Karlsborgs kommun

Karlsborgs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Karlsborgs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 148 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Skogvaktaregatan 17, Centrum, Karlsborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Skogvaktaregatan 17

Lägenhet
Centrum, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

52,1 m²

2 rum

4 028 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 590 000 kr+12 %

11 324 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg

Sålt i april 2026

Skogvaktaregatan 17, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Skogvaktaregatan 17

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

52 m²

2 rum

4 028 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 575 000 kr±0 %

11 058 kr/m²

SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Skogvaktaregatan 32

Lägenhet
Karlsborg, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

60 m²

2 rum

Slutpris 335 000 kr

5 583 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Skogvaktaregatan 16

Lägenhet
Karlsborg, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

70,5 m²

3 rum

Slutpris 600 000 kr

8 511 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Köpmannagatan 6, Karlsborg, Karlsborgs kommun
  • Såld 12 apr. 2026

Köpmannagatan 6

Villa
Karlsborg, Karlsborgs kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

162+63 m²

6 rum

859 m²

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
Sörhamn Glättnäs 29, Landsbygd Norra, Karlsborgs kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Sörhamn Glättnäs 29

Fritidshus
Landsbygd Norra, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

38 m²

2 rum

1 079 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr+30 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Skogvaktaregatan 17 , Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Skogvaktaregatan 17

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

52,1 m²

2 rum

4 028 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 610 000 kr+28 %

11 708 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Strandvägen 47, Karlsborg, Karlsborgs kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Strandvägen 47

Villa
Karlsborg, Karlsborgs kommun
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB

135+88 m²

5 rum

700 m²

Slutpris 3 595 000 kr±0 %
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB
Skogvaktaregatan 13, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Skogvaktaregatan 13

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

51,9 m²

2 rum

4 013 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 480 000 kr+37 %

9 249 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg

Sålt i mars 2026

Hjortronstigen 16, Karlsborg, Karlsborgs kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Hjortronstigen 16

Villa
Karlsborg, Karlsborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Skövde

110+15 m²

5 rum

666 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Blåbärsstigen 22, Norra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Blåbärsstigen 22

Villa
Norra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

156+60 m²

6 rum

1 086 m²

Slutpris 2 650 000 kr+36 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Björstorp 64, Björstorp, Karlsborgs kommun
  • Såld 4 mar. 2026

Björstorp 64

Fritidshus
Björstorp, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

69 m²

4 rum

1 049 m²

Slutpris 1 050 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Kvarnbäcksvägen 10D, Mölltorp, Karlsborgs kommun
  • Såld 2 mar. 2026

Kvarnbäcksvägen 10D

Lägenhet
Mölltorp, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

61 m²

2 rum

4 783 kr/mån

Slutpris 520 000 kr+32 %

8 525 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg

Sålt i februari 2026

Smedjegatan 27, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Smedjegatan 27

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

76,7 m²

2 rum

4 765 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 300 000 kr-14 %

3 911 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Gällsebo Blåviken 1, Mölltorp, Karlsborgs kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Gällsebo Blåviken 1

Villa
Mölltorp, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

133+32 m²

4 rum

2 325 m²

Slutpris 2 100 000 kr-30 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Smedjegatan 17, Norra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Smedjegatan 17

Lägenhet
Norra Skogen, Karlsborgs kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

74 m²

3 rum

5 618 kr/mån

Slutpris 300 000 kr±0 %

4 054 kr/m²

SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

Sålt i januari 2026

Skogvaktaregatan 42, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Skogvaktaregatan 42

Villa
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

95+95 m²

4 rum

631 m²

Slutpris 1 250 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Skyttegatan 4, Karlsborg, Karlsborgs kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Skyttegatan 4

Lägenhet
Karlsborg, Karlsborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Karlsborg

75,5 m²

3 rum

4 830 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 585 000 kr+18 %

7 748 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Karlsborg
LF Fastighetsförmedling Karlsborg

Sålt i december 2025

Kvarnbäcksvägen 6B, Mölltorp, Karlsborgs kommun
  • Såld 23 dec. 2025

Kvarnbäcksvägen 6B

Lägenhet
Mölltorp, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

106,4 m²

4 rum

7 381 kr/mån

Slutpris 525 000 kr-10 %

4 934 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Järpstigen 8, Norra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Järpstigen 8

Villa
Norra Skogen, Karlsborgs kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

102+154 m²

4 rum

754 m²

Slutpris 2 750 000 kr+20 %
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
Storgatan 6, Centrum, Karlsborgs kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Storgatan 6

Lägenhet
Centrum, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

37,5 m²

1 rum

3 213 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 445 000 kr+13 %

11 867 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Timmervägen 6, Undenäs, Karlsborgs kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Timmervägen 6

Villa
Undenäs, Karlsborgs kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

41 m²

3 rum

366 m²

Slutpris 450 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
Sven Johans gatan 13, Mölltorp, Karlsborgs kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Sven Johans gatan 13

Villa
Mölltorp, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

175+4 m²

6 rum

1 210 m²

Slutpris 1 875 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg

Sålt i november 2025

Ljungstigen 33, Norra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 18 nov. 2025

Ljungstigen 33

Villa
Norra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

106+106 m²

3 rum

921 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 510 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Havrevägen 17, Svanvik, Karlsborgs kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Havrevägen 17

Villa
Svanvik, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

88+58 m²

4 rum

1 455 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Parkvägen 36B, Norra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Parkvägen 36B

Villa
Norra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

200+6 m²

7 rum

865 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Skogvaktaregatan 30, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 12 nov. 2025

Skogvaktaregatan 30

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

60 m²

2 rum

3 900 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 695 000 kr±0 %

11 583 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Rosendala Älvdansen 2, Viken, Karlsborgs kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Rosendala Älvdansen 2

Fritidshus
Viken, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

60+3 m²

4 rum

1 199 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg

Sålt i oktober 2025

Trälket Näckrosudden 1, Mölltorp, Karlsborgs kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Trälket Näckrosudden 1

Villa
Mölltorp, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

115+5 m²

4 rum

2,5 ha

Slutpris 4 420 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Tallstigen 23, Norra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Tallstigen 23

Villa
Norra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

78+78 m²

3 rum

951 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Storgatan 8, Centrum, Karlsborgs kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Storgatan 8

Lägenhet
Centrum, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

54,5 m²

2 rum

4 506 kr/mån

Slutpris 495 000 kr-10 %

9 083 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Kungsgatan 15, Centrum, Karlsborgs kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Kungsgatan 15

Lägenhet
Centrum, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

81 m²

4 rum

6 094 kr/mån

Slutpris 670 000 kr+7 %

8 272 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Skogvaktaregatan 17, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Skogvaktaregatan 17

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

52,1 m²

2 rum

3 836 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 565 000 kr+14 %

10 845 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fräckestad Lilla Linddalen 1, Undenäs, Karlsborgs kommun
  • Såld 23 okt. 2025

Fräckestad Lilla Linddalen 1

Villa
Undenäs, Karlsborgs kommun
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB

118+4 m²

4 rum

5 519 m²

Slutpris 995 000 kr±0 %
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB
Kvarnbäcksvägen 14A, Mölltorp, Karlsborgs kommun
  • Såld 22 okt. 2025

Kvarnbäcksvägen 14A

Radhus
Mölltorp, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

71,9 m²

3 rum

5 427 kr/mån

Slutpris 520 000 kr+9 %

7 232 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Kvarnbäcksvägen 8A, Mölltorp, Karlsborgs kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Kvarnbäcksvägen 8A

Lägenhet
Mölltorp, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

71,9 m²

3 rum

5 427 kr/mån

Slutpris 675 000 kr-15 %

9 388 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Björstorp Markaviken 1 och 2

Fritidshus
Undenäs, Karlsborgs kommun
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB

57 m²

3 rum

2 430 m²

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB
Magnusson Mäkleri Skaraborg AB
Kungsgatan 15, Karlsborg, Karlsborgs kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Kungsgatan 15

Lägenhet
Karlsborg, Karlsborgs kommun
HSB Mäklartjänst Norra Götaland

81 m²

4 rum

6 094 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 285 000 kr-24 %

3 519 kr/m²

HSB Mäklartjänst Norra Götaland
HSB Mäklartjänst Norra Götaland
Skogvaktaregatan 24, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Skogvaktaregatan 24

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

58 m²

2 rum

3 282 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 600 000 kr+9 %

10 345 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Skyttegatan 4, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Skyttegatan 4

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

55 m²

2 rum

3 414 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 390 000 kr±0 %

7 091 kr/m²

SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
Skogvaktaregatan 15, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Skogvaktaregatan 15

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

31,2 m²

1 rum

2 298 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 435 000 kr+24 %

13 942 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg

Sålt i september 2025

Rosendala Vittragömma 15, Rosendala, Karlsborgs kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Rosendala Vittragömma 15

Fritidshus
Rosendala, Karlsborgs kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

69+2 m²

4 rum

1 181 m²

Slutpris 3 050 000 kr+53 %
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
Kullagatan 18, Mölltorp, Karlsborgs kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Kullagatan 18

Villa
Mölltorp, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

103+135 m²

4 rum

905 m²

Slutpris 1 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Åvikstrand Granliden 9, Viken, Karlsborgs kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Åvikstrand Granliden 9

Villa
Viken, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

61 m²

3 rum

2 152 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Storgatan 4, Centrum, Karlsborgs kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Storgatan 4

Lägenhet
Centrum, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

86,5 m²

3 rum

5 699 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr±0 %

9 827 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Skogvaktaregatan 17, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Skogvaktaregatan 17

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

73 m²

3 rum

5 376 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 635 000 kr+15 %

8 699 kr/m²

SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm
Smedjegatan 19, Södra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Smedjegatan 19

Lägenhet
Södra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

80,3 m²

3 rum

6 120 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 495 000 kr±0 %

6 164 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Lingonstigen 24, Norra Skogen, Karlsborgs kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Lingonstigen 24

Villa
Norra Skogen, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

145 m²

5 rum

493 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Unnebovägen 3, Undenäs, Karlsborgs kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Unnebovägen 3

Villa
Undenäs, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

78+5 m²

3 rum

322 m²

Slutpris 530 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg
Smedjegatan 3, Centrum, Karlsborgs kommun
  • Såld 6 sep. 2025

Smedjegatan 3

Villa
Centrum, Karlsborgs kommun
Fastighetsbyrån Karlsborg

128+36 m²

5 rum

651 m²

Slutpris 2 200 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Karlsborg
Fastighetsbyrån Karlsborg

Visar 1 - 50 av 1148

Artiklar från Hemnet