Boden, Bodens kommun

Boden

Alla slutpriser för bostäder - Boden, Bodens kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 621 sålda bostäder

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2026

Kläppgatan 4 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

53,6 m²

2 rum

4 243 kr/mån

Slutpris 695 000 kr-7 %

12 966 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden

Sålt i februari 2026

Kardgränd 1, Svartbjörsbyn, Bodens kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Kardgränd 1

Lägenhet
Svartbjörsbyn, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

48 m²

1 rum

3 616 kr/mån

Slutpris 510 000 kr-10 %

10 625 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2026

Kyrkgatan 29B

Lägenhet
Sanden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

58 m²

2 rum

3 835 kr/mån

Slutpris 805 000 kr+1 %

13 879 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2026

Smedjegatan 15 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

54 m²

2 rum

3 000 kr/mån

Slutpris 695 000 kr±0 %

12 870 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
LIlla Nygatan 3C, Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
  • Såld 18 feb. 2026

LIlla Nygatan 3C

Lägenhet
Nedre stadsdelen/centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

56 m²

2 rum

3 511 kr/mån

Slutpris 550 000 kr+11 %

9 821 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Karetvägen 1, Svartbjörsbyn, Bodens kommun
  • Såld 17 feb. 2026

Karetvägen 1

Villa
Svartbjörsbyn, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

116+30 m²

6 rum

880 m²

Slutpris 1 150 000 kr-23 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2026
profilfoto på mäklare
HugoSöderman

Nybyggarvägen 10

Villa
Södra Svartbyn, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

109+39 m²

4 rum

1 038 m²

Slutpris 2 300 000 kr-4 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026

Kristallvägen 21

Villa
Heden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

120+60 m²

5 rum

847 m²

Slutpris 1 675 000 kr+22 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 feb. 2026

Snårvägen 42

Villa
Trångfors, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

78+70 m²

4 rum

996 m²

Slutpris 1 000 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Artillerivägen 35, Bodsvedjan, Bodens kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Artillerivägen 35

Villa
Bodsvedjan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

97+56 m²

4 rum

794 m²

Slutpris 1 950 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Brogatan 45B, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Brogatan 45B

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

52 m²

2 rum

3 548 kr/mån

Slutpris 825 000 kr+4 %

15 865 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Kompanivägen 8, Bodsvedjan, Bodens kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Kompanivägen 8

Villa
Bodsvedjan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

143+36 m²

6 rum

1 286 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026

Vattenfallsvägen 4

Villa
Trångfors, Bodens kommun

98+55 m²

4 rum

1 193 m²

Slutpris 1 550 000 kr+20 %
LF Fastighetsförmedling Boden
Östra Strandvägen 18C, Nedre Stadsdelen / Centrum, Bodens kommun
  • Såld 9 feb. 2026

Östra Strandvägen 18C

Lägenhet
Nedre Stadsdelen / Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

67 m²

2 rum

3 915 kr/mån

Slutpris 1 060 000 kr-7 %

15 821 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Allégatan 48B, Erikslund, Bodens kommun
  • Såld 9 feb. 2026

Allégatan 48B

Övrigt
Erikslund, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden
1 203 m²

Slutpris 5 650 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Antilopvägen 5, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Antilopvägen 5

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

96+96 m²

4 rum

934 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 065 000 kr+9 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Stationsgatan 13B, Centralt, Bodens kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Stationsgatan 13B

Lägenhet
Centralt, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

58,5 m²

2 rum

3 761 kr/mån

Slutpris 895 000 kr±0 %

15 299 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Brännagatan 19, Nedre stadsdelen, Bodens kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Brännagatan 19

Villa
Nedre stadsdelen, Bodens kommun
970 m²

Slutpris 1 700 000 kr-29 %
Jonas Nilsson Fastighetsförmedling AB
Krokforsvägen 12A, Trångfors, Bodens kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Krokforsvägen 12A

Villa
Trångfors, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

117+23 m²

5 rum

1 200 m²

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden

Sålt i januari 2026

Lilla Nygatan 5, Nedre Stadsdelen / Centrum, Bodens kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Lilla Nygatan 5

Lägenhet
Nedre Stadsdelen / Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

64,4 m²

2 rum

4 425 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 360 000 kr+17 %

21 118 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Stackvägen 73, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Stackvägen 73

Lägenhet
Torpgärdan, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

75 m²

3 rum

5 913 kr/mån

Slutpris 1 090 000 kr+10 %

14 533 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jan. 2026

Ringvägen 25C

Lägenhet
Boden, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

79,5 m²

3 rum

4 969 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

16 981 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Bastugatan 1B, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 23 jan. 2026

Bastugatan 1B

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

78 m²

3 rum

4 650 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-10 %

11 538 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Snövägen 1

Villa
Björkelund, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

162+86 m²

6 rum

1 214 m²

Slutpris 1 960 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Drottninggatan 21 A

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

91,5 m²

3 rum

6 041 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

16 339 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Stackvägen 22, S Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Stackvägen 22

Lägenhet
S Svartbyn, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

112 m²

4 rum

8 545 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

9 777 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Jägargatan 1

Villa
Erikslund/fagernäs, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

86+86 m²

3 rum

751 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jan. 2026

Lillågatan 2 C

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

75 m²

3 rum

4 673 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

19 933 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jan. 2026

Margaretagatan 2

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

75 m²

3 rum

4 431 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr+7 %

21 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2025

Soldatgatan 4 B

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

69 m²

3 rum

4 851 kr/mån

Slutpris 975 000 kr-11 %

14 130 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2025

Kyrkgatan 31A

Lägenhet
Sanden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

78 m²

3 rum

4 235 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr-23 %

12 821 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Drottninggatan 20B, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Drottninggatan 20B

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

72 m²

3 rum

4 737 kr/mån

Slutpris 795 000 kr±0 %

11 042 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Lundagårdsgatan 15, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Lundagårdsgatan 15

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

50 m²

2 rum

3 773 kr/mån

Slutpris 895 000 kr-10 %

17 900 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 dec. 2025

Hedsvedjevägen 9

Villa
Trångfors, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

110+104 m²

6 rum

2 234 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 325 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Svedjevägen 42A, Bodsvedjan, Bodens kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Svedjevägen 42A

Villa
Bodsvedjan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

110+22 m²

4 rum

732 m²

Slutpris 1 800 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2025

Fagottvägen 14

Villa
Hamptjärnmoran, Bodens kommun

117+54 m²

4 rum

1 179 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr+7 %
Hemverket AB
Kvarngatan 1A, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Kvarngatan 1A

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

66,5 m²

2 rum

4 509 kr/mån

Slutpris 1 730 000 kr+16 %

26 015 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Hermelinsgatan 17, Sanden, Bodens kommun
  • Såld 9 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JohnNilsson

Hermelinsgatan 17

Villa
Sanden, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

90+80 m²

6 rum

800 m²

Slutpris 2 150 000 kr-14 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Danils gränd 7, N Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Danils gränd 7

Villa
N Svartbyn, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

114+36 m²

5 rum

967 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Travbanegatan 3, Sanden, Bodens kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Travbanegatan 3

Villa
Sanden, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

106+106 m²

4 rum

1 073 m²

Slutpris 2 180 000 kr+21 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Hjortvägen 9, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 5 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JohnNilsson

Hjortvägen 9

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

163+81 m²

6 rum

996 m²

Slutpris 2 365 000 kr-2 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Fagottvägen 16, Hamptjärnmoran, Bodens kommun
  • Såld 4 dec. 2025
profilfoto på mäklare
HugoSöderman

Fagottvägen 16

Villa
Hamptjärnmoran, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

114+67 m²

5 rum

1 561 m²

Slutpris 2 650 000 kr-8 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025

Margaretagatan 2

Lägenhet
Centrala Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

71,5 m²

3 rum

4 413 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

20 909 kr/m²

Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 dec. 2025

Allégatan 44A

Villa
Erikslund, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB
1 344 m²

Slutpris 3 700 000 kr-5 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JohnNilsson

Viktoriagatan 6D

Radhus
Centrala Boden, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

154+14 m²

6 rum

231 m²

Slutpris 2 800 000 kr+8 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2025

Margaretagatan 13

Villa
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB
1 138 m²

Slutpris 3 395 000 kr-11 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Humlevägen 12, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 24 nov. 2025

Humlevägen 12

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

114+32 m²

5 rum

709 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 260 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Bastugatan 1A

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

40 m²

1,5 rum

2 640 kr/mån

Slutpris 695 000 kr±0 %

17 375 kr/m²

Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Trollsländevägen 30, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 23 nov. 2025

Trollsländevägen 30

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

105+39 m²

4 rum

888 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Kungsgatan 24, Centrum, Bodens kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Kungsgatan 24

Lägenhet
Centrum, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

76,5 m²

3 rum

5 118 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr±0 %

19 608 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet