Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Mäklare Kristoffer Pettersson

Kristoffer Pettersson

Om mig

Just nu Hägersten/Liljeholmens mest rekommenderade mäklare. Flest rekommendationer, försäljningar och högst försäljningsvärde under 2024 i området. Jag är rätt fastighetsmäklare för dig som ställer höga krav och vill anlita en kompetent person med ett stort affärssinne. Genom min personlighet, kunskaper, intresse och hängivenhet kan jag lova att ni är i trygga händer genom hela processen och får ett maximerat försäljningspris. Jag är stolt över att ha hög kundnöjdhet och svar på tal!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Sjöviksbacken 6, 3 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Sjöviksbacken 6, 3 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

34 m²

1 rum

2 722 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr+7 %

89 706 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Oskarslundsbacken 18, 2 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Oskarslundsbacken 18, 2 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

79 m²

3 rum

5 275 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 750 000 kr+3 %

72 785 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Marieviksgatan 45, 4 tr

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

54 m²

2 rum

3 378 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 725 000 kr+5 %

87 500 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Vingårdsgatan 7, 3 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

64 m²

2 rum

4 302 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 450 000 kr

85 156 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Oskarslundsbacken 37, 6 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

76 m²

3 rum

5 705 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 750 000 kr+1 %

75 658 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Hägerstensvägen 207, Aspudden/Örnsberg, Stockholms kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Hägerstensvägen 207

Lägenhet
Aspudden/Örnsberg, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

41 m²

2 rum

4 358 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr+12 %

68 293 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Oskarslundsbacken 39, 7 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

49 m²

2 rum

4 155 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 480 000 kr+7 %

91 429 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Sjövikskajen 70, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Sjövikskajen 70

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

102 m²

4 rum

2 847 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 770 000 kr+1 %

115 392 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Fredsborgsgatan 19, 2 tr, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Fredsborgsgatan 19, 2 tr

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

105,5 m²

4 rum

6 010 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 9 125 000 kr+11 %

86 493 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Ekfatsgatan 6

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

83 m²

3 rum

5 456 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 200 000 kr+11 %

86 747 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Grönbrinksgatan 6, 4 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Grönbrinksgatan 6, 4 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

58 m²

2 rum

4 196 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 000 000 kr+6 %

86 207 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Sjöviksbacken 18, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Sjöviksbacken 18

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

45 m²

2 rum

3 260 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr+10 %

90 000 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Ekfatsgatan 4, 4 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

72 m²

3 rum

4 961 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 500 000 kr

90 278 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Sjöviksbacken 22, 5 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Sjöviksbacken 22, 5 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

70 m²

3 rum

4 456 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 950 000 kr+6 %

85 000 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Svandammsvägen 36

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

85 m²

3 rum

5 978 kr/mån

Slutpris 8 900 000 kr

104 706 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Ekfatsgatan 6, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Ekfatsgatan 6

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

61 m²

2 rum

4 374 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 525 000 kr+6 %

90 574 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Klyvarvägen 5, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Klyvarvägen 5

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

46 m²

2,5 rum

3 293 kr/mån

Slutpris 3 050 000 kr+2 %

66 304 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Sjöviksvägen 100, 3 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Sjöviksvägen 100, 3 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

51 m²

2 rum

4 029 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 500 000 kr+7 %

88 235 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Årstaskogs Väg 9A, 5 tr, Liljeholmen/Årstaberg, Stockholms kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Årstaskogs Väg 9A, 5 tr

Lägenhet
Liljeholmen/Årstaberg, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

73 m²

3 rum

5 153 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 400 000 kr+2 %

73 973 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Ekfatsgatan 1, 19 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Ekfatsgatan 1, 19 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

65 m²

2 rum

3 679 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 810 000 kr+5 %

104 769 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Sjöviksbacken 5, 20 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Sjöviksbacken 5, 20 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

90 m²

3 rum

5 394 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 100 000 kr+9 %

112 222 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Oskarslundsbacken 26, 5 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Oskarslundsbacken 26, 5 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

51 m²

2 rum

3 832 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 220 000 kr+8 %

82 745 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Sjöviksvägen 39, 2 tr, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Sjöviksvägen 39, 2 tr

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

62 m²

2 rum

3 637 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 100 000 kr+4 %

82 258 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Vingårdsgatan 44, 4 tr

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

49,5 m²

2 rum

3 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr+10 %

88 889 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Marieviksgatan 49, 2 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 9 mar. 2026

Marieviksgatan 49, 2 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

71 m²

3 rum

4 091 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 500 000 kr+12 %

91 549 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

Visar 1 - 25 av 90