Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Mäklare Rasmus Wickell

Rasmus Wickell

Om mig

När du ska sälja din bostad är mäklaren en central roll av det som skall bli en av dina större affärer här i livet, därför är det viktigt att göra ett medvetet val. Jag utlovar ett ärligt arbetssätt där kommunikation, noggrannhet och trygghet är mina ledord.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Vårvägen 4B, Växjö Centrum, Växjö kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Vårvägen 4B

Lägenhet
Växjö Centrum, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

58 m²

2 rum

2 776 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+1 %

15 517 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Parkvägen 31, Ingelstad, Växjö kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Parkvägen 31

Villa
Ingelstad, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

118+60 m²

5 rum

800 m²

Slutpris 2 350 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Överfångsvägen 9, Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Överfångsvägen 9

Villa
Teleborg, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

129+85 m²

6 rum

793 m²

Slutpris 3 650 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Sjövallavägen 14, Vallen, Växjö kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Sjövallavägen 14

Lägenhet
Vallen, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

78 m²

3 rum

5 626 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-11 %

25 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Anna Koskulls Gata 3n, Trummens Strand, Växjö kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Anna Koskulls Gata 3n

Lägenhet
Trummens Strand, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

42 m²

2 rum

3 017 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr-13 %

30 952 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Ängsvägen 8

Villa
Ingelstad, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

128 m²

5 rum

Slutpris 2 100 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Gustavsbergsvägen 4, Gamla Norr, Växjö kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Gustavsbergsvägen 4

Lägenhet
Gamla Norr, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

74,5 m²

3 rum

3 878 kr/mån

Slutpris 1 975 000 kr-6 %

26 510 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Vårvägen 4B, Centrum, Växjö kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Vårvägen 4B

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

59 m²

2 rum

2 791 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-21 %

18 644 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Alsterfors Nyhem 1, Alstermo, Uppvidinge kommun
  • Såld 17 feb. 2026

Alsterfors Nyhem 1

Övrigt
Alstermo, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

416 m²

16 rum

5 790 m²

Slutpris 905 000 kr-25 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Ringsbergsgatan 8, Hovmantorp, Lessebo kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Ringsbergsgatan 8

Villa
Hovmantorp, Lessebo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

113+113 m²

6 rum

1 120 m²

Slutpris 1 095 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Sveagatan 12

Villa
Hovmantorp, Lessebo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

94+94 m²

5 rum

818 m²

Slutpris 1 350 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Toftasjövägen 215, Växjö Sandsbro, Växjö kommun
  • Såld 17 jan. 2026

Toftasjövägen 215

Lägenhet
Växjö Sandsbro, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

95 m²

4 rum

4 838 kr/mån

Slutpris 2 450 000 kr±0 %

25 789 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Grimvägen 21, Växjö Teleborg, Växjö kommun
  • Såld 23 dec. 2025

Grimvägen 21

Villa
Växjö Teleborg, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

126 m²

5 rum

586 m²

Slutpris 1 700 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Stenslandavägen 5, Ingelstad, Växjö kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Stenslandavägen 5

Villa
Ingelstad, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

121+68 m²

6 rum

1 391 m²

Slutpris 1 075 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Postgårdsvägen 1, Ingelstad, Växjö kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Postgårdsvägen 1

Villa
Ingelstad, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

110+72 m²

6 rum

2 520 m²

Slutpris 2 650 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Djäknevägen 7, Kampen, Växjö kommun
  • Såld 20 nov. 2025

Djäknevägen 7

Lägenhet
Kampen, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

96,2 m²

3 rum

5 524 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-10 %

24 948 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Skärvavägen 6, Gemla, Växjö kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Skärvavägen 6

Villa
Gemla, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

99+11 m²

4 rum

1 108 m²

Slutpris 2 300 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Del av Lycke 1, Moheda, Alvesta kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Del av Lycke 1

Villa
Moheda, Alvesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

209 m²

8 rum

Slutpris 2 325 000 kr+22 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Stora vägen 120, Kosta, Lessebo kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Stora vägen 120

Villa
Kosta, Lessebo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

91 m²

4 rum

3 284 m²

Slutpris 1 135 000 kr+15 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Västorp Lambritsgård 2, Furuby, Växjö kommun
  • Såld 8 okt. 2025

Västorp Lambritsgård 2

Villa
Furuby, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

121 m²

4 rum

1 227 m²

Slutpris 2 300 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Ringsbergsgatan 12, Hovmantorp, Lessebo kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Ringsbergsgatan 12

Villa
Hovmantorp, Lessebo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

110+67 m²

5 rum

1 472 m²

Slutpris 700 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Storgatan 90, Hovmantorp, Lessebo kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Storgatan 90

Lägenhet
Hovmantorp, Lessebo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

23 m²

1 rum

1 721 kr/mån

Slutpris 170 000 kr±0 %

7 391 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Parkvägen 43, Ingelstad, Växjö kommun
  • Såld 27 sep. 2025

Parkvägen 43

Villa
Ingelstad, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

144 m²

5 rum

1 105 m²

Slutpris 3 800 000 kr+9 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Storgatan 82D, Arenastaden, Växjö kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Storgatan 82D

Lägenhet
Arenastaden, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

30 m²

1 rum

2 602 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-5 %

28 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Ellen Pohls väg 30B, Vikaholm, Växjö kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Ellen Pohls väg 30B

Lägenhet
Vikaholm, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

105 m²

5 rum

4 950 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr-8 %

22 857 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

Visar 1 - 25 av 42