Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Mäklare Sofia Sandflo

Sofia Sandflo

Om mig

Jag har arbetat som fastighetsmäklare sedan 2006 och driver sedan 2013 kontoret i Trollhättan, Lilla Edet och Essunga kommun. Tillsammans med mina fantastiska kollegor och vårt teamarbete, vårt starka varumärke, vår unika vertygslåda och vårt engagemang. I den rådande marknaden måste vi vara på tårna och skriva i vårt arbetssätt och skräddarsyr varje försäljning utifrån er situation för att ge er bästa förutsättningar. Låt mig får berätta hur du kan få din bostad såld och inte bara till salu.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Apollofjärilen 48, Apollofjärilen, Trollhättans kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Apollofjärilen 48

Radhus
Apollofjärilen, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

108 m²

4 rum

148 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Spannmålsgatan 6B

Lägenhet
Centralt, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

91 m²

3 rum

7 015 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 600 000 kr

61 538 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Sädesbingen 23, Sädesbingen, Trollhättans kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Sädesbingen 23

Lägenhet
Sädesbingen, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

101,5 m²

4 rum

4 825 kr/mån

Slutpris 950 000 kr-4 %

9 360 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Furulundsvägen 105, Furulund, Trollhättans kommun
  • Såld 5 mar. 2026

Furulundsvägen 105

Radhus
Furulund, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

112+12 m²

5 rum

229 m²

Slutpris 2 650 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Utsiktsgatan 77, Skogshöjden, Trollhättans kommun
  • Såld 25 feb. 2026

Utsiktsgatan 77

Lägenhet
Skogshöjden, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

83,2 m²

3 rum

5 744 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr-10 %

15 024 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Hovslagaregatan 47, Kronogården, Trollhättans kommun
  • Såld 17 jan. 2026

Hovslagaregatan 47

Villa
Kronogården, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

117+41 m²

4 rum

802 m²

Slutpris 1 750 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Brinkens väg 16, Skoftebyn, Trollhättans kommun
  • Såld 10 dec. 2025

Brinkens väg 16

Villa
Skoftebyn, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

126+29 m²

6 rum

1 251 m²

Slutpris 4 300 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Nornornas väg 24, Trollhättan, Trollhättans kommun
  • Såld 22 nov. 2025

Nornornas väg 24

Radhus
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

144 m²

5 rum

207 m²

Slutpris 3 525 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Utsiktsgatan 134, Skogshöjden, Trollhättans kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Utsiktsgatan 134

Lägenhet
Skogshöjden, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

72,1 m²

3 rum

6 062 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

18 031 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Aletorpsvägen 23, Björndalen, Trollhättans kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Aletorpsvägen 23

Villa
Björndalen, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

104+45 m²

6 rum

1 117 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Varpgatan 8, Skoftebyn, Trollhättans kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Varpgatan 8

Villa
Skoftebyn, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

117+17 m²

5 rum

843 m²

Slutpris 3 000 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Kapellgatan 32, Strömslund, Trollhättans kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Kapellgatan 32

Villa
Strömslund, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

130 m²

6 rum

577 m²

Slutpris 1 490 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Torpa Köpingen, Sjuntorp, Trollhättans kommun
  • Såld 28 sep. 2025

Torpa Köpingen

Villa
Sjuntorp, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

200+95 m²

7 rum

5 457 m²

Slutpris 4 250 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Nohabgatan 39B

Lägenhet
Innovatum Södra, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

50 m²

2 rum

4 044 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr-7 %

35 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Dieselloksgatan 11C, Innovatum Södra, Trollhättans kommun
  • Såld 25 aug. 2025

Dieselloksgatan 11C

Lägenhet
Innovatum Södra, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

102 m²

4 rum

5 819 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr±0 %

37 745 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Dicksonsgatan 2, Tingvalla, Trollhättans kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Dicksonsgatan 2

Lägenhet
Tingvalla, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

67 m²

3 rum

4 712 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 290 000 kr±0 %

34 179 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Ormbunksvägen 15, Skoftebyn, Trollhättans kommun
  • Såld 11 jun. 2025

Ormbunksvägen 15

Villa
Skoftebyn, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

148+98 m²

7 rum

875 m²

Slutpris 3 500 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Kaggetorpsvägen 340, Kaggetorp, Trollhättans kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Kaggetorpsvägen 340

Radhus
Kaggetorp, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

114 m²

4 rum

244 m²

Slutpris 2 250 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Göteborgsvägen 4b, Trollhättan, Trollhättans kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Göteborgsvägen 4b

Lägenhet
Trollhättan, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

63 m²

2 rum

3 200 kr/mån

Slutpris 820 000 kr-8 %

13 016 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Albertsvägen 2B, Fagerstrand, Trollhättans kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Albertsvägen 2B

Lägenhet
Fagerstrand, Trollhättans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

108,6 m²

3 rum

8 330 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr-1 %

33 610 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan
Svensk Fastighetsförmedling Trollhättan

Visar alla 20