Arvika kommun

Arvika kommun

Alla slutpriser för bostäder - Arvika kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 942 sålda bostäder

Sålt i augusti 2025

Norra Treskog Gamla Missionshuset 1, Gunnarskog, Arvika kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Norra Treskog Gamla Missionshuset 1

Villa
Gunnarskog, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

78+45 m²

780 m²

Slutpris 820 000 kr+26 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika

Sålt i juli 2025

Rackstad Sjövillan 1, Arvika, Arvika kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Rackstad Sjövillan 1

Villa
Arvika, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

152 m²

6 rum

4 555 m²

Slutpris 5 020 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Fyrklövervägen 3, Arvika, Arvika kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Fyrklövervägen 3

Villa
Arvika, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

100+99 m²

5 rum

750 m²

Slutpris 1 480 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Dalen Solhaga 1, Åmotfors, Arvika kommun
  • Såld 29 jul. 2025

Dalen Solhaga 1

Villa
Åmotfors, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

64+22 m²

3 rum

1 331 m²

Slutpris 1 050 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Lycke Planerud 2, Mötterud, Arvika kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Lycke Planerud 2

Villa
Mötterud, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

120+49 m²

6 rum

1 552 m²

Slutpris 1 550 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Nygatan 28, Arvika, Arvika kommun
  • Såld 21 jul. 2025

Nygatan 28

Lägenhet
Arvika, Arvika kommun
LF Fastighetsförmedling Arvika

69 m²

3 rum

4 160 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 600 000 kr-14 %

8 696 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Arvika
LF Fastighetsförmedling Arvika
Vissle Mästerud 2, Glava, Arvika kommun
  • Såld 21 jul. 2025

Vissle Mästerud 2

Villa
Glava, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

70 m²

4 rum

4 250 m²

Slutpris 975 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Bror Linds väg 1, Taserud, Arvika kommun
  • Såld 15 jul. 2025

Bror Linds väg 1

Villa
Taserud, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

106+45 m²

4 rum

970 m²

Slutpris 1 725 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Repslagaregatan 20A, Arvika Centrum, Arvika kommun
  • Såld 15 jul. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaNordin

Repslagaregatan 20A

Lägenhet
Arvika Centrum, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

39,5 m²

1 rum

3 356 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 500 000 kr+11 %

12 658 kr/m²

Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Spässerud Högevik 1, Glava, Arvika kommun
  • Såld 15 jul. 2025

Spässerud Högevik 1

Fritidshus
Glava, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

40 m²

2 rum

1 699 m²

Slutpris 910 000 kr+31 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Västra Kyrkogatan 61B, Haga, Arvika kommun
  • Såld 15 jul. 2025

Västra Kyrkogatan 61B

Lägenhet
Haga, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

31 m²

1 rum

2 366 kr/mån

Slutpris 315 000 kr-14 %

10 161 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Stömne Björnbråtarna 1, Stömne, Arvika kommun
  • Såld 14 jul. 2025

Stömne Björnbråtarna 1

Fritidshus
Stömne, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

45 m²

1 rum

5,8 ha

Slutpris 1 050 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2025

Dottevik Lilla Skoghem 1

Villa
Dottevik, Arvika kommun
Listed

132+40 m²

4 rum

3 328 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-24 %
Listed
Listed
Västra Kyrkogatan 57 A, Haga, Arvika kommun
  • Såld 14 jul. 2025

Västra Kyrkogatan 57 A

Lägenhet
Haga, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

57 m²

2 rum

4 024 kr/mån

Slutpris 590 000 kr+2 %

10 351 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Humlekil Holmåsen 7, Humlekil, Arvika kommun
  • Såld 14 jul. 2025

Humlekil Holmåsen 7

Övrigt
Humlekil, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

80 m²

4 rum

1 000 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Ljungåsgatan 2, Rosendal, Arvika kommun
  • Såld 11 jul. 2025
profilfoto på mäklare
MalinJakobsson

Ljungåsgatan 2

Villa
Rosendal, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

80+50 m²

3 rum

1 266 m²

Slutpris 1 000 000 kr-23 %
Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Öna Björkliden 1, Åmotfors, Arvika kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Öna Björkliden 1

Gård/Skog
Åmotfors, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
4,5 ha

Slutpris 3 170 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Björkenäs Strandhuset 1, Arvika, Arvika kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Björkenäs Strandhuset 1

Villa
Arvika, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

170 m²

5 rum

1 730 m²

Slutpris 5 300 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Slobyn Storstugan 1, Mangskog, Arvika kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Slobyn Storstugan 1

Villa
Mangskog, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

70+15 m²

5 rum

2 000 m²

Slutpris 1 150 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2025
profilfoto på mäklare
MalinJakobsson

Bergåsvägen 2

Tomt
Sjöhaget, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

1 984 m²

Slutpris 995 000 kr±0 %
Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Parkgatan 22, Styckåsen, Arvika kommun
  • Såld 7 jul. 2025
profilfoto på mäklare
VanessaWingstrand

Parkgatan 22

Lägenhet
Styckåsen, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

41,5 m²

1,5 rum

2 729 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 410 000 kr-1 %

9 880 kr/m²

Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Olebyn Lugnet 1, Ottebol, Arvika kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Olebyn Lugnet 1

Fritidshus
Ottebol, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

35 m²

2 rum

1,9 ha

Slutpris 650 000 kr+18 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Olof den heliges väg 5, Sulvik, Arvika kommun
  • Såld 3 jul. 2025
profilfoto på mäklare
MalinJakobsson

Olof den heliges väg 5

Villa
Sulvik, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

119+119 m²

6 rum

1 452 m²

Slutpris 1 700 000 kr+31 %
Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Avelsbol Solliden 1, Klässbol, Arvika kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Avelsbol Solliden 1

Villa
Klässbol, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

200+60 m²

7 rum

1 819 m²

Slutpris 3 150 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Nordgatan 12, Arvika Centrum, Arvika kommun
  • Såld 1 jul. 2025
profilfoto på mäklare
VanessaWingstrand

Nordgatan 12

Lägenhet
Arvika Centrum, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

40,4 m²

1 rum

2 339 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 370 000 kr-1 %

9 158 kr/m²

Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling

Sålt i juni 2025

Tornstigen 21, Dottevik, Arvika kommun
  • Såld 28 jun. 2025

Tornstigen 21

Villa
Dottevik, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

60 m²

4 rum

1,1 ha

Slutpris 2 600 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Fallängsvägen 27, Haga, Arvika kommun
  • Såld 27 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaNordin

Fallängsvägen 27

Villa
Haga, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

72+9 m²

3 rum

675 m²

Slutpris 900 000 kr+3 %
Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Parkgatan 23 B, Styckåsen, Arvika kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Parkgatan 23 B

Lägenhet
Styckåsen, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

67,1 m²

2,5 rum

3 264 kr/mån

Slutpris 750 000 kr-3 %

11 177 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Kastanjegatan 8, Agneteberg, Arvika kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Kastanjegatan 8

Villa
Agneteberg, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

156 m²

4 rum

1 071 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Parkgatan 25 B, Styckåsen, Arvika kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Parkgatan 25 B

Lägenhet
Styckåsen, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

70,5 m²

3 rum

5 451 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr+1 %

10 638 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Sävsjövägen 49 C, Agneteberg, Arvika kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Sävsjövägen 49 C

Lägenhet
Agneteberg, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

68,5 m²

3 rum

4 625 kr/mån

Slutpris 560 000 kr-6 %

8 175 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Bältaplatsen 2, Degerängen, Arvika kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Bältaplatsen 2

Villa
Degerängen, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

113+104 m²

5 rum

800 m²

Slutpris 1 900 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Ljungåsgatan 17, Rosendal, Arvika kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Ljungåsgatan 17

Villa
Rosendal, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

110+32 m²

4 rum

1 010 m²

Slutpris 965 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Vik Sulviksstranden 1, Sulvik, Arvika kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Vik Sulviksstranden 1

Fritidshus
Sulvik, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

65+24 m²

3 rum

1 255 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Borggatan 21C, Centrala Arvika, Arvika kommun
  • Såld 19 jun. 2025
profilfoto på mäklare
VanessaWingstrand

Borggatan 21C

Lägenhet
Centrala Arvika, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

58,5 m²

2 rum

4 183 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 575 000 kr-8 %

9 829 kr/m²

Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Fiskevik Söstuga 1, Fiskevik, Arvika kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Fiskevik Söstuga 1

Gård/Skog
Fiskevik, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

78 m²

4 rum

3,5 ha

Slutpris 1 850 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Gränsjön Rankedalen 4, Glava, Arvika kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Gränsjön Rankedalen 4

Villa
Glava, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

40 m²

3 rum

2,5 ha

Slutpris 1 170 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Järperud Solbacka 1, Gunnarskog, Arvika kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Järperud Solbacka 1

Villa
Gunnarskog, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

78+67 m²

3 rum

1 836 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Olof den heliges väg 7, Sulvik, Arvika kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Olof den heliges väg 7

Villa
Sulvik, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

128+8 m²

6 rum

1 283 m²

Slutpris 1 175 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Ingersbyn Västtomten 1, Klässbol, Arvika kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Ingersbyn Västtomten 1

Villa
Klässbol, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

170 m²

6 rum

8 725 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr+45 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Västra Kyrkogatan 55 B, Haga, Arvika kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Västra Kyrkogatan 55 B

Lägenhet
Haga, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

64 m²

2 rum

4 606 kr/mån

Slutpris 745 000 kr+35 %

11 641 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Olebyn Verkstaden 1, Ottebol, Arvika kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Olebyn Verkstaden 1

Villa
Ottebol, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika
4 290 m²

Slutpris 165 000 kr+10 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Bäckelid Haga 1, Brunskog, Arvika kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Bäckelid Haga 1

Villa
Brunskog, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

35+42 m²

2 rum

728 m²

Slutpris 725 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Södra Fjöle Solbacken 1, Klässbol, Arvika kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Södra Fjöle Solbacken 1

Villa
Klässbol, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

122+34 m²

5 rum

2 071 m²

Slutpris 1 000 000 kr-20 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Jakobsgatan 13A, Arvika Centrum, Arvika kommun
  • Såld 11 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaNordin

Jakobsgatan 13A

Lägenhet
Arvika Centrum, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

3 705 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 495 000 kr±0 %

9 167 kr/m²

Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Varvsgatan 9, Arvika, Arvika kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Varvsgatan 9

Villa
Arvika, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

122+67 m²

7 rum

1 484 m²

Slutpris 3 050 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Göksbol Nyhem 1, Klässbol, Arvika kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Göksbol Nyhem 1

Villa
Klässbol, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

58+22 m²

4 rum

1 710 m²

Slutpris 730 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Ottebolsvägen 22, Ottebol, Arvika kommun
  • Såld 11 jun. 2025
profilfoto på mäklare
VanessaWingstrand

Ottebolsvägen 22

Villa
Ottebol, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

94+87 m²

3 rum

5 903 m²

Slutpris 950 000 kr-5 %
Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Parkgatan 22, Arvika Centrum, Arvika kommun
  • Såld 11 jun. 2025
profilfoto på mäklare
MalinJakobsson

Parkgatan 22

Lägenhet
Arvika Centrum, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

41,5 m²

1,5 rum

2 766 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 495 000 kr±0 %

11 928 kr/m²

Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Styckåsvägen 8, Styckåsen, Arvika kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Styckåsvägen 8

Villa
Styckåsen, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

220+80 m²

7 rum

897 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 975 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet