Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Matias Garcia

Matias Garcia

Om mig

Jag arbetar som fastighetsmäklare / kontorschef inom Svenska Mäklargruppen. Jag har arbetat som fastighetsmäklare i Norrort sedan mer än 25 år tillbaka och har en gedigen erfarenhet av att hitta rätt köpare till din bostad. Jag är uppväxt och bosatt i Norrort och är en driven och noggrann fastighetsmäklare. Jag har också en stor lyhördhet gentemot mina kunder, som gång på gång återkommer till mig och rekommenderar mig vidare. Välkommen att kontakta mig!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Knotavägen 27, Bjurhovda, Västerås kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Knotavägen 27

Lägenhet
Bjurhovda, Västerås kommun
Svenska Mäklargruppen

88,5 m²

4 rum

5 705 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 240 000 kr+6 %

14 011 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Takpannevägen 183, Åby Park, Vallentuna kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Takpannevägen 183

Lägenhet
Åby Park, Vallentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

84 m²

3 rum

5 714 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

20 833 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Fritzbergsvägen 1, Bällstalund, Vallentuna kommun
  • Såld 27 mar. 2026

Fritzbergsvägen 1

Lägenhet
Bällstalund, Vallentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

34 m²

1 rum

3 728 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr-10 %

39 706 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Adamsbergsvägen 91, Rimbo - Stavsättra, Norrtälje kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Adamsbergsvägen 91

Fritidshus
Rimbo - Stavsättra, Norrtälje kommun
Svenska Mäklargruppen

100+10 m²

4 rum

2 829 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-5 %
Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Smidesvägen 10 B, Åby Ängar, Vallentuna kommun
  • Såld 22 feb. 2026

Smidesvägen 10 B

Lägenhet
Åby Ängar, Vallentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

34,5 m²

1 rum

3 633 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 530 000 kr-4 %

44 348 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Rådmansövägen 96, Rådmansö, Norrtälje kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Rådmansövägen 96

Villa
Rådmansö, Norrtälje kommun
Svenska Mäklargruppen

81 m²

3 rum

1 410 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 000 000 kr-23 %
Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Ledungsvägen 12, Väsjön, Sollentuna kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Ledungsvägen 12

Tomt
Väsjön, Sollentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

729 m²

Slutpris 4 850 000 kr-1 %
Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Sadelgatan 9, Täby Park, Täby kommun
  • Såld 17 jan. 2026

Sadelgatan 9

Lägenhet
Täby Park, Täby kommun
Svenska Mäklargruppen

33,5 m²

1 rum

3 005 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

56 567 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Västergården 239, Västergården, Vallentuna kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Västergården 239

Lägenhet
Västergården, Vallentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

69 m²

2 rum

5 046 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-4 %

27 536 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Tallåsvägen 308, Kragstalund, Vallentuna kommun
  • Såld 30 nov. 2025

Tallåsvägen 308

Lägenhet
Kragstalund, Vallentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

74 m²

3 rum

5 870 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-4 %

25 676 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Hasselbacken 12, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 29 nov. 2025

Hasselbacken 12

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Svenska Mäklargruppen

81,5 m²

3 rum

6 134 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 225 000 kr-2 %

27 301 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Hasselbacken 2 A, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Hasselbacken 2 A

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Svenska Mäklargruppen

63 m²

3 rum

4 901 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

31 746 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Rosendalsslingan 6, Rosendal, Vallentuna kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Rosendalsslingan 6

Villa
Rosendal, Vallentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

142+131 m²

8 rum

758 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 400 000 kr+8 %
Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025

Bylevägen 116

Lägenhet
Kragstalund, Vallentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

56 m²

2 rum

4 472 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr-5 %

36 607 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025

Trollvägen 5

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklargruppen

60,5 m²

2 rum

4 690 kr/mån

Slutpris 1 470 000 kr-5 %

24 298 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025

Sorögatan 35

Radhus
Kista, Stockholms kommun
Svenska Mäklargruppen

91,5 m²

4 rum

6 674 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 820 000 kr-6 %

30 820 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2025

Skäretvägen 29

Fritidshus
Åkerö - Rådmansö, Norrtälje kommun
Svenska Mäklargruppen

76 m²

3 rum

4 144 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 325 000 kr+11 %
Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

Företagsallén 2

Lägenhet
Åkers Runö, Österåkers kommun
Svenska Mäklargruppen

12 m²

1 rum

1 150 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 650 000 kr-6 %

54 167 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025

Bergvretsgatan 33

Radhus
Bergvreten, Enköpings kommun
Svenska Mäklargruppen

99,2 m²

4 rum

4 161 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 925 000 kr-4 %

19 405 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2025

Ridvägen 4

Fritidshus
Bergshamra - Enviken, Norrtälje kommun
Svenska Mäklargruppen

64 m²

4 rum

1 365 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 930 000 kr-3 %
Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2025

Disavägen 7

Radhus
Ormsta, Vallentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

112,8 m²

5 rum

6 521 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-5 %

27 482 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2025

Upplandsgatan 62

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Svenska Mäklargruppen

111 m²

3 rum

6 805 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 14 725 000 kr-8 %

132 658 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Månadsvägen 25

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
Svenska Mäklargruppen

59 m²

2 rum

4 856 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 620 000 kr-4 %

27 458 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2025

Stockholmsvägen 162 E

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Svenska Mäklargruppen

38 m²

2 rum

3 346 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 025 000 kr-12 %

53 289 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2025

Milles väg 9A

Tomt
Tingvalla - Västra Bällsta, Vallentuna kommun
Svenska Mäklargruppen

1 016 m²

Slutpris 4 795 000 kr±0 %
Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen

Visar 1 - 25 av 26