Bjuvs kommun

Bjuvs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Bjuvs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 066 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
SusanneDurgaram

Ringgatan 5

Villa
Ekeby, Bjuvs kommun
RDI AB

115+75 m²

4 rum

618 m²

Slutpris 1 800 000 kr-18 %
RDI AB
RDI AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Östergatan 34

Villa
Ekeby, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

122+82 m²

7 rum

1 452 m²

Slutpris 1 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Åbrovägen 14

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

132+40 m²

7 rum

2 420 m²

Slutpris 2 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Norra Ringgatan 5B

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

71 m²

3 rum

6 784 kr/mån

Slutpris 395 000 kr±0 %

5 563 kr/m²

Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Sellebergavägen 4

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp

152+78 m²

4 rum

1 516 m²

Slutpris 5 300 000 kr
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Albertsgatan 2

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

80+80 m²

3 rum

725 m²

Slutpris 1 090 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Bruksgatan 27

Villa
Ekeby, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

100 m²

5 rum

Slutpris 1 700 000 kr
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Våren 14c, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Våren 14c

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Mäklarhuset Helsingborg

65,5 m²

2 rum

5 356 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 345 000 kr±0 %

5 267 kr/m²

Mäklarhuset Helsingborg
Mäklarhuset Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Önnertzgatan 35

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

130 m²

5 rum

10 929 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

8 462 kr/m²

Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Bjuvsgårdsvägen 4, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 26 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AliMroveh

Bjuvsgårdsvägen 4

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

261+35 m²

6 rum

2 812 m²

Slutpris 5 250 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stengatan 14, Ekeby, Bjuvs kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AxelBöös

Stengatan 14

Villa
Ekeby, Bjuvs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

72 m²

3 rum

282 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Billesholmsvägen 43

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

150 m²

7 rum

1 212 m²

Slutpris 2 100 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Rastgatan 11

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

118 m²

5 rum

836 m²

Slutpris 2 000 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Rastgatan 14

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun

152+30 m²

5 rum

883 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Bäckstigen 8

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

100 m²

5 rum

Slutpris 1 895 000 kr
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Önnertzgatan 9

Radhus
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

117 m²

4 rum

10 058 kr/mån

Slutpris 950 000 kr-5 %

8 120 kr/m²

Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Billesholmsvägen 53

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

104 m²

4 rum

Slutpris 1 450 000 kr
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Borgsgatan 13, Ekeby, Bjuvs kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Borgsgatan 13

Villa
Ekeby, Bjuvs kommun
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp

110 m²

603 m²

Slutpris 960 000 kr-4 %
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Storgatan 5

Villa
Ekeby, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

110 m²

7 rum

422 m²

Slutpris 900 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Spinellgatan 1

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp

108 m²

3 rum

878 m²

Slutpris 2 550 000 kr+2 %
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SusanneDurgaram

Idrottsvägen 5

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
RDI AB

110+110 m²

5 rum

1 369 m²

Slutpris 3 000 000 kr+4 %
RDI AB
RDI AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2026

Parkeringsgatan 16

Villa
Ekeby, Bjuvs kommun
LF Fastighetsförmedling Åstorp

118+132 m²

4 rum

786 m²

Slutpris 2 300 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Åstorp
LF Fastighetsförmedling Åstorp
Södra Storgatan 30d, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Södra Storgatan 30d

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Mäklarhuset Helsingborg

52,5 m²

2 rum

5 269 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 425 000 kr-6 %

8 095 kr/m²

Mäklarhuset Helsingborg
Mäklarhuset Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Vallgatan 4 B

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

56 m²

2 rum

5 538 kr/mån

Slutpris 300 000 kr-14 %

5 357 kr/m²

Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv

Sålt i mars 2026

Jens Billes gata 10, Billesholm, Bjuvs kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Jens Billes gata 10

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp

107+84 m²

4 rum

1 593 m²

Slutpris 1 700 000 kr±0 %
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
Liljegatan 21, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 25 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AxelBöös

Liljegatan 21

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

143 m²

5 rum

930 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Vegeågatan 14, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Vegeågatan 14

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
LF Fastighetsförmedling Åstorp

132+32 m²

5 rum

1 054 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Åstorp
LF Fastighetsförmedling Åstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2026

Gruvgatan 27

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
Bjurfors Helsingborg Norr

194+70 m²

7 rum

910 m²

Slutpris 2 700 000 kr-15 %
Bjurfors Helsingborg Norr
Bjurfors Helsingborg Norr
Humlegatan 4, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Humlegatan 4

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
LF Fastighetsförmedling Åstorp

143+22 m²

4 rum

1 206 m²

Slutpris 2 500 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Åstorp
LF Fastighetsförmedling Åstorp
Östra vägen 50, Billesholm, Bjuvs kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Östra vägen 50

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg

86 m²

5 rum

970 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 475 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg
Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg
Rönnbärsgatan 10, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 11 mar. 2026

Rönnbärsgatan 10

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
LF Fastighetsförmedling Åstorp

125+56 m²

5 rum

536 m²

Slutpris 2 660 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Åstorp
LF Fastighetsförmedling Åstorp
Beryllgatan 6, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 5 mar. 2026
profilfoto på mäklare
EliasBacke

Beryllgatan 6

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

148 m²

7 rum

604 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 925 000 kr+7 %
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2026

Våren 12A

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

65 m²

2 rum

5 546 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 530 000 kr-4 %

8 154 kr/m²

Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Bäckstigen 12, Billesholm, Bjuvs kommun
  • Såld 2 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AxelBöös

Bäckstigen 12

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

98+48 m²

4 rum

557 m²

Slutpris 1 660 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2026

Önnertzgatan 14

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

72 m²

2 rum

6 928 kr/mån

Slutpris 550 000 kr-8 %

7 639 kr/m²

Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 feb. 2026

Norra Ringgatan 5B

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

71 m²

3 rum

6 816 kr/mån

Slutpris 400 000 kr-11 %

5 634 kr/m²

Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 feb. 2026

Bjuvsvägen 8

Villa
Bjuv - Gunnarstorp, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

107+8 m²

4 rum

1 470 m²

Slutpris 2 100 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026

Björnbärsgatan 50

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

120 m²

4 rum

753 m²

Slutpris 2 760 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Spinellgatan 14, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Spinellgatan 14

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
Mäklarhuset Helsingborg
822 m²

Slutpris 460 000 kr-23 %
Mäklarhuset Helsingborg
Mäklarhuset Helsingborg

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AxelBöös

Malmgatan 1

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

130+33 m²

3 rum

1 084 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026

Kolonivägen 2

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

170+8 m²

5 rum

1 156 m²

Slutpris 1 650 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Norra Storgatan 15, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 24 jan. 2026

Norra Storgatan 15

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg

157+186 m²

5 rum

738 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg
Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2026

Norra Storgatan 11

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

56 m²

2 rum

5 148 kr/mån

Slutpris 550 000 kr-8 %

9 821 kr/m²

Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Christergatan 5, Ekeby, Bjuvs kommun
  • Såld 19 jan. 2026

Christergatan 5

Villa
Ekeby, Bjuvs kommun
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp

124+124 m²

863 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
HusmanHagberg Bjuv/Åstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Släntgatan 6D

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun
Fastighetsbyrån Bjuv

79,5 m²

3 rum

6 924 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 475 000 kr-10 %

5 975 kr/m²

Fastighetsbyrån Bjuv
Fastighetsbyrån Bjuv
Kvarngatan 59, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Kvarngatan 59

Villa
Bjuv, Bjuvs kommun
Mäklarhuset Helsingborg

95+40 m²

4 rum

1 828 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr-3 %
Mäklarhuset Helsingborg
Mäklarhuset Helsingborg
Gulsparvsgatan 7, Billesholm, Bjuvs kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Gulsparvsgatan 7

Lägenhet
Billesholm, Bjuvs kommun
Mäklarhuset Helsingborg

84,5 m²

3 rum

5 590 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 950 000 kr-5 %

11 243 kr/m²

Mäklarhuset Helsingborg
Mäklarhuset Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2026

Stengatan 18

Villa
Ekeby, Bjuvs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

125+19 m²

5 rum

768 m²

Slutpris 1 800 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Violgatan 5, Billesholm, Bjuvs kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Violgatan 5

Villa
Billesholm, Bjuvs kommun
LF Fastighetsförmedling Åstorp

114+144 m²

5 rum

1 015 m²

Slutpris 2 000 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Åstorp
LF Fastighetsförmedling Åstorp

Sålt i december 2025

Södra Storgatan 30 C, Bjuv, Bjuvs kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Södra Storgatan 30 C

Lägenhet
Bjuv, Bjuvs kommun

56 m²

2 rum

5 466 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 585 000 kr-2 %

10 446 kr/m²

Nytt Läge Fastighetsförmedling

Visar 1 - 50 av 2066

Artiklar från Hemnet