Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Widerlöv Uppsala
Mäklare Michael Melin

Michael Melin

Om mig

Förmedlar villor, tomter, fritidshus och lägenheter, både på successions- och nyproduktionsmarknaden. Varit ansvarig för flera nyproduktionsprojekt de senaste åren och är idag nyproduktionsansvarig i Uppsala. Jobbat som fastighetsmäklare i Uppsala sedan 2002 och på Widerlöv sedan 2009. Vill ni anlita en lugn och trygg mäklare med lång erfarenhet och stort kunnande om Uppsalas bostadsmarknad så är det mig ni ska kontakta. Varmt välkomna att höra av er!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Fullerö 657

Tomt
Storvreta, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

1 336 m²

Slutpris 1 850 000 kr
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Fullerö 649

Tomt
Storvreta, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

1 498 m²

Slutpris 1 850 000 kr-7 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Fålhagsleden 5A

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

41 m²

1 rum

3 239 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 880 000 kr-1 %

45 854 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025

Luthagsesplanaden 12 B

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

193,9 m²

6 rum

9 247 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 495 000 kr±0 %

38 654 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Rasbo-Hammarby 73B

Villa
Rasbo, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

160 m²

6 rum

1 539 m²

Slutpris 4 600 000 kr-16 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2025

Gamla Uppsalagatan 3

Lägenhet
Främre Svartbäcken, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

33,1 m²

1 rum

2 175 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

39 124 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2025

Södra Tullportsgatan 4

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun
Widerlöv Uppsala

60 m²

4 rum

873 m²

Slutpris 3 250 000 kr-7 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 aug. 2025

Luthagsesplanaden 16

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

34 m²

1 rum

1 897 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

58 676 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2025

Luthagsesplanaden 24 D

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

50 m²

2 rum

3 213 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

45 900 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jul. 2025

Norbyvägen 71B

Lägenhet
Sommarro, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

58 m²

2,5 rum

4 408 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

34 397 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2025

Lydia Wahlströms gata 24

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

75 m²

3 rum

5 086 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

39 333 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2025

Börje-Ströja 114

Villa
Börje, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

210 m²

7 rum

1 938 m²

Slutpris 4 325 000 kr-4 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025

Born 13E

Villa
Börje, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

146 m²

4 rum

1 274 m²

Slutpris 6 500 000 kr+18 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2025

Norbyvägen 77A

Lägenhet
Sommarro, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

41,3 m²

1 rum

3 113 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr-6 %

41 041 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala

Visar alla 14