Båstads kommun

Båstads kommun

Alla slutpriser för bostäder - Båstads kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 432 sålda bostäder

Sålt i november 2024

Lindallén 16, lgh 112, Väster, Båstads kommun
  • Såld 4 nov. 2024

Lindallén 16, lgh 112

Lägenhet
Väster, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

40 m²

2 rum

3 468 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

82 500 kr/m²

Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad

Sålt i oktober 2024

Stationsterrassen 9, Båstad, Båstads kommun
  • Såld 31 okt. 2024

Stationsterrassen 9

Lägenhet
Båstad, Båstads kommun
Mäklarhuset Ängelholm

26,8 m²

1 rum

2 328 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 829 000 kr±0 %

30 933 kr/m²

Mäklarhuset Ängelholm
Mäklarhuset Ängelholm
Stenhotten 113, Stenhotten/Förslöv, Båstads kommun
  • Såld 30 okt. 2024

Stenhotten 113

Villa
Stenhotten/Förslöv, Båstads kommun
Jakobssons Bjäremäklaren

160 m²

6 rum

9 100 m²

Slutpris 4 250 000 kr-10 %
Jakobssons Bjäremäklaren
Jakobssons Bjäremäklaren
Järnvägsgatan 5, Grevie, Båstads kommun
  • Såld 28 okt. 2024

Järnvägsgatan 5

Villa
Grevie, Båstads kommun
Mäklarhuset Ängelholm

106+64 m²

5 rum

1 283 m²

Slutpris 1 870 000 kr-20 %
Mäklarhuset Ängelholm
Mäklarhuset Ängelholm
Bjärevägen 6, Förslöv, Båstads kommun
  • Såld 28 okt. 2024

Bjärevägen 6

Villa
Förslöv, Båstads kommun
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling

168+79 m²

7 rum

990 m²

Slutpris 4 200 000 kr-4 %
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2024

Bokesliden 219

Villa
Bokesliden, Båstads kommun
Jakobssons Bjäremäklaren

112+8 m²

4 rum

2 426 m²

Slutpris 1 750 000 kr-10 %
Jakobssons Bjäremäklaren
Jakobssons Bjäremäklaren
Ludvig Nobels Allé 3H, Väster, Båstads kommun
  • Såld 17 okt. 2024

Ludvig Nobels Allé 3H

Lägenhet
Väster, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

40 m²

2 rum

3 468 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 500 000 kr±0 %

112 500 kr/m²

Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Glimmingevägen 68, Västra Karup, Båstads kommun
  • Såld 15 okt. 2024

Glimmingevägen 68

Villa
Västra Karup, Båstads kommun
Jakobssons Bjäremäklaren

160+60 m²

5 rum

1 137 m²

Slutpris 1 950 000 kr-3 %
Jakobssons Bjäremäklaren
Jakobssons Bjäremäklaren
Norra Rundvägen 18, Hemmeslöv, Båstads kommun
  • Såld 11 okt. 2024

Norra Rundvägen 18

Villa
Hemmeslöv, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

68 m²

4 rum

1 055 m²

Slutpris 3 500 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2024

Soldatvägen 2

Tomt
Förslöv, Båstads kommun
HusmanHagberg Ängelholm

925 m²

Slutpris 1 395 000 kr-65 %
HusmanHagberg Ängelholm
HusmanHagberg Ängelholm
Långagärdsvägen 31, Förslöv, Båstads kommun
  • Såld 9 okt. 2024

Långagärdsvägen 31

Villa
Förslöv, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

166+50 m²

7 rum

810 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2024

Kajutgränd 24

Villa
Torekov - golfbanan, Båstads kommun
Bjurfors Helsingborg City

106+22 m²

7 rum

671 m²

Slutpris 5 100 000 kr-3 %
Bjurfors Helsingborg City
Bjurfors Helsingborg City
Prästgatan 5, Torekov, Båstads kommun
  • Såld 9 okt. 2024

Prästgatan 5

Villa
Torekov, Båstads kommun
Jakobssons Bjäremäklaren

125+28 m²

4 rum

594 m²

Slutpris 5 000 000 kr+1 %
Jakobssons Bjäremäklaren
Jakobssons Bjäremäklaren
Långagärdsvägen 55, Förslöv, Båstads kommun
  • Såld 7 okt. 2024

Långagärdsvägen 55

Villa
Förslöv, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

106+51 m²

4 rum

700 m²

Slutpris 2 400 000 kr-3 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Lönborgs väg 21, Stora Hult, Båstads kommun
  • Såld 6 okt. 2024

Lönborgs väg 21

Villa
Stora Hult, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

75 m²

4 rum

1 037 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 900 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Svenstadsvägen 341, Bjärehalvön, Båstads kommun
  • Såld 4 okt. 2024

Svenstadsvägen 341

Villa
Bjärehalvön, Båstads kommun
Jakobssons Bjäremäklaren

180+126 m²

7 rum

2 470 m²

Slutpris 2 900 000 kr-9 %
Jakobssons Bjäremäklaren
Jakobssons Bjäremäklaren
Ferievägen 13, Centralt, Båstads kommun
  • Såld 4 okt. 2024

Ferievägen 13

Radhus
Centralt, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

123+40 m²

6 rum

471 m²

Slutpris 6 200 000 kr-9 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Hemmeslövsvägen 68, Hemmeslöv, Båstads kommun
  • Såld 2 okt. 2024

Hemmeslövsvägen 68

Villa
Hemmeslöv, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

118+65 m²

4 rum

1 154 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Stationsterrassen 7, C708, Båstad, Båstads kommun
  • Såld 2 okt. 2024

Stationsterrassen 7, C708

Lägenhet
Båstad, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

20,5 m²

1 rum

2 274 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 725 000 kr-1 %

35 366 kr/m²

Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Hindbärsvägen 8, Centralt, Båstads kommun
  • Såld 2 okt. 2024

Hindbärsvägen 8

Villa
Centralt, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

166+48 m²

5 rum

1 538 m²

Slutpris 7 750 000 kr±0 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Ludvig Nobels Allé 3L, Väster, Båstads kommun
  • Såld 2 okt. 2024

Ludvig Nobels Allé 3L

Lägenhet
Väster, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

80 m²

3 rum

6 360 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 800 000 kr±0 %

85 000 kr/m²

Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad

Sålt i september 2024

Mellanvägen 26, Hemmeslöv, Båstads kommun
  • Såld 30 sep. 2024

Mellanvägen 26

Villa
Hemmeslöv, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

136 m²

5 rum

1 070 m²

Slutpris 4 275 000 kr-5 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2024

Förslövs byaväg 19

Villa
Förslöv, Båstads kommun
Bjurfors Båstad

131 m²

4 rum

865 m²

Slutpris 4 800 000 kr-4 %
Bjurfors Båstad
Bjurfors Båstad
Solkurvan 16, Hemmeslöv, Båstads kommun
  • Såld 26 sep. 2024

Solkurvan 16

Radhus
Hemmeslöv, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

117 m²

4 rum

6 742 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 050 000 kr+9 %

26 068 kr/m²

Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Stationsterrassen 7, lgh C704, Båstad, Båstads kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Stationsterrassen 7, lgh C704

Lägenhet
Båstad, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

20 m²

1 rum

2 346 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 550 000 kr-15 %

27 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Korshögavägen 15, Bjärehalvön, Båstads kommun
  • Såld 25 sep. 2024

Korshögavägen 15

Gård/Skog
Bjärehalvön, Båstads kommun
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling

79 m²

7 ha

Slutpris 8 300 000 kr-17 %
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Mangårdsvägen 4c, Båstad, Båstads kommun
  • Såld 24 sep. 2024

Mangårdsvägen 4c

Radhus
Båstad, Båstads kommun
Mäklarhuset Ängelholm

62,5 m²

2 rum

5 091 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr-9 %

27 200 kr/m²

Mäklarhuset Ängelholm
Mäklarhuset Ängelholm
Stationsterrassen 9, Båstad, Båstads kommun
  • Såld 24 sep. 2024

Stationsterrassen 9

Lägenhet
Båstad, Båstads kommun
Mäklarhuset Ängelholm

22,6 m²

1 rum

2 601 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr-12 %

30 973 kr/m²

Mäklarhuset Ängelholm
Mäklarhuset Ängelholm
Ranarpsvägen 419, Ranarp, Båstads kommun
  • Såld 24 sep. 2024

Ranarpsvägen 419

Villa
Ranarp, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

138+35 m²

4 rum

2 413 m²

Slutpris 4 700 000 kr-6 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Rosencrantz väg 6A, Hemmeslöv, Båstads kommun
  • Såld 23 sep. 2024

Rosencrantz väg 6A

Radhus
Hemmeslöv, Båstads kommun
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling

65 m²

2 rum

3 867 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

36 923 kr/m²

Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2024

Solvägen 4

Villa
Hemmeslöv, Båstads kommun
Bjurfors Båstad

98 m²

5 rum

1 546 m²

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
Bjurfors Båstad
Bjurfors Båstad
Nygårdsvägen 5, Förslöv, Båstads kommun
  • Såld 21 sep. 2024

Nygårdsvägen 5

Villa
Förslöv, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

140+72 m²

5 rum

1 126 m²

Slutpris 2 200 000 kr-10 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Storgatan 13, Torekov centralt, Båstads kommun
  • Såld 20 sep. 2024

Storgatan 13

Villa
Torekov centralt, Båstads kommun
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling

162 m²

6 rum

400 m²

Slutpris 8 400 000 kr-12 %
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Pillas väg 28, Stora Hult, Båstads kommun
  • Såld 19 sep. 2024

Pillas väg 28

Villa
Stora Hult, Båstads kommun
Valvet Mäklarkontor AB

180 m²

7 rum

1 110 m²

Slutpris 5 400 000 kr-5 %
Valvet Mäklarkontor AB
Valvet Mäklarkontor AB
Prästgårdsvägen 30, Förslöv, Båstads kommun
  • Såld 19 sep. 2024

Prästgårdsvägen 30

Villa
Förslöv, Båstads kommun
Jakobssons Bjäremäklaren

147+9 m²

5 rum

700 m²

Slutpris 3 300 000 kr-11 %
Jakobssons Bjäremäklaren
Jakobssons Bjäremäklaren
Granvägen 8, Hemmeslöv, Båstads kommun
  • Såld 18 sep. 2024

Granvägen 8

Villa
Hemmeslöv, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

123 m²

6 rum

1 212 m²

Slutpris 4 225 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Kattviksvägen 319B, Norrviken, Båstads kommun
  • Såld 18 sep. 2024

Kattviksvägen 319B

Lägenhet
Norrviken, Båstads kommun
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling

70 m²

3 rum

4 466 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr-4 %

68 571 kr/m²

Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Ljungvägen 27, Grevie, Båstads kommun
  • Såld 16 sep. 2024

Ljungvägen 27

Villa
Grevie, Båstads kommun
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling

151+156 m²

7 rum

1 069 m²

Slutpris 3 100 000 kr-2 %
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Påarpsvägen 35, Påarp/Torekov, Båstads kommun
  • Såld 15 sep. 2024

Påarpsvägen 35

Villa
Påarp/Torekov, Båstads kommun
Jakobssons Bjäremäklaren

62 m²

3 rum

2 792 m²

Slutpris 5 900 000 kr±0 %
Jakobssons Bjäremäklaren
Jakobssons Bjäremäklaren
Bäckvägen 45, Förslöv, Båstads kommun
  • Såld 13 sep. 2024

Bäckvägen 45

Villa
Förslöv, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

117,5 m²

4 rum

7 951 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Stiftsbyvägen 1, Centralt, Båstads kommun
  • Såld 12 sep. 2024

Stiftsbyvägen 1

Radhus
Centralt, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

120 m²

4 rum

542 m²

Slutpris 5 500 000 kr-8 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2024

Korsnäbbsvägen 10

Villa
Hemmeslöv, Båstads kommun
Bjurfors Båstad

149 m²

5 rum

890 m²

Slutpris 6 300 000 kr-2 %
Bjurfors Båstad
Bjurfors Båstad
Pillas väg 22, Stora Hult, Båstads kommun
  • Såld 10 sep. 2024

Pillas väg 22

Villa
Stora Hult, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

119+20 m²

4 rum

1 095 m²

Slutpris 4 300 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Christinas väg 31, Hemmeslöv, Båstads kommun
  • Såld 10 sep. 2024

Christinas väg 31

Fritidshus
Hemmeslöv, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

179 m²

7 rum

1 187 m²

Slutpris 7 800 000 kr-22 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Tvehögavägen 4, Östra Karup, Båstads kommun
  • Såld 10 sep. 2024

Tvehögavägen 4

Villa
Östra Karup, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

118+34 m²

5 rum

6 473 m²

Slutpris 1 600 000 kr-9 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Tors väg 1, Ranviksterrassen, Båstads kommun
  • Såld 9 sep. 2024

Tors väg 1

Villa
Ranviksterrassen, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

212+28 m²

6 rum

990 m²

Slutpris 6 350 000 kr-5 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Mangårdsvägen 40B, Båstad, Båstads kommun
  • Såld 4 sep. 2024

Mangårdsvägen 40B

Radhus
Båstad, Båstads kommun
Fastighetsbyrån Båstad

126,5 m²

4 rum

7 962 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 295 000 kr-4 %

18 142 kr/m²

Fastighetsbyrån Båstad
Fastighetsbyrån Båstad
Kattviksvägen 309A, Norrviken, Båstads kommun
  • Såld 3 sep. 2024

Kattviksvägen 309A

Lägenhet
Norrviken, Båstads kommun
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling

133 m²

3 rum

8 485 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 8 500 000 kr-2 %

63 910 kr/m²

Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling
Nadjafi & Kristensen Fastighetsförmedling

Sålt i augusti 2024

Odens väg 5, Ranviksterrassen, Båstads kommun
  • Såld 31 aug. 2024

Odens väg 5

Villa
Ranviksterrassen, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

201+102 m²

6 rum

919 m²

Slutpris 8 500 000 kr-19 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad
Falkvägen 41, Riviera, Båstads kommun
  • Såld 30 aug. 2024

Falkvägen 41

Fritidshus
Riviera, Båstads kommun
Stigbertils Mäklare i Båstad

64 m²

5 rum

1 202 m²

Slutpris 6 850 000 kr+5 %
Stigbertils Mäklare i Båstad
Stigbertils Mäklare i Båstad

Visar 301 - 350 av 1432

Artiklar från Hemnet