Limhamn, Malmö kommun

Limhamn

Alla slutpriser för bostäder - Limhamn, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

6 205 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Packhusgatan 23A, Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Packhusgatan 23A

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

47 m²

2 rum

3 786 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

40 426 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Östanväg 71B

Villa
Malmö, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö

139 m²

4 rum

Slutpris 7 800 000 kr
SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Grönalundsgatan 7A

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

71,5 m²

3 rum

5 333 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 330 000 kr-3 %

32 587 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Viderupsgatan 41

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

162+66 m²

7 rum

322 m²

Slutpris 8 500 000 kr+7 %
Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Grönbetesvägen 11

Radhus
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

150+33 m²

4 rum

316 m²

Slutpris 7 025 000 kr+5 %
Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Sarvgränd 5

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Trelleborg

195+18 m²

7 rum

273 m²

Slutpris 8 100 000 kr+1 %
Bjurfors Trelleborg
Bjurfors Trelleborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Barlastgatan 22

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

82,5 m²

3 rum

Slutpris 3 795 000 kr

46 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Barlastgatan 28, Limhamn, Malmö kommun
  • Såld 7 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelMichel

Barlastgatan 28

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING

84 m²

3 rum

5 303 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr+3 %

55 357 kr/m²

BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
Högatan 11, Elinegård, Malmö kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Högatan 11

Lägenhet
Elinegård, Malmö kommun
Notar

77 m²

3 rum

6 115 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-8 %

31 169 kr/m²

Notar
Notar
Kolsyregatan 16, Limhamn, Malmö kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Kolsyregatan 16

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Notar

50 m²

2 rum

4 421 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

37 000 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Tältaregatan 17

Radhus
Sibbarp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135+5 m²

5 rum

334 m²

Slutpris 7 200 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Transtigen 10

Villa
Malmö, Malmö kommun
Notar

138+56 m²

1 247 m²

Slutpris 10 650 000 kr+12 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Rudbecksgatan 74

Villa
Rosenvång, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

180+86 m²

7 rum

704 m²

Slutpris 9 200 000 kr+2 %
Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Notariegatan 20

Villa
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

200+21 m²

7 rum

746 m²

Slutpris 12 500 000 kr+9 %
Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Grönalundsgatan 13D, Limhamn, Malmö kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Grönalundsgatan 13D

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 767 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-6 %

25 833 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Murbruksgatan 15A, Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Murbruksgatan 15A

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76 m²

3 rum

5 782 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 395 000 kr±0 %

44 671 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Ensittarvägen 21

Radhus
Djupadal, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

133+33 m²

354 m²

Slutpris 6 350 000 kr+27 %
Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Rosengrens gata 41

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

92 m²

4 rum

6 171 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr±0 %

45 652 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västanväg 43C, Limhamn, Malmö kommun
  • Såld 3 maj. 2026

Västanväg 43C

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

63 m²

2 rum

4 745 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 930 000 kr-3 %

30 635 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026

Knäbäcksgatan 18

Villa
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

113+21 m²

4 rum

899 m²

Slutpris 8 150 000 kr+9 %
Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn

Sålt i april 2026

Sallys gata 42, Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Sallys gata 42

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

102 m²

4 rum

6 461 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

39 167 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Östra Ansgarigatan 69

Lägenhet
Gamla Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

60 m²

3 rum

5 635 kr/mån

Slutpris 1 775 000 kr-6 %

29 583 kr/m²

Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Vasagatan 16B, Limhamn, Malmö kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Vasagatan 16B

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

66 m²

3 rum

5 215 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

37 121 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Beleshögsvägen 23

Villa
Limhamn, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

160+132 m²

5 rum

964 m²

Slutpris 13 500 000 kr±0 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Packhusgatan 23A, Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Packhusgatan 23A

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

80 m²

3 rum

5 515 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

34 938 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Idrottsgatan 16A

Lägenhet
Gamla Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

57,8 m²

2 rum

3 272 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr-5 %

29 412 kr/m²

Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Kvesarumsgatan 4

Radhus
Limhamn, Malmö kommun
SkandiaMäklarna Malmö

165+51 m²

7 rum

Slutpris 5 875 000 kr
SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö
Stuga 545 - gång 6, Mossängen Sommarstad, Malmö kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Stuga 545 - gång 6

Fritidshus
Mossängen Sommarstad, Malmö kommun
Kolonimäklarna

40+15 m²

2 rum

375 m²

Slutpris 915 000 kr+5 %
Kolonimäklarna
Kolonimäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Fernissagatan 16

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

76 m²

3 rum

Slutpris 2 700 000 kr

35 526 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Birger Jarlsgatan 55

Villa
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

198+40 m²

6 rum

910 m²

Slutpris 8 995 000 kr±0 %
Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Geijersgatan 2G, Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Geijersgatan 2G

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

103 m²

4 rum

7 641 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 495 000 kr±0 %

53 350 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Rorsmansgatan 53

Villa
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Trelleborg

159+18 m²

7 rum

778 m²

Slutpris 9 100 000 kr+7 %
Bjurfors Trelleborg
Bjurfors Trelleborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Prinsgatan 8

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

44 m²

1,5 rum

3 988 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr-12 %

23 864 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Rosengrens gata 21, Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JonathanFehland

Rosengrens gata 21

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö

50 m²

2 rum

4 103 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

38 000 kr/m²

HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
Formgatan 26, Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Formgatan 26

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Notar

80,5 m²

3 rum

5 217 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

45 901 kr/m²

Notar
Notar
Rosengrens gata 41, Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Rosengrens gata 41

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

2 rum

3 599 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 930 000 kr-3 %

44 884 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Packhusgatan 23b, LIMHAMNS SJÖSTAD / LIMHAMN, Malmö kommun
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JennieHallonqvist

Packhusgatan 23b

Lägenhet
LIMHAMNS SJÖSTAD / LIMHAMN, Malmö kommun
Hallonqvist fastighetsbyrå AB

49 m²

2 rum

3 880 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 970 000 kr-1 %

40 204 kr/m²

Hallonqvist fastighetsbyrå AB
Hallonqvist fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Geijersgatan 2D

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

75 m²

3 rum

6 037 kr/mån

Slutpris 3 750 000 kr-6 %

50 000 kr/m²

Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Sandegårdsgatan 20

Villa
Limhamn, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

181+21 m²

7 rum

556 m²

Slutpris 10 300 000 kr+3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Räfsgatan 24B

Radhus
Elinegård, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

109 m²

5 rum

5 304 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 250 000 kr-5 %

38 991 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Sundholmsgatan 12A

Lägenhet
Limhamn-Ön, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55,5 m²

2 rum

3 932 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

40 541 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Sundholmsgatan 1

Lägenhet
Limhamn - Ön, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

93 m²

3 rum

4 914 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-8 %

36 559 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Arbäcksgatan 42

Villa
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

128+35 m²

5 rum

578 m²

Slutpris 6 500 000 kr+8 %
Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Kronolotsgatan 4

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

45 m²

1 rum

3 263 kr/mån

Slutpris 1 475 000 kr-1 %

32 778 kr/m²

Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Blåsebergavägen 23

Lägenhet
Elinegård, Malmö kommun
MOHV Malmö

67,5 m²

3 rum

4 221 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 599 000 kr±0 %

38 504 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Grönalundsgatan 32E

Lägenhet
Limhamn, Malmö, Malmö kommun
Fastighetsmäklare Hettinger AB

71 m²

3 rum

4 881 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 175 000 kr-5 %

30 634 kr/m²

Fastighetsmäklare Hettinger AB
Fastighetsmäklare Hettinger AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Sundholmsgatan 34

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Bjurfors Limhamn

95,5 m²

3 rum

6 193 kr/mån

Slutpris 4 395 000 kr±0 %

46 021 kr/m²

Bjurfors Limhamn
Bjurfors Limhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Babordsgatan 3

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

127,5 m²

5 rum

Slutpris 4 900 000 kr

38 431 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Räfsgatan 25

Lägenhet
Elinegård, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

35 m²

1 rum

3 197 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 225 000 kr±0 %

35 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Västanväg 47B, Limhamn, Malmö kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Västanväg 47B

Lägenhet
Limhamn, Malmö kommun
Notar

74 m²

3 rum

5 312 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

33 716 kr/m²

Notar
Notar

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet