Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Mäklare Tomas Östlund

Tomas Östlund

Om mig

Jag har arbetat som fastighetsmäklare sedan april 2003 och ångrar inte mitt yrkesval. Det som kännetecknar mig är att jag är engagerad, målmedveten och har samtidigt en stor passion för att hjälpa andra människor med sin livs största affär. Du är välkommen att kontakta mig om du har boendefrågor, både när det gäller frågor om köp, försäljning av bostad i Uppsala.
Mäklarens försäljningar
3 rum lägenhet på Portalgatan 58 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Portalgatan 58 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Portalgatan 58 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Portalgatan 58 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Portalgatan 58 Kapellgärdet, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår

Portalgatan 58

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Svenska Mäklarhuset Uppsala
2 895 000 kr
79,5 m²
3 rum
vån 2/5
5 432 kr/mån
36 415 kr/m²

Välkommen till en mycket välplanerad bostad med två balkonger och genomgående gott skick i populära kapellgärdet! En inbjudande entré välkomnar dig med ett praktiskt klinkergolv som är både snyggt och lättskött. Här finns plats för skor och ytterkläder samt förvaring i form av en rymlig klädkammare. Vidare möts du av ett luftigt vardagsrum med utgång till en av bostadens två balkonger som…

Premium
Balkong
Hiss
Svenska Mäklarhuset Uppsala
Svenska Mäklarhuset Uppsala
6 rum villa på Skogsvägen 34 Bergsbrunna, Uppsala kommun - bild 1
6 rum villa på Skogsvägen 34 Bergsbrunna, Uppsala kommun - bild 2
6 rum villa på Skogsvägen 34 Bergsbrunna, Uppsala kommun - bild 3
6 rum villa på Skogsvägen 34 Bergsbrunna, Uppsala kommun - bild 4
6 rum villa på Skogsvägen 34 Bergsbrunna, Uppsala kommun - bild 5

Skogsvägen 34

Villa
Bergsbrunna, Uppsala kommun
Svenska Mäklarhuset Uppsala
9 975 000 kr
201 + 129 m²
6 rum
899 m² tomt

Välkommen till ett stort och smakfullt renoverade enplanshus med källare, beläget i populära och barnvänliga Bergsbrunna. Boytan är totalt 201 kvm, källare/biyta om ca 129 kvm och ett garage om ca 87 kvm. Här erbjuds ett påkostat boende med generösa ytor, genomtänkt planlösning och fantastiska möjligheter för både familjeliv och sociala tillställningar. Entréplanet präglas av ljus och rymd med…

Premium
Svenska Mäklarhuset Uppsala
Svenska Mäklarhuset Uppsala
8 rum villa på Storskogsvägen 5 Norby, Uppsala kommun - bild 1
8 rum villa på Storskogsvägen 5 Norby, Uppsala kommun - bild 2
8 rum villa på Storskogsvägen 5 Norby, Uppsala kommun - bild 3
8 rum villa på Storskogsvägen 5 Norby, Uppsala kommun - bild 4
8 rum villa på Storskogsvägen 5 Norby, Uppsala kommun - bild 5

Storskogsvägen 5

Villa
Norby, Uppsala kommun
Svenska Mäklarhuset Uppsala
8 995 000 kr
190 + 125 m²
8 rum
1 397,3 m² tomt

På eftertraktade Storskogsvägen 5 i Norby, med Stadsskogen som närmsta granne, ligger detta generösa och välplanerade hus med ett fantastiskt läge för dig som vill bo naturnära men ändå nära stadens bekvämligheter. Huset är fördelat på tre plan – entréplan, övervåning och källare – och erbjuder en boarea om ca 190 kvm samt en biarea om ca 125 kvm. Här finns gott om utrymme för både familjeliv,…

Premium
Svenska Mäklarhuset Uppsala
Svenska Mäklarhuset Uppsala
2 rum lägenhet på Ritargatan 3 Salabacke, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ritargatan 3 Salabacke, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ritargatan 3 Salabacke, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ritargatan 3 Salabacke, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ritargatan 3 Salabacke, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj

Ritargatan 3

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svenska Mäklarhuset Uppsala
1 575 000 kr
42,1 m²
2 rum
vån 7/8
3 901 kr/mån
37 411 kr/m²

Fast pris, först till "kvarn principen", kontakta mäklaren för mer information. Nu finns möjligheten att förvärva en väldisponerad samt trivsam lägenhet i modernt skick på våning sju med hiss från markplan Belägen i grönskande Sala Backe med cykelavstånd till city. Här bor du dessutom ett stenkast från expansiva Gränby Centrum. Bostaden är inflyttningsklar – det är bara att flytta in samt…

Premium
Hiss
Svenska Mäklarhuset Uppsala
Svenska Mäklarhuset Uppsala
Östhammar, Östhammars kommun
Sön 17 maj

Åkervägen 4

Villa
Östhammar, Östhammars kommun
Svenska Mäklarhuset Uppsala
4 895 000 kr
158 + 30 m²
6 rum
846 m² tomt
Svenska Mäklarhuset Uppsala
Svenska Mäklarhuset Uppsala

Visar alla 5