Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Mäklare Louise Brander

Louise Brander

Om mig

Jag är född och uppvuxen i en mindre stad i södra Norrland med ena föräldern som driven entreprenör och den andra föräldern som yrkesverksam psykolog, vilket har lett till att jag har växt upp i det bästa av två världar - med både det affärsmässiga men även det humana där varje individ står i centrum. Detta har format mig till den jag är idag där mitt arbete genomsyras av en hög professionell nivå med fokus på nöjda kunder och långsiktiga affärer över tid. Ser fram emot att höra ifrån dig!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Fänkålsgatan 25, Årsta, Uppsala kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Fänkålsgatan 25

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

63 m²

2 rum

4 858 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr-6 %

26 190 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Skäringby 100, Knutby, Uppsala kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Skäringby 100

Villa
Knutby, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

109 m²

4 rum

2 412 m²

Slutpris 3 125 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Karlsrogatan 87A, Eriksberg, Uppsala kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Karlsrogatan 87A

Lägenhet
Eriksberg, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

74 m²

3 rum

5 148 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 000 000 kr+7 %

40 541 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Liljegatan 9B

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

24 m²

1 rum

Slutpris 1 550 000 kr

64 583 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Stålgatan 44

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

80 m²

3 rum

Slutpris 2 610 000 kr

32 625 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Ritargatan 1A, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Ritargatan 1A

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

43,5 m²

2 rum

3 111 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

35 632 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Knutbyvägen 13A, Knutby, Uppsala kommun
  • Såld 5 mar. 2026

Knutbyvägen 13A

Lägenhet
Knutby, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

60 m²

2 rum

3 408 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr+1 %

15 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Krympvägen 4, Gunsta, Uppsala kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Krympvägen 4

Villa
Gunsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

172+15 m²

6 rum

3 776 m²

Slutpris 5 250 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Hamre 214, Knivsta, Knivsta kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Hamre 214

Villa
Knivsta, Knivsta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

137+148 m²

5 rum

3 507 m²

Slutpris 5 600 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Kvicksätravägen 21 och Kvicksätravägen 19, Järlåsa, Uppsala kommun
  • Såld 27 jan. 2026

Kvicksätravägen 21 och Kvicksätravägen 19

Fritidshus
Järlåsa, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

46 m²

3 rum

3 537 m²

Slutpris 985 000 kr+24 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Margit Sahlins gata 3, Uppsala, Uppsala kommun
  • Såld 24 jan. 2026

Margit Sahlins gata 3

Lägenhet
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

75 m²

3 rum

5 037 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr+2 %

43 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Apelgatan 5A, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Apelgatan 5A

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

56 m²

2 rum

3 908 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

33 839 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Himmelsvägen 17, Storvreta, Uppsala kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Himmelsvägen 17

Lägenhet
Storvreta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

70,5 m²

2 rum

5 125 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr-10 %

19 149 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Vitkålsgatan 54, Uppsala, Uppsala kommun
  • Såld 30 nov. 2025

Vitkålsgatan 54

Radhus
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

110+110 m²

8 rum

291 m²

Slutpris 5 000 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Kvarntorget 11, Kvarngärdet, Uppsala kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Kvarntorget 11

Lägenhet
Kvarngärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

107 m²

6 rum

5 588 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr+5 %

48 598 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 nov. 2025

Eskilsgatan 3A

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

20 m²

1 rum

1 545 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

64 750 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Fredsgatan 3, Främre Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Fredsgatan 3

Lägenhet
Främre Luthagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

62,4 m²

2 rum

4 633 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr±0 %

43 269 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Hamre 219, Knivsta, Knivsta kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Hamre 219

Fritidshus
Knivsta, Knivsta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

47 m²

2 rum

3 514 m²

Slutpris 650 000 kr-18 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Industrigatan 35, Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Industrigatan 35

Lägenhet
Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

86 m²

3 rum

5 235 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr-2 %

44 186 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Murargatan 22B, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 13 sep. 2025

Murargatan 22B

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

56,1 m²

2 rum

3 798 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr-3 %

30 303 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Körvelgatan 41A, Årsta, Uppsala kommun
  • Såld 6 sep. 2025

Körvelgatan 41A

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

92,1 m²

4 rum

7 051 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

27 090 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Halmbyboda 8B, Skölsta, Uppsala kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Halmbyboda 8B

Fritidshus
Skölsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

24 m²

2 rum

2 595 m²

Slutpris 1 950 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Körvelgatan 2C, Årsta, Uppsala kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Körvelgatan 2C

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

91,1 m²

4 rum

5 336 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 375 000 kr±0 %

26 070 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Vargmossevägen 66, Almunge, Uppsala kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Vargmossevägen 66

Villa
Almunge, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

75 m²

5 rum

3 094 m²

Slutpris 1 650 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Johannesbäcksgatan 80B, Salabacke, Uppsala kommun
  • Såld 7 aug. 2025

Johannesbäcksgatan 80B

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

36 m²

1 rum

1 887 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 475 000 kr-1 %

40 972 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Visar 1 - 25 av 37