Boden, Bodens kommun

Boden

Alla slutpriser för bostäder - Boden, Bodens kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 621 sålda bostäder

Sålt i oktober 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2024

Lundagårdsgatan 26

Villa
Centrum, Bodens kommun
LF Fastighetsförmedling Luleå

125+68 m²

5 rum

998 m²

Slutpris 2 550 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Luleå
LF Fastighetsförmedling Luleå
Bränslanvägen 23, Bränslan, Bodens kommun
  • Såld 16 okt. 2024

Bränslanvägen 23

Gård/Skog
Bränslan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

121 m²

4 rum

6 261 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 395 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Kommendörsgatan 1B, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 16 okt. 2024

Kommendörsgatan 1B

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

55 m²

2 rum

3 531 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr-12 %

12 727 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Halmvägen 9, Södra Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 11 okt. 2024

Halmvägen 9

Villa
Södra Svartbyn, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

120 m²

5 rum

909 m²

Slutpris 2 100 000 kr-4 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2024

Björknäsvägen 3 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

57,4 m²

2 rum

3 294 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-5 %

14 808 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2024

Stationsgatan 13A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

54 m²

2 rum

3 491 kr/mån

Slutpris 760 000 kr-15 %

14 074 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2024

Svedjevägen 12

Villa
Bodsvedjan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

132+80 m²

6 rum

899 m²

Slutpris 1 350 000 kr-33 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2024

Drottninggatan 21C

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

93,5 m²

4 rum

5 434 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

14 920 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2024

Dammgränd 34

Lägenhet
Bodforsen, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

82,5 m²

3 rum

4 769 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+12 %

12 121 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Jakobsgatan 7C, Centrala Boden / Nedre stadsdelen, Bodens kommun
  • Såld 1 okt. 2024

Jakobsgatan 7C

Lägenhet
Centrala Boden / Nedre stadsdelen, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

82,5 m²

3 rum

4 577 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+21 %

10 909 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2024

Stationsgatan 1A

Lägenhet
Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

46 m²

2 rum

3 590 kr/mån

Slutpris 645 000 kr±0 %

14 022 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB

Sålt i september 2024

Bergsvägen 13, Fagernäs, Bodens kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Bergsvägen 13

Villa
Fagernäs, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

83+66 m²

3 rum

1 114 m²

Slutpris 1 650 000 kr-3 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Svartbyleden 80, Norra Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Svartbyleden 80

Villa
Norra Svartbyn, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

274+231 m²

8 rum

2 275 m²

Slutpris 3 100 000 kr+4 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Grafikervägen 7, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 27 sep. 2024

Grafikervägen 7

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

97+40 m²

4 rum

985 m²

Slutpris 2 620 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2024

Kyrkgatan 47 Lgh 1102

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

110 m²

4 rum

4 950 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

12 727 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Sommarstigen 3, Björkelund, Bodens kommun
  • Såld 20 sep. 2024

Sommarstigen 3

Villa
Björkelund, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

157+81 m²

5 rum

740 m²

Slutpris 1 400 000 kr-6 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Humlevägen 5, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 19 sep. 2024

Humlevägen 5

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

107+41 m²

4 rum

665 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 775 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2024

Rönnvägen 15

Villa
Erikslund/fagernäs, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

117+80 m²

6 rum

1 092 m²

Slutpris 2 240 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Skolvägen 7, Fagernäs, Bodens kommun
  • Såld 18 sep. 2024

Skolvägen 7

Villa
Fagernäs, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

70+66 m²

3 rum

1 016 m²

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Domarvägen 53, Södra Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 17 sep. 2024

Domarvägen 53

Villa
Södra Svartbyn, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

110+43 m²

5 rum

1 043 m²

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Grytvägen 19, Svartbjörsbyn, Bodens kommun
  • Såld 16 sep. 2024

Grytvägen 19

Villa
Svartbjörsbyn, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

100+80 m²

5 rum

1 255 m²

Slutpris 1 150 000 kr-4 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2024

Drejarvägen 2

Villa
Södra Svartbyn, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

129+44 m²

6 rum

1 065 m²

Slutpris 1 695 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2024

Pilotvägen 6

Villa
Södra Svartbyn, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

106+106 m²

7 rum

1 077 m²

Slutpris 2 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Krokforsvägen 19, Trångfors, Bodens kommun
  • Såld 13 sep. 2024

Krokforsvägen 19

Villa
Trångfors, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

133+69 m²

6 rum

2 808 m²

Slutpris 650 000 kr-50 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Drottninggatan 20 A, Centrala Boden, Bodens kommun
  • Såld 13 sep. 2024

Drottninggatan 20 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

52 m²

2 rum

3 596 kr/mån

Slutpris 950 000 kr-5 %

18 269 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Dammgränd 55, Bodforsen, Bodens kommun
  • Såld 9 sep. 2024

Dammgränd 55

Lägenhet
Bodforsen, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

97,5 m²

3,5 rum

5 645 kr/mån

Slutpris 1 045 000 kr±0 %

10 718 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Åkargränd 2, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 9 sep. 2024

Åkargränd 2

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

81 m²

3 rum

4 744 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

19 136 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Prinsgatan 22D, Centralt - Nedre Stadsdelen, Bodens kommun
  • Såld 9 sep. 2024

Prinsgatan 22D

Lägenhet
Centralt - Nedre Stadsdelen, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

101 m²

3 rum

6 301 kr/mån

Slutpris 1 025 000 kr-6 %

10 149 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2024

Strömsegatan 3E

Villa
Erikslund/fagernäs, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

127+119 m²

7 rum

1 333 m²

Slutpris 3 300 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Spettvägen 3, Svartbjörsbyn, Bodens kommun
  • Såld 5 sep. 2024

Spettvägen 3

Villa
Svartbjörsbyn, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

115+70 m²

5 rum

841 m²

Slutpris 1 000 000 kr-23 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Kyrkgatan 16, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 5 sep. 2024

Kyrkgatan 16

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

62 m²

2 rum

3 405 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 245 000 kr±0 %

20 081 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2024

Kungsgatan 20 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

81 m²

3 rum

4 135 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-15 %

10 494 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Björkgatan 28, Erikslund, Bodens kommun
  • Såld 4 sep. 2024

Björkgatan 28

Villa
Erikslund, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

130+41 m²

5 rum

932 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Östra Strandvägen 18C, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 4 sep. 2024

Östra Strandvägen 18C

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

80 m²

3 rum

4 153 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr+10 %

21 875 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 sep. 2024

Spadvägen 15

Villa
Svartbjörsbyn, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

116+52 m²

5 rum

817 m²

Slutpris 1 650 000 kr+3 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB

Sålt i augusti 2024

Bodforsvägen 4A, Bodforsen, Bodens kommun
  • Såld 29 aug. 2024

Bodforsvägen 4A

Villa
Bodforsen, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

130+36 m²

4 rum

1 213 m²

Slutpris 2 250 000 kr-2 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2024

Vitmossevägen 9

Villa
Trångfors, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

90+100 m²

6 rum

943 m²

Slutpris 1 800 000 kr±0 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Bävervägen 12, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 28 aug. 2024

Bävervägen 12

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

83+106 m²

5 rum

636 m²

Slutpris 1 475 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2024

Artistvägen 14

Villa
Södra Svartbyn, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

119+49 m²

5 rum

1 116 m²

Slutpris 1 670 000 kr+5 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Helikoptergränd 51, Boden, Bodens kommun
  • Såld 23 aug. 2024

Helikoptergränd 51

Lägenhet
Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

109,5 m²

4 rum

5 838 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-6 %

5 936 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Jakobsgatan 3F, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 23 aug. 2024

Jakobsgatan 3F

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

82,5 m²

3 rum

4 577 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 995 000 kr±0 %

12 061 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Prylvägen 14, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 23 aug. 2024

Prylvägen 14

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

91+90 m²

5 rum

965 m²

Slutpris 2 450 000 kr±0 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2024

Flöjtvägen 13

Villa
Hamptjärnmoran, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

175+35 m²

5 rum

1 117 m²

Slutpris 2 800 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Safirvägen 6, Heden, Bodens kommun
  • Såld 21 aug. 2024

Safirvägen 6

Villa
Heden, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

103+65 m²

5 rum

1 270 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Hökgatan 21, Sanden, Bodens kommun
  • Såld 16 aug. 2024

Hökgatan 21

Villa
Sanden, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

83+83 m²

4 rum

927 m²

Slutpris 1 195 000 kr-14 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 aug. 2024

Kristallgränd 4

Villa
Heden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

97+76 m²

4 rum

1 024 m²

Slutpris 1 945 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Smedjegatan 15A, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 9 aug. 2024

Smedjegatan 15A

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

55 m²

2 rum

3 000 kr/mån

Slutpris 695 000 kr-13 %

12 636 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Sandgatan 1 B, Centrala Boden, Bodens kommun
  • Såld 7 aug. 2024

Sandgatan 1 B

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

57 m²

2 rum

4 033 kr/mån

Slutpris 770 000 kr-3 %

13 509 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Kyrkgatan 18, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 7 aug. 2024

Kyrkgatan 18

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

78 m²

3 rum

4 283 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 640 000 kr+3 %

21 026 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Drottninggatan 20B, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 5 aug. 2024

Drottninggatan 20B

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

72 m²

3 rum

4 763 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

15 208 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB

Visar 351 - 400 av 2500

Artiklar från Hemnet