Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Tradition Mäkleri
Mäklare Magnus Larsson

Magnus Larsson

Om mig

Magnus började som fastighetsmäklare hos Bostadsrättsspecialisten 1999. Magnus är en av Stockholms mest anlitade och högpresterande mäklare med ett tydligt fokus på försäljningsresultat och nöjda kunder. Magnus har ett stort engagemang, passion och en brinnande målmedvetenhet i varje affär vilket resulterar till fina rekommendationer och mängder av återkommande kunder. Från och med 2023 är han en del av Tradition Mäkleri.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Norr Mälarstrand 18, 1 ½ tr, Kungsholmen - Norr Mälarstrand, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Norr Mälarstrand 18, 1 ½ tr

Lägenhet
Kungsholmen - Norr Mälarstrand, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

198 m²

6 rum

6 435 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 25 000 000 kr±0 %

126 263 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Kristinebergs Strand 29, 5 tr, Kungsholmen - Kristinebergs Strand, Stockholms kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Kristinebergs Strand 29, 5 tr

Lägenhet
Kungsholmen - Kristinebergs Strand, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

70,5 m²

3 rum

5 598 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 200 000 kr+17 %

116 312 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Breitenfeldsgatan 8, 2 tr, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 5 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Breitenfeldsgatan 8, 2 tr

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

38 m²

2 rum

2 178 kr/mån

Slutpris 6 050 000 kr+6 %

159 211 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Falugatan 5, 1 ½ tr, Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Falugatan 5, 1 ½ tr

Lägenhet
Vasastan - Röda Bergen, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

49 m²

2 rum

3 956 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 6 000 000 kr+9 %

122 449 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Västmannagatan 49 A, 3 tr, Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Västmannagatan 49 A, 3 tr

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

47 m²

2 rum

2 837 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 100 000 kr+25 %

172 340 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Parkgatan 6, 4 tr, Kungsholmen - Kronobergsparken, Stockholms kommun
  • Såld 23 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Parkgatan 6, 4 tr

Lägenhet
Kungsholmen - Kronobergsparken, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

84 m²

3 rum

5 521 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 13 575 000 kr+6 %

161 607 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Nybrogatan 73 A, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 22 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Nybrogatan 73 A

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

80 m²

3 rum

2 077 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 13 800 000 kr+7 %

172 500 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Nordenflychtsvägen 62, 10 tr, Kungsholmen - Lindhagen, Stockholms kommun
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Nordenflychtsvägen 62, 10 tr

Lägenhet
Kungsholmen - Lindhagen, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

62 m²

2 rum

3 708 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 400 000 kr+3 %

103 226 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Kammakargatan 41, 1 tr

Lägenhet
Vasastan - Norrmalm, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

124 m²

5 rum

6 186 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 16 500 000 kr+10 %

133 065 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Surbrunnsgatan 31 B, 4 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 11 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Surbrunnsgatan 31 B, 4 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

78 m²

3 rum

4 649 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 400 000 kr+6 %

146 154 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Timmermansgatan 43, 5 tr, Södermalm - Maria, Stockholms kommun
  • Såld 25 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Timmermansgatan 43, 5 tr

Lägenhet
Södermalm - Maria, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

96+18 m²

3 rum

2 840 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 12 600 000 kr+5 %

131 250 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Grev Turegatan 25, 4 tr, Östermalm - Östermalmstorg, Stockholms kommun
  • Såld 17 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Grev Turegatan 25, 4 tr

Lägenhet
Östermalm - Östermalmstorg, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

30 m²

1 rum

2 118 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 150 000 kr+11 %

138 333 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Sankt Eriksgatan 4, 4 tr, Kungsholmen - Norr Mälarstrand, Stockholms kommun
  • Såld 13 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Sankt Eriksgatan 4, 4 tr

Lägenhet
Kungsholmen - Norr Mälarstrand, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

50 m²

2 rum

3 213 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 750 000 kr+4 %

135 000 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Bältgatan 5, 1 tr, Östermalm - Karlaplan, Stockholms kommun
  • Såld 30 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Bältgatan 5, 1 tr

Lägenhet
Östermalm - Karlaplan, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

34+3 m²

2 rum

2 382 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr±0 %

161 765 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Birger Jarlsgatan 106 B

Lägenhet
Vasastan - Östermalm, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

83 m²

3 rum

2 757 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 10 075 000 kr+1 %

121 386 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Styrmansgatan 18, 4 tr, Östermalm - invid Strandvägen, Stockholms kommun
  • Såld 15 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Styrmansgatan 18, 4 tr

Lägenhet
Östermalm - invid Strandvägen, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

88 m²

3 rum

3 344 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 13 650 000 kr+3 %

155 114 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Skeppargatan 32, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 20 dec. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Skeppargatan 32

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

50 m²

2 rum

1 893 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 995 000 kr±0 %

119 900 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Vulcanusgatan 3, 5 & 6 tr, Vasastan - Atlas, Stockholms kommun
  • Såld 20 nov. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Vulcanusgatan 3, 5 & 6 tr

Lägenhet
Vasastan - Atlas, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

77+14 m²

3 rum

5 529 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 050 000 kr+1 %

130 519 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Rörstrandsgatan 40 A, 2 tr, Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
  • Såld 13 nov. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Rörstrandsgatan 40 A, 2 tr

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

76 m²

3 rum

3 362 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 9 850 000 kr+6 %

129 605 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Luntmakargatan 70, 1 tr, Vasastan - Norrmalm, Stockholms kommun
  • Såld 6 nov. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Luntmakargatan 70, 1 tr

Lägenhet
Vasastan - Norrmalm, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

62 m²

2 rum

2 399 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 7 610 000 kr+13 %

122 742 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Norr Mälarstrand 18, Kungsholmen - Norr Mälarstrand, Stockholms kommun
  • Såld 4 nov. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Norr Mälarstrand 18

Lägenhet
Kungsholmen - Norr Mälarstrand, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

140 m²

4 rum

4 228 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 17 200 000 kr+2 %

122 857 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Tomtebogatan 46, 1 ½ tr, Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
  • Såld 22 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Tomtebogatan 46, 1 ½ tr

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

33 m²

2 rum

2 589 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 450 000 kr+11 %

134 848 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Upplandsgatan 42, 4 tr, Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
  • Såld 21 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Upplandsgatan 42, 4 tr

Lägenhet
Vasastan - Odenplan, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

66 m²

3 rum

0 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 8 600 000 kr+1 %

130 303 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Kammakargatan 50, Vasastan - Norrmalm, Stockholms kommun
  • Såld 17 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Kammakargatan 50

Lägenhet
Vasastan - Norrmalm, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

42 m²

2 rum

3 692 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr+3 %

110 714 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri
Lundagatan 39 A, 2 tr, Södermalm - Högalid, Stockholms kommun
  • Såld 4 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusLarsson

Lundagatan 39 A, 2 tr

Lägenhet
Södermalm - Högalid, Stockholms kommun
Tradition Mäkleri

73+12 m²

2,5 rum

5 221 kr/mån

Slutpris 8 250 000 kr±0 %

113 014 kr/m²

Tradition Mäkleri
Tradition Mäkleri

Visar 1 - 25 av 36