Sortera på

46 624 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Västerby 436

Fritidshus
Västerby, Uddevalla kommun
HusmanHagberg Uddevalla

66 m²

3 rum

1 431 m²

Slutpris 2 550 000 kr+2 %
HusmanHagberg Uddevalla
HusmanHagberg Uddevalla
Rishageröd 323, Lilla Edet, Lilla Edets kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Rishageröd 323

Fritidshus
Lilla Edet, Lilla Edets kommun
LF Fastighetsförmedling Trollhättan

31 m²

2 rum

3 001 m²

Slutpris 1 500 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Trollhättan
LF Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Grindslanten 32

Lägenhet
Kungälv, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

76,1 m²

3 rum

5 465 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr±0 %

39 422 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Skredsviks Gunneröd 216, Skredsviks, Uddevalla kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Skredsviks Gunneröd 216

Villa
Skredsviks, Uddevalla kommun
LF Fastighetsförmedling Uddevalla

120+120 m²

4,6 ha

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Uddevalla
LF Fastighetsförmedling Uddevalla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JesperAndersson

Litteraturgatan 218

Lägenhet
Hisings Backa, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

27,9 m²

1 rum

1 990 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr-4 %

46 595 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Sjövägen 52 a och b, Havstenssund, Tanums kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
LeifFourong

Sjövägen 52 a och b

Fritidshus
Havstenssund, Tanums kommun
Svensk Fastighetsförmedling Grebbestad

208+115 m²

9 rum

1 266 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 9 600 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Grebbestad
Svensk Fastighetsförmedling Grebbestad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Selma lagerlöfs gata 5

Lägenhet
Kungälv, Kungälvs kommun
HusmanHagberg Kungälv

93 m²

4 rum

7 624 kr/mån

Slutpris 3 700 000 kr-5 %

39 785 kr/m²

HusmanHagberg Kungälv
HusmanHagberg Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Slätpricksvägen 1a

Villa
Torslanda, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Torslanda

158+86 m²

5 rum

843,5 m²

Slutpris 7 850 000 kr
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Torslanda
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Torslanda
Trekungagatan 17, Komarken, Kungälvs kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Trekungagatan 17

Lägenhet
Komarken, Kungälvs kommun
HusmanHagberg Kungälv

78 m²

3 rum

6 380 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 700 000 kr-3 %

21 795 kr/m²

HusmanHagberg Kungälv
HusmanHagberg Kungälv
Blåbärsstigen 1, Stenungsund - Tätort, Stenungsunds kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Blåbärsstigen 1

Villa
Stenungsund - Tätort, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

97 m²

4 rum

440 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 510 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Skaftö Koskär 372, Skaftö, Lysekils kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
RobertBlom

Skaftö Koskär 372

Fritidshus
Skaftö, Lysekils kommun
LF Fastighetsförmedling Lysekil

144+10 m²

3 751 m²

Slutpris 11 800 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Lysekil
LF Fastighetsförmedling Lysekil
Vallgatan 16, Smögen, Sotenäs kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Vallgatan 16

Villa
Smögen, Sotenäs kommun
Fastighetsbyrån Kungshamn

168 m²

6 rum

458 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 200 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Kungshamn
Fastighetsbyrån Kungshamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Tuntorp Loddebo 218

Villa
Brastad, Lysekils kommun
Fastighetsbyrån Lysekil

74 m²

3 rum

Slutpris 2 400 000 kr
Fastighetsbyrån Lysekil
Fastighetsbyrån Lysekil
Sollid 331, Sollid, Orust kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Sollid 331

Villa
Sollid, Orust kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

59 m²

3 rum

1 654 m²

Slutpris 3 450 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Stora Pölsans väg 26

Villa
Torslanda, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Torslanda

163+56 m²

757,2 m²

Slutpris 7 800 000 kr
HusmanHagberg Torslanda
HusmanHagberg Torslanda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Sillviks Havskoloni 149

Fritidshus
Torslanda, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda

54 m²

4 rum

Slutpris 1 995 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
EllaWangler

Prilyckegatan 117E

Radhus
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen

87,5+30 m²

4 rum

7 207 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

29 143 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
EllaWangler

Ingebäckslyckan 92

Lägenhet
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen

62 m²

2 rum

Slutpris 1 805 000 kr

29 113 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
Humlevägen 3, Centrum, Uddevalla kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Humlevägen 3

Villa
Centrum, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

112+41 m²

5 rum

640 m²

Slutpris 2 900 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Brastads-Öna 113, Brastad, Lysekils kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Brastads-Öna 113

Fritidshus
Brastad, Lysekils kommun
Fastighetsbyrån Lysekil

60+33 m²

2 rum

1 409 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 175 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Lysekil
Fastighetsbyrån Lysekil
Ängslyckan 19, Ängslyckan, Tjörns kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
KentOlsson

Ängslyckan 19

Fritidshus
Ängslyckan, Tjörns kommun
Gofab Fastighetsbyrå

105 m²

7 rum

1 029 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 600 000 kr+2 %
Gofab Fastighetsbyrå
Gofab Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Södra Ligården 109

Radhus
Hisings Kärra, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

133 m²

5 rum

172 m²

Slutpris 4 125 000 kr
Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Eriksberg 215, BRF Hjältösundet Lgh 1004

Lägenhet
Bokenäs, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

75 m²

4 rum

1 900 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-12 %

29 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Lilla Kyrkogatan 26, Lysekil, Lysekils kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Lilla Kyrkogatan 26

Villa
Lysekil, Lysekils kommun
Fastighetsbyrån Lysekil

132+74 m²

6 rum

341 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 150 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Lysekil
Fastighetsbyrån Lysekil
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JesperAndersson

Ekebygatan 17

Lägenhet
Hisings Backa, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

62,5 m²

2 rum

4 988 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 185 000 kr-1 %

18 960 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Näreby 160, Grundsund, Lysekils kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
RobertBlom

Näreby 160

Fritidshus
Grundsund, Lysekils kommun
LF Fastighetsförmedling Lysekil

66+10 m²

2 ha

Slutpris 1 750 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Lysekil
LF Fastighetsförmedling Lysekil
Källeröd 196, Kareby, Kungälvs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Källeröd 196

Villa
Kareby, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

141+3 m²

6 rum

1 271 m²

Slutpris 5 700 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Rödklövervägen 6, Kopper, Stenungsunds kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Rödklövervägen 6

Radhus
Kopper, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

96+5 m²

4 rum

87 m²

Slutpris 2 900 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Bokenäs Essvik 270, Bokenäs, Uddevalla kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Bokenäs Essvik 270

Villa
Bokenäs, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

47+29 m²

3 rum

1 624 m²

Slutpris 2 900 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Slottsvägen 5

Tomt
Björkö, Öckerö kommun
HusmanHagberg Torslanda

604 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
HusmanHagberg Torslanda
HusmanHagberg Torslanda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Hamngatan 35 Villa Maritime lgh 311 Helägd

Lägenhet
Marstrand, Kungälvs kommun
Bjurfors Marstrand

46 m²

3 rum

6 204 kr/mån

Slutpris 4 850 000 kr+4 %

105 435 kr/m²

Bjurfors Marstrand
Bjurfors Marstrand
Gunnarsröd 14, Hedekas, Munkedals kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Gunnarsröd 14

Villa
Hedekas, Munkedals kommun
LF Fastighetsförmedling Uddevalla

130+53 m²

7 rum

5 141 m²

Slutpris 2 125 000 kr+15 %
LF Fastighetsförmedling Uddevalla
LF Fastighetsförmedling Uddevalla
Gustav Bäcks väg 1E, Bokenäs, Uddevalla kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Gustav Bäcks väg 1E

Fritidshus
Bokenäs, Uddevalla kommun
Fastighetsbyrån Uddevalla

45 m²

2 rum

631 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Uddevalla
Fastighetsbyrån Uddevalla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Porsholmsvägen 39

Lägenhet
Tjuvkil, Kungälvs kommun
Bjurfors Kungälv

58 m²

2 rum

4 164 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr-6 %

37 931 kr/m²

Bjurfors Kungälv
Bjurfors Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Älvebacken 6

Lägenhet
Kungälv, Kungälvs kommun
Fastighetsbyrån Kungälv

29 m²

1 rum

Slutpris 1 425 000 kr

49 138 kr/m²

Fastighetsbyrån Kungälv
Fastighetsbyrån Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Västra Torp 6

Lägenhet
Stora Höga, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

63,5 m²

2 rum

Slutpris 2 000 000 kr

31 496 kr/m²

Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Selma Lagerlöfs gata 7, Centralt, Kungälvs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Selma Lagerlöfs gata 7

Lägenhet
Centralt, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

56 m²

2 rum

5 155 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

40 179 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv
Strandgatan 70, Centrum, Kungälvs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Strandgatan 70

Lägenhet
Centrum, Kungälvs kommun
SkandiaMäklarna Kungälv

64 m²

2,5 rum

4 592 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 125 000 kr-2 %

48 828 kr/m²

SkandiaMäklarna Kungälv
SkandiaMäklarna Kungälv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Lindblomsvägen 10

Villa
Hönö, Öckerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda

138 m²

4 rum

Slutpris 5 800 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Noleredsvägen 11B

Lägenhet
Centralt, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda

58,5 m²

2 rum

3 759 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

33 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Torslanda
Östergärde 3, Rönnäng, Tjörns kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Östergärde 3

Villa
Rönnäng, Tjörns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

98+20 m²

3 rum

777 m²

Slutpris 3 250 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Hantverkaregatan 27, Ellös, Orust kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Hantverkaregatan 27

Fritidshus
Ellös, Orust kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

100+72 m²

5 rum

690 m²

Slutpris 3 900 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Östra vägen 13

Villa
Dingle, Munkedals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Munkedal

139+126 m²

4 rum

890 m²

Slutpris 2 775 000 kr-21 %
Svensk Fastighetsförmedling Munkedal
Svensk Fastighetsförmedling Munkedal
Gunnarsbo 226, Orust, Orust kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Gunnarsbo 226

Gård/Skog
Orust, Orust kommun
Svensk Fastighetsförmedling Orust

160 m²

5 rum

36,3 ha
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Svensk Fastighetsförmedling Orust
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PeterKarlsson

Berga 25

Villa
Hakenäset, Tjörns kommun
Gofab Fastighetsbyrå

117+81 m²

4 rum

4,4 ha

Slutpris 4 680 000 kr+20 %
Gofab Fastighetsbyrå
Gofab Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Klevavägen 34

Fritidshus
Höviksnäs, Tjörns kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

60 m²

3 rum

920 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Ekstigen 32

Lägenhet
Grötö, Öckerö kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö

39,8 m²

2 rum

Slutpris 2 450 000 kr

61 558 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Fastighetsbyrån Göteborg - Torslanda/ Öckerö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Hjälmavägen 188C

Tomt
Torslanda, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Torslanda

934 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
HusmanHagberg Torslanda
HusmanHagberg Torslanda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Amhults byväg 3

Lägenhet
Torslanda - Amhult, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Torslanda

110 m²

4 rum

7 748 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr-3 %

34 545 kr/m²

HusmanHagberg Torslanda
HusmanHagberg Torslanda
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Tungevägen 60

Lägenhet
Ytterby, Kungälvs kommun
LF Fastighetsförmedling Kungälv

81 m²

3 rum

6 504 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-5 %

22 840 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungälv
LF Fastighetsförmedling Kungälv

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet