lessebo kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Glasbruksgatan 17B

Radhus
Hovmantorp, Lessebo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

74 m²

3 rum

5 920 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

27 027 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

Sålt i juni 2024

Glasbruksgatan 21A, Hovmantorp, Lessebo kommun
  • Såld 5 jun. 2024

Glasbruksgatan 21A

Lägenhet
Hovmantorp, Lessebo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

74 m²

3 rum

5 920 kr/mån

Slutpris 1 920 000 kr-11 %

25 946 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

Sålt i maj 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 maj. 2024

Glasbruksgatan 20

Lägenhet
Hovmantorp, Lessebo kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö

67,3 m²

3 rum

5 384 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 900 000 kr-12 %

13 373 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö

Sålt i augusti 2023

Glasbruksgatan 19B, Hovmantorp, Lessebo kommun
  • Såld 15 aug. 2023

Glasbruksgatan 19B

Lägenhet
Hovmantorp, Lessebo kommun
Mäklare Bergstrand AB

74 m²

3 rum

5 920 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr+10 %

31 081 kr/m²

Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB

Sålt i februari 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2022

Glasbruksgatan 9

Villa
Hovmantorp, Lessebo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

107 m²

5 rum

585 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr+25 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

Sålt i januari 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2019

Glasbruksgatan 3

Villa
Hovmantorp, Lessebo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

220 m²

9 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

Visar alla 6

Artiklar från Hemnet