Boden, Bodens kommun

Boden

Alla slutpriser för bostäder - Boden, Bodens kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 621 sålda bostäder

Sålt i april 2025

Grangatan 15, Erikslund, Bodens kommun
  • Såld 3 apr. 2025

Grangatan 15

Villa
Erikslund, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

117+48 m²

4 rum

1 092 m²

Slutpris 1 850 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2025

Sandgatan 1 B

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

57 m²

2 rum

4 807 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-5 %

14 912 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2025

Helikoptergränd 17

Lägenhet
Bodsvedjan, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

109,5 m²

4 rum

6 549 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 195 000 kr+9 %

10 913 kr/m²

HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Verkstadsvägen 15A

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

130+45 m²

6 rum

1 985 m²

Slutpris 2 700 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Kommendörsgatan 1A, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 28 mar. 2025

Kommendörsgatan 1A

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

68,5 m²

3 rum

4 276 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

16 058 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Herkulesgatan 1F, Centrala Boden, Bodens kommun
  • Såld 27 mar. 2025

Herkulesgatan 1F

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

83,5 m²

3 rum

4 419 kr/mån

Slutpris 1 260 000 kr-21 %

15 090 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2025

Strömsegatan 2

Villa
Erikslund/Fagernäs, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

115+137 m²

5 rum

1 389 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Lilla Nygatan 3C, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 26 mar. 2025

Lilla Nygatan 3C

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

67 m²

3 rum

4 179 kr/mån

Slutpris 685 000 kr+1 %

10 224 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svartbyvägen 24, Erikslund, Bodens kommun
  • Såld 23 mar. 2025

Svartbyvägen 24

Villa
Erikslund, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

151+75 m²

4 rum

1 230 m²

Slutpris 4 000 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Musikantvägen 30, Södra Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Musikantvägen 30

Villa
Södra Svartbyn, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

246+20 m²

7 rum

1 661 m²

Slutpris 2 500 000 kr-11 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Svartbyleden 67B, Norra Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Svartbyleden 67B

Villa
Norra Svartbyn, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

170 m²

6 rum

5 125 m²

Slutpris 4 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2025

Kyrkgatan 16

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

46 m²

1 rum

2 703 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 860 000 kr-4 %

18 696 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2025

Svedjevägen 14

Villa
Bodsvedjan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

116+115 m²

6 rum

784 m²

Slutpris 1 815 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Drottninggatan 20A, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 20 mar. 2025

Drottninggatan 20A

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

52 m²

2 rum

3 832 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 975 000 kr-2 %

18 750 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Strandplan 9, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 19 mar. 2025

Strandplan 9

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

83 m²

3 rum

5 488 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr±0 %

15 663 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Dammgränd 41, Dammgränd/Bodforsen, Bodens kommun
  • Såld 17 mar. 2025
profilfoto på mäklare
HugoSöderman

Dammgränd 41

Lägenhet
Dammgränd/Bodforsen, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

120 m²

4 rum

6 669 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 050 000 kr+6 %

8 750 kr/m²

HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Östra Strandvägen 18B, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 13 mar. 2025

Östra Strandvägen 18B

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

80 m²

3 rum

4 379 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

14 375 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2025

Ripgatan 13

Villa
Sanden, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

105+80 m²

4 rum

806 m²

Slutpris 1 605 000 kr+1 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2025

Kanslihusvägen 10

Gård/Skog
Bodsvedjan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

800+30 m²

4 422 m²

Slutpris 3 250 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Erikslundsgatan 23, Erikslund, Bodens kommun
  • Såld 12 mar. 2025

Erikslundsgatan 23

Villa
Erikslund, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

108+58 m²

4 rum

1 016 m²

Slutpris 2 000 000 kr+11 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Ringvägen 25D, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 10 mar. 2025

Ringvägen 25D

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

42 m²

1 rum

2 586 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 680 000 kr-2 %

16 190 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Brännkläppsvägen 2, Svartbjörnsbyn, Bodens kommun
  • Såld 5 mar. 2025
profilfoto på mäklare
JohnNilsson

Brännkläppsvägen 2

Övrigt
Svartbjörnsbyn, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden
1,2 ha

Slutpris 3 800 000 kr-24 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden

Sålt i februari 2025

Kyrkgatan 47, Boden, Bodens kommun
  • Såld 28 feb. 2025

Kyrkgatan 47

Lägenhet
Boden, Bodens kommun
Listed

97 m²

3 rum

4 668 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 560 000 kr+20 %

16 082 kr/m²

Listed
Listed
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2025

Tecknarvägen 21

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

130+48 m²

7 rum

1 010 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 795 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Yrkesvägen 1, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 28 feb. 2025

Yrkesvägen 1

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

129+35 m²

5 rum

1 073 m²

Slutpris 1 795 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2025

Glimmervägen 1B

Villa
Heden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

116+57 m²

5 rum

1 185 m²

Slutpris 2 650 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Margaretagatan 2, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 27 feb. 2025

Margaretagatan 2

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

75 m²

3 rum

4 585 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-8 %

22 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Plogvägen 16, Svartbjörsbyn, Bodens kommun
  • Såld 27 feb. 2025

Plogvägen 16

Lägenhet
Svartbjörsbyn, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

74 m²

3 rum

4 667 kr/mån

Slutpris 860 000 kr+8 %

11 622 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2025

Drottninggatan 20 C

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

62 m²

2 rum

4 393 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

20 161 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Svedjevägen 8, Bodsvedjan, Bodens kommun
  • Såld 26 feb. 2025

Svedjevägen 8

Villa
Bodsvedjan, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

101+45 m²

4 rum

788 m²

Slutpris 1 650 000 kr-3 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2025

Helikoptergränd 45

Lägenhet
Bodsvedjan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

109,5 m²

4 rum

6 549 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-9 %

9 132 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Kyrkgatan 55, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 24 feb. 2025

Kyrkgatan 55

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

83 m²

4 rum

6 876 kr/mån

Slutpris 895 000 kr±0 %

10 783 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2025

Hermelinsgatan 30

Villa
Sanden, Bodens kommun
LF Fastighetsförmedling Luleå

97+40 m²

5 rum

835 m²

Slutpris 1 900 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Luleå
LF Fastighetsförmedling Luleå
Stackvägen 5D, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 21 feb. 2025

Stackvägen 5D

Lägenhet
Torpgärdan, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

76 m²

3 rum

4 385 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 120 000 kr+41 %

14 737 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2025

Kvarngatan 1 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

66 m²

2 rum

4 509 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

21 970 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Fräkenstigen 7, Trångfors, Bodens kommun
  • Såld 20 feb. 2025

Fräkenstigen 7

Villa
Trångfors, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

96 m²

3 rum

1 166 m²

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2025

Kungsgatan 15

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

76 m²

3 rum

4 386 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-7 %

16 447 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2025

Björkelundsvägen 14A

Villa
Björkelund, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

233+90 m²

1 105 m²

Slutpris 1 425 000 kr-21 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2025

Björknäsvägen 3 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

57,4 m²

2 rum

3 165 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 785 000 kr-12 %

13 676 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2025

Kvarngatan 1A

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun

64,5 m²

2 rum

4 389 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr+34 %

18 605 kr/m²

Jonas Nilsson Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2025

Smedjegatan 19 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

48,5 m²

2 rum

4 012 kr/mån

Slutpris 635 000 kr-9 %

13 093 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 feb. 2025

Björknäsvägen 3 C

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

57,4 m²

2 rum

2 928 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr-7 %

12 195 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden

Sålt i januari 2025

Kyrkgatan 55, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 30 jan. 2025

Kyrkgatan 55

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

24 m²

1 rum

2 173 kr/mån

Slutpris 315 000 kr+7 %

13 125 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Stationsgatan 13C, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 28 jan. 2025

Stationsgatan 13C

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

35 m²

1 rum

2 658 kr/mån

Slutpris 495 000 kr±0 %

14 143 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2025

Bodforsvägen 6

Villa
Bodforsen, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

80+70 m²

5 rum

1 208 m²

Slutpris 1 000 000 kr-23 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2025
profilfoto på mäklare
HugoSöderman

Helikoptergränd 23

Lägenhet
Bodsvedjan, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

109,5 m²

4 rum

6 549 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 970 000 kr+15 %

8 858 kr/m²

HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Hedsvedjevägen 32, Hedsvedjan, Bodens kommun
  • Såld 14 jan. 2025

Hedsvedjevägen 32

Villa
Hedsvedjan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

179+64 m²

7 rum

7 220 m²

Slutpris 3 550 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Vitmossevägen 37, Trångfors, Bodens kommun
  • Såld 11 jan. 2025

Vitmossevägen 37

Villa
Trångfors, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

159+56 m²

7 rum

868 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr+16 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Duvgatan 5, Sanden, Bodens kommun
  • Såld 10 jan. 2025

Duvgatan 5

Villa
Sanden, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

144+80 m²

6 rum

834 m²

Slutpris 2 100 000 kr-8 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jan. 2025

Åkargränd 2

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

40 m²

1 rum

2 497 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 750 000 kr-6 %

18 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden

Visar 251 - 300 av 2500

Artiklar från Hemnet