Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Mäklare Marie-Louise Lindgren

Marie-Louise Lindgren

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar
3 rum lägenhet på Ringvägen 14 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ringvägen 14 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ringvägen 14 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ringvägen 14 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ringvägen 14 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 5

Ringvägen 14

Lägenhet
Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
2 085 000 kr
72 m²
3 rum
vån 6
6 158 kr/mån
28 958 kr/m²

Vill du bo med högt och fritt läge och fantastisk utsikt med Mälaren ett stenkast bort? Då är det här lägenheten för dig! Välplanerad och ljus, högt upp i huset på våning 6 på en av Kungsängens mest omtyckta adresser i Brf Norrhöjden. 72 kvm fördelat på två rymliga sovrum, trevligt vardagsrum i anslutning till generös matplats, ett smart planerat arbetskök, hall med gott om förvaring och ett…

Premium
Balkong
Hiss
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
4 rum lägenhet på Ringvägen 16 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Ringvägen 16 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Ringvägen 16 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Ringvägen 16 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Ringvägen 16 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 5

Ringvägen 16

Lägenhet
Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
2 795 000 kr
88,5 m²
4 rum
vån 7/8
6 656 kr/mån
31 582 kr/m²

****RESERVERAD**** Ljus bostadsrätt, helt utan insyn, högst upp i huset med fri utsikt över hustak, trädtoppar och vatten. Lägenheten ligger på våning 7 och 8 med separata ingångar från trapphuset. Här kombineras en spännande planlösning med stora fönsterpartier och fina sällskapsytor. Två rymliga sovrum en fin matsal intill köket och en härlig balkong i kungligt läge där ni har världen för era…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
1 rum lägenhet på Gjutartorget 4 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Gjutartorget 4 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Gjutartorget 4 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Gjutartorget 4 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Gjutartorget 4 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 15:30

Gjutartorget 4

Lägenhet
Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
1 675 000 kr
35 m²
1 rum
vån 3/7
3 286 kr/mån
47 857 kr/m²

Mycket fin 1:a i nyskick med balkong, ett stenkast från centrum och pendeltåg med kvartstrafik. Genomtänkt och effektiv planlösning i gavelläge. Öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, vilket ger fint, naturligt ljus via fönster och balkongdörr i helglas. Kök från Vedum med bra plats för förvaring. Stort helkaklat badrum med klinkergolv och duschhörna. Smart tvättdel med bra arbetsytor ovan…

Premium
Balkong
Hiss
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
2 rum lägenhet på Norrbodavägen 17 Kungsängen/Norrboda, Upplands-Bro kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Norrbodavägen 17 Kungsängen/Norrboda, Upplands-Bro kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Norrbodavägen 17 Kungsängen/Norrboda, Upplands-Bro kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Norrbodavägen 17 Kungsängen/Norrboda, Upplands-Bro kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Norrbodavägen 17 Kungsängen/Norrboda, Upplands-Bro kommun - bild 5

Norrbodavägen 17

Lägenhet
Kungsängen/Norrboda, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
1 595 000 kr
53 m²
2 rum
vån 3/4
5 295 kr/mån
30 094 kr/m²

**VÄLKOMMEN ATT BOKA TIDIGARE VISNING** Mycket välplanerad 2:a om 53 kvm i trevliga Norrboda som ligger i utmärkt, högt läge i hus med hiss nära stora skogsområden och med gångavstånd till Brunna Handelsplats och Lidl. Fint skick och stort kök med fina arbetsytor och mysig matplats. Ljust vardagsrum med fönster i två väderstreck och utgång till möblerbar balkong med fritt läge. Nära…

Premium
Balkong
Hiss
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 2 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 2 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 2 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 2 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 2 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 5
Sön 17 maj

Magna Sunnerdahls väg 2

Lägenhet
Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
2 795 000 kr
60 m²
3 rum
vån 1/2
4 310 kr/mån
46 583 kr/m²

När känsla, charm och funktion går hand i hand. Välkommen till Säbyholm och huset "Bränna" och en mycket väldisponerad och ljus bostadsrätt med utpräglad huskänsla i nationalromantisk stil. Lägenheten är en av få treor i området som har egen uteplats med separat ingång och här njuter du av långa, lata sommardagar med såväl morgonkaffet som grillning av middagsmaten. Den inhägnade uteplatsen är…

Premium
Uteplats
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
2 rum lägenhet på Diamantstigen 5 Kungsängen/Lillsjön, Upplands-Bro kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Diamantstigen 5 Kungsängen/Lillsjön, Upplands-Bro kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Diamantstigen 5 Kungsängen/Lillsjön, Upplands-Bro kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Diamantstigen 5 Kungsängen/Lillsjön, Upplands-Bro kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Diamantstigen 5 Kungsängen/Lillsjön, Upplands-Bro kommun - bild 5

Diamantstigen 5

Lägenhet
Kungsängen/Lillsjön, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
1 750 000 kr
64 m²
2 rum
vån 2/2
5 067 kr/mån
27 344 kr/m²

Med idealiskt läge finner ni denna rymliga 2:a om 64 kvm i populära Brf Hovslagaren. Fantastisk fin balkong med bra plats för soffgrupp och matbord samt solstolar. Stilfullt helkaklat badrum med fönster och tvättmaskin. Stort vardagsrum med bra plats för soffgruppen och utgång till balkong. Bra sovrum med plats för dubbelsäng och garderober. Trevligt kök med bra plats för matbordet intill…

Premium
Balkong
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
6 rum villa på Smidövägen 26 Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 1
6 rum villa på Smidövägen 26 Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 2
6 rum villa på Smidövägen 26 Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 3
6 rum villa på Smidövägen 26 Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 4
6 rum villa på Smidövägen 26 Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 5
Budgivning pågår

Smidövägen 26

Villa
Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
7 995 000 kr
200 m²
6 rum
1 761 m² tomt

Stilig villa om 200 kvm med fyra stora sovrum, varav ett i entréplanet, tre helkaklade badrum, stora balkonger och en finish som kommer slå er med häpnad. Det här är huset för dig med krav på både det estetiska som praktiska och en hög byggnadsteknisk standard. Stora, spröjsade fönsterpartier och högt i tak med spatiösa 4,5 m som högsta höjd. Stor entré med pampiga dubbeldörrar med sidoljus för…

Premium
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
5 rum villa på Sidenvägen 22 Kungsängen/Brunna, Upplands-Bro kommun - bild 1
5 rum villa på Sidenvägen 22 Kungsängen/Brunna, Upplands-Bro kommun - bild 2
5 rum villa på Sidenvägen 22 Kungsängen/Brunna, Upplands-Bro kommun - bild 3
5 rum villa på Sidenvägen 22 Kungsängen/Brunna, Upplands-Bro kommun - bild 4
5 rum villa på Sidenvägen 22 Kungsängen/Brunna, Upplands-Bro kommun - bild 5

Sidenvägen 22

Villa
Kungsängen/Brunna, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
3 995 000 kr
137 m²
5 rum
222 m² tomt

Välkommen till Sidenvägen och ett barnvänligt, trivsamt och naturnära område. Tillbyggt kök med plats för många kring bordet och här står en vacker gjutjärnsspis. Vardagsrum med braskamin och fönster i två väderstreck. Uteplats i mycket bra västerläge på stor altan med plats för matgrupp, grill och solstolar. Mycket bra förvaringsmöjligheter i klädkammare, förråd inne och ute. Ombyggd tvättstuga…

Premium
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
6 rum parhus på Lupinvägen 37 Bålsta/Viby äng, Håbo kommun - bild 1
6 rum parhus på Lupinvägen 37 Bålsta/Viby äng, Håbo kommun - bild 2
6 rum parhus på Lupinvägen 37 Bålsta/Viby äng, Håbo kommun - bild 3
6 rum parhus på Lupinvägen 37 Bålsta/Viby äng, Håbo kommun - bild 4
6 rum parhus på Lupinvägen 37 Bålsta/Viby äng, Håbo kommun - bild 5
Sön 17 maj

Lupinvägen 37

Radhus
Bålsta/Viby äng, Håbo kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
3 495 000 kr
137 m²
6 rum
6 800 kr/mån
25 511 kr/m²

Mycket tilltalande BR-parhus i ypperligt, fritt och högt läge. Huset är genomgående stilsäkert inrett med trendkänslig fingertoppskänsla i harmonisk färgskala. Hög standard och funktion med flexibel planlösning. Två helkaklade badrum. Snyggt kök med köksö som har integrerad vinkyl. Vardagsrumsdel med stora glaspartier och braskamin. Generös matplats. Garage som ligger med smidig access till…

Premium
Balkong
Uteplats
Energieffektiv
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
4 rum lägenhet på Kokillbacken 6 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Kokillbacken 6 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Kokillbacken 6 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Kokillbacken 6 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Kokillbacken 6 Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:30

Kokillbacken 6

Lägenhet
Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
3 850 000 kr
99 m²
4 rum
vån 3
6 891 kr/mån
38 889 kr/m²

**VÄLKOMMEN ATT BOKA VISNING MED FASTIGHETSMÄKLAREN, 0708-384591 ELLER [email protected]** Tillfälle för er som söker ett boende i centralt läge och som också uppskattar ett rikt friluftsliv och storslagen natur inpå knuten. Mälarens vatten ligger ett stenkast bort och det finns båtklubbar, stall och mysiga utflyktsmål runtom i kommunen. Den representativa lägenheten om 99 kvm…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
6 rum villa på Tallbodavägen 6 Bro/Rättarboda, Upplands-Bro kommun - bild 1
6 rum villa på Tallbodavägen 6 Bro/Rättarboda, Upplands-Bro kommun - bild 2
6 rum villa på Tallbodavägen 6 Bro/Rättarboda, Upplands-Bro kommun - bild 3
6 rum villa på Tallbodavägen 6 Bro/Rättarboda, Upplands-Bro kommun - bild 4
6 rum villa på Tallbodavägen 6 Bro/Rättarboda, Upplands-Bro kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:15

Tallbodavägen 6

Villa
Bro/Rättarboda, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
7 995 000 kr
165 + 45 m²
6 rum
2 510 m² tomt

Sällsynt tillfälle att förvärva en fastighet med rika användningsmöjligheter! Här erbjuds en väldisponerad enplansvilla från 2011 om 165 kvm och ett mindre boningshus om 45 kvm i bra skick, beläget attraktiva Rättarboda. Det större huset är mycket bra planerat med fyra-fem sovrum med sällskapsytorna i mitten av huset där vardagsrum, matplats och kök ligger i fin kontakt med varandra. Smart…

Premium
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
villa på Torparvägen 15 Bro/Sandhagen, Upplands-Bro kommun - bild 1
villa på Torparvägen 15 Bro/Sandhagen, Upplands-Bro kommun - bild 2
villa på Torparvägen 15 Bro/Sandhagen, Upplands-Bro kommun - bild 3
villa på Torparvägen 15 Bro/Sandhagen, Upplands-Bro kommun - bild 4
villa på Torparvägen 15 Bro/Sandhagen, Upplands-Bro kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 13:15

Torparvägen 15

Villa
Bro/Sandhagen, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
6 995 000 kr
195 + 10 m²
1 109 m² tomt

Välkommen till villalivet i ett mycket trevligt hus med flexibel planlösning, påkostad inredning och spännande detaljer. Här finns gott om plats för hela familjen då husets 195 kvm erbjuder såväl lättmöblerade sovrum som generösa sällskapsytor i båda planen. Kök från Vedum med köksö som gränsar mot en synnerligen stor matplats med braskamin i fin kontakt. De många fönstren skänker vackert,…

Premium
Energieffektiv
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
tomt på Lindormsnäsvägen 1B Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 1
tomt på Lindormsnäsvägen 1B Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 2
tomt på Lindormsnäsvägen 1B Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 3
tomt på Lindormsnäsvägen 1B Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 4
tomt på Lindormsnäsvägen 1B Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Marie-Louise Lindgren

Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro

Objektsbild

Lindormsnäsvägen 1B

Tomt
Bro/Lindormsnäs, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
4 200 000 kr
2 597 m²

Välkommen till möjligheternas fastighet i natursköna Lindormsnäs. Tomt om hela 2597 kvm med ett stort magasin i tre plan. Magasinet har spröjsade fönster åt samtliga väderstreck och riktigt stora ytor i varje plan med trappa placerad i mitten av huset. I översta planet är det högt i tak med vackra, synliga bjälkar. Här erbjuds oändliga möjligheter; konvertera till parhus för två familjer eller…

Max
Marie-Louise Lindgren
Marie-Louise LindgrenSvenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
4 rum villa på Nunnavägen 6 Skokloster/Slottsskogen, Håbo kommun - bild 1
4 rum villa på Nunnavägen 6 Skokloster/Slottsskogen, Håbo kommun - bild 2
4 rum villa på Nunnavägen 6 Skokloster/Slottsskogen, Håbo kommun - bild 3
4 rum villa på Nunnavägen 6 Skokloster/Slottsskogen, Håbo kommun - bild 4
4 rum villa på Nunnavägen 6 Skokloster/Slottsskogen, Håbo kommun - bild 5

Nunnavägen 6

Villa
Skokloster/Slottsskogen, Håbo kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
3 195 000 kr
126 + 40 m²
4 rum
1 138 m² tomt

Mycket välplanerat enplanshus på trevliga Nunnavägen där ni bor med naturen runt knuten och Mälarens vatten på cykelavstånd. Huset inrymmer idag tre lättmöblerade sovrum där ett med enkla medel kan delas av för ett ytterligare sovrum. Härligt vardagsrum med generösa fönsterpartier i två väderstreck och utgång till det stora uterummet som förlänger vår-och sommarsäsongen. Den fina braskaminen är…

Premium
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
3 rum lägenhet på Växthusvägen 17 Bro/Rosenängarna, Upplands-Bro kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Växthusvägen 17 Bro/Rosenängarna, Upplands-Bro kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Växthusvägen 17 Bro/Rosenängarna, Upplands-Bro kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Växthusvägen 17 Bro/Rosenängarna, Upplands-Bro kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Växthusvägen 17 Bro/Rosenängarna, Upplands-Bro kommun - bild 5

Växthusvägen 17

Lägenhet
Bro/Rosenängarna, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
1 650 000 kr
64 m²
3 rum
vån 2/3
5 747 kr/mån
25 781 kr/m²

Mycket fin och smakfullt inredd 3:a om 64 rymliga kvm. Kök i öppen och funktionell planlösning mot vardagsrum. Härlig balkong i fritt västerläge där ni njuter av solen tills den går ner. Snyggt, helkaklat badrum i harmonisk färgskala. Tilltalande byggnader i modern design, belägna i lugnt villaområde. Stort förråd som ligger intill föreningens parkeringsplatser. Nära natur och bad i…

Ringvägen 14

Lägenhet
Kungsängen/Centrum, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
1 995 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1/8
5 919 kr/mån
27 708 kr/m²

**VÄLKOMMEN ATT BOKA ENSKILD VISNING MED FASTIGHETMÄKLAREN 0708-384591** Välkommen till en mycket välplanerad, trivsam och stilrent renoverad 3:a med närhet till "allt". Lägenheten erbjuder gott om naturligt ljus från två väderstreck och har genomtänkt planlösning med fina sällskapsytor. Två rymliga sovrum, mysig matplats i kontakt med vardagsrum och välutrustat kök med gott om arbets-och…

Premium
Balkong
Hiss
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 21 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 21 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 21 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 21 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Magna Sunnerdahls väg 21 Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun - bild 5

Magna Sunnerdahls väg 21

Lägenhet
Bro/Säbyholm, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
2 795 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1/2
5 725 kr/mån
38 819 kr/m²

***Ring 0708-384591 för information och visning*** Längst in i den charmiga Säbyholmsbyn, i lummig grönska och med skogen lugnt vilande intill, ligger ett vackert gammalt hus från från när seklet var ungt. Pampiga huset "Lillstugan" inrymmer tre bostadsrätter och ligger i ett naturligt högt läge. Nu ges möjligheten att bo i en mycket attraktiv bostadsrätt om rymliga 72 kvm i anrika Säbyholm.…

Premium
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Bro/Saltvik, Upplands-Bro kommun

Trädgårdsodlarvägen 18

Villa
Bro/Saltvik, Upplands-Bro kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
3 495 000 kr
69 m²
3 rum
746 m² tomt
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Sigtuna - Trosta, Sigtuna kommun

Trosta 224

Tomt
Sigtuna - Trosta, Sigtuna kommun
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
1 750 000 kr
3 010 m²
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro
Svenska Mäklarhuset Upplands-Bro

Visar alla 19