Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Stenhagsvägen 162, Stenhagen, Uppsala kommun
  • Såld 5 mar. 2026

Stenhagsvägen 162

Lägenhet
Stenhagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

69,9 m²

2 rum

6 075 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 160 000 kr-7 %

16 595 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Hugo Alfvéns Väg 4, Valsätra, Uppsala kommun
  • Såld 4 mar. 2026

Hugo Alfvéns Väg 4

Lägenhet
Valsätra, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

78 m²

3 rum

4 484 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 075 000 kr+9 %

26 603 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Kvarntorget 7, Kvarngärdet, Uppsala kommun
  • Såld 4 mar. 2026

Kvarntorget 7

Lägenhet
Kvarngärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

49 m²

2 rum

3 146 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 040 000 kr-7 %

41 633 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Portalgatan 11, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 28 feb. 2026

Portalgatan 11

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

84 m²

3 rum

5 915 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 875 000 kr-1 %

34 226 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Krympvägen 4, Gunsta, Uppsala kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Krympvägen 4

Villa
Gunsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

172+15 m²

6 rum

3 776 m²

Slutpris 5 250 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Portalgatan 27, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Portalgatan 27

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

97 m²

4 rum

5 790 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 165 000 kr-1 %

32 629 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Glimmervägen 2B, Eriksberg, Uppsala kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Glimmervägen 2B

Lägenhet
Eriksberg, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

59 m²

2 rum

3 575 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

34 746 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Östra Ågatan 73B, Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Östra Ågatan 73B

Lägenhet
Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

57,5 m²

2 rum

5 362 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr+17 %

60 870 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Portalgatan 33, Kapellgärdet, Uppsala kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Portalgatan 33

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

98 m²

3 rum

5 749 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 395 000 kr-3 %

34 643 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Knutby-Ösby 27, Knutby, Uppsala kommun
  • Såld 25 feb. 2026

Knutby-Ösby 27

Villa
Knutby, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

108+60 m²

5 428 m²

Slutpris 2 295 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Petterslundsgatan 16A, Fålhagen, Uppsala kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Petterslundsgatan 16A

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

86,6 m²

3 rum

5 347 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-3 %

28 868 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Munters Gata 63, Uppsala, Uppsala kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Munters Gata 63

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

88,5 m²

4 rum

5 773 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr-2 %

25 989 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Enköpings-Näs 1, Enköping, Enköpings kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Enköpings-Näs 1

Fritidshus
Enköping, Enköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

55 m²

2 rum

1 526 m²

Slutpris 1 650 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Bredmansgatan 4C, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 17 feb. 2026

Bredmansgatan 4C

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

40,8 m²

1 rum

2 653 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr+8 %

52 696 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Murargatan 30B, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 16 feb. 2026

Murargatan 30B

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

65 m²

3 rum

4 003 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

31 538 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Hamre 214, Knivsta, Knivsta kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Hamre 214

Villa
Knivsta, Knivsta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

137+148 m²

5 rum

3 507 m²

Slutpris 5 600 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Lydinge 133, Almunge, Uppsala kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Lydinge 133

Villa
Almunge, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

116 m²

4 rum

3 330 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 795 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Soldathemsvägen 5, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Soldathemsvägen 5

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

84 m²

3 rum

4 901 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 530 000 kr+2 %

42 024 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Torgny Segerstedts Allé  27, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Torgny Segerstedts Allé 27

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

33+12 m²

1 rum

2 185 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

59 091 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Leopoldsgatan 14, Nyby, Uppsala kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Leopoldsgatan 14

Lägenhet
Nyby, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

61 m²

2 rum

4 503 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

22 869 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Kungsgatan 93E, Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Kungsgatan 93E

Lägenhet
Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

36 m²

1 rum

2 671 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr+5 %

56 944 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Rosendalsvägen 12, Rosendal, Uppsala kommun
  • Såld 10 feb. 2026

Rosendalsvägen 12

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

27+12 m²

1 rum

1 788 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 770 000 kr+1 %

65 556 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Hågavägen 196F, Hågaby, Uppsala kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Hågavägen 196F

Radhus
Hågaby, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

104 m²

5 rum

5 700 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 6 230 000 kr+18 %

59 904 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Vaksalagatan 30A, Höganäs, Uppsala kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Vaksalagatan 30A

Lägenhet
Höganäs, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

83 m²

3 rum

7 555 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

34 880 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Byggmästargatan 3c, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Byggmästargatan 3c

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

39 m²

1 rum

2 394 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

46 026 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Visar 151 - 175 av 593