Hoppa till huvudinnehåll
Västsvenska Fastighetsbyrån

Västsvenska Fastighetsbyrån

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bratteråsbacken 35, ERIKSBERG, Göteborgs kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Bratteråsbacken 35

Lägenhet
ERIKSBERG, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

61 m²

2 rum

5 334 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

47 541 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Lindholmsallén 51, LINDHOLMEN, Göteborgs kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Lindholmsallén 51

Lägenhet
LINDHOLMEN, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

48 m²

2 rum

4 432 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

58 229 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Penselgatan 14

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

85 m²

3 rum

5 627 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr+1 %

44 118 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Barytongatan 12, Västra Frölunda, Göteborgs kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Barytongatan 12

Lägenhet
Västra Frölunda, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

75,4 m²

3 rum

5 115 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 550 000 kr+28 %

33 820 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Ångaren Ernas gata 8

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

73 m²

3 rum

4 176 kr/mån

Slutpris 4 750 000 kr

65 068 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Götaverksgatan 37, LINDHOLMEN, Göteborgs kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Götaverksgatan 37

Lägenhet
LINDHOLMEN, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

90 m²

3 rum

6 087 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 695 000 kr±0 %

52 167 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Ångaren Ernas Gata 3

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

79,5 m²

3 rum

5 031 kr/mån

Slutpris 5 400 000 kr

67 925 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Bratteråsgatan 40

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

33 m²

1 rum

2 955 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

57 576 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Götaverksgatan 20, Lindholmen, Göteborgs kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Götaverksgatan 20

Lägenhet
Lindholmen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

91 m²

4 rum

5 442 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr-3 %

60 440 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Sophie Elkans gata 14B

Radhus
Hisings Backa, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

94+22 m²

4 rum

299,6 m²

Slutpris 4 375 000 kr+10 %
Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Fritiof Anderssons gata 13, ERIKSBERGSPLATÅN, Göteborgs kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Fritiof Anderssons gata 13

Lägenhet
ERIKSBERGSPLATÅN, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

63,1 m²

2 rum

3 887 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr-1 %

54 675 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Onyxgatan 4, Tynnered, Göteborgs kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Onyxgatan 4

Lägenhet
Tynnered, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

40 m²

2 rum

2 672 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

42 375 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Mellangårdsvägen 7

Villa
Göteborg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

77+77 m²

1 246 m²

Slutpris 4 825 000 kr
Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Barken Beatrices Gata 14

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

107 m²

4 rum

7 702 kr/mån

Slutpris 5 500 000 kr

51 402 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Arvid Lindmansgatan 25 E, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Arvid Lindmansgatan 25 E

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

52 m²

2 rum

3 925 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr-7 %

25 962 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Önskevädersgatan 29, Biskopsgården, Göteborgs kommun
  • Såld 29 mar. 2026

Önskevädersgatan 29

Lägenhet
Biskopsgården, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

67,8 m²

3 rum

5 290 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 325 000 kr-2 %

19 543 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Hedtångsvägen 23, Nya Hovås, Göteborgs kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Hedtångsvägen 23

Lägenhet
Nya Hovås, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

34,5 m²

1,5 rum

3 032 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

55 072 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2026

Ångaren Ernas gata 13

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

91,5 m²

3 rum

7 979 kr/mån

Slutpris 4 700 000 kr

51 366 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2026

Lindholmsvägen 22

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

65 m²

3 rum

4 485 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr+4 %

63 077 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Långströmsgatan 5A, Jättesten, Göteborgs kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Långströmsgatan 5A

Lägenhet
Jättesten, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

35 m²

1 rum

2 850 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 345 000 kr-3 %

38 429 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Västra Stillestorpsgatan 17, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Västra Stillestorpsgatan 17

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

96,5 m²

4 rum

7 723 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-10 %

29 016 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Lillekärr Södra 202, Hisings kärra, Göteborgs kommun
  • Såld 18 mar. 2026

Lillekärr Södra 202

Lägenhet
Hisings kärra, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

62,5 m²

2 rum

5 881 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr+3 %

30 400 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

Tångenvägen 14C

Radhus
Göteborg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

86 m²

4 rum

180 m²

Slutpris 3 750 000 kr+7 %
Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Bratteråsbacken 35, Eriksberg, Göteborgs kommun
  • Såld 5 mar. 2026

Bratteråsbacken 35

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

99 m²

3 rum

7 531 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 850 000 kr+1 %

59 091 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Liberagatan 32

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

56 m²

2 rum

4 790 kr/mån

Slutpris 3 100 000 kr±0 %

55 357 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån

Visar 1 - 25 av 123