Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Mäklare Robert Yeghiazaryan

Robert Yeghiazaryan

Om mig

Robert Yeghiazaryan på Svensk Fastighetsförmedling i Uppsala, Knivsta och Enköping. Min passion är att hjälpa människor hitta sina drömhem. Med stark lokal kännedom och stöd från Svensk Fastighetsförmedling strävar jag efter att skapa smidiga och pålitliga bostadsaffärer. Varje uppdrag är en möjlighet att erbjuda personlig service och skräddarsydda lösningar för mina kunder. Låt mig guida dig genom en trygg och säker bostadsresa i dessa områden.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bellmansgatan 88, Uppsala, Uppsala kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Bellmansgatan 88

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

81,5 m²

4 rum

5 755 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

24 479 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Råbyvägen 53H, Gränby, Uppsala kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Råbyvägen 53H

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

88 m²

3,5 rum

7 145 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 225 000 kr-3 %

25 284 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Cellovägen 121, Gottsunda, Uppsala kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Cellovägen 121

Lägenhet
Gottsunda, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

82 m²

3 rum

5 866 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

18 902 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Börjegatan 49, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 29 mar. 2026

Börjegatan 49

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

89 m²

4 rum

5 391 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 900 000 kr+12 %

43 820 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Kvarntorget 11, Höganäs, Uppsala kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Kvarntorget 11

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

107 m²

5 rum

5 644 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr+3 %

40 187 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Lästmakargatan 9A, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Lästmakargatan 9A

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

28 m²

2 rum

2 448 kr/mån

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

42 679 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Petterslundsgatan 24C, Uppsala, Uppsala kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Petterslundsgatan 24C

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

86,6 m²

3 rum

5 347 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 900 000 kr+4 %

33 487 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Portalgatan 11, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 28 feb. 2026

Portalgatan 11

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

84 m²

3 rum

5 915 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 875 000 kr-1 %

34 226 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Murargatan 30B, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 16 feb. 2026

Murargatan 30B

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

65 m²

3 rum

4 003 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

31 538 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Soldathemsvägen 5, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Soldathemsvägen 5

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

84 m²

3 rum

4 901 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 530 000 kr+2 %

42 024 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svartbäcksgatan 41, Centrum, Uppsala kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Svartbäcksgatan 41

Lägenhet
Centrum, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

56 m²

2 rum

3 575 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr+12 %

50 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Kamomillgatan 4, Årsta, Uppsala kommun
  • Såld 31 jan. 2026

Kamomillgatan 4

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

63 m²

2 rum

4 857 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

23 730 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
S:t Persgatan 27, Fjärdingen, Uppsala kommun
  • Såld 28 jan. 2026

S:t Persgatan 27

Lägenhet
Fjärdingen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

68,8 m²

2,5 rum

4 499 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+50 %

43 605 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Tjudervägen 5, Valsätra, Uppsala kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Tjudervägen 5

Villa
Valsätra, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

124+73 m²

7 rum

  • Uteplats

Slutpris 5 550 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Lustigkullagatan 10, Alsike, Knivsta kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Lustigkullagatan 10

Lägenhet
Alsike, Knivsta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

76 m²

3 rum

6 202 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

26 250 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Portalgatan 82, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 19 jan. 2026

Portalgatan 82

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

47 m²

1,5 rum

3 372 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr+6 %

38 191 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Valthornsvägen 4, Uppsala, Uppsala kommun
  • Såld 10 jan. 2026

Valthornsvägen 4

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

82 m²

3 rum

5 775 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-5 %

20 122 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Oxelstamsvägen 8B , Skölsta, Uppsala kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Oxelstamsvägen 8B

Radhus
Skölsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

137 m²

6 rum

7 801 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr+3 %

29 197 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Valthornsvägen 10, Fiolbacken, Uppsala kommun
  • Såld 9 dec. 2025

Valthornsvägen 10

Lägenhet
Fiolbacken, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

40 m²

1 rum

3 111 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 795 000 kr±0 %

19 875 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Stålgatan 42, Slavsta, Uppsala kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Stålgatan 42

Lägenhet
Slavsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

80 m²

3 rum

5 312 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+6 %

33 125 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Egilsgatan 11A, Svartbäcken, Uppsala kommun
  • Såld 24 nov. 2025

Egilsgatan 11A

Lägenhet
Svartbäcken, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

48 m²

2 rum

3 311 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 720 000 kr+5 %

35 833 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Morgonvägen 63, Storvreta, Uppsala kommun
  • Såld 19 nov. 2025

Morgonvägen 63

Lägenhet
Storvreta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

99 m²

4,5 rum

6 577 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

19 141 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Heidenstamsgatan 15, Löten, Uppsala kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Heidenstamsgatan 15

Lägenhet
Löten, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

84,5 m²

3 rum

5 691 kr/mån

Slutpris 1 925 000 kr+4 %

22 781 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Valthornsvägen 20, Fiolbacken, Uppsala kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Valthornsvägen 20

Lägenhet
Fiolbacken, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

82 m²

3 rum

5 570 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

18 902 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Regngatan 5, Vädergatorna, Uppsala kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Regngatan 5

Lägenhet
Vädergatorna, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

59,5 m²

2 rum

4 920 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

24 370 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Visar 1 - 25 av 49