Sortera på

210 519 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Handslagarevägen 5

Villa
Veberöd, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

184 m²

6 rum

690 m²

Slutpris 4 195 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fabriksgatan 5C, Sockerbruket, Lunds kommun
  • Såld 12 maj. 2026

Fabriksgatan 5C

Lägenhet
Sockerbruket, Lunds kommun
Bjurfors Lund

55 m²

2 rum

1 822 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr+11 %

74 545 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Kiviksgatan 5D

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan

59 m²

2 rum

5 828 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

18 644 kr/m²

Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Mäklarhuset Malmö Regementsgatan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Furulundsgatan 5

Villa
Bromölla, Bromölla kommun
Fastighetsbyrån Bromölla

111+111 m²

4 rum

840 m²

Slutpris 1 140 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Bromölla
Fastighetsbyrån Bromölla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Ekebygården 46

Lägenhet
Landskrona, Landskrona kommun
Fastighetsbyrån Landskrona

109 m²

4 rum

Slutpris 2 150 000 kr

19 725 kr/m²

Fastighetsbyrån Landskrona
Fastighetsbyrån Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

PM Nilssons väg 28

Villa
Båstad, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

52 m²

3 rum

Slutpris 4 400 000 kr
Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Kollegiegatan 9B

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

41,5 m²

1 rum

Slutpris 580 000 kr

13 976 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Spolebacken 2, Lund - Centrum, Lunds kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Spolebacken 2

Lägenhet
Lund - Centrum, Lunds kommun
Bjurfors Lund

117,2 m²

4 rum

7 827 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 000 000 kr-8 %

51 195 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Turabyggevägen 21

Villa
Örkelljunga, Örkelljunga kommun
Fastighetsbyrån Örkelljunga

99+119 m²

4 rum

1 175 m²

Slutpris 1 100 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Örkelljunga
Fastighetsbyrån Örkelljunga
Packhusgatan 23A, Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Packhusgatan 23A

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

47 m²

2 rum

3 786 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

40 426 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Hills väg 1, Galjevången, Lunds kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Hills väg 1

Villa
Galjevången, Lunds kommun
Bjurfors Lund

174+174 m²

9 rum

970 m²

Slutpris 14 200 000 kr+1 %
Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Vagnmansgatan 22

Lägenhet
Eneborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

55 m²

2 rum

4 733 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 790 000 kr-7 %

14 364 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Blåbärsstigen 6

Villa
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

106+105 m²

4 rum

1 022 m²
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Sunnanväg 6N, Klostergården, Lunds kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Sunnanväg 6N

Lägenhet
Klostergården, Lunds kommun
Notar

78,6 m²

3 rum

6 326 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 880 000 kr-3 %

23 919 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Berguvsgatan 3D

Lägenhet
Söderkulla, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

75 m²

3 rum

4 626 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr-4 %

23 333 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Duvvägen 3

Villa
Smygehamn, Trelleborgs kommun
Fastighetsbyrån Trelleborg

144 m²

7 rum

Slutpris 3 195 000 kr
Fastighetsbyrån Trelleborg
Fastighetsbyrån Trelleborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Kronetorpsgatan 68A

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

71,5 m²

3 rum

5 250 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

19 510 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Brahegatan 16

Villa
Bromölla, Bromölla kommun
LF Fastighetsförmedling Sölvesborg

88+88 m²

6 rum

920 m²

Slutpris 1 695 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Sölvesborg
LF Fastighetsförmedling Sölvesborg
Allégatan 4, Sjöbo, Sjöbo kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Allégatan 4

Villa
Sjöbo, Sjöbo kommun
Fastighetsbyrån Sjöbo

130+90 m²

5 rum

950 m²

Slutpris 2 100 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Sjöbo
Fastighetsbyrån Sjöbo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Gamsgatan 10

Radhus
Höganäs, Höganäs kommun
Fastighetsbyrån Höganäs

95 m²

4 rum

Slutpris 2 300 000 kr
Fastighetsbyrån Höganäs
Fastighetsbyrån Höganäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Smedjevägen 1

Lägenhet
Höllviken, Vellinge kommun
Bjurfors Höllviken

102 m²

4 rum

6 345 kr/mån

Slutpris 5 750 000 kr+5 %

56 373 kr/m²

Bjurfors Höllviken
Bjurfors Höllviken
Jordabalksvägen 43, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Jordabalksvägen 43

Radhus
Norra Fäladen, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

104+11 m²

5 rum

150,6 m²

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Väringavägen 10

Villa
Räng Sand, Vellinge kommun
Bjurfors Höllviken

194+52 m²

6 rum

1 167 m²

Slutpris 10 500 000 kr-5 %
Bjurfors Höllviken
Bjurfors Höllviken
Sivs gränd 9A, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Sivs gränd 9A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
MOHV Malmö

45 m²

2 rum

2 896 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

39 889 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Västra stallmästaregatan 34B

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Notar

79 m²

3 rum

4 857 kr/mån

Slutpris 3 795 000 kr±0 %

48 038 kr/m²

Notar
Notar
Kyrkvägen 42, Skivarp, Skurups kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Kyrkvägen 42

Villa
Skivarp, Skurups kommun
Croisette Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

1 045 m²

Slutpris 2 200 000 kr-4 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Oskarsgatan 11

Villa
Sösdala, Hässleholms kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

122 m²

4 rum

Slutpris 1 325 000 kr
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Murtegelvägen 55

Lägenhet
Oxie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

108 m²

4 rum

7 229 kr/mån

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

16 620 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Mäster Eriks plan 12C

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

71 m²

3,5 rum

6 144 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

57 746 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Skaragatan 5

Lägenhet
Helsingborg, Helsingborgs kommun
MOHV Helsingborg

89 m²

4 rum

7 285 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

16 292 kr/m²

MOHV Helsingborg
MOHV Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Dansörgatan 16

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

94 m²

4 rum

6 120 kr/mån

Slutpris 2 475 000 kr-5 %

26 330 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Folkparksvägen 21 - Kolonistuga 40, Västra sommarstad, Lunds kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Folkparksvägen 21 - Kolonistuga 40

Fritidshus
Västra sommarstad, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

35 m²

2 rum

425 m²
  • Uteplats

Slutpris 550 000 kr±0 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Mullvadsvägen 16

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

114 m²

4 rum

Slutpris 4 400 000 kr
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Botildenborgsvägen 11A, Västra Kattarp, Malmö kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Botildenborgsvägen 11A

Lägenhet
Västra Kattarp, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

56,5 m²

2 rum

4 655 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr-12 %

12 389 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Floragatan 2, Skånes Fagerhult, Örkelljunga kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Floragatan 2

Villa
Skånes Fagerhult, Örkelljunga kommun
HusmanHagberg Örkelljunga

74+72 m²

5 rum

1 023 m²

Slutpris 1 000 000 kr-16 %
HusmanHagberg Örkelljunga
HusmanHagberg Örkelljunga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Karpvägen 6

Lägenhet
S:t Lars, Lunds kommun
Croisette Fastighetsförmedling

81 m²

3 rum

6 180 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr+8 %

45 062 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Tjäderstigen 12

Villa
Perstorp, Perstorps kommun
Fastighetsbyrån Hässleholm

88+88 m²

4 rum

814 m²
  • Uteplats

Slutpris 870 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Hässleholm
Fastighetsbyrån Hässleholm
Strandvägen 25, Lomma, Lomma kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Strandvägen 25

Lägenhet
Lomma, Lomma kommun
MOHV Lund

57 m²

2 rum

4 313 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr±0 %

26 316 kr/m²

MOHV Lund
MOHV Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Hoby 231

Gård/Skog
Hoby Mosse, Lunds kommun

198+14 m²

9 rum

2,4 ha

Slutpris 10 000 000 kr-9 %
Croisette Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Rudeboksvägen 142

Radhus
Lund, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund

135 m²

6 rum

Slutpris 5 000 000 kr
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
Runslingan 12C, Linero, Lunds kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Runslingan 12C

Lägenhet
Linero, Lunds kommun
Bjurfors Lund

37 m²

1 rum

2 926 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

33 784 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Kungsvägen 83

Villa
Skånes Fagerhult, Örkelljunga kommun
Fastighetsbyrån Örkelljunga

96+38 m²

4 rum

2 302 m²

Slutpris 1 300 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Örkelljunga
Fastighetsbyrån Örkelljunga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Kvarngatan 56

Villa
Marieholm, Eslövs kommun
Fastighetsbyrån Eslöv

92 m²

4 rum

Slutpris 3 000 000 kr
Fastighetsbyrån Eslöv
Fastighetsbyrån Eslöv
Tallvägen 17A, Sövde, Sjöbo kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Tallvägen 17A

Villa
Sövde, Sjöbo kommun
LF Fastighetsförmedling Sjöbo

77+13 m²

3 rum

700 m²

Slutpris 1 825 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Sjöbo
LF Fastighetsförmedling Sjöbo
Templaregatan 7, Kvidinge, Åstorps kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Templaregatan 7

Villa
Kvidinge, Åstorps kommun
LF Fastighetsförmedling Åstorp

120+44 m²

6 rum

834 m²

Slutpris 1 300 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Åstorp
LF Fastighetsförmedling Åstorp
Vagnmansgatan 26, Eneborg, Helsingborgs kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Vagnmansgatan 26

Lägenhet
Eneborg, Helsingborgs kommun
HusmanHagberg Helsingborg

30 m²

1 rum

3 557 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 450 000 kr-9 %

15 000 kr/m²

HusmanHagberg Helsingborg
HusmanHagberg Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Sirapsvägen 49

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

135 m²

5 rum

579 m²

Slutpris 5 800 000 kr
MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Mästerlotsgränd 5, Gamla Viken, Höganäs kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Mästerlotsgränd 5

Villa
Gamla Viken, Höganäs kommun
Valvet Mäklarkontor AB

134+10 m²

7 rum

795 m²

Slutpris 10 900 000 kr+2 %
Valvet Mäklarkontor AB
Valvet Mäklarkontor AB
Syrenstigen 8, Helsingborg, Helsingborgs kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
ShangaRostam

Syrenstigen 8

Fritidshus
Helsingborg, Helsingborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

45 m²

2 rum

300 m²

Slutpris 330 000 kr-43 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Jens Friisgatan 3H, Backa, Ystads kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Jens Friisgatan 3H

Radhus
Backa, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

89+26 m²

4 rum

5 750 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-6 %

33 708 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet