Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Widerlöv Uppsala
Mäklare Abel Tekeste

Abel Tekeste

Om mig

Jag har arbetat som fastighetsmäklare i Uppsala sedan 2008 och har omfattande erfarenhet av att förmedla bostäder i Uppsala. Under dessa år har jag fått förtroendet att hantera ett flertal nyproduktionsprojekt och har hjälpt många nöjda kunder att hitta sina drömhem. Min djupa lokalkännedom, tillsammans med min långa erfarenhet, gör att jag kan erbjuda en skräddarsydd och professionell service som möter varje kunds unika behov. Välkommen att kontakta mig för att få hjälp med din försäljning!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bergslagsresan 104, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Bergslagsresan 104

Lägenhet
Sävja, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

80,5 m²

3 rum

5 440 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 865 000 kr+4 %

23 168 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Vaksalagatan 42B, Höganäs, Uppsala kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Vaksalagatan 42B

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

49 m²

1,5 rum

3 149 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr±0 %

43 878 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Torngatan 7, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Torngatan 7

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

28 m²

1 rum

2 403 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

48 214 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Ölandsresan 7, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Ölandsresan 7

Radhus
Sävja, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

126 m²

4 rum

238 m²

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Södervägen 11F, Knivsta - Centralt, Knivsta kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Södervägen 11F

Lägenhet
Knivsta - Centralt, Knivsta kommun
Widerlöv Uppsala

49,5 m²

2 rum

3 858 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

31 313 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Portalgatan 53, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Portalgatan 53

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

75 m²

3 rum

4 689 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

38 600 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Råbyvägen 72

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

68 m²

2 rum

4 358 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

33 750 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Leopoldsgatan 34, Nyby, Uppsala kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Leopoldsgatan 34

Lägenhet
Nyby, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

41 m²

1 rum

3 420 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

31 585 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Sågargatan 11C, Kungsängen, Uppsala kommun
  • Såld 18 mar. 2026

Sågargatan 11C

Lägenhet
Kungsängen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

54 m²

2 rum

4 480 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

44 352 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Apelgatan 5A, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Apelgatan 5A

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

61 m²

2 rum

4 383 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr+15 %

26 230 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Flogstavägen 5A, Ekeby, Uppsala kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Flogstavägen 5A

Lägenhet
Ekeby, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

63 m²

2 rum

6 574 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr+29 %

28 571 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Torngatan 30, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Torngatan 30

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

124 m²

4,5 rum

6 934 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 795 000 kr±0 %

38 669 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026

Torngatan 14

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

79 m²

3 rum

5 509 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-2 %

35 443 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Torngatan 3, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Torngatan 3

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

92 m²

3 rum

5 147 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 595 000 kr±0 %

39 076 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2025

Torngatan 32

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

85 m²

3 rum

5 198 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr-4 %

37 059 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Torngatan 14, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 24 nov. 2025

Torngatan 14

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

119 m²

4 rum

7 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 075 000 kr-2 %

42 647 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Rörgatan 14, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 27 okt. 2025

Rörgatan 14

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

84 m²

3 rum

5 624 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-3 %

32 143 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 okt. 2025

Hjulaxelvägen 150

Lägenhet
Gunsta, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

85 m²

4 rum

5 953 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr+4 %

29 412 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Bellisvägen 8, Lövstalöt, Uppsala kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Bellisvägen 8

Villa
Lövstalöt, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

125 m²

5 rum

817 m²

Slutpris 4 150 000 kr-1 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Kungsgatan 66D, Centrum, Uppsala kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Kungsgatan 66D

Lägenhet
Centrum, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

55+11 m²

2 rum

4 133 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

45 364 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025

Portalgatan 2A

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

81 m²

3 rum

4 599 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 010 000 kr+4 %

37 160 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Råbyvägen 20, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Råbyvägen 20

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

41,5 m²

2 rum

3 684 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

37 349 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Norrlandsgatan 42B, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Norrlandsgatan 42B

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

57,5 m²

2 rum

3 932 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr+3 %

37 391 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Portalgatan 90, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Portalgatan 90

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

47 m²

2 rum

4 628 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr+3 %

41 489 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Flygargatan 15, Bärby Hage, Uppsala kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Flygargatan 15

Villa
Bärby Hage, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

96+96 m²

4 rum

941 m²

Slutpris 5 520 000 kr+15 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala

Visar 1 - 25 av 40